Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.373
Like
39
Πόντοι
16

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Τύποι δεν είναι τόσο δύσκολη η βίζα για Ρωσία, προς Θεού... Γιατί να δώσετε κερατιάτικα στο Μουζενίδη; Ούτε λαδωματάκι ούτε τίποτα χρειάζεται. Ο dude901123 τα γράφει αναλυτικότατα:

Η ταξιδιωτική ασφάλιση βγαίνει πανεύκολα, ειδικά για τον φίλο που λέει πως είναι εξωτερικό φαντάζομαι θα μπορεί να την κάνει και online. Εγώ online την έκανα πάντα, και σε μισή ώρα είχα το pdf στο inbox μου. Πρόσφατα άκουσα πως η ιδωτική ασφάλιση δε χρειάζεται, αλλά λέει μπορείς να πάρεις χαρτί από τον ασφαλιστικό σου φορέα πως είσαι ασφαλισμένος και σε καλύπτει και στη Ρωσία. Τονίζω πως αυτό μου το είπαν, δεν το έχω τσεκάρει, αλλά ίσως ενδιαφέρει κάποιους που θέλουν να γλυτώσουν το 15άρι της ιδιωτικής ασφάλειας.

Το voucher τωρα στο δίνει πανεύκολα το ξενοδοχείο στο οποίο θα μείνεις. Βασικά δε χρειάζεται καν να μείνεις, απλά κλείνεις μέσω booking και στο καπάκι παίρνεις τηλέφωνο και ζητάς το voucher. Μόλις πάρεις το voucher ακυρώνεις αν θες την κράτηση (σε περίπτωση που έχεις σκοπό να μείνεις σε σπίτι γκόμενας) και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Προσοχή εδώ σε δυο πράγματα: α) δεν προσφέρουν όλα τα ξενοδοχεία την υπηρεσία voucher δωρεάν, και β) έχω ακούσει κάτι για εγγραφή / δήλωση της άφιξης σου στην αστυνομία ή δήμο (δε θυμάμαι) σε περίπτωση που έχεις σκοπό να μείνεις πολλές μέρες. Αυτό συνήθως το κάνει το ξενοδοχείο, αλλά αν δε μείνεις σε ξενοδοχείο ίσως υπάρχει θέμα.

Τα υπόλοιπα που γράφει ο dude901123 για λαδώματα και τραπεζικούς λογαριασμούς αφορούν την βίζα των Ουκρανων ή Ρωσίδων που θέλουν να επισκεπτούν την Ευρώπη, όχι εμάς που θέλουμε να πάμε στις χώρες αυτές.
select a room russia.κλινεισ χοτελ ρωσια καλεσ τιμεσ και δωρεαν χαρτι για βιζα.με το χαρτι αυτο παρουσιαζοντας ολα αυτα που λεσ στην πρεσβεια μετα απο μια εβδομασα πηγα πληρωσα 30-35 ευρο.αν κλισεις με bookin com δεν λεει για το χαρτι αυτο βαουτσερ,συνηθως το ξενοδοχειο ζητα 10-15 ευρο για αυτο,στο σαιτ που αναφερω ειναι δωρεαν.βρηκα ενα αλλο ρωσικο σαιτ που λεει εχει συνεργασια με το μποθκιν κομ και δινει το χαρτι αυτο δωρεαν
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
τι λεει το ρουβλι τωρα ειναι φτηνα?θα βρω χοτελ 50 την ημερα ? :rolleyes:

σκεφτομαι για πριν τα χρι/ννα..

υγ ο μουζενιδης εχει ιδιες τιμες με το ιντερνετ..? :rolleyes:
φτηνο και καλο δωματιο σου συνιστω maxima panorama θα εχει τωρα 30-40 την μερα.το προβλημα εχω ξαναπει πιο ειναι.δεν πας μοσχα χωρισ γλωσα και να ηερεισ να κυκλοφωρασ με το μετρο.μπερδεμενο το μετρο για ενα ξενο.πολλεσ φορεσ βρηκα ηλικιωμενουσ αγγλουσ,ξενουσ η κυπριουσ στο κεντρο και τουσ συνοδευσα μεχρι χοτελ.το χοτελ θεωρειτε κεντρικο αλλα πρεπει να αλλαξεισ γραμη στο μετρο και θελει ψαξιμο στην συκεκριμεβη κυκλικι σταση να βρεισ τη σωστη γραμη.υπαρχουν πολλα, τι ιμπισ,ισμαιλοβο,κοσμοσ θα ειναι καμια 50-60,τουριστ,μπαικαλ ολα αυτα καπου 45-50,εκλινα σε φιλουσ εκει.
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Η ασφάλιση είναι απαραίτητη και την κάνεις σε ασφαλιστικό γραφείο που συνήθως στο προτείνουν και από το Visa center αν δεν έχεις κάποιο δικό σου. Τα έξοδα δεν είναι πολλά. Εμένα μου το έστειλαν και δεν ασχολήθηκα. Μην το ψάχνεις.. απλά πρέπει να το βγάλεις. Δεν σε καλύπτει η ασφάλιση που έχεις σε άλλη χώρα ή τουλάχιστον για να βγάλεις visa απαιτούν να κάνεις ιδιωτική ασφάλιση για το διάστημα παραμονής σου στη Ρωσία.. Και τέλος πάντων.. δεν θα βγάλεις άκρη.. έχουν την πολιτική και τις πρακτικές τους που δεν μπορείς να τις παρακάμψεις.
τι ασφαλεια ρε?ποτε δεν μου ζητησαν τετειο.μινσκ σου ζητανε να κανεισ εκει και βιζα 90 ευρο.
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Κοίτα σου ζητάνε κατ' ουσία να κλείσεις πακέτο από τουριστικό γραφείο. Να στο πω απλά. Όλα αυτά μπορείς να τα 'αγοράσεις' αν έχεις κάποιο γνωστό εκεί και πάει και δώσει το λαδωματάκι του στο τουριστικό γραφείο ή και εδώ στο γραφείο που θα πας να αγοράσεις ταξιδιωτική ασφάλιση. Εγώ με έκληξη ανακάλυψα ότι στα χαρτιά που μου έστειλε η γκόμενα από Ρωσία έχει γράψει ξενοδοχεία σε Μόσχα και Αγ Πετρούπολη στα οποία φυσικά και δεν πρόκειται να πάμε αφού θα μείνουμε στο σπίτι της της Μόσχα. Απλά η γραφειοκρατία του συστήματος έκδοσης visas επιβάλλει τη συναλαγή με ιδιωτική ασφαλιστική εταιρεία και τουριστικό γραφείο, ακόμη και σε μορφή αγοράς ψεύτικου τουριστικού πακέτου, πρακτική κοινή και στην Ουκρανία όπου τα χαρτια τα οποία ζητάνε από Ουκρανές για visa περί τραπεζικού λογαριασμού κτλ. αγοράζονται από τα τουριστικά γραφεία.
Λοιπόν τα χαρτιά που χρειάζεσαι μια και σήμερα τα έδωσα είναι:
1. Ταξιδιωτική ασφάλιση ιδιωτική.
2. Μια έγχρωμη φωτογραφία διαβατηρίου 4,5*3,5
3. Voucher Το οποίο είναι αυτό που ρωτάς παραπάνω
4. 60 ευρώ
5. Το διαβατήριό σου

Και σε 5 εργάσιμες το παίρνεις το διαβατήριο πίσω μαζί με τη Visa.

Και σου βάζω και την εικόνα του Voucher που μου έστειλαν:
ακου κολπο τωρα οταν μας εβαλαν παλι βιζα οι ρωσοι.πηγαινα στην πρεσβεια οπως παντα να βγαλω βιζα και δεν δεχωνταν.ηθελαν να πασ σε συγκεκριμενο πρακτορα βιβλιο γλοπουσ να βγαλεισ απο το πρακτορειο ετσι εδινα καθε μηνα 60 λιρεσ αν θυμαμε 110 ευρο.μετα που αρχισα να ασχολουμε με λαπτοπ να μαθενω αρχισα να βγαζω απο μονοσ με 30 ευρο.εδινα και μια περιουσια εισιτιρια πρακτορεσ απο μοσχα πηγαινα κιεβ μετα πισω μοσχα συνολικα σε ευρο καμια 850.μετα ξενερωσα και αρχισα μονο ουκρανια
 
Εγγρ.
15 Νοε 2016
Μηνύματα
692
Like
0
Πόντοι
6
για οσους δεν γνωριζουν μπλοκαραν το σαιτ   ισως το μεγαλυτερο σαιτ αναζητησης call girls στη ρωσια
στη ρωσια ηταν μπλοκαρισμενο πριν πολυ καιρο

εδω η διεθυνση απο το ξεμπλοκαρισμενο σαιτ


περισσοτερες πληροφοριες


Υ.Γ.  για οσους ταξιδεψουν στη ρωσια στο προσεχες διαστημα καλο θα ηταν να γραψουν τα τηλεφωνα των ντεβουσκων που τους ενδιαφερουν πριν ανεβουν ρωσια για να εχουν τις καβατζες τους επανω, γιατι αγνωστο αν ανοιγει επανω το σαιτ ειδικα τωρα που το μπλοκαραν και στη ευρωπη



 

slaviani

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.425
Κριτικές
7
Like
530
Πόντοι
316
για οσους δεν γνωριζουν μπλοκαραν το σαιτ   ισως το μεγαλυτερο σαιτ αναζητησης call girls στη ρωσια
στη ρωσια ηταν μπλοκαρισμενο πριν πολυ καιρο

εδω η διεθυνση απο το ξεμπλοκαρισμενο σαιτ


περισσοτερες πληροφοριες


Υ.Γ.  για οσους ταξιδεψουν στη ρωσια στο προσεχες διαστημα καλο θα ηταν να γραψουν τα τηλεφωνα των ντεβουσκων που τους ενδιαφερουν πριν ανεβουν ρωσια για να εχουν τις καβατζες τους επανω, γιατι αγνωστο αν ανοιγει επανω το σαιτ ειδικα τωρα που το μπλοκαραν και στη ευρωπη
το εχω αναφερει πολλες φορες
το εν λογο σαιτ που αναφερεις ειναι σχετικα μικρο
αυτο ειναι το πιο εμπιστο σαιτ για Μοσχα
τελευταια φορα που το ανεβαζω....δεν εισαι καλος μαθητης


και εδω τα προφιλ που εχουν και βιντεο

persons.php?type=0&video=Y
 
Εγγρ.
15 Νοε 2016
Μηνύματα
692
Like
0
Πόντοι
6
το εχω αναφερει πολλες φορες
το εν λογο σαιτ που αναφερεις ειναι σχετικα μικρο
αυτο ειναι το πιο εμπιστο σαιτ για Μοσχα
τελευταια φορα που το ανεβαζω....δεν εισαι καλος μαθητης


και εδω τα προφιλ που εχουν και βιντεο

persons.php?type=0&video=Y

:hi:

σαφως και το σαιτ που ποσταρες ειναι μεγαλυτερο σε αριθμο και ποικιλια γυναικων απο το rusdosug αλλα και αυτο δεν ειναι ενα μικρο σαιτ αντιθετως εχει μεγαλη ποικιλια και αριθμο γυναικων και αποτελει ενα καλο ευρετηριο γυναικων.

σλαβ απο εσενα το εμαθα το , το ειχες ποσταρει παλαιοτερα στο θρεντ της ρωσιας καθοτι νεοτερος σε ηλικια εχω μικροτερη εμπειρια και λιγοτερα χιλιομετρα στα ανατολικα απο οτι εσυ.  :hi:

οι πληροφοριες σου παντα ειναι γκαραντι και αξιολογες και εχεις βοηθησει πολυ κοσμο να βρει γυναικες στα ανατολικα  :hi:
 

nimo70

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2016
Μηνύματα
114
Κριτικές
2
Like
69
Πόντοι
1
το εχω αναφερει πολλες φορες
το εν λογο σαιτ που αναφερεις ειναι σχετικα μικρο
αυτο ειναι το πιο εμπιστο σαιτ για Μοσχα
τελευταια φορα που το ανεβαζω....δεν εισαι καλος μαθητης


και εδω τα προφιλ που εχουν και βιντεο

persons.php?type=0&video=Y

Eριξα μια ματια στο site και νταξ εχω μεινει μλκς :erection:

Καταρχήν αν τα προφιλ τους είναι αληθινα είναι σε άλλο επίπεδο

Οι τιμές που λένε είναι όντως αυτές???? αμα είναι να μεταναστεύσουμε εκει
 

slaviani

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.425
Κριτικές
7
Like
530
Πόντοι
316
Eριξα μια ματια στο site και νταξ εχω μεινει μλκς :erection:

Καταρχήν αν τα προφιλ τους είναι αληθινα είναι σε άλλο επίπεδο

Οι τιμές που λένε είναι όντως αυτές???? αμα είναι να μεταναστεύσουμε εκει
δεν ειναι μουφα οπου εχει μια στρογγυλη σφραγιδα ειναι επιβεβαιωμενες απο το σαιτ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom