Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
μα την διαφορα προς τα πανω την εχω δει σε μαγαζια γνωστα που υποτιθεται πως επειδη πουλανε πιο πολλα κομματια θα επρεπε να ειναι και φθηνοτερα....

Στην πράξη συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο: Δεν πουλάνε φθηνότερα, αγοράζουν φθηνότερα. Η συμφωνία με τον επίσημο αντιπρόσωπο προβλέπει κάποιες εκπτώσεις ή/και κάποιους στόχους και ανάλογα με τον αριθμό των συσκευών που πουλάει, παίρνει αντίστοιχα έκπτωση.
 

pacha_1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
506
Κριτικές
9
Like
660
Πόντοι
306
φιλαρακια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα ακομα δεν εχω καταληξει στο αν αξιζει να αγοραστει κινητο σε τοσο χαμηλοτερη τιμη απο οτι το πουλανε επωνυμα καταστηματα(public,plaisio,germanos).......εννοειται οτι δεν εχω να διαθεσω τα διπλα λεφτα για ενα κινητο αλλα μην το παρω μισοτιμης και μετα εχω αλλα προβληματα....
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Ξέρει κανείς αν παίζουν θεματάκια με τα Σόνι επειδή πλησιάζει να βγεί το νέο λειτουργικό?

Εγώ έχω με την κάμερα και μου λένε ότι παίζει να φτιάξει με αυτό.. γιατί έχουν ακούσει και από άλλους θέματα.

Δυστυχώς είσαι για Service φίλε  :S  Έχεις κάνει root?
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Ξέρει κανείς αν παίζουν θεματάκια με τα Σόνι επειδή πλησιάζει να βγεί το νέο λειτουργικό?

Εγώ έχω με την κάμερα και μου λένε ότι παίζει να φτιάξει με αυτό.. γιατί έχουν ακούσει και από άλλους θέματα.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
φιλαρακια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα ακομα δεν εχω καταληξει στο αν αξιζει να αγοραστει κινητο σε τοσο χαμηλοτερη τιμη απο οτι το πουλανε επωνυμα καταστηματα(public,plaisio,germanos).......εννοειται οτι δεν εχω να διαθεσω τα διπλα λεφτα για ενα κινητο αλλα μην το παρω μισοτιμης και μετα εχω αλλα προβληματα....
εχω παρει 7 σμαρτφονες απο σκρουτζομαγαζα και 1 απο το γερμανο
τα 7 δεν εχουν κανει κιχ
το 1 απο το γερμανο το πηγα 2 φορες για σερβις στην αρβατο
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.263
Πόντοι
7.195
φιλαρακια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα ακομα δεν εχω καταληξει στο αν αξιζει να αγοραστει κινητο σε τοσο χαμηλοτερη τιμη απο οτι το πουλανε επωνυμα καταστηματα(public,plaisio,germanos).......εννοειται οτι δεν εχω να διαθεσω τα διπλα λεφτα για ενα κινητο αλλα μην το παρω μισοτιμης και μετα εχω αλλα προβληματα....
Λες να εχει προβλημα το δικο μου που στο σιριαλ number του εγραφε Fr............ και προοριζοταν για την Γαλλια?
Εκτος αν στην Ελλαδα μας φερνουνε τα καλα και κρατανε για Γερμανια, Γαλλια τα ελαττωματικα!
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Λες να εχει προβλημα το δικο μου που στο σιριαλ number του εγραφε Fr............ και προοριζοταν για την Γαλλια?
Εκτος αν στην Ελλαδα μας φερνουνε τα καλα και κρατανε για Γερμανια, Γαλλια τα ελαττωματικα!

Δεν είναι έτσι τύπε. Για όλα τα πράγματα υπάρχει το λεγόμενο fault rate. Όσο περισσότερο πλησιάζει στο 0% τόσο το καλύτερο αλλά δεν γίνεται να μην υπάρχει κανένα που θα εμφανίσει πρόβλημα. Συνήθως αυτός ο δείκτης είναι κοντά στο 1%, δεν το λες και λίγο. 
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.263
Πόντοι
7.195
Δεν είναι έτσι τύπε. Για όλα τα πράγματα υπάρχει το λεγόμενο fault rate. Όσο περισσότερο πλησιάζει στο 0% τόσο το καλύτερο αλλά δεν γίνεται να μην υπάρχει κανένα που θα εμφανίσει πρόβλημα. Συνήθως αυτός ο δείκτης είναι κοντά στο 1%, δεν το λες και λίγο. 
Δεν ακολουθώ τη σκέψη σου....
Ισχυει πανευρωπαικη εγγυηση και για τα Ελληνικα και για τα ευρωπαικα.  Τι θελεις να πεις?
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Με ποια λογική δεν ανοίγει την ριμαδοκάμερα μου όμως? Ούτε έπεσε ούτε τίποτα..
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
Lenovo Note8 A936 2GB RAM 8GB ROM 4G FDD LTE MTK6752, Cortex A53 octa core Android 4.4 6.0 Inch 1280 x 720 pixels 13.0MP 3300mAh Mobile Phone


€160.15


Model                                                         Lenovo Note8
Band                                                          2G: GSM 900/1800/1900MHz
                                                                  3G: WCDMA 900/2100MHz
                                                                  4G: FDD-LTE
Sim Card                                                  Dual SIM Card Dual Standby
Service Provide                                       Unlocked
Style                                                          Bar
Color                                                         White
Shell Material                                          Plastic

System
OS                                                             Android 4.4
CPU                                                          MTK6752, Cortex A53 octa core, 1.7GHz; GPU: Mali-T760
ROM                                                         8GB
RAM                                                         2GB

Screen
Display Size                                            6.0 Inch
Type                                                          IPS, capacitive screen
Resolution                                              1280 x 720 pixels




9aA5TVf.jpg
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Δεν ακολουθώ τη σκέψη σου....
Ισχυει πανευρωπαικη εγγυηση και για τα Ελληνικα και για τα ευρωπαικα.  Τι θελεις να πεις?

Στο θέμα της χώρα προορισμού, σου απάντησα ήδη.

Σχετικά με την πανευρωπαϊκή εγγύηση δεν είναι ακριβώς έτσι όπως νομίζουν οι περισσότεροι. Υπεύθυνος κατά το νόμο είναι ο εισαγωγέας και όχι ο επίσημος αντιπρόσωπος. Αν φέρει μία X συσκευή η pgp74 telecom και την πουλάει με 100€ (γιατί την αγόρασε σε dead-net τιμή ή από την λεγόμενη παράλληλη) ενώ η αντιπροσωπία την πουλάει με 200€ και αγοράσεις την συσκευή απ' την pgp74 telecom, η αντιπροσωπία μπορεί να σε γράψει στ' αρχίδια της, κανονικά και με το νόμο. Και άντε βρες άκρη με την pgp74 telecom. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχει η παρακολούθηση των ΙΜΕΙ αλλά και των RegCodes ανά συσκευή, για να μπορεί ο αντιπρόσωπος ή ο τεχνικός να δει αμέσως τι ισχύει ανά συσκευή. 
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.288
Like
2.326
Πόντοι
456
φιλαρακια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα ακομα δεν εχω καταληξει στο αν αξιζει να αγοραστει κινητο σε τοσο χαμηλοτερη τιμη απο οτι το πουλανε επωνυμα καταστηματα(public,plaisio,germanos).......εννοειται οτι δεν εχω να διαθεσω τα διπλα λεφτα για ενα κινητο αλλα μην το παρω μισοτιμης και μετα εχω αλλα προβληματα....

Τσιμπα το απο σκρουτζομαγαζα αφοβα.Εξαλλου οτι πιθανοτητες εχει να χαλασει απο εκει τις ιδιες εχει και απο τα υπολοιπα.Οποτε κοιτας να βγεις κερδισμενος οικονομικα.Επισης πολλα ερχονται απο ιταλια αποτι εχω παρατηρησει.Εγω εχω παρει 3 κινητα απο mobilehellas απο περιστερι π ειναι και το μονο που ειναι και κοσμοτε ταυτοχρονα.
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.263
Πόντοι
7.195
Στο θέμα της χώρα προορισμού, σου απάντησα ήδη.

Σχετικά με την πανευρωπαϊκή εγγύηση δεν είναι ακριβώς έτσι όπως νομίζουν οι περισσότεροι. Υπεύθυνος κατά το νόμο είναι ο εισαγωγέας και όχι ο επίσημος αντιπρόσωπος. Αν φέρει μία X συσκευή η pgp74 telecom και την πουλάει με 100€ (γιατί την αγόρασε σε dead-net τιμή ή από την λεγόμενη παράλληλη) ενώ η αντιπροσωπία την πουλάει με 200€ και αγοράσεις την συσκευή απ' την pgp74 telecom, η αντιπροσωπία μπορεί να σε γράψει στ' αρχίδια της, κανονικά και με το νόμο. Και άντε βρες άκρη με την pgp74 telecom. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχει η παρακολούθηση των ΙΜΕΙ αλλά και των RegCodes ανά συσκευή, για να μπορεί ο αντιπρόσωπος ή ο τεχνικός να δει αμέσως τι ισχύει ανά συσκευή. 
Τυπε εγω οταν ειχα προβλημα στα Γαλλικα lg mou kai samsung, την μία φορα καθαρισε η σμαρτεκ για τη σαμσουνγκ κανοντας μου αντικατασταση συσκευης και την αλλη το σερβις της lg europe στην Ελλάδα, με σερβις δωρεαν.
Ετσι απλα λες να ειναι τα πραγματα? Να παιρνεις επισημα προιοντα κολοσσων στην τεχνολογια και να σου πουνε φατο στη μαπα αμα ειναι χαλασμενο?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
766
Πόντοι
146
φιλαρακια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα ακομα δεν εχω καταληξει στο αν αξιζει να αγοραστει κινητο σε τοσο χαμηλοτερη τιμη απο οτι το πουλανε επωνυμα καταστηματα(public,plaisio,germanos).......εννοειται οτι δεν εχω να διαθεσω τα διπλα λεφτα για ενα κινητο αλλα μην το παρω μισοτιμης και μετα εχω αλλα προβληματα....
Tι προβληματα να έχεις ρε φιλε;Το ιδιο πραγμα ειναι απο οπου και να το αγορασεις.Αν σου αρεσει να πληρωνεις επωνυμη σακουλα καντο .Ασε τους υπολοιπους χαζους να αγοράζουν μισή τιμή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom