Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Ευχαριστω Νεαρχε.πιστευω οτι και εσυ θα ερθεις να εγκατασταθεις εδω μονιμα αν εξελιχθει ετσι η κατασταση.πολλες φορες ειδεικα στο Νοβγκοροντ νομιζω οτι εχω πεθανει και ειμαι στον παραδισο!τοσο παραδισενια ειναι!αλλα τα ξερεις αφου εχεις ερθει Αγια Πετρουπολη.σκεψου στο Νοβγκοροντ τι παιζεται!6 γυναικες για καθε αντρα!μιλαμε για τετοιες στατηστικες!
 

cavern

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2007
Μηνύματα
82
Like
2
Πόντοι
0
cont.
Γνωρίζεις κάποιο έγκυρο ρώσικο σαιτ με οικονομικές ειδήσεις που να έχει και Αγγλικό section;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
οχι δεν ξερω.αυτα τα σα'ι'τ ειναι δυστηχως μονο στα Ρωσσικα.---αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει μεγαλητερη μαλακια απο το να αγωρασει κανεις διαμερισμα στη Ρωσσια οταν οι τιμες μονο τον προηγουμενο μηνα πεσαν 4,5%.χρειαζεται υπομονη!
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
[size=10pt]Παιδιά , καλησπέρα , συγγνώμη που γράφω με λατινικά , αλλα βρίσκομαι στο εξωτερικό και εκτος ρωσίας , και δεν έχει Ελληνικά από εδώ που γράφω .. Σας παρακαλώ να μην σβηστεί το μήνυμα ..[/size]

ΤΟ σπίτι που πουλήθηκε με 96.000$ είναι στο metro "ΠΕΤΣΗΑΤΝΙΚΙ" ..
Εκεί έμενε μια γκόμενα μου ..

Λοιπόν αν ήθελα η ώρα 9 να είμαι στο σπίτι της , από το κέντρο θα έπρεπε να ξεκινήσω στις 6:30 περίπου ..
Είναι από την VOLGOGRADSKY PROSPEKT , που γίνετε κόλαση εκεί συνεχεια ..
Και περνάς και από tagkanska ..

ΑΝ ήθελα να είμαι σε εκείνη 12 τα μεσάνυχτα θα έπρεπε να ξεκινήσω κατά τις 10:45 γιατί επίσης αυτός ο δρόμος έχει κίνηση και εκείνη την ώρα ..
’ρα οποιος πάει να πάρει σπίτι εκεί θα πρέπει να ξεχάσει το αυτοκίνητο από τις 5 το πρωί μέχρι τις 12 το  βραδυ τις καθημερινές ...

Και σαν περιοχή , σκατά ... έρημη , χαλια περιοχή , με πολλές φοιτητικές εστίες εκεί . από καφετεριες club και εστιατόρια τίποτα ..
’ρα οποιος έχει αυτά τα λεφτά μην χαρεί και πάει να πάει να πάρει εκεί σπίτι ..
πολυκατοικία και το σπίτι θα έχει το μαύρο χαλι ..

Υπόψιν ότι η φιλί μου πλήρωνε ενοίκιο εκεί πριν από ένα χρόνο 1.000$ για ένα σπίτι περίπου 25-30tetragwnika. και συγκατοικούσε με μια φιλί της ( "θεομουνο" ) ...
Αχ τι θυμήθηκα τώρα .. τα έχει φτιάξει με άλλον Sad Tania την έλεγαν .. ωραίο κορίτσι .. Sad((((

και ρε παιδιά , μιλάμε για 96.000/25 = 3.840 $ .. Αν είναι δυνατόν ... Για εκεί  το πολύ 1.000$ το metro θα έντεινα .. ούτε 1$ παραπάνω ... Αν κάποιος θέλει να πάρει ένα σπίτι στη μόσχα τώρα της προκοπης σε μέτρια περιοχή όχι πολύ μακριά από κέντρο πρέπει να δώσει 7.000$ το λιγότερο ... ’ρα τα 25m = 175.000$  .
Και θα πρέπει να ρίξει και αλλα 20.000$ για επισκευές μέσα σε αυτό γιατί  θα είναι αχούρι ..

Σας παρακαλώ οι admin να καταλάβουν ότι δεν μπορώ να γράψω ελληνικά και να μην διαγραφει ..
Ευχαριστώ



  Edit_Chevalier Fidèle


 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Πρώτα από όλα ευχαριστώ τους admin που δεν σβήστηκε το μήνυμα μου ..
Προσπάθησα από ένα site που μου έστειλε κάποιος να κάνω τα greeklish σε ελληνικά , έγιναν με επιτυχία , αλλα όταν τα κάνω copy paste εδώ εμφανίζονται περίεργοι χαρακτήρες ..

xaxaxaxaxa.....
Ο δημητράκης μένει Ρωσία  , και είμαι σίγουρος γι αυτό .. Έχουμε μιλήσει και τηλεφωνικά
Επίσης τα ρωσικα του είναι τέλεια .. σαν ρώσου Smiley
Όσο για την χωρα γνωρίζει παρα πολλά πράγματα.
Βεβαια πολλές φορες σκέφτομαι ότι ο  ΔΗΜΗΤΡ’ΚΗΣ δεν έχει μυαλό .. πιστεύω ότι μέσα το κεφάλι του έχει ΓΥΝΑΊΚΕΣ , και τίποτα παραπάνω .. Ότι σκέφτεται έχει σχέση με τις γυναίκες .. Ακόμα και τις επενδύσεις που θέλει να κάνει αν πέσει το ρούβλι κι άλλο έχουν σχέση με γυναίκες ..

βεβαια , οποιος δεν έχει πάει ρωσία , δεν μπορεί να καταλάβει ..
Μια φορα να έρθει κάποιος αρκεί , για να γυρίσει στην ελλάδα , να τα πουλήσει όλα , να πει σε όλους ’ΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΊΤΕ ... να πάει ρωσία και να μείνει εκεί ..

Βεβαια πρέπει να κάνει και τις σωστές κινήσεις .. Γιατί στην ρωσία πολύ γρήγορα τελειώνουν τα λεφτά .. Είναι μεγάλος ο πειρασμός .. Πιστεύω ότι πολύ δύσκολα κάποιος κάνει οικονομίες στη ρωσία , και κυρίως στην ΜΌΣΧΑ . η μόσχα έχει εκατομμύρια πειρασμούς ..

ΠΧ. Μια φορα είχα 4000 ρούβλια μαζί μου να περάσω για 4-5 μέρες .. Γύριζα σπίτι , και "ψιλοβαριμουν" .. Βλέπω μια να περιμένει για ταξί . Σταμάτησα και μου λέει ένα δρόμο και 500 ρούβλια . της λέω έλα ..και οδιάλογος κάπως έτσι στη συνεχεια .

- Κατάλαβες ότι είμαι ξένος
- Ναι
- Επίσης θέλω να σου πω ότι δεν θα σου πάρω λεφτά , απλά σε πήρα γιατί σε είδα μονη και σκέφτηκα επικίνδυνα θα είναι ( η ώρα 2 το βραδυ περίπου + αυτή μουνάρα )
- σε ευχαριστώ.
- Σπίτι πας ?
- Όχι πάω σε ένα club να συναντήσω δυο φίλες
( μετά διάλογος για το club κλπ κλπ )
- Θα ερχόμουν , αλλα δεν έχω όρεξη για μουσικές κλπ κλπ
- και που έχεις όρεξη να πάμε ?
- Πάμε σε ένα εστιατόριο για αργκίλε ?  ( γαμώ τα μέρη , χαλαρωτικό με καναπέδες και τέλειο μέρος να πας γκόμενα πρώτη φορα)
- Πάμε

Λοιπόν έτσι εύκολα ήταν .. Με αυτή ήμουν περίπου 2-3 εβδομάδες μαζί της ..
Την ιστορία την είπα , γιατί τα 4.000rouvlia "προριζονταν" για κάποιες μέρες .. Τα έφαγα μέσα σε ένα "διμερο" μαζί της .. Wink
Στην μόσχα και πετρα να σηκώσεις μουνί θα βρείς από κάτω πρόθυμο για πολλά ..
Απλά να πω ότι δεν είναι όλες πουτάνες .. Υπάρχει κάποιο ποσοστό που είναι πολύ καλές κοπέλες , με αρχές κλπ κλπ ..

Με τον δημητράκη απλά θέλουμε αντίθετα πράγματα .. Αυτός να πέσει το ρούβλι για να πάρει ένα σπίτι ..
Εγώ να ανεβεί το ρούβλι για να φτιάξει η οικονομία στη ρωσία και να μην έχω πρόβλημα στη δουλειά .

Επίσης να πω ότι αυτές τις μέρες βρίσκομαι στα ΤΊΡΑΝΑ/ΑΛΒΑΝΊΑ . και μπορώ να πω ότι τα τίρανα μου θυμίζουν μια ΜΌΣΧΑ σε κλίμακα .. βεβαια η κλίμακα είναι 1/1000 . Αλλα πιστεύω ότι έχει προϋποθέσεις ..
Βεβαια από άποψη ΜΟΥΝΙΏΝ δεν το συζητώ , η ΜΌΣΧΑ έχει πολύ καλύτερες .. Βεβαια στα τίρανα συναντάς πολύ ωραίες αλβανίδες .. καμια σχέση με αυτές που έχουμε στην ελλάδα ..

Και επειδή είχα έρθει και το καλοκαίρι , μπορώ να πω ότι το καλοκαίρι , και κυρίως τον ΑΎΓΟΥΣΤΟ , αξίζει .. Έχει ωραία clubs , ωραίο φαγητό , ωραίες γυναίκες . Τα 2 πρώτα τσάμπα .. το τρίτο βεβαια δεν μπορώ να πω ότι είναι ότι πιο εύκολο για κάποιον που  έρχεται το πολύ 1 εβδομάδα ..

Αυτά από εμενα ..

Και πάλου παρακαλώ να μην σβηστεί το μήνυμα αυτό ...


  Edit_Chevalier Fidèle
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Twra me thn krish na pw kati pou pisteuw ..
An kapoios thelei na metakomisei Mosxa , na upologizei ton mhna 1.500 euro enoikeio + 2.000-3.000 euro = sunolo 4.000 gia na perna isa isa ..
an thelei na kanei kapoia kalh zwh na upologisei 1.500 euro enoikeio + 4.500 euro = 6.000 euros .
Spiti upologizw ena spiti me 1-2 dwmatia peripou kai se  perioxes konta sto kentro .
Giati opoios gia mena erthei mosxa kai paei na meinei makria apo to kentro tha prepei na mporei na metakinite me metro .. kai autokinhto mono savvatokuriaka .

Vevea den enow foveri zwh me xlides klp klp  ..
An thelei kati fovero na upologisei gia 10.000euro to mhna mexri to apeiro ...

Alla kai 10.000 euros na ksodevei kapoios to mhna tha vlepei oti polla den mporei na ta kanei ..


Epishs pisteuw , oti sth mosxa , h krish voithaei mono sta akinhta na pesoun oi times ..
Ola ta alla tha meinoun stathera sthn kaluterh periptwsh , h tha anevoun .. Kai logo ths esxrokerdias tha anevoun perissotero apo thn ptwsh tou rouvliou ..
Sth mosxa uparxoun atoma pou eikonika tous exei agkiksei h krish ..
APla logo oti uparxei pagkosmia krish sou lene den exw leuta . me dikaiologia thn pagkosmia krish h oti to xrhmatistirio exei paei kata diaolou ..

 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Chevalier Fidèle , σε ευχαριστώ για το site .. αλλα μόλις το κάνω copy paste , στο site εμφανίζεται περίεργα ...
στις 6 Μαρτίου επιστρέφω μόσχα ..
Θα τα γράψω ελληνικά από εκεί και θα τα κάνω post .. Σε παρακαλώ , μέχρι τότε αφήστε τα έτσι ...Eυχαριστώ.

  Edit_Chevalier Fidèle

 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Kαλα ρε μαγκες μας δουλευετε?

Μας λετε οτι για να περασεις το μηνα στη ρωσσια ειναι 3000-6000 ευρω και ο μισθος ποσο ειναι.....500-600 ευρω?
Αυτοι πως τη βγαζουν..............
Δλδ καποιος απο σας περνει μισθο στη ρωσια 3000 ευρω?
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
FIle FFFANATIC...

Kai sthn ellada uparxoun atoma pou pernoun 500-600 euro , swsta ?? Pisteueis oti pernane kala ? oti zoun aneta ? gia skepsou ligo ..
Epishs kapoios prepei na einai malakas na fugei apo thn xwra tou , na paei se mia allh xwra kai na mhn pernei kati kalutero . h kati polu kalutero apo auto pou tou prosferei h xwra tou ..
Na pas se ena metrio estiatoreio sth mosxa ( gia osous kseroun KASBAR , polu kalo anatolitiko perivalon , theleis to atomo peripou 1.500-2000 rouvlia ).
Sugnwmh , alla an eperna 500-600 euro kai plhrwna enoikeio 56.333 rouvlia enoikeio pws tha zousa ?

O rwssos me ta 500-600 euro den tha vgenei . tha phgenei spiti tou kai auto einai mono . tha kathete na xazeuei tv , tha phgenei gia patinia kai malakies .. kai na perpataei se khpous . Kai mia fora to mhna tha paei kapou na faei . kai 1 fora thn evdomada se kamia kafeteria ( style flocafe ) kai 1 fora thn evdomada se Mc donalds ..

An theleis na ertheis mosxa kai na kaneis auth th zwh mpravo sou :) :)


 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
File mou kai kati allo ...
milaw gia MOSXA .. oxi gia rwssia ...
se merikes poleis 500-600 euro zeis arxontas ...
Sthn mosxa 500-600 euro einai san na perneis sthn athina 100 euro ..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Tο 2008 πήγα Μοσχα δυο φορές για ιατρικούς λόγους, κάθησα συνολικά 25 μέρες.
Εμενα προς Σερεμετοβο σ'ενα νοσοκομείο.
Πέρα από τον σοβαρό λόγο της διαμονης μου, κινήθηκα στη Μοσχα. Όντος έπαθα πλάκα και να φανταστεις έχω μεινει εξωτερικό για χρόνια και εχω ταξιδεψει πολύ.
Γνωρίστηκα με δυό ΕΛΛΗΝΕΣ (με κεφαλαία γράμματα γιατί η ψυχή και το μυαλό τους δεν υπάρχουν στο ελλαντισταν) και με τον έναν καναμε παρέα και επικοινονουμε μεσω σκαιπ τακτικά.

Δεν θα επισέλθω στην οικονομία, αλλά διεξοδικά μπορώ να πω ότι, όποιος έχει πληθόρα πρωτων υλών και υποδομές (οι Ρωσιά τις έχει)δεν έχει να φοβηθεί τίποτα στο μέλλον. Βέβαια η διαχείρηση και ο προγραμματισμός ειναι σημαντικός παράγωντας, αλλά αφού δεν τους μαμησαν οι Αμερικάνοι το '90, από εδω και στο εξης θα τους μαμησουν αυτοί.
Ο Ρωσικός λαός ειναι ακαταλαβίστικός ως νοοτροπία και χαρακτήρα. Πολύ κουλτούρα και περιφάνεια, μυστικησμός και ορθολογισμός, μελανχολία αλλά και δημιουργικότιτα,  πολλά αντιφατικά χαρακτησιστικά σε όλη τους την νοοτροπία (αυτά κατάλαβα εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος)
Οι γυναίκες πολλοί όμορφες, αν και πολύ στολισμένες οι περισσότερες για τα γούστα μου, έπαιζαν παρα πολύ. Δεν ήταν όμως πουτάνες γουστάρισαν πραγματικά. Η συνυπαρξη παρα πολλων λαών στη Μοσχα, δημιουρει μια αισθηση κοσμοπολιτική, όχι στιλ Νέας Υόρκης όμως, διαφορετικό με κυριάρχους τους Ρώσους φυσικά.
Νομίζω ότι όποιος τους αγαπήσει για αυτό που ειναι (όχι δλδ απλός να τους αποδεχθει) θα τον αγαπήσουν πολύ παραπάνω. Βασικά ειναι λάθος για έναν ξένο νβ απροσπαθήσει να τους κατακτήσει, είναι χαμένος από χέρι, γίνονται σκυλία και δαγκόνουνε άσχημα. Η πολυεθνική τους υπεριφάνεια ειναι στον υπερτατο βαθμό και θυμούνται αυτόν που τους έβλαψε για πάντα και θα ανταποδόσουνε. Γι΄αύτο και πιστεύω ότι οι Αμερικάνοι (και οι ευρω-πέοι φίλοι τους) κάποτε θα την πληρόσουνε ακριβά.
Φυσικά. η δημοκρατία όπως την θέλουμε εμείς δεν ειναι στην νοοτροποία τους. Θέλουνε ΗΓΕΤΗ και καθοδήγηση.
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Tο 2008 πήγα Μοσχα δυο φορές για ιατρικούς λόγους, κάθησα συνολικά 25 μέρες.
Εμενα προς Σερεμετοβο σ'ενα νοσοκομείο.
Πέρα από τον σοβαρό λόγο της διαμονης μου, κινήθηκα στη Μοσχα. Όντος έπαθα πλάκα και να φανταστεις έχω μεινει εξωτερικό για χρόνια και εχω ταξιδεψει πολύ.
Γνωρίστηκα με δυό ΕΛΛΗΝΕΣ (με κεφαλαία γράμματα γιατί η ψυχή και το μυαλό τους δεν υπάρχουν στο ελλαντισταν) και με τον έναν καναμε παρέα και επικοινονουμε μεσω σκαιπ τακτικά.

Δεν θα επισέλθω στην οικονομία, αλλά διεξοδικά μπορώ να πω ότι, όποιος έχει πληθόρα πρωτων υλών και υποδομές (οι Ρωσιά τις έχει)δεν έχει να φοβηθεί τίποτα στο μέλλον. Βέβαια η διαχείρηση και ο προγραμματισμός ειναι σημαντικός παράγωντας, αλλά αφού δεν τους μαμησαν οι Αμερικάνοι το '90, από εδω και στο εξης θα τους μαμησουν αυτοί.
Ο Ρωσικός λαός ειναι ακαταλαβίστικός ως νοοτροπία και χαρακτήρα. Πολύ κουλτούρα και περιφάνεια, μυστικησμός και ορθολογισμός, μελανχολία αλλά και δημιουργικότιτα,  πολλά αντιφατικά χαρακτησιστικά σε όλη τους την νοοτροπία (αυτά κατάλαβα εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος)
Οι γυναίκες πολλοί όμορφες, αν και πολύ στολισμένες οι περισσότερες για τα γούστα μου, έπαιζαν παρα πολύ. Δεν ήταν όμως πουτάνες γουστάρισαν πραγματικά. Η συνυπαρξη παρα πολλων λαών στη Μοσχα, δημιουρει μια αισθηση κοσμοπολιτική, όχι στιλ Νέας Υόρκης όμως, διαφορετικό με κυριάρχους τους Ρώσους φυσικά.
Νομίζω ότι όποιος τους αγαπήσει για αυτό που ειναι (όχι δλδ απλός να τους αποδεχθει) θα τον αγαπήσουν πολύ παραπάνω. Βασικά ειναι λάθος για έναν ξένο νβ απροσπαθήσει να τους κατακτήσει, είναι χαμένος από χέρι, γίνονται σκυλία και δαγκόνουνε άσχημα. Η πολυεθνική τους υπεριφάνεια ειναι στον υπερτατο βαθμό και θυμούνται αυτόν που τους έβλαψε για πάντα και θα ανταποδόσουνε. Γι΄αύτο και πιστεύω ότι οι Αμερικάνοι (και οι ευρτω-πέοι φίλοι τους) κάποτε θα την πληρόσουνε ακριβά.
Φυσικά. η δημοκρατία όπως την θέλουμε εμείς δεν ειναι στην νοοτροποία τους. Θέλουνε ΗΓΕΤΗ και καθοδήγηση.

Sumfwnw apolita .. An epitrepete mporeis na mou sthleis to onoma tou Ellhna pou eixes gnwrisei se pm ?
Twra ola kala me thn ugeia sou ? Mporei omws oi rwssoi na exoun ola auta pou eipes alla exoun kai kapia elatwmata  pou tous exoun meinei apo ta mavra xronia tou kommounismou .. 
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Sumfwnw apolita .. An epitrepete mporeis na mou sthleis to onoma tou Ellhna pou eixes gnwrisei se pm ?
Twra ola kala me thn ugeia sou ? Mporei omws oi rwssoi na exoun ola auta pou eipes alla exoun kai kapia elatwmata  pou tous exoun meinei apo ta mavra xronia tou kommounismou .. 

Σιγουρα έχουν εθνικά ελαττωματα.
Τα οποία όμως δεν μπορώ να ξέρω αν ειναι κατάλληπα του κομμουνισμού ή εθνική τους κληρονομιά.
Η γενικότερη αντιφατικότιτα στην νοοτροπόια τους δλδ τους κάνει κάπως ασταθείς. Ειναι μυστήρια τρένα. Αυτό και μόνο  κάνει κάποιων ξένο να μην τους εμπιστευτε
Μου έκανε μεγάλη εντύποση  ποσο στρατόκαβλοι είναι ουσιαστικά. Θα μπορούσε κάποιος να τους έβλεπε σαν φοβισμένα "παιδιά" που κρύβουνε την σφεντόνα τους αλλά την ε΄χουν πάντα ετοιμη για να ανοίξουνε κεφάλια και να σπάσουνε τζάμια.
Ενας φίλος μου μουσικός πιστεύει ότι μοιάζουν πολύ με τους Γερμανούς, λέει  χαρακτηριστηκά: "η κλασσική μουσική τους αν δεν ξέρεις το όνομα του Ρώσσου συνθέτη, νομίζεις ότι την έγραψε Γερμανός"
 

Επισκέπτης
Ο Ρωσικός λαός ειναι ακαταλαβίστικός ως νοοτροπία και χαρακτήρα. Πολύ κουλτούρα και περιφάνεια, μυστικησμός και ορθολογισμός, μελανχολία αλλά και δημιουργικότιτα,  πολλά

Ρῶσσοι καὶ ὀρθολογισμός  :2funny: :2funny:

Νὰ εἶστε καλὰ, γελάσαμε πρωὶ πρωί ...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ΤΟ σπίτι που πουλήθηκε με 96.000$ είναι στο metro "ΠΕΤΣΗΑΤΝΙΚΙ" ..
Εκεί έμενε μια γκόμενα μου ..

Λοιπόν αν ήθελα η ώρα 9 να είμαι στο σπίτι της , από το κέντρο θα έπρεπε να ξεκινήσω στις 6:30 περίπου ..
Είναι από την VOLGOGRADSKY PROSPEKT , που γίνετε κόλαση εκεί συνεχεια ..
Και περνάς και από tagkanska ..

ΑΝ ήθελα να είμαι σε εκείνη 12 τα μεσάνυχτα θα έπρεπε να ξεκινήσω κατά τις 10:45 γιατί επίσης αυτός ο δρόμος έχει κίνηση και εκείνη την ώρα ..
’ρα οποιος πάει να πάρει σπίτι εκεί θα πρέπει να ξεχάσει το αυτοκίνητο από τις 5 το πρωί μέχρι τις 12 το  βραδυ τις καθημερινές ...

Και σαν περιοχή , σκατά ... έρημη , χαλια περιοχή , με πολλές φοιτητικές εστίες εκεί . από καφετεριες club και εστιατόρια τίποτα ..
’ρα οποιος έχει αυτά τα λεφτά μην χαρεί και πάει να πάει να πάρει εκεί σπίτι ..
πολυκατοικία και το σπίτι θα έχει το μαύρο χαλι ..
στη Μοσχα για να πας σε μια διευθυνση θελεις 2 ωρες αυτο ειναι νορμαλ φενομενο.ειναι μια τεραστια πολη.στην Αγια Πετρουπολη θελεις 1 ωρα περιπου γαι να πας απο τη μια ακρη της πολης στην αλλη.μην ξεχνας οτι και οι αποστασεις ειναι μεγαλες.το βραδυ θα παω στο αλλο μου σπιτι.απο Προσπεκτ Μπολσεβιλοφ στη Λενινσκι Προσπεκτ.θα παω απο τον περιφεριακο η αποσταση ειναι 35χλμ.θα κανω κανα μισαωρο περιπου.αν παω τωρα μπορει να κανω και 2 ωρες....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
......οσο για τους πειρασμους εχεις δικιο.αλλα σκεφτομαι:οι γκομενες και τα σαλον εδω θα ειναι δεν θα φυγουν.τωρα πρεπει να πετυχω τους στοχους μου.παντος εχω διωξει τωρα πολλες γκομενες.που πολλες ηταν μουναρες.την προηγουμενη βδομαδα απεφυγα μια πολυ μουναρα γιατι ηθελε να παμε να φαμε Σουσι.δεν ηθελα να χαλασω 1000 ρουβλια.-----αυτο που ειπες με της φοιτητικες εστιες με καυλωσε!εκει πρεπει να παρω σπιτι!ξερεις τι γαμησι παιφτει στης εστιες?ειναι ενας παραδισος!-----για το οτι πρεπει καποιος να ζει καλα στη Ρωσσια εχεις δικιο.αλλα δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να ζεις στην Ελλαδα και να υποφερεις απο  :bigdick: για σκεψου να ζουσες Ελλαδα?και να σου διναν αυτο το σπιτι?δεν θα παρακαλαγες να μεινεις εκει?δε λεω υπαρχουν και χειροτερα μερη απο την Ελαδα Αιγυπτος,Υεμενη,Σομαλια...αλλα πρεπει να κοιταμαι τα καλητερα και οχι τα χειροτερα.οποτε θα προτιμουσα αυτο το σπιτι στην Πετσατνικι απο μια βιλα στην Εκαλη!----εγω το αμαξι το ξεχναω τη μερα τωρα ετοιμαζομαι να παω στο κεντρο να αλλαξω λεφτα.εννοειται οτι θα παω με το μετρο!με τ'αμαξι θα ταλαιπωρηθω πολυ ειδεικα της παρασκευες που εχει κινηση.το αμαξι για μενα ειναι για τα ραντεβου μου το απογευμα και της ντισκο τη νυχτα.και εννοειται για της πορνοεκδρομες.τη μερα και αν εχω δουλειες πηγαινω παντα με το μετρο βολευει πολυ.ειδεικα τωρα που κανω οικονομια δεν εχω την ανεση να κυκλοφορω πολυ το αυτοκηνιτο.
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Kalispera ..

Twra paw gia upno .. olo to vradu aupnos emeina .. mhn nomizete , den gamaga ... apla aupnies eixa .. xaxaxa
DImitraki exeis dikio kai egw exw diwksei polles gia ton logo ths oikonomias .
EImai me ena polu kalo koritsi twra . to opoio me katalavenei apoluta .. eimaste mazi 4-5 mhnes kai oi apetiseis ths einai sxedon mhdanikes .. Parolo pou einai apo kalh oikogeneia , xwris oikonomika provlimata . Alla me katalavenei ..

Egw eimai apo tous tuxerous .. spiti-douleia , peripou 10 km kai ta kanw se 20 lepta . epishs kai otan sxolaw ..
To kalo einai oti menw kentro kai h douleia mou einai eksw apo to kentro . Ara otan paw h kinhsh einai sto antitheto rema . kai to idio otan epistrefw spiti ..
Kai me para polu kinhsh eimai 30 lepta maximum apo to kremlino me amaksi (3km peripou )..

Pantos exeis dikio .. mou arese h skepsh sou ..
Den me xalaei kai to spiti sthn pechatniki .. ;)

axxxxxxxxxx dimitri .. Pistepse me . an osoi postaroume  edw gia thn rwssia , osa exoume ksodepsei se poutanes-massagoudes-kai ola ta paremferoi  ta kaname oikonomoia kai ta vazame sthn akrh .. pisteuw o kathenas mas tha eixe ena spiti 5ari sto kentro ths mosxas ...


 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom