Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
D

dude901123

Επισκέπτης
Τύπε μου εσύ ξέφυγες τελείως.Είπαμε να λέμε καμιά μαλακία να περνά η ώρα αλλά εσύ το παράκανες.Για δε πας στη Μόσχα πετώντας με τα φτερά σου όπως πήγε και ο Κμαν.

Τώρα τι να σου λέω.. είμαι ψεύτης, τζιμάνι είσαι, με αποκάλυψες. Είσαι και ο πρώτος μάγκας. Κατέβασε τώρα τα πόδια από τον κάναπε και κλείσε την τηλεόραση.. Όσο για τον ΚΜΑΝ.. μίλα μαζί του.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Εγώ στα ταξίδια μου γουστάρω να γίνομαι ντόπιος όσο είναι εφικτό. Να τρώω, να πηγαίνω για καφέ και να κυκλοφορώ στα μέρη που αυτοί κυκλοφορούν. Βαριέμαι τις τουριστικές γραμμές που ακολουθούν όλοι οι τουρίστες σαν πρόβατα. Φυσικά θα πάω να δω κόκκινη πλατεία και Κρεμλίνο, δεν παίζει να μην έχεις φωτογραφία από ένα τέτοιο μέρος από τη στιγμή που επισκέπτεσαι τη Μόσχα. Ίσως θα ήταν ενδιαφέρον και κάποια ιστορικά μνημεία που συνδέονται με την πρώην USSR, αλλά να πάρω σβάρνα όλα τα μουσεία.. δεν το χω.

Φίλε δεν μπορώ να κρίνω αν είναι απελπισμένη.. ή χειραφετημένη. Φαντάζομαι η ίδια γυναίκα για αυτούς που γουστάρει και εκτιμά μπορεί να κάνει πολλά και για άλλους που απλά της δεν της το βγάζουν δεν θα κάνει τίποτα. Νομίζω το ίδιο ισχύει και με εμάς. Για μερικές γκόμενες που γουστάρουμε θα κάνουμε υπερβάσεις και θα δώσουμε πολλά και για άλλες ούτε που δεν μας το βγάζουν για διάφορους λόγους δεν θα κουνήσουμε το νυχάκι μας. Νομίζω έχει συζητηθεί και έχουν γραφτεί άπειρες σελίδες περί του θέματος. Απλά η ρωσίδα δεν είναι μόνο το μοντέλο της κοκέτας που θα στα φάει με οποιοδήποτε τρόπο. Η ρωσίδα  ανάλογα με τη μόρφωση, το οικονομικό της επίπεδο, την κουλτούρα και τη μόρφωση μπορεί να δώσει επίσης πολλά για τον άντρα που θέλει δίπλα της.

Tυπε αμα σε κυκλοφορησει Ρωσιδα με 2000 ευρω μισθο στην Gazprom και προσωπικό σωφέρ πίστεψε με δε θα καταλάβεις που πάει και πως ζει ο μέσος Ρώσος της Μόσχας. Αν δε σε ενδιαφέρουν να μουσεία μην πας, αλλά μετρό να χρησιμοποιήσεις όπωσδηποτε, για μένα αξίζει.

Τώρα για το δεύτερο που λες, δεν έχει να κάνει με Ρωσίδα, Ελληνίδα, Αμερικανίδα ή δεν ξέρω γω τι. Είναι πάρα πολύ σπάνιο γυναίκα να βγάλει εισητήρια σε άνδρα, και εγώ προσωπικά δε θα το δεχόμουν κιόλας. Δηλαδή τι είμαι, δεν έχω λεφτά να βγάλω το εισητήριό μου να τη δω άμα τη γουστάρω; Τι με θεωρεί, ζιγκολό; Και για την ίδια πολύ υποτιμητικό...
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Tυπε αμα σε κυκλοφορησει Ρωσιδα με 2000 ευρω μισθο στην Gazprom και προσωπικό σωφέρ πίστεψε με δε θα καταλάβεις που πάει και πως ζει ο μέσος Ρώσος της Μόσχας. Αν δε σε ενδιαφέρουν να μουσεία μην πας, αλλά μετρό να χρησιμοποιήσεις όπωσδηποτε, για μένα αξίζει.

Τώρα για το δεύτερο που λες, δεν έχει να κάνει με Ρωσίδα, Ελληνίδα, Αμερικανίδα ή δεν ξέρω γω τι. Είναι πάρα πολύ σπάνιο γυναίκα να βγάλει εισητήρια σε άνδρα, και εγώ προσωπικά δε θα το δεχόμουν κιόλας. Δηλαδή τι είμαι, δεν έχω λεφτά να βγάλω το εισητήριό μου να τη δω άμα τη γουστάρω; Τι με θεωρεί, ζιγκολό; Και για την ίδια πολύ υποτιμητικό...

Εγώ πάλι φίλε δεν αισθάνομαι έτσι.. και να σου πω την αλήθεια εκτιμώ διπλά τη γυναίκα που δείχνει με έμπρακτο τρόπο πόσο πολύ θέλει να την επισκεφθώ. Εγώ δεν θα πήγαινα Μόσχα, και είχα αρχίσει να απομακρύνομαι από τη γκόμενα. Αλλά σε γκόμενα που τη φιλοξένησα, της φέρθηκα όμορφα και ξέρω πως δεν αντιμετωπίζει οικονομικά θέματα και αποφασίζει να μου κάνει μια τέτοια πρόταση.. φυσικά και θα την αρπάξω.
Αλλά ο καθένας όπως γουστάρει. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως.. δεν το συνεχίζω γιατί αρχίζω ήδη και μετανιώνω που το μοιράστηκα.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Εγώ πάλι φίλε δεν αισθάνομαι έτσι.. και να σου πω την αλήθεια εκτιμώ διπλά τη γυναίκα που δείχνει με έμπρακτο τρόπο πόσο πολύ θέλει να την επισκεφθώ. Εγώ δεν θα πήγαινα Μόσχα, και είχα αρχίσει να απομακρύνομαι από τη γκόμενα. Αλλά σε γκόμενα που τη φιλοξένησα, της φέρθηκα όμορφα και ξέρω πως δεν αντιμετωπίοζει οικονομικά θέματα και αποφασίζει να μου κάνει μια τέτοια πρόταση.. φυσικά και θα την αρπάξω.
Αλλά ο καθένας όπως γουστάρει. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως.. δεν το συνεχίζω γιατί αρχίζω ήδη και μετανιώνω που το μοιράστηκα.

Κοίτα να δεις, άμα τη φιλοξένησες και θέλει να στο ανταποδώσει, καλώς να σε φιλοξενήσει, σε αυτό συμφωνώ. Αλλά τώρα να μου πληρώσει τα εισητήρια για μένα είναι πολύ βαρύ.

Βασικά το γράφεις και μόνος σου, εσύ δεν τη γουστάρεις και πολύ, δεν ήθελες να πας, άρα ουσιαστικά σε "αγοράζει" κατά κάποιο τρόπο. Μεταξύ αστείου και σοβαρού τώρα, έτσι ξεκινάνε και οι κορασίδες, στην αρχή με δωράκια, μετά με ταξιδάκια, λάου λάου βγαίνουν στο κλαρί...
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Κοίτα να δεις, άμα τη φιλοξένησες και θέλει να στο ανταποδώσει, καλώς να σε φιλοξενήσει, σε αυτό συμφωνώ. Αλλά τώρα να μου πληρώσει τα εισητήρια για μένα είναι πολύ βαρύ.

Βασικά το γράφεις και μόνος σου, εσύ δεν τη γουστάρεις και πολύ, δεν ήθελες να πας, άρα ουσιαστικά σε "αγοράζει" κατά κάποιο τρόπο. Μεταξύ αστείου και σοβαρού τώρα, έτσι ξεκινάνε και οι κορασίδες, στην αρχή με δωράκια, μετά με ταξιδάκια, λάου λάου βγαίνουν στο κλαρί...

Πλάκα, πλάκα με την ανεργία που έχουμε θα το σκεφτώ σοβαρά..  :dancing: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny:
Ήταν να πάω 28 μεσημέρι και τελικά μου έβγαλε εισιτήριο για 27 βράδυ με aeroflot. Μου λέει θέλω να έχουμε 28, 29 ολοκληρες τις ημέρες δικές μας. Αρχίζω και αγχώνομαι.. Αν δεν αποδώσω ερωτικά λέτε να ανεβάσει κακή κριτική και να χαλάσει την καριέρα μου?  :think: :think: :think:
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Αυτά απο Ροδο!!Απο αυτό το γκρούπ έφαγα σχετικά διάσημη Μοντέλo-Τραγουδίστρια με ατελιέ και σαλόνι Μόδας στο Κέντρο της Μόσχας! Η καημένη έκλαιγε με λυγμούς όταν την πήγα αεροδρόμιο!
Επίπεδο CHAMRIONS LEAGUE που λέει και ο Νταβαρίτς
και το οσκαρ επιστημονικησ φαντασιασ παει στην ροδο!σοβαρεψου επιτελουσ.δεν μασ εντυπωσιασεισ η ανεβαινεισ στα ματια μας αν λεσ ψεματα.το ιδωλο σου που προσπαθεισ να αντιγραψεισ γαμα μονο πουτανεσ.απλα για να προσγειοθεισ λιγο ακομα και μια αφραγγη ρωσιδα στην ροδο θα σου το παιζει σταρ οχι να σου κατσει μια τετεια οπως λεσ σοβαρεψου
 

slaviani

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.425
Κριτικές
7
Like
530
Πόντοι
316
και το οσκαρ επιστημονικησ φαντασιασ παει στην ροδο!σοβαρεψου επιτελουσ.δεν μασ εντυπωσιασεισ η ανεβαινεισ στα ματια μας αν λεσ ψεματα.το ιδωλο σου που προσπαθεισ να αντιγραψεισ γαμα μονο πουτανεσ.απλα για να προσγειοθεισ λιγο ακομα και μια αφραγγη ρωσιδα στην ροδο θα σου το παιζει σταρ οχι να σου κατσει μια τετεια οπως λεσ σοβαρεψου
αρχιζεις και γινεσε κουραστικος
σωνει και καλα ολοι λενε ψεμματα
αν και του εδωσα τον λογο μου οτι δεν θα πω τιποτα...ε ναι...ο ρολογας μου εστειλε και φωτογραφιες της γκομενας μαζι του αγγαλιτσα κι οχι φιλικη αγγαλιτσα
και βιντεοκλιπ της γκομενας στο rutube
και στο λεει δεν ειναι σουπερσταρ σε μπουατ στην Μοσχα τραγουδαει....εχει καποιο κοινο

ρε γαμωτη μου μεσα... αμετι μουχαμετι ολοι να λενε ψεμματα τους βγαζουμε
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
αρχιζεις και γινεσε κουραστικος
σωνει και καλα ολοι λενε ψεμματα
αν και του εδωσα τον λογο μου οτι δεν θα πω τιποτα...ε ναι...ο ρολογας μου εστειλε και φωτογραφιες της γκομενας μαζι του αγγαλιτσα κι οχι φιλικη αγγαλιτσα
και βιντεοκλιπ της γκομενας στο rutube
και στο λεει δεν ειναι σουπερσταρ σε μπουατ στην Μοσχα τραγουδαει....εχει καποιο κοινο

ρε γαμωτη μου μεσα... αμετι μουχαμετι ολοι να λενε ψεμματα τους βγαζουμε
Ο κουμπάρος δεν έχει εμπεδώσει ακόμα ένα απο τα μεγάλα διδάγματα των ανατολικών θρέντ εδώ και χρόνια που ισχύει για ΟΛΟΥΣ

"ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ"
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Ο κουμπάρος δεν έχει εμπεδώσει ακόμα ένα απο τα μεγάλα διδάγματα των ανατολικών θρέντ εδώ και χρόνια που ισχύει για ΟΛΟΥΣ

"ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ"
σημερα ελπιζω να πετυχω την αεροσυνοδο που εβαζα δακτυλο στην τουαλετα και μετα μου εκανε τσιμπουκι.αφου μπορειτε ολοι να γραφετε ψεματα δεν σημαινει δεν μπορω και εγω χαχαχαχαχ.χτεσ γνωρησα την κορη ενοσ μεγαλου στελεχουσ μεταλευτικησ εταιριασ 26 χρονων.θελει να ερθει μαζι μου βελιγραδι αλλα τησ ειπα παω μονο με κοπελεσ απο 18-22,μεχρι 40 κιλα και ουτε ιχνοσ κυταριτιδασ.αν υποσχεθει ειπα να μου παρει 2 φανελακια και ενα τζιν χιλφινγερ απο το αεροδρομιο ισως δεκτω να γαμησω τριο αυτη και την κολητη τησ.τι να πω δεν μπορουν να αντισταθουν στο βαλκανικο πεοσ και υπεροχη.ευτυχοσ εμπεδωσα ολα αυτα που λεει ο αρχοντασ κμαν και η βαλκανικη στρατια θα κανει θραυση και πανικο στο βελιγραδι.
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
αρχιζεις και γινεσε κουραστικος
σωνει και καλα ολοι λενε ψεμματα
αν και του εδωσα τον λογο μου οτι δεν θα πω τιποτα...ε ναι...ο ρολογας μου εστειλε και φωτογραφιες της γκομενας μαζι του αγγαλιτσα κι οχι φιλικη αγγαλιτσα
και βιντεοκλιπ της γκομενας στο rutube
και στο λεει δεν ειναι σουπερσταρ σε μπουατ στην Μοσχα τραγουδαει....εχει καποιο κοινο

ρε γαμωτη μου μεσα... αμετι μουχαμετι ολοι να λενε ψεμματα τους βγαζουμε
ο σαλονικιοσ,ο διμιτρακισ και αλλοσ κυπριοσ φιλοσ μου να δεισ ποσεσ φωτο εχουν με γκομενεσ αγγαλια,απλα για φωτο.ασ μου στειλει και μενα τισ φωτο.για να υποστηριζεισ τον ρολογα μαλον εσυ του πασαρεσ καμια που εκανε διακοπεσ εκει χαχαχαχα.ασε σε ξερω δεν  με γελασ χαχαχαχα.στειλε καμια και στον νικολαο χαλκιδικι.παω πασο δεν ξανασχολιαζω,δεν θα εγραφα τιποτα στον ρολογα. αλλα παλι αρχισε τα ιδια οπωσ με τισ σλοβακεσ που γιφωνταν μεταξυ τουσ και τισ πηδηξε και ειπα να τον πειραξω λιγο.αν δεν ηξερα τισ ρωσιδεσ ιδικα τουριστριεσ και εμενα αθηνα η θεσαλονικη σιγουρα θα τον πιστευα και εγω.δεν θα τον ξαναπειραξω,απολογουμε.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
ο σαλονικιοσ,ο διμιτρακισ και αλλοσ κυπριοσ φιλοσ μου να δεισ ποσεσ φωτο εχουν με γκομενεσ αγγαλια,απλα για φωτο.ασ μου στειλει και μενα τισ φωτο.για να υποστηριζεισ τον ρολογα μαλον εσυ του πασαρεσ καμια που εκανε διακοπεσ εκει χαχαχαχα.ασε σε ξερω δεν  με γελασ χαχαχαχα.στειλε καμια και στον νικολαο χαλκιδικι.παω πασο δεν ξανασχολιαζω,δεν θα εγραφα τιποτα στον ρολογα. αλλα παλι αρχισε τα ιδια οπωσ με τισ σλοβακεσ που γιφωνταν μεταξυ τουσ και τισ πηδηξε και ειπα να τον πειραξω λιγο.αν δεν ηξερα τισ ρωσιδεσ ιδικα τουριστριεσ και εμενα αθηνα η θεσαλονικη σιγουρα θα τον πιστευα και εγω.δεν θα τον ξαναπειραξω,απολογουμε.
Εγώ δεν μίλησα για τουρίστρια! Για συνέδριο μίλησα και ανέβασα και φωτογραφία!!! Για άλλη μια φορά δεν έχεις μάθει να διαβάζεις ή διαβάζεις μόνο αυτά που θες εσύ ή αυτά που σου λένε άλλοι στο Σκαυπ!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Εγώ δεν μίλησα για τουρίστρια! Για συνέδριο μίλησα και ανέβασα και φωτογραφία!!! Για άλλη μια φορά δεν έχεις μάθει να διαβάζεις ή διαβάζεις μόνο αυτά που θες εσύ ή αυτά που σου λένε άλλοι στο Σκαυπ!
Μια εικόνα θα μπορούσε ενδεχομένως να βοηθήσει !!! :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • 14457520_1002293439882051_674464894494215374_n.jpg
    14457520_1002293439882051_674464894494215374_n.jpg
    21,3 KB · Εμφανίσεις: 21

slaviani

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.425
Κριτικές
7
Like
530
Πόντοι
316
ο σαλονικιοσ,ο διμιτρακισ και αλλοσ κυπριοσ φιλοσ μου να δεισ ποσεσ φωτο εχουν με γκομενεσ αγγαλια,απλα για φωτο.ασ μου στειλει και μενα τισ φωτο.για να υποστηριζεισ τον ρολογα μαλον εσυ του πασαρεσ καμια που εκανε διακοπεσ εκει χαχαχαχα.ασε σε ξερω δεν  με γελασ χαχαχαχα.στειλε καμια και στον νικολαο χαλκιδικι.παω πασο δεν ξανασχολιαζω,δεν θα εγραφα τιποτα στον ρολογα. αλλα παλι αρχισε τα ιδια οπωσ με τισ σλοβακεσ που γιφωνταν μεταξυ τουσ και τισ πηδηξε και ειπα να τον πειραξω λιγο.αν δεν ηξερα τισ ρωσιδεσ ιδικα τουριστριεσ και εμενα αθηνα η θεσαλονικη σιγουρα θα τον πιστευα και εγω.δεν θα τον ξαναπειραξω,απολογουμε.
εγω αυτα που λεω τα εχω αποδειξει.....ο ρολογας ειναι καλοστεκουμενο παληκαρι νεαρο...1,80κατι με καμπριο διθεσιο αυτοκινητο γερμανικης κατασκευης νεο μοντελο σχετικα ....νομιζεις το ειναι δυσκολο να τσιμπισει γκομενακι μονο με την μοστρα;
οοοοολεςς οι γκομενες στον κοσμο ψοφανε για μοστρα.....ελληνιδες κυπραιες αλβανιδες ρουμανες ρωσιδες....ολος ο γυναικιος ντουνιας ψοφαει για την μοστρα..... και να σου πω κατι ρε λεοντα....εμφανησιακα εγω κι εσυ δεν πιανουμε μια μπροστα στον ρολογα....να λεμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη....εσενα σου λειπει κατι κι εγω εχω κατι αλλο περισευουμενο....πολυ περισευουμενο θα ελεγα....σε αγαπαω σε εκτιμαω αλλα γινεσε μνησικακος που και που
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
εγω αυτα που λεω τα εχω αποδειξει.....ο ρολογας ειναι καλοστεκουμενο παληκαρι νεαρο...1,80κατι με καμπριο διθεσιο αυτοκινητο γερμανικης κατασκευης νεο μοντελο σχετικα ....νομιζεις το ειναι δυσκολο να τσιμπισει γκομενακι μονο με την μοστρα;
οοοοολεςς οι γκομενες στον κοσμο ψοφανε για μοστρα.....ελληνιδες κυπραιες αλβανιδες ρουμανες ρωσιδες....ολος ο γυναικιος ντουνιας ψοφαει για την μοστρα..... και να σου πω κατι ρε λεοντα....εμφανησιακα εγω κι εσυ δεν πιανουμε μια μπροστα στον ρολογα....να λεμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη....εσενα σου λειπει κατι κι εγω εχω κατι αλλο περισευουμενο....πολυ περισευουμενο θα ελεγα....σε αγαπαω σε εκτιμαω αλλα γινεσε μνησικακος που και που
:hi: :hi: :hi:

Σύμφωνα με τα όσα έχουν γραφτεί στο σάιτ για εμενα τα τελευταία χρόνια είμαι: αγράμματος, απολίτιστος νησιώτης, αχθοφόρος των τουριστών, πρέπει να πάω για ψυχανάλυση και μυθομανής κατά τον κουμπάρο :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

FarNorth

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
82
Like
20
Πόντοι
0
μπορεί κάποιος που πήγε πρόσφατα Ρωσία να με διαφωτίσει τι παίζει με την βίζα?
τι χρειάζεται για να την βγάλω κτλ.
ευχαριστώ
 
D

dude901123

Επισκέπτης
μπορεί κάποιος που πήγε πρόσφατα Ρωσία να με διαφωτίσει τι παίζει με την βίζα?
τι χρειάζεται για να την βγάλω κτλ.
ευχαριστώ

Για Visa τουρισμού χρειάζεσαι διαβατήριο, εισιτήρια, ξενοδοχείο, ταξιδιωτική ασφάλιση, μια έγχρωμη φωτογραφία διαβατηρίου (3,4*4,5 αν θυμάμαι καλά), Voucher, να συμπληρώσεις την Online Visa Aplication Form και 60 ευρώ. 5 εργάσιμες ημέρες κάνει να βγει. Και δεν πας στην πρεσβεία αλλά στο Visa Center (το βρίσκεις διαδικτυακά). Αύριο πάω να τη βγάλω...
Αν θέλει και τίποτα άλλο θα σε ενημερώσω.
 

FarNorth

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
82
Like
20
Πόντοι
0

''Για Visa τουρισμού χρειάζεσαι διαβατήριο, εισιτήρια, ξενοδοχείο, ταξιδιωτική ασφάλιση, μια έγχρωμη φωτογραφία διαβατηρίου (3,4*4,5 αν θυμάμαι καλά), Voucher, να συμπληρώσεις την Online Visa Aplication Form και 60 ευρώ. 5 εργάσιμες ημέρες κάνει να βγει. Και δεν πας στην πρεσβεία αλλά στο Visa Center (το βρίσκεις διαδικτυακά). Αύριο πάω να τη βγάλω...
Αν θέλει και τίποτα άλλο θα σε ενημερώσω.''


Ευχαριστώ φίλε.
Αν κατάλαβα καλά αυτό είναι το site που λες?
www.vhs-greece.com/main.php?id=travel&lang=gr]http://www.vhs-greece.com/main.php?id=travel&lang=gr[url[/URL]][

 

FarNorth

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
82
Like
20
Πόντοι
0
Από τα απαραίτητα έγγραφα που αναφέρει το 1) δεν το καταλαβαίνω καθόλου και το 5) πάλι δεν καταλαβαίνω διότι εγω που είμαι ασφαλισμένος στην Σουηδια ας πούμε. Η ασφάλεια μου δεν μπορεί να ισχύει στην Ρωσία.
Μήπως εννοεί κάτι άλλο?
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Από τα απαραίτητα έγγραφα που αναφέρει το 1) δεν το καταλαβαίνω καθόλου και το 5) πάλι δεν καταλαβαίνω διότι εγω που είμαι ασφαλισμένος στην Σουηδια ας πούμε. Η ασφάλεια μου δεν μπορεί να ισχύει στην Ρωσία.
Μήπως εννοεί κάτι άλλο?

Η ασφάλιση είναι απαραίτητη και την κάνεις σε ασφαλιστικό γραφείο που συνήθως στο προτείνουν και από το Visa center αν δεν έχεις κάποιο δικό σου. Τα έξοδα δεν είναι πολλά. Εμένα μου το έστειλαν και δεν ασχολήθηκα. Μην το ψάχνεις.. απλά πρέπει να το βγάλεις. Δεν σε καλύπτει η ασφάλιση που έχεις σε άλλη χώρα ή τουλάχιστον για να βγάλεις visa απαιτούν να κάνεις ιδιωτική ασφάλιση για το διάστημα παραμονής σου στη Ρωσία.. Και τέλος πάντων.. δεν θα βγάλεις άκρη.. έχουν την πολιτική και τις πρακτικές τους που δεν μπορείς να τις παρακάμψεις.
 

FarNorth

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
82
Like
20
Πόντοι
0
Α μάλιστα...οκ
Φυσικά δεν με πειράζει αν είναι κατι που βγαίνει ευκολα...
Αντε να πας με το καλό φίλε dirty για να σε ρωτησω μετα και άλλα..χεχε

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom