Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 32 άτομα (2 μέλη και 30 επισκέπτες)

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
romph φίλε μου ο Λύμπε είναι όντως μεγάλη κλάση παίκτη αλλά δεν είναι ντεφορμέ, απλώς είναι λίγος στα κρίσιμα ματς δεν έχει νοοτροπία νικητή και δεν μπορεί να παίξει το ρόλο του ηγέτη στην ομάδα.Τέτοια παραδείγματα υπάρχουν πάμπολλα στον αθλητισμό.Το κακό είναι ότι δεν έχουμε μόνο αυτόν αλλά κι άλλους τέτοιους στην ομάδα που δεν αντέχουν τη πίεση του πρωταθλητισμού.Ενδεικτικά σου αναφέρω Σέζαρ-Μαντουκά.Και οι τρείς ξέρουν πολλή μπάλλα,πες μου όμως ενα κρίσιμο παιχνίδι ειδικά εκτός έδρας που να κρίνετε κάτι ουσιαστικό για τη πορεία της ομάδας και να έχουν αποδώσει.Δεν το αντέχει η ψυχή τους,τι να κάνουμε συμβαίνουν αυτά.

Ο Λυμπερόπουλος έχει κάνει λίγες κηδείες στην πρώην ομάδα του? Την πρώτη μας νίκη στο Τσου Λου ποιός μας την χάρισε? Ακόμα και ο Σέζαρ (δε λέω ότι είναι σούπερ παίκτης και ότι πρέπει οπωσδήποτε να τον κρατήσουμε) ήταν ο ΜVP και σκόρερ στη μεγαλύτερη νίκη της σύγχρονης ιστορίας της ΑΕΚ. Όσο για τον Μαντούκα δε θυμάμαι να υπήρχε έστω και ένας ΑΕΚτζής το καλοκαίρι που να έλεγε ότι δε πρέπει να πληρώσει τη ρήτρα ο Ντέμης για να τον αποκτήσει. Αντίθετα θυμάμαι κριτική (και από εμένα) για το γεγονός ότι καθυστερούσε γιατί παζάρευε να ρίξει τη ρήτρα. Και είμαι σίγουρος ότι αν δεν τον είχαμε κρατήσει, προχτές και γενικά στις στραβές, που καμία ομάδα του κόσμου δε μπορεί να αποφύγει, η πρώτη κουβέντα θα ήταν "Τι μαλάκας και τσιγγούνης που ήταν ο κοντός και δε κράτησε τον Μαντούκα". Είπαμε εκ του αποτελέσματος όλοι μπορούν πολυ εύκολα να κρίνουν. Το πρίν είναι που κανένας δε μπορεί να είναι ποτέ και για τίποτα σίγουρος.
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
Ο Παπασταθόπουλος ρε μάγκες είναι πιτσιρικάς...δεν μπορείς να βγάλεις πρωτάθλημα με τον Παπασταθόπουλο ως βασική επιλογή στην άμυνα!Έπαιξε 4-5 συνεχόμενα ματς και τραυματίστηκε το παλληκάρι!Δεν είδατε τι πάθανε οι άλλοι με τον Νίνη?Που είναι ο σούπερ σταρ φέτος?Αυτά τα πράγματα γίνονται σιγά-σιγά....
Αυτή η αντίληψη ότι ο παίκτης πρέπει να γίνει 22 ετών για να παίξει είναι πολύ λάθος. Μόνο στη Ελλάδα υπάρχει αυτή η αντίληψη για αυτό δεν βγάζουμε παίκτες. Ο Νίνης κάηκε επειδή μετά το Πρωτάθλημα Νέων έπαιξε αμέσως στον ΠΑΟ. Η ΑΕΚ δεν το έκανε αυτό και δεν έχει πρόβλημα με τον Παπασταθόπουλο. Δηλαδή το ότι τραυματίστηκε τι σημαίνει? Οτι θα πρέπει να πάει 22 ετών για να παίξει βασικός. Ελεος!!!!


αεκ γερά πρωτάθλημα ξανά
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Γενικώς μέχρι στιγμής είμαστε άτυχοι στο ποιοι μας βγήκαν κ ποιοι όχι.

Ποιος περίμενε ότι δεν θα τράβαγαν οι Μαντούκα,Λύμπε,Αρουαμπαρέννα,Ριβάλντο(αν κ δέχομαι ότι γι αυτόν υπήρχαν ενστάσεις),Ζήκος,Ενσαλίβα;;;Όλοι λίγο-πολύ λέγαμε ότι θα τραβήξουν

Και αντιθέτως σου βγήκε ο Ράμμος από το πουθενά.Έτσι είανι αυτά τα πράγματα.
Εγώ πιστεύω ότι ΟΛΟΙ τώρα θα πεισμώσουν κ θα δείξουν τις πραγματικές δυνατότητες της ομάδας μας.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ.
ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΑΜΕΙΟ
...ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ... ;)
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Και καλύ τύχη στον αδερφό μας που ανεβαίνει στο βουνό για να ρεφάρει την χθεσινή χασούρα.
 

Επισκέπτης
Γενικώς μέχρι στιγμής είμαστε άτυχοι στο ποιοι μας βγήκαν κ ποιοι όχι.

Ποιος περίμενε ότι δεν θα τράβαγαν οι Μαντούκα,Λύμπε,Αρουαμπαρέννα,Ριβάλντο(αν κ δέχομαι ότι γι αυτόν υπήρχαν ενστάσεις),Ζήκος,Ενσαλίβα;;;Όλοι λίγο-πολύ λέγαμε ότι θα τραβήξουν

Και αντιθέτως σου βγήκε ο Ράμμος από το πουθενά.Έτσι είανι αυτά τα πράγματα.
Εγώ πιστεύω ότι ΟΛΟΙ τώρα θα πεισμώσουν κ θα δείξουν τις πραγματικές δυνατότητες της ομάδας μας.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ.
ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΑΜΕΙΟ
...ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ... ;)
η νανα καθε ποτε κανει ταμειο??? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
Οι τραυματισμοί είναι για όλους.Είτε είναι 19 είτε είναι 20.Τη σημασία ότι είναι πιτσιρικάς.Δηλαδή στα ξένα πρωταθλήματα που βασίζοντια οι μεγάλες ομάδες σε πιτσιρικάδες κακώς κάνουν;;;Ο Παπασταθό είναι μεγάλος παίχτης κ αυτό φαίνεται από τον πρώτο μήνα.όπως κ ο Νίνης το παλληκάρι-που χάθηκε κ δεν ξέρω το λόγο :think:

Συμφωνώ και επαυξάνω και προσθέτω και τον Παπαδόπουλο του Ηρακλή (μεγάλη παικτάρα)! Ο Αρουαμπαρένα ήρθε στην ΑΕΚ με ιστορικό μηδεν μυικών τραυματισμών και φέτος έχει πάθει ήδη δύο. Το καλοκαίρι σε τρείς προπονήσεις στους Θρακομακεδόνες που τον είχα δεί σε "οικογενειακά" διπλά ήταν μακράν ο κορυφαίος του γηπέδου, ανέβαινε συνέχεια από αριστερά και αμυντικά δε πέρναγε κουνούπι από το χώρο του. Μετά δυστυχώς κάθετη πτώση, αλλά μόνο αν είσαι καφεντζού μπορείς να τα προβλέψεις αυτά τα πράματα.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Αυτή η αντίληψη ότι ο παίκτης πρέπει να γίνει 22 ετών για να παίξει είναι πολύ λάθος. Μόνο στη Ελλάδα υπάρχει αυτή η αντίληψη για αυτό δεν βγάζουμε παίκτες. Ο Νίνης κάηκε επειδή μετά το Πρωτάθλημα Νέων έπαιξε αμέσως στον ΠΑΟ. Η ΑΕΚ δεν το έκανε αυτό και δεν έχει πρόβλημα με τον Παπασταθόπουλο. Δηλαδή το ότι τραυματίστηκε τι σημαίνει? Οτι θα πρέπει να πάει 22 ετών για να παίξει βασικός. Ελεος!!!!


αεκ γερά πρωτάθλημα ξανά
Εγώ δεν είπα να μην παίζει βασικός σε κανένα ματς!Απλά δεν μπορείς να στηριχθείς πάνω του ως βασική επιλογή!Τι να κάνουμε?
Και γιατί αυτή η πρεμούρα για να βγάλουμε παίχτες?Πρόεδρος είσαι και θες να κονομήσεις?
 

hsdpa2004

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
537
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
[quote author=DARKSIDEOFTHEMOON link=topic=816.msg#msg date=]
Γενικώς μέχρι στιγμής είμαστε άτυχοι στο ποιοι μας βγήκαν κ ποιοι όχι.

Ποιος περίμενε ότι δεν θα τράβαγαν οι Μαντούκα,Λύμπε,Αρουαμπαρέννα,Ριβάλντο(αν κ δέχομαι ότι γι αυτόν υπήρχαν ενστάσεις),Ζήκος,Ενσαλίβα;;;Όλοι λίγο-πολύ λέγαμε ότι θα τραβήξουν

Και αντιθέτως σου βγήκε ο Ράμμος από το πουθενά.Έτσι είανι αυτά τα πράγματα.
Εγώ πιστεύω ότι ΟΛΟΙ τώρα θα πεισμώσουν κ θα δείξουν τις πραγματικές δυνατότητες της ομάδας μας.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ.
ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΑΜΕΙΟ
...ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ... ;)
[/quote]


Σωστός!!!!
Που θα πάει θα ξυπνήσουν
Πάντως μάλλον για πρωταθλητές μας βλέπω
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι έχουμε τρεμούρα για να βγάλουμε παίχτες.Όχι για το λόγο που αναφέρεις εσύ αλλά για να τους απολαύσουμε.Αν δεν βγάζω παίχτες τι σκατά πάω κ κάνω στο γήπεδο;;;κάθομαι σπίτι μου.
Όταν έβγαζες Κασάπηδες,Μπορμπόκηδες,Τσάρτες και Ντέμηδες χαιρόσουν να βλέπεις μπάλλα κ έλεγες ότι ΒΓΑΖΩ ΠΑΙΧΤΕΣ Κ Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΑΙΧΤΕΣ.Και αν πουλήσεις κ κανέναν στο εξωτερικό κ μπει ζεστο χρήμα ποιο το πρόβλημα;θα επενδύσεις για να πάρεις τίποτα άλλο.
 

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ δεν είπα να μην παίζει βασικός σε κανένα ματς!Απλά δεν μπορείς να στηριχθείς πάνω του ως βασική επιλογή!Τι να κάνουμε?
Και γιατί αυτή η πρεμούρα για να βγάλουμε παίχτες?Πρόεδρος είσαι και θες να κονομήσεις?

Για μένα φίλε μου στον Παπασταθόπουλο θα έπρεπε όχι μόνο η άμυνα της ΑΕΚ να στηριχθεί αλλά και της εθνικής Ελλάδας στο Euro. Τεράστιας κλάσης αμυντικός γνώμη μου πάντα!
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
Εγώ δεν είπα να μην παίζει βασικός σε κανένα ματς!Απλά δεν μπορείς να στηριχθείς πάνω του ως βασική επιλογή!Τι να κάνουμε?
Και γιατί αυτή η πρεμούρα για να βγάλουμε παίχτες?Πρόεδρος είσαι και θες να κονομήσεις?
Αδελφέ μου το λες σοβαρά αυτό? Δηλαδή δεν πρέπει οι ομάδες να βγάζουν παίκτες ? Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω!!!! Τι σχέση έχει αυτό με τη κονόμα? Δηλαδή η Μπαρτσελόνα και η Ρεάλ που είναι από τις πιο πλούσιες ομάδες στον πλανήτη, κατά την αποψή σου να τα καταργήσουν τα φυτώρια παικτών που έχουν. Τι να πώ!!



αεκ γερά πρωτάθλημα ξανά
 

Επισκέπτης
Όταν έβγαζες Κασάπηδες,Μπορμπόκηδες,Τσάρτες και Ντέμηδες χαιρόσουν να βλέπεις μπάλλα κ έλεγες ότι ΒΓΑΖΩ ΠΑΙΧΤΕΣ Κ Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.
αυτους δηλαδη εσεις του βγαλατε???δεν τους αγορασατε απο μικροτερες ομαδες ηδη καλους παιχτες???
 

pamtax21

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
402
Like
0
Πόντοι
1
romph έχουμε διαφορετική απόψη και αυτό δεν είναι και κακό στην τελική.
Ο Λύμπε ποτέ δεν έχει πετύχει γκολ ή έστω να έχει καλή παρουσία σε ματς που κρίνεται κάτι σημαντικό ειδικά εκτός έδρας.Εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα το ματς με τη Λιλ που σωστά αναφέρεις.
Για το Σέζαρ ισχύουν τα ίδια και χειρότερα,ειδικά στα εκτός είναι αόρατος.Με τη Μίλαν απλώς σκόραρε από στημένη φάση που είναι μια ικανότητα που πράγματι έχει.Με την Αντερλεχτ όμως το βγάζει ο Τόζερ στο 0-0 τετατετ και πάει και τρακάρει με τον τερματοφύλακα :headbang:,δεν έκανε καν το σουτ μπερδεύτηκε :headbang:.
Όσον αφορά το Μαντούκα και εγώ ήθελα να μείνει και ακόμα το θέλω,απλά το παιδί δεν κάνει για προταγωνιστής σε μεγάλη ομάδα,για να έρχετε από το πάγκο και να δίνει λύσεις σε κάποια παίχνιδια είναι καλός.
Για να καταλάβεις ακριβώς τι εννοώ περί ψυχής και ηγέτη στα κρίσιμα δες πως αγωνίζεται τόσα χρόνια στα μεγάλα ματς ο Τζόλε για τους γαύρους και κάνε τη σύγκριση με τους δικούς μας.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Πάντως καποιοι ήμασταν υπερβολικοί συμπριλαμβανομένου κ εμου.Έκανε μια κοιλιά η ομάδα κ πεσαμε να την φάμε.ΛΕΣ κ οι άλλοι παίουνκαλύτερα από μας.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
αυτους δηλαδη εσεις του βγαλατε???δεν τους αγορασατε απο μικροτερες ομαδες ηδη καλους παιχτες???


Φυντανάκια ήταν στην ξεπέτα κ τους ολοκληρώσαμε.Ο Κασάπης όταν ήρθε στην ΑΕΚ από την λιβαδειά ήρθε γιατί φώναζε ο πρόεδρος μας που έδωσε τον Γκώνια ο πρόεδρος της Λιβαδειάς στον Ολυμπιακό,ενώ του τον είχε υποσχεθεί κ σχεδόν τον χάρισε τον Κασάπη σε μας.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
Πάντως καποιοι ήμασταν υπερβολικοί συμπριλαμβανομένου κ εμου.Έκανε μια κοιλιά η ομάδα κ πεσαμε να την φάμε.ΛΕΣ κ οι άλλοι παίουνκαλύτερα από μας.
Δεν είναι έτσι φίλε Dark.Ο κόσμος διψάει για ένα γ@@@@@νο τίτλο επιτέλους μετά από 14 χρόνια και δεν ανέχεται εμφανίσεις σαν κι αυτές που κάνουμε.Όλα τα δίκια είναι του κόσμου που φωνάζει με τις επιλογές του παππού,ο οποίος την έχει δει ότι μας κάνει και χάρη που μας κοουτσάρει..Και από την άλλη μεριά απογοητεύεται με την αδιαφορία ορισμένων παικτών μας που είναι easy come easy go..Το παραδάκι να πέφτει και από δω παν κι άλλοι.Εγώ πάντως ψήφισα να φύγει τώρα και μακάρι να πέσω έξω στις προβλέψεις μου αλλά πάλι τρίτους μας βλέπω...
[move][size=14pt]Αραμπατζής ρεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!![/size][/move]
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Αδελφέ KALI με το να πέσουμε να τους φάμε ΤΩΡΑ όντως θα βγούμε τρίοι.Μη σου πω τέταρτοι.Εχουμε δει κ στο παρελθον που φτάνει την διχόνοια την ομάδα μας.

Και κάτι άλλο:ξέρεις ότι σε αγαπώ κ σε εκτιμώ.Αλλά η υπογραφή σουτ που έχεις κάτω από αυτά που γράφεις,αν το έβλεπα στον alexandro1976,στον Pleasure και στον npap δεν θα παραξενευόμουν.
ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΥΒΑΛΑΣ.
 

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
romph έχουμε διαφορετική απόψη και αυτό δεν είναι και κακό στην τελική.

Εννοείται ότι το παράδοξο θα ήταν να συμφωνούμε σε όλα και ειδικά στο ποδόσφαιρο. Εγώ χαίρομαι πολύ που ανταλλάσουμε υγιείς απόψεις. Σκέψου ότι ακριβώς αυτα που μου λες για τον Λύμπε τα λέει και ο κολλητός μου που πάμε 12 χρόνια μαζί δίπλα-δίπλα γήπεδο, οπότε να ξέρεις ότι σαν αυτόν σε βλέπω και εσένα και ας μην σε έχω δει ούτε μια φορά.

Ο Λύμπε ποτέ δεν έχει πετύχει γκολ ή έστω να έχει καλή παρουσία σε ματς που κρίνεται κάτι σημαντικό ειδικά εκτός έδρας.Εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα το ματς με τη Λιλ που σωστά αναφέρεις.

Ο Λυμπερόπουλος έχει πάρει τουλάχιστον τρεις (αυτές θυμάμαι σίγουρα) φορές μόνος του τον Παναθηναικό. Συν 2 κρισιμότατα ματς προκριματικών για την εθνική στα οποία μάλιστα ήρθε από τον πάγκο. Συμφωνώ ότι δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση φέτος αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Ο καλός Λύμπε είναι υπερπολύτιμος στην ΑΕΚ.

Για να καταλάβεις ακριβώς τι εννοώ περί ψυχής και ηγέτη στα κρίσιμα δες πως αγωνίζεται τόσα χρόνια στα μεγάλα ματς ο Τζόλε για τους γαύρους και κάνε τη σύγκριση με τους δικούς μας.

Συμφωνώ σε αυτό που λες για τον Τζόλε. Εννοείται ότι η ΑΕΚ δεν είχε Τζόλε. Μην ξεχνάς όμως ότι για να πάρεις τέτοιον παίκτη σήμερα ενέτη 2007 (και όχι το 96) θες το λιγότερο 10 εκατομμύρια ευρώ και μάλλον δε θα ερχόταν σε εσένα ή στον ΟΣΦΠ αλλά θα έπαιζε βασικός και αναντικατάστατος σε ομάδα επιπέδου Σεβίλλη, Λίβερπουλ, Λυών κτλπ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom