Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.410
Πόντοι
3.636
Μην φοβαστε τα κινεζικα ρε..Αρκει να ειναι σοβαρες οι εταιριες που τα φτιαχνουν και οχι κατι no name αντιγραφες.Απο τοτε που πηρα XIAOMI στα χερια μου εχω βρει την υγεια μου.Δεν παθαινουν τιποτα,και εχω παρει αρκετα μοντελα.
Τι xiaomi ρε τυπε?meizu kai palu meizu!!!
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.183
Like
34.531
Πόντοι
9.931
Δυστυχώς κάνεις λάθος φίλε μου και υπάρχει λάκος υπάρχει και η φάβα.
Αγόρασα κινητό από ιντερνετικό γνωστό μαγαζί, με βιτρίνα και όλα, όχι καμιά υπόγα. (κανένα πρόβλημα δεν έχεις με το μαγαζί αλλά δες τη συνέχεια).

Στο 6μηνο η συσκευή είχε θέμα. Κόλλαγε το τάτς, κόλλαγε η οθόνη, έχανε το σήμα με λίγα λόγια σέρβις και γρήγορα.

Το πάω μέσω του μαγαζιού και όλα κομπλέ. Μου το γυρνάνε μετά από 20 μέρες και το κινητό δούλευε. Δεν περνάει κανας μήνας και το κινητό άρχισε να κάνει και κλήσεις μόνο του. Πάταγα κάτι, κόλλαγε η αφή, και το πάταγε μετά από ώρα ανάλογα με το τι είχα στην οθόνη εκείνη την ώρα.. Ότι να ναι.
Το στέλνω για σέρβις και εκεί ξεκιναει ο γολγοθάς.

Μου το γυρνάνε πίσω μετά από 20 μέρες ακριβώς όπως ήταν.

Μιλάω με το μαγαζί τους το λέω, και μου λένε "εμείς το στείλαμε κανονικά για σέρβις στην αρβάτο"

Το ξαναστέλνω αφού είχα κράξει σα τηλέφωνα και ξαναγυρνάει πάλι ίδιο !!!

Παίρνω τηλέφωνο την ΗΤC,την αρβάτο, το μαγαζί τους πάντες και έριχνα γκάζια !!!

"πως στον πούτσο μου το γυρνάτε πίσω όταν είναι γαμημένο ! Ο μαλάκας που λέει το έφτιαξα τη ξέρει την δουλειά του????

Με τα πολλά έφτασα να μιλάω με την HTC Ελλάς... και θες να μάθεις το κόνσεπτ???


Μου λέει ο τυπάς, ότι η συσκευή μου είναι εισαγωγή από αυστρία, και δεν είναι ελληνική γιαυτό και δε μπορούν να κάνουν αντικατάσταση συσκευής γιατί άλλη τιμή έχουν τα ελληνικά και άλλη τιμή στην ουσία έχουν τα εισαγωγής. Γιατί κανονικά θέλει αντικατάσταση. Του λέω τι διαφορά έχουν??? Πέρα από την τιμή μου λέει , η διαφορά τους είναι τεράστια σε τέτοια θέματα αντικατάστασης και δημιουργείται πρόβλημα.

Και του λέω ναι ρε μεγάλε αλλά το κινητό δε δουλεύει. Πες μου πόση διαφορά είναι να την πληρώσω και μου έλεγε δε γίνεται έτσι.

Άρχιζα φόρτωνα και ενώ μου τα είπε αυτά αρχικά για να καταλάβω ότι το κινητό έχει πρόβλημα και αναγκαστικά θέλει αντικατάσταση αλλά δε μπορεί να γίνει, μου έλεγε μετά "το κινητό το φτιάξαε και σας το επιστρέψαμε".

Του λέω ρε μεγάλες και ποιος το χάλασε τότε? Το μηχανάκι του κούριερ που μου το έφερε?

Και μου έλεγε αν θέλετε φέρτε το πάλι να το φτιάξουμε...Και του έλεγα και θα κάνετε τα ίδια έ? Και μου λέει ναι αφού περνάει τα τεστ...




Με λίγα λόγια δε λέω ότι δε θα ξαναέπαιρνα από ιντερνετομάγαζο σκρουτζ και τα λοιπά, αλλά μη σου τύχει..

Όσον αφορά το μαγαζί, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα την όλη ιστορία. Οι άνθρωποι μου είπαν αν θέλουν να τους δώσω τη συσκευή πίσω με σκοπό να πάρω μια άλλη. Βέβαια μου την έπαιρναν πίσω σε άλλα χρήματα από όσο την είχα πάρει..

Με λίγα λόγια χαμένος βγήκα.

Καλησπέρα φιλε, σταμάτησα να διαβάζω το κείμενο σου οταν έφτασα στην λέξη-κλειδι...Αρβατο, μιλάμε για την μακράν χειρότερη εταιρία με service κινητής τηλεφωνίας, εχω διαβάσει εκατοντάδες διαμαρτυρίες για την Αρβατο, μιλάμε να βγάζουν κινητά εκτός εγγυήσεις λόγω υγρασίας και το κινητό να μην εχει πλησιάσει καν σε θάλασσα!! :headbang: οπως και περιπτώσεις σαν την δικιά σου δηλαδή να επιστρέφεται το τηλεφωνώ χωρίς να εχει επισκευαστεί σωστά.
 

mike tri

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2015
Μηνύματα
348
Κριτικές
2
Like
90
Πόντοι
1
σαμσουνκ 6 ή αιφον 6 ?
ιδου η απορια.δεν ειμαι καλος με αυτα για πειτε τη γνωμη σας
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.263
Πόντοι
7.195
Δυστυχώς κάνεις λάθος φίλε μου και υπάρχει λάκος υπάρχει και η φάβα.
Αγόρασα κινητό από ιντερνετικό γνωστό μαγαζί, με βιτρίνα και όλα, όχι καμιά υπόγα. (κανένα πρόβλημα δεν έχεις με το μαγαζί αλλά δες τη συνέχεια).

Στο 6μηνο η συσκευή είχε θέμα. Κόλλαγε το τάτς, κόλλαγε η οθόνη, έχανε το σήμα με λίγα λόγια σέρβις και γρήγορα.

Το πάω μέσω του μαγαζιού και όλα κομπλέ. Μου το γυρνάνε μετά από 20 μέρες και το κινητό δούλευε. Δεν περνάει κανας μήνας και το κινητό άρχισε να κάνει και κλήσεις μόνο του. Πάταγα κάτι, κόλλαγε η αφή, και το πάταγε μετά από ώρα ανάλογα με το τι είχα στην οθόνη εκείνη την ώρα.. Ότι να ναι.
Το στέλνω για σέρβις και εκεί ξεκιναει ο γολγοθάς.

Μου το γυρνάνε πίσω μετά από 20 μέρες ακριβώς όπως ήταν.

Μιλάω με το μαγαζί τους το λέω, και μου λένε "εμείς το στείλαμε κανονικά για σέρβις στην αρβάτο"

Το ξαναστέλνω αφού είχα κράξει σα τηλέφωνα και ξαναγυρνάει πάλι ίδιο !!!

Παίρνω τηλέφωνο την ΗΤC,την αρβάτο, το μαγαζί τους πάντες και έριχνα γκάζια !!!

"πως στον πούτσο μου το γυρνάτε πίσω όταν είναι γαμημένο ! Ο μαλάκας που λέει το έφτιαξα τη ξέρει την δουλειά του????

Με τα πολλά έφτασα να μιλάω με την HTC Ελλάς... και θες να μάθεις το κόνσεπτ???


Μου λέει ο τυπάς, ότι η συσκευή μου είναι εισαγωγή από αυστρία, και δεν είναι ελληνική γιαυτό και δε μπορούν να κάνουν αντικατάσταση συσκευής γιατί άλλη τιμή έχουν τα ελληνικά και άλλη τιμή στην ουσία έχουν τα εισαγωγής. Γιατί κανονικά θέλει αντικατάσταση. Του λέω τι διαφορά έχουν??? Πέρα από την τιμή μου λέει , η διαφορά τους είναι τεράστια σε τέτοια θέματα αντικατάστασης και δημιουργείται πρόβλημα.

Και του λέω ναι ρε μεγάλε αλλά το κινητό δε δουλεύει. Πες μου πόση διαφορά είναι να την πληρώσω και μου έλεγε δε γίνεται έτσι.

Άρχιζα φόρτωνα και ενώ μου τα είπε αυτά αρχικά για να καταλάβω ότι το κινητό έχει πρόβλημα και αναγκαστικά θέλει αντικατάσταση αλλά δε μπορεί να γίνει, μου έλεγε μετά "το κινητό το φτιάξαε και σας το επιστρέψαμε".

Του λέω ρε μεγάλες και ποιος το χάλασε τότε? Το μηχανάκι του κούριερ που μου το έφερε?

Και μου έλεγε αν θέλετε φέρτε το πάλι να το φτιάξουμε...Και του έλεγα και θα κάνετε τα ίδια έ? Και μου λέει ναι αφού περνάει τα τεστ...




Με λίγα λόγια δε λέω ότι δε θα ξαναέπαιρνα από ιντερνετομάγαζο σκρουτζ και τα λοιπά, αλλά μη σου τύχει..

Όσον αφορά το μαγαζί, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα την όλη ιστορία. Οι άνθρωποι μου είπαν αν θέλουν να τους δώσω τη συσκευή πίσω με σκοπό να πάρω μια άλλη. Βέβαια μου την έπαιρναν πίσω σε άλλα χρήματα από όσο την είχα πάρει..

Με λίγα λόγια χαμένος βγήκα.
Τύπε η αρβατο δεν σεβεται το νομο της πανευρωπαικής εγγυησης που ισχυει για τα κινητα.
Ή τους πας συνήγορο πολίτη, γιατί δικαιουσαι εγγυηση ή δεν ξανααγαραζεις htc εαν θελεις εγγυηση...
Το να πάρεις ενα κινητο που κοστιζει πχ 300 ευρώ, στα 500 ευρω απο πολυκαταστημα, εγω δεν το βαζω σαν επιλογη...

Και lg και samsung που ειχα (Γαλλικά ήταν και τα 2) σε σερβις που χρειαστηκα, οι συγκεκριμενες εταιριες μου παρειχαν σερβις και αναγνωριζουν κανονικα την ευρωπαικη νομοθεσια.
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Καλησπέρα φιλε, σταμάτησα να διαβάζω το κείμενο σου οταν έφτασα στην λέξη-κλειδι...Αρβατο, μιλάμε για την μακράν χειρότερη εταιρία με service κινητής τηλεφωνίας, εχω διαβάσει εκατοντάδες διαμαρτυρίες για την Αρβατο, μιλάμε να βγάζουν κινητά εκτός εγγυήσεις λόγω υγρασίας και το κινητό να μην εχει πλησιάσει καν σε θάλασσα!! :headbang: οπως και περιπτώσεις σαν την δικιά σου δηλαδή να επιστρέφεται το τηλεφωνώ χωρίς να εχει επισκευαστεί σωστά.

Το θέμα φίλε μου είναι ότι όλες πια οι εταιρίες έχουν σέρβις την Αρβάτο. Με λίγες εξαιρέσεις.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.183
Like
34.531
Πόντοι
9.931
Το θέμα φίλε μου είναι ότι όλες πια οι εταιρίες έχουν σέρβις την Αρβάτο. Με λίγες εξαιρέσεις.

Αυτο ειναι αλήθεια, νομίζω μόνο η Samsung ειναι εκτός Αρβατο απο τις μεγάλες εταιρίες κινητών.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
σαμσουνκ 6 ή αιφον 6 ?
ιδου η απορια.δεν ειμαι καλος με αυτα για πειτε τη γνωμη σας
Αυτο. :rockon:
Xiaomi-Note-Pro-1.jpg
 

zorbas the greek

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2010
Μηνύματα
754
Like
119
Πόντοι
6
Το θέμα φίλε μου είναι ότι όλες πια οι εταιρίες έχουν σέρβις την Αρβάτο. Με λίγες εξαιρέσεις.
Πιστεύω πως η arvato ειναι εταιρεία για να ματσώνει χρήμα και οχι για επισκευές κινητών. Υπαρχουν πολλές καταγγελίες στο διαδίκτυο όπως :






                                                                    :huh:
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
glitsa ksestravosou




JIAYU S3 4G FDD LTE MTK6752 64-Bit Octa Core SMARTPHONE Android 4.4 5.5 Inch 1080P IPS FHD Screen 13MP Camera 3000mAh 2GB 16GB


hipping:  Free Shipping   to All Country

€173.08


JIAYU S3 4G FDD LTE MTK6752 64-bit Octa Core SMARTPHONE Android 4.4 5.5 Inch 1080P IPS FHD Screen 13MP Camera 3000mAh 2GB 16GB

Basic Information
Model JIAYU S3
Band GSM 850/900/1800/1900MHZ
WCDMA 900/1900/2100MHZ
TD-SCDMA 1900/2000
TDD-LTE( B39 B40 B41)
FDD-LTE (B3 B7 B20)
Sim Card Dual SIM Card Dual Standby (Two Micro SIM Card)
Service Provide Unlocked
Style Bar
Color Black/white
Shell Material Plastic

System
OS Android 4.4
CPU MT6752 Octa-core 1.7Ghz GPU:Mali-T760
Cortex-A53 28nm process
ROM 16GB
RAM 2GB

Screen
Display Size 5.5 Inch
Type 1920×1080 FHD PPI 440 OGS, Gorilla Glass
Resolution 1920x 1080 pixels




BIRgGEU.jpg
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
Να στηριξουμε εναν Ελληνα ...Οχι γι αλλο λογο...Νταξει εχει και πιο φτηνα  :sunglasses:

σκατα στα μουτρα του αδερφε.....σιγα μη του δωσουμε 150€ καπελο για την αρχιδιά που πουλάει

:hi: :hi: :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom