Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
ναι Νεαρχε.αν ειδες κανουν και κατι καινουργιο.экспресс με 1100-1300 ρουβλια.γραφει  :knockinb: για μιση ωρα.αν το δοκιμασω θα σου πω.την τριτη πεταω στον παραδισο.και θα κατσω εκει μεχρι τον Οκτωβρη.απο την Ελλαδα φευγω με καλα λεφτα μποτες απο Σαλαχι(η μανα μου πηγε να λυποθυμιση στο μαγαζι οταν της ειπαν την τιμη)!και εξοντωμενος απο τη μαλακια :jerking:!.....


Μπορεί να σας φαίνεται περίεργο, αλλά για το Δημήτρη αυτά είναι εργαλεία δουλειάς.
Όπως το κοστούμι όταν πηγαίνουμε στο γραφείο ή τη στολή που βάζει ο αστυνομικός.
 

Συνημμένα

  • mpotes.jpg
    mpotes.jpg
    13,2 KB · Εμφανίσεις: 17
  • mpotes2.jpg
    mpotes2.jpg
    18,3 KB · Εμφανίσεις: 18

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
.....πηρα και κατι ωραια μπλουζακια!θα σκισω :knockinb:!σε καμια 10αρια μερες παω και Νοβγκοροντ!παντος κουραστικα απο την αγαμια!καλη η Ελλαδα Νεαρχε αλλα το πολυ για 10 μερες!το να εισαι ισοβιτης εδω ειναι φρικη!!!!!!

Νόβγκοροντ πόσες μέρες θα καθίσεις περίπου ;
Για 2-3 μέρες πας, ή μπορεί να κάτσεις και μια εβδομάδα – 10 μέρες ;
Όταν πας που μένεις ; Σε ξενοδοχείο ; Ακόμα δεν έχεις αγοράσει διαμέρισμα.

Γενικά που θα κινηθείς ; Πανεπιστήμιο, shopping mall, disco, σαλόν ;

Α, και κάτι ακόμα, με την υποτίμηση που λέγαμε πως τα βλέπεις τα πράγματα ;
Το ρούβλι μάλλον δείχνει να έχει σταθεροποιηθεί.
 

Συνημμένα

  • roubli.jpg
    roubli.jpg
    9,7 KB · Εμφανίσεις: 20

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
το Ευρω εχει πεσει λιγακι οπως και το $.οταν πηγα Νοβγκοροντ τελαυταια φορα ενα διαμερισμα 40 τετραγωνικα με θεα το Ταλισμαν ειχε 1.000.000 ρουβλια περιπου (23.000 Ευρω).μιλαμε για μεσα μαρτιου.οταν παω και παρω εφημεριδα με αγγελιες θα σε ενημεροσω.τωρα δεν ξερω.δεν μου αρεσε που ειδα ενα διαμερισμα και ειχε σκατα ηχομονοση εκλανε ο γειτονας και ακουγονταν....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
....εκει πανω απο 3-4 μερες συνεχεια δεν μπορεις να κατσεις!τρελενεσαι!οι ιδιοι ανθρωποι τα ιδια μερη!ειναι ενα χωριο φαντασου οτι εχει μονο 252.000 κατοικους!ολοι ειναι γνωστοι μεταξυ τους!---ή πηγαινω σε ξενοδοχειο στο Κρου'ι'ζ.απο ανεσεις σκατα 0 αστερων!ή συνηθως νοικιαζω ενα δωματιο σε ενα διαμερισμα (σχεδον παντα τα αλλα δωματια ειναι αδεια μονος μου ειμαι)που το εχουν σαν ξενωνα (οταν ερχεται κανεις απο αλλες πολεις)ενας στρατιωτικου εργοστασιου.εγω ξερω την καθαρηστρια και με 500 ρουβλια τη μερα μου δινει το δωματιο.μ'αρεσει που το λεει ξενοδοχειο!ανεσεις 0 και ειναι 3 χλμ απο το κεντρο της πολης.βεβαια δεν με νοιαζει γιατι εχω αμαξι.το θετικο ειναι οτι  :knockinb: ανετα δεν σε ελεγχει κανενας ενω στο ξενοδοχειο οι γκομενες το σκεφτονται να πανε.η πολη ειναι μικρη και ολοι ειναι γνωστοι!
 

kiapk

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
64
Like
0
Πόντοι
0
Привет Dimitraki

Μόλις ολοκλήρωσα το πρώτο μου 6 ωρο μάθημα της θεϊκής γλώσσας των Ρωσικών

Σύντομα τα λουλούδια της Αγ. Πετρούπολης θα δεχθούν επίθεση από τις Ελληνικές ακρίδες. :2funny:

Τρέμε θρυλικέ Λούκυ Λούκ... Το άλογο σου χλιμιντρίζει ανήσυχο...  :2funny:  :2funny:  :2funny:
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Πόσα μαθήματα χρειάζετε άραγε ένας αρχάριος για να μπορεί να συνεννοηθεί σε ένα ταξίδι;  :huh:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Πόσα μαθήματα χρειάζετε άραγε ένας αρχάριος για να μπορεί να συνεννοηθεί σε ένα ταξίδι;  :huh:
για να παρεις ψωμι οχι πολλα.αλλα για να μιλισεις με μια ποιοτικη γκομενα και να κανεις μια σοβαρη συζητιση θελεις 5-6 χρονια μαθηματα το λιγοτερο(αν το παρεις σοβαρα το θεμα)!!!!-----Νεαρχε πλεω σε πελαγη ευτυχιας αυριο φευγω απο τη χωρα της μαλακιας!!!!το μαρτηριο τελειωσε!μεχρι τον Οκτωβρη θα ειμαι Sainkt-Peterburg θα φευγω μονο για Πορνοεκδρομες 3-4 ημερων στο Νοβγκοροντ.το μονο που ευχομαι ειναι να κανει δροσερο καλοκαιρι.η θερμοκρασια να μην ξεπερασει τους 20-22 βαθμους!!!ολα τα αλλα ειναι τελεια!!!!σημερα ειναι η τελευταια μερα  :jerking: απο αυριο θα ειμαι στην πατριδα μου!!!!!!στον παραδισο!!!!!!
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
απο την Ελλαδα φευγω με καλα λεφτα μποτες απο Σαλαχι(η μανα μου πηγε να λυποθυμιση στο μαγαζι οταν της ειπαν την τιμη)!και εξοντωμενος απο τη μαλακια :jerking:!.....

Ρε εσύ, την μάνα σου έβαλες να σου αγοράσει τις μπότες;
 
Εγγρ.
14 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
Μπότες απο σαλάχι!!!
δεν το φανταζόμουν καν ότι υπάρχουν
Να φανταστώ ότι τις φοράς μόνο όταν κάνεις το νούμερό σου ή τις φοράς και κανονικά.
Για σκέψου πάντως να δουλέψεις σαν ανζέντης στο Ρωσία να βρίσκεις ημιεπαγγελματίες ή επαγγελματίες συνοδούς για άτομα απο Ελλάδα.  Νομίζω ότι έχει ψωμί αυτή η δουλειά.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
για να παρεις ψωμι οχι πολλα.αλλα για να μιλισεις με μια ποιοτικη γκομενα και να κανεις μια σοβαρη συζητιση θελεις 5-6 χρονια μαθηματα το λιγοτερο(αν το παρεις σοβαρα το θεμα)


Εγώ Δημήτρη μου το μόνο που θέλω είναι να μπορώ να συνεννοούμαι στο τηλέφωνο με την κυρία των σαλόν, να λέω στο ταξιτζή που να με πάει, να μπορώ να μιλάω λίγο με τη κοπέλα, και να την καταλαβαίνω σε αυτά που μου λέει. Δεν έχω αξιώσεις να κάνω συζήτηση επιπέδου με κάποια κοπέλα στα Ρωσικά. Τα βασικά θέλω.
Αν κάνω ιδιαίτερα 1 χρόνο πιστεύεις ότι είναι εφικτό ;

Παρεμπιπτόντως, το εν λόγω σάιτ () που κάποιο μέλος από εδώ μου σύστησε, είναι πολύ χρήσιμο για έναν τελείως αρχάριο.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Μπότες απο σαλάχι!!!
δεν το φανταζόμουν καν ότι υπάρχουν
Να φανταστώ ότι τις φοράς μόνο όταν κάνεις το νούμερό σου ή τις φοράς και κανονικά.
Για σκέψου πάντως να δουλέψεις σαν ανζέντης στο Ρωσία να βρίσκεις ημιεπαγγελματίες ή επαγγελματίες συνοδούς για άτομα απο Ελλάδα.  Νομίζω ότι έχει ψωμί αυτή η δουλειά.
δεν πρεπει να εχει ψωμι.καταρχην εχει ανεβει το επιπεδο παρα πολυ.και υπαρχει η Βουλγαρια και η Ρουμανια που το επιπεδο ειναι χαμηλοτερο.και οι γυναικες πανε με πολυ λιγοτερα
Εγώ Δημήτρη μου το μόνο που θέλω είναι να μπορώ να συνεννοούμαι στο τηλέφωνο με την κυρία των σαλόν, να λέω στο ταξιτζή που να με πάει, να μπορώ να μιλάω λίγο με τη κοπέλα, και να την καταλαβαίνω σε αυτά που μου λέει. Δεν έχω αξιώσεις να κάνω συζήτηση επιπέδου με κάποια κοπέλα στα Ρωσικά. Τα βασικά θέλω.
Αν κάνω ιδιαίτερα 1 χρόνο πιστεύεις ότι είναι εφικτό ;

Παρεμπιπτόντως, το εν λόγω σάιτ () που κάποιο μέλος από εδώ μου σύστησε, είναι πολύ χρήσιμο για έναν τελείως αρχάριο.
ναι Νεαρχε πιστευω οτι μετα απο ενα χρονο ιδιεταιρα θα ξερεις τα βασικα (εννοειτε οτι θα ασχολιθεις σοβαρα με το αντικειμενο).ολα αυτα που εγραψες θα μπορεσεις νατα κανεις πιστευω.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
εφτασα χτες το βραδυ στις 12:40 περιπου.Νεαρχε απευθυνομαι σε σενα και σε οποιον αλλο θα ερθει Αγια Πετρουπολη αεροπορικως μιλαω για το αεροδρομιο Πουλκοβο (για αλλα αεροδρομια δεν ξερω αλλα φανταζομαι οτι κατι παρομοιο συμβαινει).οταν φτασει το αεροπλανο στο αεροδρομιο ή θα βγειτε απο τη φυσουνα ή αν το αεροπλανο παρκαρει μακρια θα σας παρει ενα λεωφορειο.αν βγειτε απο τη φισουνα θα δειτε τους εμπειρους επιβατες που πηγαινουν τρεχοντας προς τον ελεγχο διαβατηριων.τρεξτε και σεις γιατι μαζευεται ουρά!αν σας πα ρει Λεωφορειο σταθητε κοντα στην πορτα για να πατε πρωτοι προς τον ελεγχο διαβατηριων...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
.......τη νυχτα αν προσγειωθει ενα μονο αεροπλανο εκεινη την ωρα δεν ειναι τοσο συμαντικο αντε να περιμενει κανεις 10-20 λεπτα.τη μερα ομως πολλες φορες ουτε αυτο βοηθαει γιατι μπορει να εχουν προσγειωθει ταυτοχρονα 3-4 αεροπλανα και μπορει να γινεται χαμος.εγω σαν γνωστης χτες ημουνα 2ος στην ουρα για τα διαβατηρια.τη βαλιτσα την πειρα αμεσως.δηλαδη σε ουτε 10 λεπτα ειχα βγει.----αν θελεται να βαλεται στη χωρα τιποτα παρανομο Π.Χ. εχεται οινοπνευματωδη πανω απο 2 λιτρα ή καμια 10αρια κινητα τηλεφωνα ή πανω απο 3ης γουνες(παλια συνεφερε)(θα προσπαθισω να γραψω για της γουνες αν εχω χρονο συντομα).τοτε βρειτε πτηση που να προσγειονεται νυχτα στην Αγια Πετρουπολη.οι τελωνιακοι ηταν κοιμησμενοι γενικως στ'αρχιδια τους.ελεγχος 0 !επερνες της βαλιτες σου και εφευγες το μηχανημα με της ακτινες ηταν κλειστο.τη μερα ειναι πιο αυστηρα συνηθως σου περνανε τα πραγματα απο της ακτινες.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
εφτασα χτες το βραδυ στις 12:40 περιπου.Νεαρχε απευθυνομαι σε σενα και σε οποιον αλλο θα ερθει Αγια Πετρουπολη αεροπορικως μιλαω για το αεροδρομιο Πουλκοβο (για αλλα αεροδρομια δεν ξερω αλλα φανταζομαι οτι κατι παρομοιο συμβαινει).οταν φτασει το αεροπλανο στο αεροδρομιο ή θα βγειτε απο τη φυσουνα ή αν το αεροπλανο παρκαρει μακρια θα σας παρει ενα λεωφορειο.αν βγειτε απο τη φισουνα θα δειτε τους εμπειρους επιβατες που πηγαινουν τρεχοντας προς τον ελεγχο διαβατηριων.τρεξτε και σεις γιατι μαζευεται ουρά!αν σας πα ρει Λεωφορειο σταθητε κοντα στην πορτα για να πατε πρωτοι προς τον ελεγχο διαβατηριων...


Αυτό που λες το έχω ζήσει από πρώτο χέρι. Είχα πάει με Alitalia και μας πήγε λεωφορείο στην είσοδο. Η σειρά που είχε σχηματιστεί ήταν τεράστια. Πραγματικά ένιωσα ότι έχω έρθει σε διαφορετικό κόσμο. Πουθενά δεν μου είχε τύχει κάτι τέτοιο μέχρι τότε. Καμία συγκίνηση από το προσωπικό του αεροδρομίου. Κάθεσαι στη σειρά σου υπομονετικά και δεν κάνεις κιχ μέχρι να έρθει η σειρά σου. Ο έλεγχος διαβατηρίων είναι αργός και αυστηρός. Θυμίζει ψυχροπολεμική εποχή. Σε αυτό το σημείο μπορεί να χάσεις και δύο ώρες αν είσαι άτυχος και πέσεις σε μεγάλη ουρά.


 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Α, και καλός ήρθες σπίτι σου.

Home, sweet home ...  :coffee:
 

mk!

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2008
Μηνύματα
57
Like
0
Πόντοι
0
καλος ηρθες στην φυσικη σου θεση του ρεπορτερ, φιλε μας Δημητρη!!!
να αρχισει να λειτουργει και αυτο το "Ρωσία sex & vodka" που ειχε μεινει ορφανο!
πως ειναι τα πραγματα δημητρη στην ρωσια? ο καιρος?
 

mk!

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2008
Μηνύματα
57
Like
0
Πόντοι
0
.......τη νυχτα αν προσγειωθει ενα μονο αεροπλανο εκεινη την ωρα δεν ειναι τοσο συμαντικο αντε να περιμενει κανεις 10-20 λεπτα.τη μερα ομως πολλες φορες ουτε αυτο βοηθαει γιατι μπορει να εχουν προσγειωθει ταυτοχρονα 3-4 αεροπλανα και μπορει να γινεται χαμος.εγω σαν γνωστης χτες ημουνα 2ος στην ουρα για τα διαβατηρια.τη βαλιτσα την πειρα αμεσως.δηλαδη σε ουτε 10 λεπτα ειχα βγει.----αν θελεται να βαλεται στη χωρα τιποτα παρανομο Π.Χ. εχεται οινοπνευματωδη πανω απο 2 λιτρα ή καμια 10αρια κινητα τηλεφωνα ή πανω απο 3ης γουνες(παλια συνεφερε)(θα προσπαθισω να γραψω για της γουνες αν εχω χρονο συντομα).τοτε βρειτε πτηση που να προσγειονεται νυχτα στην Αγια Πετρουπολη.οι τελωνιακοι ηταν κοιμησμενοι γενικως στ'αρχιδια τους.ελεγχος 0 !επερνες της βαλιτες σου και εφευγες το μηχανημα με της ακτινες ηταν κλειστο.τη μερα ειναι πιο αυστηρα συνηθως σου περνανε τα πραγματα απο της ακτινες.



οταν ειχα παει στην Μοσχα περισι ειχα την τυχη του πρωταρη!!!
ηταν δυπλα μου μια ομορφη ρωσιδα μαμα  :boobies: με την κορη της, και απλα ηθελα να την εχω απο κοντα.
ετσι μιας και αυτη ηξερε πως ειναι τα πραγματα με την ουρα στον ελεχο διαβατηριων πηγε γρηγορα, και εγω απλα απο τυχη, κοντα της δεν εφαγα πικρα!!! :rockon:
εκανα γυρω στα 15 λεπτα!!!
Πισω μου ειχε ουρα 40 - 50 ατομα, με δυο γραμμες για ελεγχο!!! :headbang:
Μεγαλη Πικρα!!!!!!!
Αλλα εγω την τυχη του πρωταρη  :dancing:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Αυτό που λες το έχω ζήσει από πρώτο χέρι. Είχα πάει με Alitalia και μας πήγε λεωφορείο στην είσοδο. Η σειρά που είχε σχηματιστεί ήταν τεράστια. Πραγματικά ένιωσα ότι έχω έρθει σε διαφορετικό κόσμο. Πουθενά δεν μου είχε τύχει κάτι τέτοιο μέχρι τότε. Καμία συγκίνηση από το προσωπικό του αεροδρομίου. Κάθεσαι στη σειρά σου υπομονετικά και δεν κάνεις κιχ μέχρι να έρθει η σειρά σου. Ο έλεγχος διαβατηρίων είναι αργός και αυστηρός. Θυμίζει ψυχροπολεμική εποχή. Σε αυτό το σημείο μπορεί να χάσεις και δύο ώρες αν είσαι άτυχος και πέσεις σε μεγάλη ουρά.
οταν ειχα παει στην Μοσχα περισι ειχα την τυχη του πρωταρη!!!
ηταν δυπλα μου μια ομορφη ρωσιδα μαμα  :boobies: με την κορη της, και απλα ηθελα να την εχω απο κοντα.
ετσι μιας και αυτη ηξερε πως ειναι τα πραγματα με την ουρα στον ελεχο διαβατηριων πηγε γρηγορα, και εγω απλα απο τυχη, κοντα της δεν εφαγα πικρα!!! :rockon:
εκανα γυρω στα 15 λεπτα!!!
Πισω μου ειχε ουρα 40 - 50 ατομα, με δυο γραμμες για ελεγχο!!! :headbang:
Μεγαλη Πικρα!!!!!!!
Αλλα εγω την τυχη του πρωταρη  :dancing:
τωρα που το ξερεται δεν θα την παθεται.15 λεπτα δεν ειναι τιποτα.ετσι κι αλλιως μετα θα περιμενεις της βαλιτσες που της βγαζουν μετα απο 10-30 λεπτα(εξαρταται απο πολλους παραγωντες οπως το ποσα αεροπλανα ηρθαν την ιδια ωρα,ποσοι υπαλλιλοι δουλευουν εκεινη την ωρα κ.α. σχετικα).οταν το αεροπλανο φτασει στο αεροδρομιο στη Ρωσσια μην κανεται το λαθος να περιμενεται να βγειται τελευταιος οπως πολλοι λενε θα περιμενω να περασει ο πολυς κοσμος.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
καλος ηρθες στην φυσικη σου θεση του ρεπορτερ, φιλε μας Δημητρη!!!
να αρχισει να λειτουργει και αυτο το "Ρωσία sex & vodka" που ειχε μεινει ορφανο!
πως ειναι τα πραγματα δημητρη στην ρωσια? ο καιρος?
τα πραγματα θα τα χαρακτηριζα σταθερα.η κατασταση προς το παρων εχει σταθεροποιηθει.δεν μιλανε πια για την κριση.αυτο βοηθησε στο οτι ο κοσμος εδω ειναι πολυ απλος.δεν χρειαζεται και πολλα πραγματα για να ειναι ευτυχισμενος!σε αντιθεση με μενα :2funny:.---ο καιρος ειναι λιγο κρυος για μεσα Μα'ι'ου.εχει 5 βαθμους και φυσαει(θερμοκρασιες απρηλιου.νομιζεις οτι ειναι απρηλιος και οχι Μα'ι'ος).ειπαν για βροχη αλλα δεν βρεχει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom