Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

livornezos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
3.112
Κριτικές
2
Like
733
Πόντοι
96
αμα θεωρουν οτι δεν μπορουν να βγαλουν τη χρονια να εγκαταλειψουν αμαν πια? τη περιμενουν?
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
αμα θεωρουν οτι δεν μπορουν να βγαλουν τη χρονια να εγκαταλειψουν αμαν πια? τη περιμενουν?

Περιμενουν να βγαλουν τις πλαστες ενημεροτητες τυπε, να μετακυλησουν το χρεος σε εσενα για να μπορεις να βλεπεις μπαλα !!
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Δέχομαι να έχουν όλες οι ομάδες δικά τους γήπεδα και να τα χαίρονται, από την στιγμή όμως που ζούμε σε τέτοιους καιρούς γιατί αυτά τα 20εκ να μην πάνε σε κοινωνικά προβλήματα και να πάνε σε αθλητικά? Δηλαδή Inter και Milan πως παίζουν τόσα χρονια στο ίδιο γήπεδο? Τους χαλάει να παίζουν και οι 2 στο ΟΑΚΑ (ΠΑΟ,ΑΕΚ)?

Και το να φτιάχνει 1 ομάδα γήπεδο με χρήμα δημοσιου είναι ξεφτίλα, είσαι πρόεδρος μιας ομάδας? Φτιάξτο μονος σου, εάν δεν μπορείς μην ακουμπάς τα λεφτά του κοσμάκη.
 

livornezos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
3.112
Κριτικές
2
Like
733
Πόντοι
96
Περιμενουν να βγαλουν τις πλαστες ενημεροτητες τυπε, να μετακυλησουν το χρεος σε εσενα για να μπορεις να βλεπεις μπαλα !!
ε ναι ενταξει αυτο ειναι το λογικο και τη περιμενουν αφου ολες οι ομαδες πλαστικοποιημενες ειναι
 

livornezos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
3.112
Κριτικές
2
Like
733
Πόντοι
96
Δέχομαι να έχουν όλες οι ομάδες δικά τους γήπεδα και να τα χαίρονται, από την στιγμή όμως που ζούμε σε τέτοιους καιρούς γιατί αυτά τα 20εκ να μην πάνε σε κοινωνικά προβλήματα και να πάνε σε αθλητικά? Δηλαδή Inter και Milan πως παίζουν τόσα χρονια στο ίδιο γήπεδο? Τους χαλάει να παίζουν και οι 2 στο ΟΑΚΑ (ΠΑΟ,ΑΕΚ)?

Και το να φτιάχνει 1 ομάδα γήπεδο με χρήμα δημοσιου είναι ξεφτίλα, είσαι πρόεδρος μιας ομάδας? Φτιάξτο μονο σου, εάν δεν μπορείς μην ακουμπάς τα λεφτά του κοσμάκη.
ρε παιδια ελεος τα 20 εκατομυρια δεν αφορουν το γηπεδο της αεκ αλλα τα εργα παραπλευρα του γηπεδου ο δρομος πισω απο το γηπεδο που τωρα ειναι δρομος να γινει υπογειος και ενα παρκινκ παιζουν ομως  ρολο γιατι χωρις αυτα τα εργα θα πρπει να γινουν αλλα σχεδια
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
ρε παιδια ελεος τα 20 εκατομυρια δεν αφορουν το γηπεδο της αεκ αλλα τα εργα παραπλευρα του γηπεδου ο δρομος πισω απο το γηπεδο που τωρα ειναι δρομος να γινει υπογειος και ενα παρκινκ παιζουν ομως  ρολο γιατι χωρις αυτα τα εργα θα πρπει να γινουν αλλα σχεδια

Εντάξει ας αφήσουμε τους δρόμους, πως θα φτιάξει γήπεδο η ΑΕΚ? Όχι δρόμους, γήπεδο! Θα τα χώσει ο Μελισσανίδης ή το δημόσιο?
 

livornezos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
3.112
Κριτικές
2
Like
733
Πόντοι
96
Εντάξει ας αφήσουμε τους δρόμους, πως θα φτιάξει γήπεδο η ΑΕΚ? Όχι δρόμους, γήπεδο! Θα τα χώσει ο Μελισσανίδης ή το δημόσιο?
τα εχει βρει τα λεφτα φιλε ειναι ενα μερος δικο του και εχει παρει ενα πολυ μεγαλο δανειο απο την τραπεζα πειραιως
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Εντάξει ας αφήσουμε τους δρόμους, πως θα φτιάξει γήπεδο η ΑΕΚ? Όχι δρόμους, γήπεδο! Θα τα χώσει ο Μελισσανίδης ή το δημόσιο?
Η περιφέρεια αττικής έχει βγάλει κονδύλι για αθλητικά έργα απο πλεόνασμα της και μέσα σε αυτό είναι και 20εκ για το γηπεδο του μελλισανιδη.πρόκειται για έργο ανάπτυξης το οποίο θα δώσει δουλεια σε κοσμο και θα αναβαθμίσει περιοχή η οποία τώρα είναι ερείπιο.Το θέμα είναι να έχει το δημόσιο το μερίδιο που θα του αναλογεί και όχι να τα εισπρατει όλα ο λαθρεμπορας.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Η περιφέρεια αττικής έχει βγάλει κονδύλι για αθλητικά έργα απο πλεόνασμα της και μέσα σε αυτό είναι και 20εκ για το γηπεδο του μελλισανιδη.πρόκειται για έργο ανάπτυξης το οποίο θα δώσει δουλεια σε κοσμο και θα αναβαθμίσει περιοχή η οποία τώρα είναι ερείπιο.Το θέμα είναι να έχει το δημόσιο το μερίδιο που θα του αναλογεί και όχι να τα εισπρατει όλα ο λαθρεμπορας.
Άκουγα μια φορα στον sporfm και λέγανε πως προέχουν αλλα έργα, όπως ανέργεση σχολίων και κάποια αλλα προβλήματα. Έλεγαν επίσης πως οι κάτοικοι δεν τρελαίνονται να κτιστεί το γήπεδο γιατί έχουν αλλα προβλήματα εκείνα της καθημερινότητας, βγαίνανε και Αεκτζήδες και δεν λέγανε ότι είναι ψέμματα απλά λέγανε το ίδιο, πως η περιοχή θα αναβαθμιστεί, θα δοθούν θέσεις εργασίας και λοιπά. Όμως σαν συμπέρασμα έβγαινε πως πρώτα να μπούνε οι ανάγκες των ανθρώπων και από κάτω το γήπεδο της ΑΕΚ.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Χαιρομαι........μπαινεις  σιγα-σιγα  στο  σωστο  δρομο.......μεχρι  να  γνωρισεις  το  μωρο.... :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2:  θα  εχεις  γινει  γαυρος..........

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Οσο  για  τον κοντο...........ασε  μας  ρε  περασε  και  δεν  ακουμπησε........τα  νερα  κουβαλαγε  στις  προπονησεις..........

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Γαύρος δεν γίνομαι που να μου φέρεις όλες της πορνοσταρ να της γαμήσω.
Ε όχι και δεν ακούμπησε ο κοντός. Μη λες μαλακίες. Δεν είπα ότι ήταν βασικός και αναντικατάστατός αλλά έκανε μια αξιοπρεπή χρονιά.

 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Δέχομαι να έχουν όλες οι ομάδες δικά τους γήπεδα και να τα χαίρονται, από την στιγμή όμως που ζούμε σε τέτοιους καιρούς γιατί αυτά τα 20εκ να μην πάνε σε κοινωνικά προβλήματα και να πάνε σε αθλητικά? Δηλαδή Inter και Milan πως παίζουν τόσα χρονια στο ίδιο γήπεδο? Τους χαλάει να παίζουν και οι 2 στο ΟΑΚΑ (ΠΑΟ,ΑΕΚ)?

Και το να φτιάχνει 1 ομάδα γήπεδο με χρήμα δημοσιου είναι ξεφτίλα, είσαι πρόεδρος μιας ομάδας? Φτιάξτο μονος σου, εάν δεν μπορείς μην ακουμπάς τα λεφτά του κοσμάκη.
Δε σε βλέπω όμως να σε κόβει και ιδιαίτερα για το κονδύλι που υπάρχει για να φτιαχτεί ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ απ αυτό γήπεδο του Πανιωνίου για την ομάδα μπάσκετ. Γήπεδο δηλαδή που θα κοστίσει περίπου 7μύρια (ίσως και παραπάνω) και που θα πηγαίνουν ΤΟ ΠΟΛΥ 1500 άτομα.
Σε ενόχλησαν τα 20εκ της ΑΕΚ (που θα πάνε σ ένα έργο που θα γίνει σ ένα δήμο που είναι "κλινικά νεκρος) και ΙΣΩΣ τ 7μύρια του ΠΑΟ.
Στην ομάδα σου ΠΟΙΟΣ πρόεδρος έφτιαξε γήπεδο για τον ΟΣΦΠ ;  :think: :think: (και εννοώ Ν ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ και όχι έναντι και σε ξένο οικοπεδο κτλπ)
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Άκουγα μια φορα στον sporfm και λέγανε πως προέχουν αλλα έργα, όπως ανέργεση σχολίων και κάποια αλλα προβλήματα. Έλεγαν επίσης πως οι κάτοικοι δεν τρελαίνονται να κτιστεί το γήπεδο γιατί έχουν αλλα προβλήματα εκείνα της καθημερινότητας, βγαίνανε και Αεκτζήδες και δεν λέγανε ότι είναι ψέμματα απλά λέγανε το ίδιο, πως η περιοχή θα αναβαθμιστεί, θα δοθούν θέσεις εργασίας και λοιπά. Όμως σαν συμπέρασμα έβγαινε πως πρώτα να μπούνε οι ανάγκες των ανθρώπων και από κάτω το γήπεδο της ΑΕΚ.
Και εγώ μαζί τους. Για αυτό λέω από την επομένη των εκλογών (δημοτικών) ότι ο κόσμος της Ν.Φ-Ν.Χ ψηφισε ΟΧΙ στο να γίνει γήπεδο. Και γι αυτό ο Μελισσανίδης θα έπρεπε να πει "είστε που είστε πεινάλες, έχετε ένα άλσος όπου πάνε και σουτάρουν ναρκωτικά οι άλλοι, αφού λέτε όχι, εγώ ψάχνω αλλού για γήπεδο. Το οικόπεδο της ΑΕΚ θα παραμείνει ως έχει και κατά καιρούς θα βάζω αφίσες με την εξέλιξη του άλλου έργου σε άλλη περιοχή για να το βλέπετε και να χτυπάτε το κεφάλι σας στο τοίχο". Το θέμα είναι ότι οι αγκυλώσεις του Ελληνικού κράτους είναι τέτοιες που για να μπορέσει να βρει αλλού έκταση, ν αγοραστεί κτλπ κτλπ θα περάσουν άλλα 100 χρόνια. Αλλά αν είσαι μάγκας και διαπλεκόμενος εκεί θα φανεί.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Δε σε βλέπω όμως να σε κόβει και ιδιαίτερα για το κονδύλι που υπάρχει για να φτιαχτεί ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ απ αυτό γήπεδο του Πανιωνίου για την ομάδα μπάσκετ. Γήπεδο δηλαδή που θα κοστίσει περίπου 7μύρια (ίσως και παραπάνω) και που θα πηγαίνουν ΤΟ ΠΟΛΥ 1500 άτομα.
Σε ενόχλησαν τα 20εκ της ΑΕΚ (που θα πάνε σ ένα έργο που θα γίνει σ ένα δήμο που είναι "κλινικά νεκρος) και ΙΣΩΣ τ 7μύρια του ΠΑΟ.
Στην ομάδα σου ΠΟΙΟΣ πρόεδρος έφτιαξε γήπεδο για τον ΟΣΦΠ ;  :think: :think: (και εννοώ Ν ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ και όχι έναντι και σε ξένο οικοπεδο κτλπ)

Και που ξέρεις εσύ εάν γουστάρω ή όχι να φτιάξει ο Πανιώνιος γήπεδο μπάσκετ με αυτόν τον τρόπο? Στο νήμα της ΑΕΚ είμαι όχι του Πανιωνίου. Την ίδια άποψη που έχω για την ΑΕΚ την ίδια έχω και για όλες τις ομάδες. Επειδή συμβαίνει κάτι δεν δικαιολογεί ότι πρέπει να γίνετε με όλους. Στην ομάδα μου? Ο OΣΦΠ? Νομίζω μιλάς χωρίς να με ξέρεις, Παναθηναϊκός είμαι και γνωρίζω με τι πούστικο τρόπο έφτιαξε γήπεδο ο γαύρος. Ούτε με πειράζουν τα οποια 20εκ που θα πάνε για το καλο του κόσμου, εκείνα όμως με την δικαιολογία της ανάπτυξης είναι λίγο παπαριές. Εδώ άκουγα που φωνάζανε για σχολεια πια γήπεδα? να πάνε να γαμηθούν οι ομάδες. Σιγά μην βάλουμε τις καύλες των πωρωμένων πάνω από τα καθημερινά προβλήματα, και εγώ θέλω μια φεράρι από μικρός αλλα δεν με βοηθάει ο δήμος. Και ο κόσμος της περιοχής στην πλειοψηφία δεν θέλει να γίνει το γήπεδο.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Και εγώ μαζί τους. Για αυτό λέω από την επομένη των εκλογών (δημοτικών) ότι ο κόσμος της Ν.Φ-Ν.Χ ψηφισε ΟΧΙ στο να γίνει γήπεδο. Και γι αυτό ο Μελισσανίδης θα έπρεπε να πει "είστε που είστε πεινάλες, έχετε ένα άλσος όπου πάνε και σουτάρουν ναρκωτικά οι άλλοι, αφού λέτε όχι, εγώ ψάχνω αλλού για γήπεδο. Το οικόπεδο της ΑΕΚ θα παραμείνει ως έχει και κατά καιρούς θα βάζω αφίσες με την εξέλιξη του άλλου έργου σε άλλη περιοχή για να το βλέπετε και να χτυπάτε το κεφάλι σας στο τοίχο". Το θέμα είναι ότι οι αγκυλώσεις του Ελληνικού κράτους είναι τέτοιες που για να μπορέσει να βρει αλλού έκταση, ν αγοραστεί κτλπ κτλπ θα περάσουν άλλα 100 χρόνια. Αλλά αν είσαι μάγκας και διαπλεκόμενος εκεί θα φανεί.

Έτσι όπως τα λες εδώ συμφωνώ. Αλλα γιατί δεν βρίσκουν άκρη? Εάν δεν πρόκειται ο δήμος να δώσει λεφτά για γήπεδο, ας τα βάλει ο Μελισσανίδης και να μείνουν και τα λεφτά για τα προβλήματα του κόσμου. Γιατί σώνει και καλά πρέπει να γίνει μονο 1 δουλειά? Ίσως αυτό είναι που δεν γουστάρουν οι κάτοικοι και λένε ή αυτό ή τίποτα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Και που ξέρεις εσύ εάν γουστάρω ή όχι να φτιάξει ο Πανιώνιος γήπεδο μπάσκετ με αυτόν τον τρόπο? Στο νήμα της ΑΕΚ είμαι όχι του Πανιωνίου. Την ίδια άποψη που έχω για την ΑΕΚ την ίδια έχω και για όλες τις ομάδες. Επειδή συμβαίνει κάτι δεν δικαιολογεί ότι πρέπει να γίνετε με όλους. Στην ομάδα μου? Ο OΣΦΠ? Νομίζω μιλάς χωρίς να με ξέρεις, Παναθηναϊκός είμαι και γνωρίζω με τι πούστικο τρόπο έφτιαξε γήπεδο ο γαύρος. Ούτε με πειράζουν τα οποια 20εκ που θα πάνε για το καλο του κόσμου, εκείνα όμως με την δικαιολογία της ανάπτυξης είναι λίγο παπαριές. Εδώ άκουγα που φωνάζανε για σχολεια πια γήπεδα? να πάνε να γαμηθούν οι ομά κρατος.δες. Σιγά μην βάλουμε τις καύλες των πωρωμένων πάνω από τα καθημερινά προβλήματα, και εγώ θέλω μια φεράρι από μικρός αλλα δεν με βοηθάει ο δήμος. Και ο κόσμος της περιοχής στην πλειοψηφία δεν θέλει να γίνει το γήπεδο.
φιλέ αν σταμάταγαν να δίνονται 20 εκ το χρονο για επιχορήγηση στα κόμματα συν τα 500 εκ που δίνουμε τον χρονο για να έχουμε γαμωεκκλησια μια χαρά θα βοηθούσε στα προβλήματα του κόσμου.όχι τα 20 εκ που θα δωθουν μια φορά και στην πλειοψηφία τους θα επιστραφούν στο κράτος.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
φιλέ αν σταμάταγαν να δίνονται 20 εκ το χρονο για επιχορήγηση στα κόμματα συν τα 500 εκ που δίνουμε τον χρονο για να έχουμε γαμωεκκλησια μια χαρά θα βοηθούσε στα προβλήματα του κόσμου.όχι τα 20 εκ που θα δωθουν μια φορά και στην πλειοψηφία τους θα επιστραφούν στο κράτος.

Μέσα φιλε συμφωνώ με 1000!
Αλλα και αυτά ρε συ δεν είναι ψίχουλα, κάπου θα βοηθήσουν. Θυμάμαι πχ το παλιό δημοτικό που πήγαινα, σε κατοικημένη γειτονιά, τα ισόγεια των 3ροφων και 5οροφων πολυκατοικιών χρησιμοποιούνταν ως αίθουσες δημοτικού! Όταν πήγα Λύκειο το κλείσανε, μια αίθουσα έχει μείνει, έγινε λέσχη προσκόπων. Κτίσανε νέο δημοτικό πιο μακριά, μεγάλο και όμορφο. Φαντάζομαι δεν στοίχισε ούτε το 1/10 από τα 20εκ που μιλάμε, φαντάσου με τα υπόλοιπα τι μπορούν να κάνουν.
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Ανακοίνωση για την συμπλήρωση 90 χρόνων από την ημέρα έγκρισης του καταστατικού της ΑΕΚ εξέδωσε η ΠΑΕ. Αναλυτικά:

90 χρόνια συμπληρώνονται σήμερα (18 Σεπτεμβρίου 1924) από την ημέρα που το Καταστατικό (απόφαση υπ' αριθμ. 3844) της δημιουργίας της «Αθλητικής Ενωσης Κωνσταντινουπόλεως», ενός προσφυγικού Συλλόγου που θα μετέφερε τις αξίες του ξεριζωμένου Ελληνισμού μέσα στο χρόνο, εγκρίθηκε από το Μονομελές Πρωτοδικείο Αθηνών.
Κατατέθηκε στις αρμόδιες αρχές στις 7 Ιουλίου 1924 και στις 18 Σεπτεμβρίου του ίδιου έτους το Πρωτοδικείο Αθηνών αναγνώρισε τη σύσταση του Αθλητικού Σωματείου το Καταστατικό ίδρυσης του οποίου υπέγραψαν επιφανείς Ελληνες από την Κωνσταντινούπολη που ζούσαν στην Αθήνα.

Το ιστορικό αυτό έγγραφο ανέφερε μεταξύ άλλων τα εξής :

«Υπό των εν Αθήναις και Πειραιεί εκ Κωνσταντινουπόλεως αθλητών και φιλάθλων ιδρύεται γυμναστικός Σύλλογος υπό την επωνυμίαν «ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΙΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ» με έδρα την Αθήνα. Σκοπός του Συλλόγου είναι η περισυλλογή και συγκέντρωση των εκ Κωνσταντινουπόλεως αθλητών προς συνέχιση του έργου διαφόρων αθλητικών σωματείων της Κων/πολης, των οποίων ενεργά μέλη ήταν οι αθλητές αυτοί, καθώς και η διάδοση του φίλαθλου αισθήματος στη νεολαία για την διάπλαση όλκιμων σωμάτων, θαρραλέων ψυχών, ευγενικών χαρακτήρων, ικανών για την εκπλήρωση κάθε υποχρέωσης προς την πατρίδα, την κοινωνία και την οικογένεια».
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ανακοίνωση για την συμπλήρωση 90 χρόνων από την ημέρα έγκρισης του καταστατικού της ΑΕΚ εξέδωσε η ΠΑΕ. Αναλυτικά:

90 χρόνια συμπληρώνονται σήμερα (18 Σεπτεμβρίου 1924) από την ημέρα που το Καταστατικό (απόφαση υπ' αριθμ. 3844) της δημιουργίας της «Αθλητικής Ενωσης Κωνσταντινουπόλεως», ενός προσφυγικού Συλλόγου που θα μετέφερε τις αξίες του ξεριζωμένου Ελληνισμού μέσα στο χρόνο, εγκρίθηκε από το Μονομελές Πρωτοδικείο Αθηνών.
Κατατέθηκε στις αρμόδιες αρχές στις 7 Ιουλίου 1924 και στις 18 Σεπτεμβρίου του ίδιου έτους το Πρωτοδικείο Αθηνών αναγνώρισε τη σύσταση του Αθλητικού Σωματείου το Καταστατικό ίδρυσης του οποίου υπέγραψαν επιφανείς Ελληνες από την Κωνσταντινούπολη που ζούσαν στην Αθήνα.

Το ιστορικό αυτό έγγραφο ανέφερε μεταξύ άλλων τα εξής :

«Υπό των εν Αθήναις και Πειραιεί εκ Κωνσταντινουπόλεως αθλητών και φιλάθλων ιδρύεται γυμναστικός Σύλλογος υπό την επωνυμίαν «ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΙΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ» με έδρα την Αθήνα. Σκοπός του Συλλόγου είναι η περισυλλογή και συγκέντρωση των εκ Κωνσταντινουπόλεως αθλητών προς συνέχιση του έργου διαφόρων αθλητικών σωματείων της Κων/πολης, των οποίων ενεργά μέλη ήταν οι αθλητές αυτοί, καθώς και η διάδοση του φίλαθλου αισθήματος στη νεολαία για την διάπλαση όλκιμων σωμάτων, θαρραλέων ψυχών, ευγενικών χαρακτήρων, ικανών για την εκπλήρωση κάθε υποχρέωσης προς την πατρίδα, την κοινωνία και την οικογένεια».
Καλό θα ήταν ν ασχολούνται με σοβαρότερα θέματα η ΠΑΕ και όχι με εορτασμούς του τύπου "σαν σήμερα μαζεύτηκαν στο μαγαζάκι οι ιδρυτές", "σαν σήμερα γράφτηκε το καταστατικο", "σαν σήμερα εγκρίθηκε το καταστατικο", "σαν σήμερα βγήκε το πρώτο δελτίο" κτλπ. Δηλαδή ΕΛΕΟΣ.
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
Καλό θα ήταν ν ασχολούνται με σοβαρότερα θέματα η ΠΑΕ και όχι με εορτασμούς του τύπου "σαν σήμερα μαζεύτηκαν στο μαγαζάκι οι ιδρυτές", "σαν σήμερα γράφτηκε το καταστατικο", "σαν σήμερα εγκρίθηκε το καταστατικο", "σαν σήμερα βγήκε το πρώτο δελτίο" κτλπ. Δηλαδή ΕΛΕΟΣ.

Σαν σήμερα σε πήδηξα! :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom