Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
παιδιά έχουμε ξεφύγει εντελώς. Το ότι κάποιος ήταν καλός παίκτης δεν σημαίνει ότι είναι και καλός προπονητής. Δηλαδή να πάρουμε τον Μανωλά για να μάθει προπονητική στην ΑΕΚ? Ελεος παιδιά. Εάν αξίζει ένας έλληνας προπονητής αυτός είναι ο ΝΟΜΠΛΙΑΣ. Μόνο αυτός και κανένας άλλος. ΠΡΟΣΟΧΗ. Δεν λέω να φύγει ο φερέρ όπως λέτε κάποιοι άλλοι. Λέω απλώς ποιος έλληνας προπονητής αξίζει και έχει μέλλον. Ψυχραιμία!!!!!!!!!!


αεκ γερά πρωτάθλημα ξανά

+100000000 για τον Νιόμπλια. Ποδοσφαιρικό μυαλό. Προς θεού αλλαγή προπονητή στην παρούσα φάση μόνο κακό μπορεί να μας κάνει!
 

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
το 89' θυμασε με ποιους πηρε πρωταθλημα;

Με τον Οκόνσκι και τον Σαββίδη αδερφέ. Και οι δύο απλησίαστοι τη σημερινή εποχή. Πολλά κιλά μπάλα ο Σαββίδης προχτές τον έβλεπα σε κάτι βιντεάκια και έλεγα μέσα μου τι παικτάρα ήταν αυτή.
 

Επισκέπτης
Τους τίτλους αδερφέ τότε δε τους πήραμε λόγω Βατράχου. Τους πήραμε γιατί είχαμε παικταράδες οι οποίοι στη σημερινή εποχή  δε θα έπαιζαν στην ΑΕΚ για πολλούς λόγους. Να ξαναπώ το παράδειγμά μου: Ο Κετσπάγια σήμερα θα κόστιζε γύρω στα 10 εκατομύρια ευρώ (τουλάχιστον) και θα έπαιζε στη Σεβίλλη με τον φίλο μας τον Κερζάκοφ και όχι στην ΑΕΚάρα. Άλλες κοινωνικοπολιτικές και συνεπώς και οικονομικές συνθήκες φίλε τότε.
και τώρα υπάρχουν καλοί παίκτες αλλά όταν ο προπονητής σου απαιτεί και χαλάς την τεχνική δομή της ομάδας για να το παίξει και μάνατζερ, αυτό εφέτος ήταν το μεγάλο λάθος στην ΑΕΚ και να μην τα πω και ποιο αναλυτικά.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Εντάξει ρε παιδιά...ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα!Μπορεί να μας φέρθηκε σκάρτα ο Ντούσαν,αλλά αυτή είναι άλλη παράμετρος!Σαν προπονητή μόνο άχρηστο δεν μπορείς να τον αποκαλέσεις!Μιλάνε οι τίτλοι του αλλά κυρίως για εμένα το θέαμα που έχουν προσφέρει κατά καιρούς οι ομάδες που προπονούσε!
 

aektzis

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2005
Μηνύματα
205
Like
17
Πόντοι
1
Με τον Οκόνσκι και τον Σαββίδη αδερφέ. Και οι δύο απλησίαστοι τη σημερινή εποχή. Πολλά κιλά μπάλα ο Σαββίδης προχτές τον έβλεπα σε κάτι βιντεάκια και έλεγα μέσα μου τι παικτάρα ήταν αυτή.
[/quote

θα συμφωνησω,αλλα μου αναφερεις μονο δυο αρα,αλλοι ηταν οι παραγοντες...
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
ΧΑΝΟΥΜΙΑΑΑΑΑΑΑ......αύριο θα το απολαύσετε..θα καθαρίσουμε και για σας.....DAAAAAAAAAAAAARK...ΆΜΑ ΚΕΡΔΊΣΟΥΜΕ ΘΈΛΩ ΚΈΡΑΣΜΑ ΠΑΣΤΟΥΡΜΆΑΑΑΑΑΑ............
 

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
θα συμφωνησω,αλλα μου αναφερεις μονο δυο αρα,αλλοι ηταν οι παραγοντες...

Ε δε θυμάμαι και την ενδεκάδα ολόκληρη ρε αδερφέ! Σου είπα δύο χαρακτηριστικές περιπτώσεις. Ήταν και άλλοι...
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Απο sport.gr
Τώρα θυμήθηκαν τον Φερέρ;
prosopikos | 10/1/2008 6:53:05 μμ

Τώρα ο Λορέντσο Σέρα Φερέρ δεν κάνει για την ΑΕΚ. Τώρα είναι «ανόητος ή βλάξ», όπως έγραψε η Ωρα, μάλλον κατά λάθος διότι το κλασσικό ερώτημα και πιο ταιριστό είναι το «ένοχος ή βλαξ». Τώρα ο Φερέρ μοιάζει με βίδρα, πρέπει να φύγει, δεν καταλαβαίνει ότι ο Μπούρμπος είναι δεξιοπόδαρος και δεν είναι καλό να παίζει από τα αριστερά, δεν καταλαβαίνει γενικώς κ.ά. Μόνο που επίσης τώρα, ο Φερέρ έχει μετατρέψει το ποδοσφαιρικό τμήμα σε φέουδό του και έχει ακόμη τρεισίμισι χρόνια κλειστού συμβολαίου με την ΠΑΕ...

Το λάθος στην περίπτωση του Φερέρ είναι ότι ενώ υπήρχαν ήδη από πέρυσι αμφιβολίες για την περίπτωσή του, κάποιοι όχι μόνο εκώφευαν αλλά έσπευσαν να τον αναγάγουν σε ιερό σύμβολο της νέας ΑΕΚ: όποιος τον αμφισβητούσε ακόμη και όταν η ομάδα αποκλειόταν στο Κύπελλο από το Χαϊδάρι ήταν αυτόματα εχθρός της ΑΕΚ και φίλος της ΑΕΚ ήταν μόνο όποιος παραδεχόταν τον Φερέρ. Ο Ιλια Ιβιτς που είχε άλλες απόψεις σχετικά με τις μεταγραφές εξαναγκάστηκε να φύγει.

Από την πλευρά του ο ίδιος ο Φερέρ είχε φροντίσει να χαϊδεύει τα αυτιά οπαδών και οπαδικού Τύπου με λαϊκίζουσες κραυγές περί «προαποφασισμένου πρωταθλήματος» και άλλων τινών που γεμίζουν πρωτοσέλιδα αλλά από ουσία μηδέν. Αυτό και μόνο θα έπρεπε να ανησυχήσει έναν παράγοντα που θέλει να χτίσει μια ομάδα - όταν έχει έναν προπονητή που σπεύδει πρώτος απ' όλους να αποποιηθεί των ευθυνών του χρησιμοποιώντας θεωρίες συνομωσίας και το γνωστό παραμύθι της διαιτησίας.

Για ένα μεγάλο διάστημα, ο Φερέρ έπαιξε το παιχνίδι της εξέδρας. Εβριζε τους αντίπαλους παίκτες, γκρίνιαζε για τους διαιτητές, μιλούσε για προαποφασισμένα πρωταθλήματα. Και η ΑΕΚ παρέμενε εκτός στόχων. Πέρυσι το πρωτάθλημα είχε χαθεί από νωρίς και το Κύπελλο από το Χαϊδάρι. Εφέτος, στη χρονιά του Ριβάλντο, το πρωτάθλημα είναι ακόμη στο παιχνίδι, αλλά το Κύπελλο χάθηκε πάλι. Και το χειρότερο είναι ότι η ΑΕΚ δεν δείχνει να έχει ένα μοντέλο παιχνιδιού.

Στην περίπτωση του Φερέρ βρίσκει εφαρμογή το γνωμικό ότι μπορείς να κοροϊδέψεις ή πολλούς για μικρό διάστημα, ή λίγους για μεγάλο διάστημα, ποτέ πολλούς για πολύ. Και οι πολλοί άρχισαν να καταλαβαίνουν. Τώρα το ζήτημα είναι τι θα κάνουν οι λίγοι, δηλαδή η διοίκηση. Η οποία έχει μπροστά της ένα δύσκολο ζήτημα: να συνεχίσει να επιμένει στον Φερέρ και να τον πληρώνει ένα εκατ. ευρώ τον χρόνο ως το 2012 ή να τον διώξει. Αλλά και εκεί λέγεται ότι υπάρχει μεγάλη ρήτρα για το σπάσιμο του συμβολαίου του Ισπανού. Και θα έχει πλάκα να τα κάνει όλα αυτά ο Φερέρ γιατί θέλει να φύγει, να τον διώξουν και να πάρει τα φράγκα. Τότε δεν είναι καθόλου βλαξ. Είναι παμπόνηρος...
 

aektzis

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2005
Μηνύματα
205
Like
17
Πόντοι
1
κατι μου λεει οτι αυτος που το εγραψε ειναι κολλητος του ιβιτς......
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Το σιγουρο ειναι παντως οτι ο Φερερ δεν ειναι βλακας
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
3-0 στo 20'λεπτό..Ευκαιρία για ξεσπασμα και να κλείσουν τα στόματα μας.Αλλά για πόσο???
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
3-0 στo 20'λεπτό..Ευκαιρία για ξεσπασμα και να κλείσουν τα στόματα μας.Αλλά για πόσο???
και 10-0 να το πατε...εγω αν ημουν αεκτζης παλι σκασμενος θα ημουν....
την αξια της νικης την κανονιζει η αξια του αντιπαλου...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
3-1 μαγκες.....
ελα και γυρναει το ματσακι.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

κατω απ τα ποδια του ζηκου περασε....μαλλον χεσμενος θα ηταν και δεν μπορεσε να τα κλεισει...ε ρε πως γυρνανε εναντιον οι δηλωσεις καμια φορα....

για φαντασου λεει να γινει κανα 3-3 ή 3-4....θα ειναι τρεις χειροτερο απ το να ηταν εξαρχης 0-1....
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
εγω παντως ημουν αισιοδοξος για το πρωταθλημα μεχρι τη τριπολη.και πολυ φοβαμαι το εξης.οτι θα παει ετσι το πραγμα μεχρι και τα ντερμπι δηλαδη να ειναι ολοι μαζι θα χασουμε το πρωταθλημα εκει και θα στενοχωρηθουμε ακομα περισσοτερο ετσι.μακαρι να βγω ψευτης.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
3-1 μαγκες.....
ελα και γυρναει το ματσακι.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

κατω απ τα ποδια του ζηκου περασε....μαλλον χεσμενος θα ηταν και δεν μπορεσε να τα κλεισει...ε ρε πως γυρνανε εναντιον οι δηλωσεις καμια φορα....

για φαντασου λεει να γινει κανα 3-3 ή 3-4....θα ειναι τρεις χειροτερο απ το να ηταν εξαρχης 0-1....
Α, ρε φίλε psaxnw,που μου θες και ανατροπές..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom