Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6
Παιδιά μια ένσταση: ο Χούτος ήξερε πολλά καντάρια μπάλα, αλλά τον έκαψε ο Πατέρας του που πίστευε ότι ο γιός του ήταν ο Φαν Μπάστεν.
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Παιδιά μια ένσταση: ο Χούτος ήξερε πολλά καντάρια μπάλα, αλλά τον έκαψε ο Πατέρας του που πίστευε ότι ο γιός του ήταν ο Φαν Μπάστεν.
παπαρια μπαλα ηξερε... απλα ηταν γρηγορος και ειχε ψιλοκαλα τελειωματα...
κοντρολ με το καλαμι...

πιστευεις οτι παιχτη  με κανταρια μπαλα τον πουλαει η ρομα στα 19 του ?
 

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6
παπαρια μπαλα ηξερε... απλα ηταν γρηγορος και ειχε ψιλοκαλα τελειωματα...
κοντρολ με το καλαμι...

πιστευεις οτι παιχτη  με κανταρια μπαλα τον πουλαει η ρομα στα 19 του ?

Αδερφέ η Ρόμα τον χρυσοπλήρωσε στα 16, λες να είναι μαλάκες και δεν ήξεραν τι δυνατότητες είχε; Ο Χούτος ήταν σούπερ ταλέντο που θα άφηνε εποχή με νορμάλ οικογένεια. Απλά όπως ο Παναθηναϊκός, έτσι και η Ρόμα δεν άντεξε την πίεση του πατέρα του. Ακόμα θυμάμαι τα δημοσιεύματα τα Ιταλικά που λέγανε για τις φασαρίες που τους έκανε στα γραφεία ο πατέρας Χούτος γιατί δεν  βάζανε στην πρώτη ομάδα ενδεκάδα!!! το γιό του (ότι είχε ζητήσει και στον Ρότσα δηλαδη!). Μάλιστα αν ενθυμούμαι καλώς είχε δηλώσει τότε ο προπονητής ότι τέτοια πίεση απο οικογένεια πρώτη φορά συναντά στη ζωή του.
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Αδερφέ η Ρόμα τον χρυσοπλήρωσε στα 16, λες να είναι μαλάκες και δεν ήξεραν τι δυνατότητες είχε; Ο Χούτος ήταν σούπερ ταλέντο που θα άφηνε εποχή με νορμάλ οικογένεια. Απλά όπως ο Παναθηναϊκός, έτσι και η Ρόμα δεν άντεξε την πίεση του πατέρα του. Ακόμα θυμάμαι τα δημοσιεύματα τα Ιταλικά που λέγανε για τις φασαρίες που τους έκανε στα γραφεία ο πατέρας Χούτος γιατί δεν βάζανε στην πρώτη ομάδα ενδεκάδα!!! το γιό του (ότι είχε ζητήσει και στον Ρότσα δηλαδη!). Μάλιστα αν ενθυμούμαι καλώς είχε δηλώσει τότε ο προπονητής ότι τέτοια πίεση απο οικογένεια πρώτη φορά συναντά στη ζωή του.
λογικα ολα αυτα που λες...

αλλα εγω στο γηπεδο δε τον ειδα να βγαζει τοσο ταλεντο..

γρηγορος, καλα τελειωματα... αλλα ατσαλος, ατεχνος και εγωιστης...
 

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6
Αν το 25 είναι η ηλικία σου μάλλον τον πρόλαβες στο τέλος. Εγώ μια και είμαι αρκετά μεγαλύτερός σου (πως διάβολο περνάνε τα χρόνια δεν το κατάλαβα) και τον έχω δει από πολυ μικρό σου λεω ότι είχε σπάνιο ταλέντο. Εσύ τον πρόλαβες απίστευτα καμμένο. Λόγω του πατέρα του απείχε από προπονήσεις, δεν συμμετείχε σε προετοιμασίες και νομίζω (δεν είμαι όμως σίγουρος) ότι δεν έπαιξε καν 1-2 χρόνια (μπορεί και παραπάνω). Βάλτα όλα αυτά μαζί και θα καταλάβεις γιατί τις ελλείψεις του δεν τις δούλεψε ποτέ και έγινε αυτό που έβλεπες εσυ.
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Αν το 25 είναι η ηλικία σου μάλλον τον πρόλαβες στο τέλος. Εγώ μια και είμαι αρκετά μεγαλύτερός σου (πως διάβολο περνάνε τα χρόνια δεν το κατάλαβα) και τον έχω δει από πολυ μικρό σου λεω ότι είχε σπάνιο ταλέντο. Εσύ τον πρόλαβες απίστευτα καμμένο. Λόγω του πατέρα του απείχε από προπονήσεις, δεν συμμετείχε σε προετοιμασίες και νομίζω (δεν είμαι όμως σίγουρος) ότι δεν έπαιξε καν 1-2 χρόνια (μπορεί και παραπάνω). Βάλτα όλα αυτά μαζί και θα καταλάβεις γιατί τις ελλείψεις του δεν τις δούλεψε ποτέ και έγινε αυτό που έβλεπες εσυ.
δεν ειμαι πια 25.. 29 ειμαι.. τον θυμαμαι για κανα χρονο πριν ερθει στον ολυμπιακο.. οταν αρχισε να παιζει ελπιδες κλπ...
κοιτα, ταλεντα στα 16 εδειχναν να ειναι πολυ...να σου θυμισω τον πιτσιρικα που ειχε παρει η μπαρτσα στους μικρους.. κεντρικος αμυντικος
κατεληξε αλλαγη στον ηρακλη... αναστασιαδης νομιζω...
καποιοι παιχτες φαινονται καπως στα 16-17 αλλα δεν ειναι για παραπανω οσο και να δουλεψουν...
ετσι λεω εγω τουλαχιστον.. μπορει να πεφτω εξω...
 

ProudToBeGreek

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
624
Like
16
Πόντοι
6
Σωστό αυτό που λες, έτσι είναι. Απλά ο Χούτος (ΘΑ) ήταν η εξαίρεση.

Τέλος πάντων, μια και μιλάμε για χαμένα ταλέντα να πω έναν παικταρά που θα μπορούσε να παίζει Α Εθνική Ιταλία άνετα αλλά τον έκαψε ΚΑΙ αυτόν ο Βαρδινογιάννης και τον ανάγκασε να σταματήσει την μπάλα στα 25 μόλις. Το όνομά του: Πάρις Γεωργακόπουλος.
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Σωστό αυτό που λες, έτσι είναι. Απλά ο Χούτος (ΘΑ) ήταν η εξαίρεση.

Τέλος πάντων, μια και μιλάμε για χαμένα ταλέντα να πω έναν παικταρά που θα μπορούσε να παίζει Α Εθνική Ιταλία άνετα αλλά τον έκαψε ΚΑΙ αυτόν ο Βαρδινογιάννης και τον ανάγκασε να σταματήσει την μπάλα στα 25 μόλις. Το όνομά του: Πάρις Γεωργακόπουλος.
μπορει και να ηταν...δε θα μαθουμε ποτε...

αυτον που λες δεν τον ξερω παντως...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Εδώ το διάβασες, 1-2 σελίδες πριν. Εγώ το έγραψα.
Ίσως να ήταν καλύτερος ο Χιμένεθ αν τον άφηνες 3-4 χρόνια απερίσπαστο να κάνει τη δουλειά του.
Που κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να συμβεί ποτε, διότι κάθε Ελληνική ομάδα
και ΚΥΡΙΩΣ η τωρινή αεκ είναι ομάδα ειδικών αποστολών.
Και ο Αναστόπουλος έχει αποδείξει ότι τα καταφέρνει σε ειδικές αποστολές.

Η ΑΕΚ δε θέλει προπονητή ειδικών αποστολών. Μη λέμε ότι θέλουμε. Θέλει προπονητή σοβαρό, που να του βγάζεις τη καλημέρα με το τσιγκέλι, να βλέπει μικρόφωνα και κάμερες και να αλλάζει πόλη. Τι να τον κάνει τον Αναστό (που εδώ που τα λέμε είναι τόοοοοοοσο Ολυμπιακάκιας που θα έβγαζε φλίχτενες μόνο που θα φορούσε το δικέφαλο στο στήθος. Ανατριχιάζω μόνο και στη σκέψη να έβλεπε  τον Rexona με την κιτρινομαυρη φανέλα. Παίζει να πήγαινα και στο γήπεδο για να του πετάω αντικείμενα και να τον έβριζα). Να έρθει να κάνει τι; Μπορεί να χτίσει ομάδα ο Αναστο; Μπορεί να βγάλει νέα παιδιά;
Εδώ δεν τον άφησαν ομάδες όπως ο Άρης, η Παναχαική, η Καλιθέα και άλλες 7 8 ομάδες πάνω από 1 χρόνο στην ομάδα. Κάποιο λόγο υποθέτω θα είχαν κάποιον λόγο. Εγώ πάντως ξέρω πως στην Κέρκυρα όταν ήταν γελούσαν οι παίκτες με αυτά που τους έλεγε. Γι αύτο τον λόγο και για άλλους τον είχαν πάρει στο ψιλό (εξάλλου εκεί προτακούστηκε "εσύ και ο Αλέφας οι μοναδικοί προπονητές στην Ελλάδα" ). Αν είναι ο Αναστό για ειδικές αποστολές ο Κωνστένογλου τι είναι; Ολόκληρη η ομάδα Α;;;;
 

mounelanos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2009
Μηνύματα
701
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
236
Ο πατηρ Κωστενογλου ειναι αεκομοναχος!
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Kαλημέρα αδερφια!!!
Καλημέρα Σκοτεινέ,
Καλημέρα Ναύαρχε,
Η ΑΕΚ σε αυτούς που τη θέλουν
Βαγγέλης Αρναούτογλου αρθρογραφεί με αφορμή τις διοικητικές εξελίξεις στην ΑΕΚ, απαντά για πρώτη φορά στον εαυτό του στο δίλημμα "Παππάς-Νοτιάς ή Πρωτοδικείο;" και δεν ξεχνά που έφτασε η ΑΕΚ που κάποτε είχε στη διοίκησή τους ανθρώπους που μπορούσαν να αγοράσουν... 10 Ολυμπιακούς!

Είχα την ευκαιρία κάποτε να γνωρίσω δια ζώσης τον Πέτρο Παππά. Το που, πότε και υπό ποιες συνθήκες δεν έχει και τόση σημασία, όσο έχουν οι εντυπώσεις που αποκόμισα μέσα από αυτή την εμπειρία.
Ούτε περισσότερα πράγματα χρειάζεται να γνωρίζει κανείς παραπάνω από το ότι ο άνθρωπος αυτός έβαλε στην ΑΕΚ 16 εκατ. ευρώ και πλέον επιθυμεί να απόσχει από τη χρηματοδότησή της.
 
Είναι λυπηρό για την ομάδα να χάνει έναν (εξαιρετικό και φιλικό) άνθρωπο με τόσο σημαντική οικονομική επιφάνεια. Αλλά από την άλλη είναι μία πραγματικότητα που πρέπει να αποδεχθούμε, από τη στιγμή που ο ίδιος, δίχως να το κρύβει, λέει με παρρησία ότι... δεν θέλει άλλο!

Η ώρα της αποχώρησης!
Το άδικο στην όλη υπόθεση είναι να του ζητείται να πληρώσει και τα σπασμένα τόσων ετών κακοδιαχείρισης ενώ το καλοκαίρι του 2004 συμμετείχε στη μετοχική ομάδα με το σκεπτικό ότι δεν θα χρειαστεί να επενδύσει περισσότερο από 200.000 ευρώ. Αίφνης βρέθηκε μεγαλομέτοχος έχοντας εκταμιεύσει από τους λογαριασμούς του για την ΑΕΚ περίπου όσα και ο Νοτιάς!
Το δίκαιο είναι οι δύο εναπομείναντες βασικοί μέτοχοι να καταβάλουν τα χρήματα που απαιτούνται ώστε η ομάδα να εξασφαλίσει την ύπαρξή της και μετά την 31η Μαρτίου κι ακολούθως να την αφήσουν να βρει το δρόμο της, όποιος κι αν είναι αυτός....
Διότι της αξίζει και μία μοίρα _ δίχως να μπορώ να προδικάσω ή έστω να προβλέψω αν αυτή θα είναι καλύτερη ή χειρότερη _ με ανθρώπους που θα είναι ιδιοκτήτες της αλλά θα αισθάνονται υπερήφανοι γι αυτό. Για να το πω πιο λαϊκά, που θα γουστάρουν!
Στο δίλημμα "ή Παππάς-Νοτιάς ή Πρωτοδικείο", το οποίο μονίμως απέφευγα (ή φοβόμουν) να επεξεργαστώ διεξοδικά, απαντώ... Πρωτοδικείο! Με την προϋπόθεση ασφαλώς ότι θα έχουν καταβληθεί τα χρήματα της αδειοδότησης ώστε να εξασφαλίζεται η συνέχεια της ΑΕΚ.

Ακούγεται σκληρό αλλά...
... δεν αξίζει πλέον στην ΑΕΚ να βιώνει τη μίζερη και αδιέξοδη κατάσταση των τελευταίων ετών. Ο φιλότιμος, εργατικός, πολυπράγμων και κατ΄ εμέ ντόμπρος και ειλικρινής όσο ελάχιστοι προκάτοχοι του, Σταύρος Αδαμίδης, δεν μπορεί από μόνος του να αντιστρέψει μία κατάσταση που έχει δημιουργηθεί από μετόχους που (κατά το παρελθόν) έχουν "λιποτακτήσει" ή (στο παρών) δεν θέλουν να πληρώνουν για την ομάδα.
Δεκτή η θέση τους και κατανοητή. Αλλά αυτή η μίζερη κατάσταση δεν μπορεί να διαιωνίζεται. Μοιραία αν δεν προκύψει νέος σωτήρας, αν ο Μακρής δεν ανακαλύψει επενδυτές που θα τον κάνουν να αισθανθεί καλύτερα ώστε να πιστέψει ότι δεν θα του συμβεί ξανά το... "δάγκωμα" των 10 εκατ. ευρώ που (ισχυρίζεται ότι) του συνέβη στην Πάτρα, η λύση είναι η διοίκηση Πρωτοδικείου!
Μέσα από τέτοιες στιγμές αγωνίας και αμφιβολίας, εκεί που όλα μοιάζουν χαμένα και απελπισμένα, η ιστορία έχει δείξει ότι οι μεγάλες ομάδες δεν εξαφανίζονται έτσι εύκολα από τον ποδοσφαιρικό χάρτη. Έχουν ανακαλύψει το ελιξίριο της ζωής και ανανεώνονται. Έστω μέσα από προσωρινές διοικήσεις ή με το "τσοντάρισμα" όλων όσοι την αγαπούν πραγματικά.
Αν είναι αυτή η μοίρα της ΑΕΚ, τότε θα πρέπει πια να σταματήσει να την αποφεύγει και να την αποδεχτεί! Πολλές φορές, από αγκάθι βγαίνει ρόδο. Και πάντοτε τα χέρια εκείνων που την αγαπούν πιο δυνατά και θέλουν να πολεμήσουν για κάτι που φαίνεται ότι χάνεται, δίνουν τις καλύτερες λύσεις.
Είδαμε που κατέληξε άλλωστε η ομάδα από το πέρασμα μίας παρέας επιχειρηματιών που σύμφωνα με τον άνθρωπο που τους συστράτευσε γύρω του, είχαν τη δυνατότητα να αγοράσουν... 10 Ολυμπιακούς! Για σκέψου...
www.sport24.gr/Columns/Arnaoutoglou/h_aek_se_aytous_poy_th_theloyn.814105.html]http://www.sport24.gr/Columns/Arnaoutoglou/h_aek_se_aytous_poy_th_theloyn.814105.html[/url]
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Παππάς: "Ο Κόκκαλης με έλεγε τρελό"

Ο Παππάς ένας εκ των δύο μεγαλομετόχων της Ένωσης, σε δηλώσεις που έκανε στην εφημερίδα "Φως", τόνισε χαρακτηριστικά πως χτυπά το κεφάλι του για όλα αυτά τα χρόνια που ήταν εδώ και σπαταλούσε χρήματα, ενώ αποκάλυψε τις... συμβουλές που του έδωσε ο Σωκράτης Κόκκαλης, πριν ασχοληθεί με την ΠΑΕ.
Αναλυτικά όσα είπε ο Πέτρος Παππάς:

"Έχω μετανιώσει για την απόφαση μου να μπω στην ΑΕΚ. Χτυπάω το κεφάλι μου γι΄ αυτό. Πλέον δεν υπάρχει ΑΕΚ για μένα . Έχει τελειώσει αυτή η ιστορία. Θα βάλω ότι χρήματα αναλογούν στο ποσοστό μου για την αδειοδότηση και θα φύγω. Ούτε στον τελικό Κυπέλλου θα πάω.

Το έχω πει και στην διοίκηση  της ομάδας πως ίσως τελειώσω πριν γίνει ο τελικός. Το έχω μετανιώσει όσο δεν φαντάζεστε. Με αυτά τα χρήματα θα μπορούσα να είχα χτίσει ένα νοσοκομείο και να είχα βοηθήσει πραγματικά τους συμπατριώτες μου.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ τα λόγια του Σωκράτη Κόκκαλη, που μου έλεγε τότε: "Τι πας να κάνεις; Τρελός είσαι; Εγώ έχω ρίξει τόσα λεφτά, έχω πάρει τόσα πρωταθλήματα και με βρίζουν". Ε, λοιπόν βαρέθηκα να πληρώνω και να με βρίζουν κιόλας.
Φεύγω οριστικά και χτυπάω το κεφάλι μου για τόσα χρόνια που ήμουν εδώ και πλήρωνα".
[size=16pt]ΣΟΡΡΥ παππα ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ[/size]
Σήμερα μην μου κολλάτε (σας το κάνω ξήγα απο την αρχή) γιατί είμαι
 

Συνημμένα

  • Bad_Mood.jpg
    Bad_Mood.jpg
    63,4 KB · Εμφανίσεις: 62

pistolero

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2009
Μηνύματα
18.338
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
396
Αρχησανε τα οργανα,γκαζακια στο σπιτι του Σκοκο...Τακτικες μαφιωζων στην ομαδα μας..
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Λέτε να το έκαναν επειδή είναι ένας από τους παίκτες που ζήτησαν κάποιες μέρες για να σκεφτούν την πρόταση της ΑΕΚ για να βάλουν την υπογραφή τους και να πέρει έτσι η ΑΕΚ την αδειοδότηση;
 

pistolero

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2009
Μηνύματα
18.338
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
396
Λέτε να το έκαναν επειδή είναι ένας από τους παίκτες που ζήτησαν κάποιες μέρες για να σκεφτούν την πρόταση της ΑΕΚ για να βάλουν την υπογραφή τους και να πέρει έτσι η ΑΕΚ την αδειοδότηση;
Ειναι αχωνευτα τα βαρια συμβολαια :sunglasses:
 

mysterious

Monsieur
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.676
Κριτικές
190
Like
12.216
Πόντοι
34.267
Ασελγούνε όλοι στο ανήμπορο κορμί της ιστορικής μας ομάδας...
Αξιότιμε κύριε Παππά σας είπε κανείς ποτέ ότι το να βάζεις τόσα χρόνια χρήματα χωρίς να ελέγχεις τη διαχείρισή τους, είναι μέγα ατόπημα? Και στην Ελλάδα στέλναν οι εταίροι επιχορηγήσεις και πάκέτα κοινωνικής στήριξης αλλά ..... τα φάγαν ΑΛΛΟΙ!
Το μεγάλο φογοπότι έγινε και στην ΑΕΚ και ήρθε ο καιρός να λακίσετε όλοι ρίχνοντας και μια μούντζα πίσω σας....
Η ιστορία θα σας γράψει όμως...δε ξέρω όμως πόσο σας ενδιαφέρει το πρόσημο της κριτικής!
Ποιός από τους χρηματοδότες άραγε φρόντισε για την εξυγίανση της ομάδας? Για το μπουρδέλο φέρετε ΟΛΟΙ ευθύνη!!!! :uglystupid:  
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166
α ρε αεκακια και γκαζακια στο σκοκο
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.005
Πόντοι
1.486
Διομηδη το Baygon....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom