Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
[video]http://www.geekbuying.com/item/Elephone-P7000-64bit-4G-LTE-Android-5-0-FHD-5-5inch-3GB-RAM-MTK6752-Octa-Core-1-7GHz-Smartphone-16-0MP-Dual-Camera-NFC---White-342434.html?utm_source=facebook&utm_medium=Homepage&utm_campaign=FB[/video]


Elephone P7000 64bit 4G LTE Android 5.0 FHD 5.5inch 3GB RAM MTK6752 Octa Core 1.7GHz Smartphone 16.0MP Dual Camera NFC

199.64€

Reg. Price:  EUR 334.87  Save: 40%


•5.5inch IPS OGS capacitive screen, 1920x1080 pixels
•CPU:MTK6752 Octa Core, 1.7GHz GPU:Mali-T760
•Android 5.0 OS, 3GB RAM + 16GB ROM
•Dual SIM card dual standby, Dual Micro sim
•Dual Cameras, 8.0MP front camera, 16.0MP back camera with flashlight and auto focus
•Support FDD LTE/4G/3G/GPS/Wifi/Bluetooth
•Networking:2G: GSM 850/900/1800/1900MHz, 3GWCDMA 900/1900/2100MHz, 4G: FDD LTE: Band 1/3/7



blGhPzl.jpg
το χτυπησα ηδη.....θα το χω μαλλον τον ιουνη
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Έχω Τρελλά νεύρα !!!!  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
13
Πόντοι
16
το χτυπησα ηδη.....θα το χω μαλλον τον ιουνη
gl elephone?ειναι απο τις χειροτερες σε αξιοπιστια και ποιοτητα κατασκευης στα κινεζικα.Η ακατανομαστη... οπως ειναι η ονομασια της σε forumΕχουν καει αρκετοι... μια στιγμη γιατι θα το χρειαστεις  :priest: :priest: :priest: :priest:
για να μην αρχισουν μετα τα
:orchestra:  :orchestra:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
billy elephone?ειναι απο τις χειροτερες σε αξιοπιστια και ποιοτητα κατασκευης στα κινεζικα.Η ακατανομαστη... οπως ειναι η ονομασια της σε forumΕχουν καει αρκετοι... μια στιγμη γιατι θα το χρειαστεις  :priest: :priest: :priest: :priest:
για να μην αρχισουν μετα τα
:orchestra:  :orchestra:
θα γραψω εντυπωσεις οταν το παραλαβω....θα αργησει
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
αφου το προτεινει ο μπιλυ τυπε καλο θαναι...επειτα με 190  ευρω τι παιρνεις;
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
Τα νεύρα μου !!!

ούτε με επαναφορά έφτιαξε !!!!

Τι να κάνω ρε μάγκες?

Θέλει σέρβις τώρα? Χώρια ότι πρέπει να κατεβάσω ότι είχα γαμώ την γκίνια μου !


Βοηθήστε ρε μάγκες..

Μπες στο στο αντιστοιχο thread για το κινητο σου, σιγουρα θα βρεις λυση
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
ULEFONE BE PRO MTK6732 1.5GHz Quad Core 5.5 Inch IPS OGS HD Screen Android 4.4 4G LTE Smartphone

Free shipping from China
Now: €154.52



CPU MTK6732 1.5GHz Quad Core
Color Silk White / Dark Blue
System Android 4.4.4 (Support OTA upgrade to Android 5.0 after Jan.30, 2015)
Battery Capacity 2600mAh
SIM Card Slot Standard card x 1, Micro card x 1, Dual SIM Dual Standby
Storage
RAM 2 GB
ROM 16 GB
Support extend card Max Storage 32 GB
Camera
Front Camera 8 Megapixels
Rear Camera 13 Megapixels
Communication
4G Support
Band GSM 850/900/1800/1900 MHz, WCDMA 850/900/1900/2100 MHz, FDD-LTE 800/1800/2100/2600 MHz,
OTG Support
WIFI WIFI 802.11b/g/n, support dual-brand Wi-Fi (2.4/5GHz)
Bluetooth Bluetooth 4.0
Positioning GPS, A-GPS, GLONASS
Screen
Display Size (inch) 5.5 inch
Multi-point Touch Multi Touch Display
Screen Resolution 1280*720 Pixels
Functions/Features
Functions/Features G-sensor, P-Sensor, Light Sensor, FM radio, WIFI, GPS, OTG, Mu



 

fontas.dimi

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2014
Μηνύματα
585
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
6
τελικά το καλύτερο κινητό ήταν είναι και θα είναι το 3330

http://[URL unfurl="true"]www.letsgomobile.org/images/specs/0093/nokia_3330.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Εμένα μου λες;;

Εγώ για 6 χρόνια είχα το 3330 βασικό μου κινητό,έπειτα χρησιμοποίησα για χρόνια το φοβερό w810i της Sony Ericson..To 3330 μου τα φτυσε τελείως πέρσυ αφού το είχα εφεδρικό και είχα εκεί άλλη κάρτα..

Μακάρι κάπως να ξανακυκλοφορήσει!Τα κινητά βασικής επικοινωνίας που κυκλοφορούν πλέον είναι χάλια μαύρα,κακή κατασκευή,μενού και δύσχρηστα.
 

Apollo64

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2007
Μηνύματα
903
Κριτικές
81
Like
493
Πόντοι
7.135
Όποιος ψάχνεται για καινούργια συσκευή καλό είναι να κοιτάξει εδώ πρώτα για πληροφορίες κατά τη γνώμη μου:


Όλα τα κινητά που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ με τα specs τους, διεξοδικές κριτικές.


Ό,τι είναι το μπου για τα μπουρδέλα και τον αγοραίο έρωτα είναι το myphone.gr για τα κινητά και τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. Ο καλύτερος τρόπος να δεις αν μια συσκευή βγάζει προβλήματα από τις εμπειρίες των χρηστών. Εδώ έχει ένα σωρό subforums για κινέζικα που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους.


Το καλύτερο site για να βρεις συσκευή γρήγορα και φτηνά από ελληνικά μαγαζιά. Γιατί π.χ. να αγοράσεις το Galaxy S5 από το Πλαίσιο στα 530ε όταν άλλοι το δίνουν στα 360ε. Αν ψάχνετε κάποιο λάκο στη φάβα, δεν υπάρχει.


Κριτικές για τα πάντα όλα, έχει και ελληνικά κανάλια που κάνουν πολύ καλή δουλειά.


 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
κινητο μανια
ολα τα κινητα 100-150 κατω σε σχεση με τις γνωστες αλυσιδες
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Όποιος ψάχνεται για καινούργια συσκευή καλό είναι να κοιτάξει εδώ πρώτα για πληροφορίες κατά τη γνώμη μου:


Όλα τα κινητά που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ με τα specs τους, διεξοδικές κριτικές.


Ό,τι είναι το μπου για τα μπουρδέλα και τον αγοραίο έρωτα είναι το myphone.gr για τα κινητά και τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. Ο καλύτερος τρόπος να δεις αν μια συσκευή βγάζει προβλήματα από τις εμπειρίες των χρηστών. Εδώ έχει ένα σωρό subforums για κινέζικα που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους.


Το καλύτερο site για να βρεις συσκευή γρήγορα και φτηνά από ελληνικά μαγαζιά. Γιατί π.χ. να αγοράσεις το Galaxy S5 από το Πλαίσιο στα 530ε όταν άλλοι το δίνουν στα 360ε. Αν ψάχνετε κάποιο λάκο στη φάβα, δεν υπάρχει.


Κριτικές για τα πάντα όλα, έχει και ελληνικά κανάλια που κάνουν πολύ καλή δουλειά.

Δυστυχώς κάνεις λάθος φίλε μου και υπάρχει λάκος υπάρχει και η φάβα.
Αγόρασα κινητό από ιντερνετικό γνωστό μαγαζί, με βιτρίνα και όλα, όχι καμιά υπόγα. (κανένα πρόβλημα δεν έχεις με το μαγαζί αλλά δες τη συνέχεια).

Στο 6μηνο η συσκευή είχε θέμα. Κόλλαγε το τάτς, κόλλαγε η οθόνη, έχανε το σήμα με λίγα λόγια σέρβις και γρήγορα.

Το πάω μέσω του μαγαζιού και όλα κομπλέ. Μου το γυρνάνε μετά από 20 μέρες και το κινητό δούλευε. Δεν περνάει κανας μήνας και το κινητό άρχισε να κάνει και κλήσεις μόνο του. Πάταγα κάτι, κόλλαγε η αφή, και το πάταγε μετά από ώρα ανάλογα με το τι είχα στην οθόνη εκείνη την ώρα.. Ότι να ναι.
Το στέλνω για σέρβις και εκεί ξεκιναει ο γολγοθάς.

Μου το γυρνάνε πίσω μετά από 20 μέρες ακριβώς όπως ήταν.

Μιλάω με το μαγαζί τους το λέω, και μου λένε "εμείς το στείλαμε κανονικά για σέρβις στην αρβάτο"

Το ξαναστέλνω αφού είχα κράξει σα τηλέφωνα και ξαναγυρνάει πάλι ίδιο !!!

Παίρνω τηλέφωνο την ΗΤC,την αρβάτο, το μαγαζί τους πάντες και έριχνα γκάζια !!!

"πως στον πούτσο μου το γυρνάτε πίσω όταν είναι γαμημένο ! Ο μαλάκας που λέει το έφτιαξα τη ξέρει την δουλειά του????

Με τα πολλά έφτασα να μιλάω με την HTC Ελλάς... και θες να μάθεις το κόνσεπτ???


Μου λέει ο τυπάς, ότι η συσκευή μου είναι εισαγωγή από αυστρία, και δεν είναι ελληνική γιαυτό και δε μπορούν να κάνουν αντικατάσταση συσκευής γιατί άλλη τιμή έχουν τα ελληνικά και άλλη τιμή στην ουσία έχουν τα εισαγωγής. Γιατί κανονικά θέλει αντικατάσταση. Του λέω τι διαφορά έχουν??? Πέρα από την τιμή μου λέει , η διαφορά τους είναι τεράστια σε τέτοια θέματα αντικατάστασης και δημιουργείται πρόβλημα.

Και του λέω ναι ρε μεγάλε αλλά το κινητό δε δουλεύει. Πες μου πόση διαφορά είναι να την πληρώσω και μου έλεγε δε γίνεται έτσι.

Άρχιζα φόρτωνα και ενώ μου τα είπε αυτά αρχικά για να καταλάβω ότι το κινητό έχει πρόβλημα και αναγκαστικά θέλει αντικατάσταση αλλά δε μπορεί να γίνει, μου έλεγε μετά "το κινητό το φτιάξαε και σας το επιστρέψαμε".

Του λέω ρε μεγάλες και ποιος το χάλασε τότε? Το μηχανάκι του κούριερ που μου το έφερε?

Και μου έλεγε αν θέλετε φέρτε το πάλι να το φτιάξουμε...Και του έλεγα και θα κάνετε τα ίδια έ? Και μου λέει ναι αφού περνάει τα τεστ...




Με λίγα λόγια δε λέω ότι δε θα ξαναέπαιρνα από ιντερνετομάγαζο σκρουτζ και τα λοιπά, αλλά μη σου τύχει..

Όσον αφορά το μαγαζί, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα την όλη ιστορία. Οι άνθρωποι μου είπαν αν θέλουν να τους δώσω τη συσκευή πίσω με σκοπό να πάρω μια άλλη. Βέβαια μου την έπαιρναν πίσω σε άλλα χρήματα από όσο την είχα πάρει..

Με λίγα λόγια χαμένος βγήκα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Μην φοβαστε τα κινεζικα ρε..Αρκει να ειναι σοβαρες οι εταιριες που τα φτιαχνουν και οχι κατι no name αντιγραφες.Απο τοτε που πηρα XIAOMI στα χερια μου εχω βρει την υγεια μου.Δεν παθαινουν τιποτα,και εχω παρει αρκετα μοντελα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Δυστυχώς κάνεις λάθος φίλε μου και υπάρχει λάκος υπάρχει και η φάβα.
Αγόρασα κινητό από ιντερνετικό γνωστό μαγαζί, με βιτρίνα και όλα, όχι καμιά υπόγα. (κανένα πρόβλημα δεν έχεις με το μαγαζί αλλά δες τη συνέχεια).

Στο 6μηνο η συσκευή είχε θέμα. Κόλλαγε το τάτς, κόλλαγε η οθόνη, έχανε το σήμα με λίγα λόγια σέρβις και γρήγορα.

Το πάω μέσω του μαγαζιού και όλα κομπλέ. Μου το γυρνάνε μετά από 20 μέρες και το κινητό δούλευε. Δεν περνάει κανας μήνας και το κινητό άρχισε να κάνει και κλήσεις μόνο του. Πάταγα κάτι, κόλλαγε η αφή, και το πάταγε μετά από ώρα ανάλογα με το τι είχα στην οθόνη εκείνη την ώρα.. Ότι να ναι.
Το στέλνω για σέρβις και εκεί ξεκιναει ο γολγοθάς.

Μου το γυρνάνε πίσω μετά από 20 μέρες ακριβώς όπως ήταν.

Μιλάω με το μαγαζί τους το λέω, και μου λένε "εμείς το στείλαμε κανονικά για σέρβις στην αρβάτο"

Το ξαναστέλνω αφού είχα κράξει σα τηλέφωνα και ξαναγυρνάει πάλι ίδιο !!!

Παίρνω τηλέφωνο την ΗΤC,την αρβάτο, το μαγαζί τους πάντες και έριχνα γκάζια !!!

"πως στον πούτσο μου το γυρνάτε πίσω όταν είναι γαμημένο ! Ο μαλάκας που λέει το έφτιαξα τη ξέρει την δουλειά του????

Με τα πολλά έφτασα να μιλάω με την HTC Ελλάς... και θες να μάθεις το κόνσεπτ???


Μου λέει ο τυπάς, ότι η συσκευή μου είναι εισαγωγή από αυστρία, και δεν είναι ελληνική γιαυτό και δε μπορούν να κάνουν αντικατάσταση συσκευής γιατί άλλη τιμή έχουν τα ελληνικά και άλλη τιμή στην ουσία έχουν τα εισαγωγής. Γιατί κανονικά θέλει αντικατάσταση. Του λέω τι διαφορά έχουν??? Πέρα από την τιμή μου λέει , η διαφορά τους είναι τεράστια σε τέτοια θέματα αντικατάστασης και δημιουργείται πρόβλημα.

Και του λέω ναι ρε μεγάλε αλλά το κινητό δε δουλεύει. Πες μου πόση διαφορά είναι να την πληρώσω και μου έλεγε δε γίνεται έτσι.

Άρχιζα φόρτωνα και ενώ μου τα είπε αυτά αρχικά για να καταλάβω ότι το κινητό έχει πρόβλημα και αναγκαστικά θέλει αντικατάσταση αλλά δε μπορεί να γίνει, μου έλεγε μετά "το κινητό το φτιάξαε και σας το επιστρέψαμε".

Του λέω ρε μεγάλες και ποιος το χάλασε τότε? Το μηχανάκι του κούριερ που μου το έφερε?

Και μου έλεγε αν θέλετε φέρτε το πάλι να το φτιάξουμε...Και του έλεγα και θα κάνετε τα ίδια έ? Και μου λέει ναι αφού περνάει τα τεστ...




Με λίγα λόγια δε λέω ότι δε θα ξαναέπαιρνα από ιντερνετομάγαζο σκρουτζ και τα λοιπά, αλλά μη σου τύχει..

Όσον αφορά το μαγαζί, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα την όλη ιστορία. Οι άνθρωποι μου είπαν αν θέλουν να τους δώσω τη συσκευή πίσω με σκοπό να πάρω μια άλλη. Βέβαια μου την έπαιρναν πίσω σε άλλα χρήματα από όσο την είχα πάρει..

Με λίγα λόγια χαμένος βγήκα.
Να επικοινωνησεις με τον συνηγορο του καταναλωτη,μαλακιες σου λενε.Απο την στιγμη που το κινητο σου δημιουργει συνεχως προβληματα,ειναι υποχρεωμενοι να στο αντικαταστησουν,αφου υπαρχει εγγυηση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom