Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
766
Πόντοι
146
Δυστυχώς κάνεις λάθος φίλε μου και υπάρχει λάκος υπάρχει και η φάβα.
Αγόρασα κινητό από ιντερνετικό γνωστό μαγαζί, με βιτρίνα και όλα, όχι καμιά υπόγα. (κανένα πρόβλημα δεν έχεις με το μαγαζί αλλά δες τη συνέχεια).

Στο 6μηνο η συσκευή είχε θέμα. Κόλλαγε το τάτς, κόλλαγε η οθόνη, έχανε το σήμα με λίγα λόγια σέρβις και γρήγορα.

Το πάω μέσω του μαγαζιού και όλα κομπλέ. Μου το γυρνάνε μετά από 20 μέρες και το κινητό δούλευε. Δεν περνάει κανας μήνας και το κινητό άρχισε να κάνει και κλήσεις μόνο του. Πάταγα κάτι, κόλλαγε η αφή, και το πάταγε μετά από ώρα ανάλογα με το τι είχα στην οθόνη εκείνη την ώρα.. Ότι να ναι.
Το στέλνω για σέρβις και εκεί ξεκιναει ο γολγοθάς.

Μου το γυρνάνε πίσω μετά από 20 μέρες ακριβώς όπως ήταν.

Μιλάω με το μαγαζί τους το λέω, και μου λένε "εμείς το στείλαμε κανονικά για σέρβις στην αρβάτο"

Το ξαναστέλνω αφού είχα κράξει σα τηλέφωνα και ξαναγυρνάει πάλι ίδιο !!!

Παίρνω τηλέφωνο την ΗΤC,την αρβάτο, το μαγαζί τους πάντες και έριχνα γκάζια !!!

"πως στον πούτσο μου το γυρνάτε πίσω όταν είναι γαμημένο ! Ο μαλάκας που λέει το έφτιαξα τη ξέρει την δουλειά του????

Με τα πολλά έφτασα να μιλάω με την HTC Ελλάς... και θες να μάθεις το κόνσεπτ???


Μου λέει ο τυπάς, ότι η συσκευή μου είναι εισαγωγή από αυστρία, και δεν είναι ελληνική γιαυτό και δε μπορούν να κάνουν αντικατάσταση συσκευής γιατί άλλη τιμή έχουν τα ελληνικά και άλλη τιμή στην ουσία έχουν τα εισαγωγής. Γιατί κανονικά θέλει αντικατάσταση. Του λέω τι διαφορά έχουν??? Πέρα από την τιμή μου λέει , η διαφορά τους είναι τεράστια σε τέτοια θέματα αντικατάστασης και δημιουργείται πρόβλημα.

Και του λέω ναι ρε μεγάλε αλλά το κινητό δε δουλεύει. Πες μου πόση διαφορά είναι να την πληρώσω και μου έλεγε δε γίνεται έτσι.

Άρχιζα φόρτωνα και ενώ μου τα είπε αυτά αρχικά για να καταλάβω ότι το κινητό έχει πρόβλημα και αναγκαστικά θέλει αντικατάσταση αλλά δε μπορεί να γίνει, μου έλεγε μετά "το κινητό το φτιάξαε και σας το επιστρέψαμε".

Του λέω ρε μεγάλες και ποιος το χάλασε τότε? Το μηχανάκι του κούριερ που μου το έφερε?

Και μου έλεγε αν θέλετε φέρτε το πάλι να το φτιάξουμε...Και του έλεγα και θα κάνετε τα ίδια έ? Και μου λέει ναι αφού περνάει τα τεστ...




Με λίγα λόγια δε λέω ότι δε θα ξαναέπαιρνα από ιντερνετομάγαζο σκρουτζ και τα λοιπά, αλλά μη σου τύχει..

Όσον αφορά το μαγαζί, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα την όλη ιστορία. Οι άνθρωποι μου είπαν αν θέλουν να τους δώσω τη συσκευή πίσω με σκοπό να πάρω μια άλλη. Βέβαια μου την έπαιρναν πίσω σε άλλα χρήματα από όσο την είχα πάρει..

Με λίγα λόγια χαμένος βγήκα.
επρεπε να πεις στην αρβατο οτι ειναι μαλακες γιατι η εγγυηση καλυπτει ολη την ΕΕ.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
τι γαμαει ρε μαλεα.... Snapdragon 800...3G μόνο,να μην συνεχίσω  :orchestra:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ο γλίτσας τέτοιο έχει σπίτι

3485.jpg
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Εγώ αυτό έχω μια χαρά

DSC00635.JPG
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
μπορει ενα παιδι να θελει να παρει κατι καλο φτηνο λεμε.....εστω και λιγο παρωχημενο

εγω προπαρηγγειλα ενα elephone p7000

Εγώ το έχω προτείνει και αυτό... ;)

Όσο για το παρωχημένο...με €173.08,παίρνεις το άλλο που πόσταρα πριν - Jiayu S3  -...με 64 bit ,8πύρινο επεξεργαστή και 4G....


Μάθε μπαλίτσα..... :lheel:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.288
Like
2.326
Πόντοι
456
Εγώ αυτό έχω μια χαρά

DSC00635.JPG


Τοπ κινητο στην εποχη του.Ειχα δωσει τοτε 330 να το παρω αλλα αξιζε μεχρι τελευταιο ευρω.

Δυστυχως το εδωσα στην μανα μου αφου πηρα καινουριο τοτε και της το εκλεψαν.Και ειχα και μεσα ενα καρο αρχεια.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Γυρναγα το μεσημερι απο τη λαικη που ειχα παρει υλικα για τη σπανακοπιτα που τη φτιαχνει ωραια η μανα μου και μου λεει ενας λιγο παραμερα,θες να αγορασεις ενα SAMSUNG GALAXY S3;Πιο παλια στο ιδιο σημειο εχω πετυχει να πουλανε χρυσους σταυρους και κοσμηματα.Προφανως απο μπουκα η ριφιφι που λεει κι ο Απολυτος.Επειδη δε ξερω,δε λεγανε οτι τα καινουρια κινητα ειναι ασκοπο να κλεβονται γιατι θα αχρηστευονται για το κλεφτη η τον επομενο κατοχο;
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Γυρναγα το μεσημερι απο τη λαικη που ειχα παρει υλικα για τη σπανακοπιτα που τη φτιαχνει ωραια η μανα μου και μου λεει ενας λιγο παραμερα,θες να αγορασεις ενα SAMSUNG GALAXY S3;Πιο παλια στο ιδιο σημειο εχω πετυχει να πουλανε χρυσους σταυρους και κοσμηματα.Προφανως απο μπουκα η ριφιφι που λεει κι ο Απολυτος.Επειδη δε ξερω,δε λεγανε οτι τα καινουρια κινητα ειναι ασκοπο να κλεβονται γιατι θα αχρηστευονται για το κλεφτη η τον επομενο κατοχο;
μπορει να ηταν και κανας κινεζικος κλωνος τυπε που να ξερεις;
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.908
Like
12.946
Πόντοι
2.606
Γυρναγα το μεσημερι απο τη λαικη που ειχα παρει υλικα για τη σπανακοπιτα που τη φτιαχνει ωραια η μανα μου και μου λεει ενας λιγο παραμερα,θες να αγορασεις ενα SAMSUNG GALAXY S3;Πιο παλια στο ιδιο σημειο εχω πετυχει να πουλανε χρυσους σταυρους και κοσμηματα.Προφανως απο μπουκα η ριφιφι που λεει κι ο Απολυτος.Επειδη δε ξερω,δε λεγανε οτι τα καινουρια κινητα ειναι ασκοπο να κλεβονται γιατι θα αχρηστευονται για το κλεφτη η τον επομενο κατοχο;
οσο χρυσές ήταν οι καδένες άλλο τόσο ήταν κι αυτο s3 κανα κουτί με σοκοφρετα θα σου έδινε στο τέλος
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Τοπ κινητο στην εποχη του.Ειχα δωσει τοτε 330 να το παρω αλλα αξιζε μεχρι τελευταιο ευρω.

Δυστυχως το εδωσα στην μανα μου αφου πηρα καινουριο τοτε και της το εκλεψαν.Και ειχα και μεσα ενα καρο αρχεια.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

company of heroes tho

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5.804
Κριτικές
184
Like
18.597
Πόντοι
30.558
Γυρναγα το μεσημερι απο τη λαικη που ειχα παρει υλικα για τη σπανακοπιτα που τη φτιαχνει ωραια η μανα μου και μου λεει ενας λιγο παραμερα,θες να αγορασεις ενα SAMSUNG GALAXY S3;Πιο παλια στο ιδιο σημειο εχω πετυχει να πουλανε χρυσους σταυρους και κοσμηματα.Προφανως απο μπουκα η ριφιφι που λεει κι ο Απολυτος.Επειδη δε ξερω,δε λεγανε οτι τα καινουρια κινητα ειναι ασκοπο να κλεβονται γιατι θα αχρηστευονται για το κλεφτη η τον επομενο κατοχο;
Ναι μέσο αριθμού IMEI της συσκευής αφού ενημερωθεί ο πάροχος. Δεν ξερω όμως αν μπορείς να αλλάξεις τον μπλοκαρισμένο  IMEI της συσκευής...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom