Νέα

Ψυχολογική Υποστήριξη-Επίσκεψη σε ψυχολόγο/ψυχαναλυτή/ψυχίατρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kamenosentelws
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 287
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bixlas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
4
Πόντοι
1
οχι λογο του οτι ακομα δεω εχω το πτυχιο στα χερια μου ειναι 50
Tιιιιιιιιιιιιιιιιιι?
χρειαζεται και ΠΤΥΧΙΟ πλεον για αυτη τη... "δουλεια"??????
Κοιτα μορφωση!
Δηλαδη για την "εξτρα περιποιηση" τι χρειαζεται?
Ντοκτορα?
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
O ψυχολογος δεν ειναι ιατρος , ο ψυχιατρος ειναι...
 

sxoinobaths

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
52
Like
456
Πόντοι
2.357
Εγώ θα θελα να καλωσορίσω και να ευχαριστήσω τη Μάγια για τη συμμετοχή της στο σάιτ..!
Ελπίζω όσα μας λέει να 'ναι αληθινά και να 'ναι όντως αυτή που μας περιγράφει..!
Δυστυχώς αυτό είναι ένα απ' τα αρνητικά της διαδικτυακής επικοινωνίας, ότι πόλύ εύκολα μπορεί κάποιος κακόβουλος να εξαπατήσει και να κοροιδέψει, όσους είναι αγαθοί και ευκολόπιστοι..! Και γι' αυτό οι όποιες επιφυλάξεις για το ποιόν της Μάγιας είναι εύλογες..!
Ωστόσο, εγώ θα την εμπιστευτώ και θεωρώ ότι μια επιστημονική άποψη από κάποιον ειδικό ψυχολόγο πάνω στα θέματα σεξουαλικής συμπεριφοράς είναι χρήσιμη κι ευπρόσδεκτη...!!

Προσωπικά, κι εμένα μ' ενδιαφέρει το αντικείμενο της ψυχολογίας, αν κι είμαι στο πολυτεχνείο, κι έχω διαβάσει και μερικά βιβλία, κυρίως Φρόιντ και Βίλχελμ Ράιχ (τον οποίο μ' εκνευρίζει ότι πολλοί φοιτητές ψυχολογίας δεν έχουν υπόψη, αλήθεια τί στο διάολο σπουδάζουν,αν δεν έχουν διαβάσει Ράιχ...;!!!)
Βλέπω ότι υπάρχουν πολλές αρνητικές κι απορριπτικές στάσεις σχετικά με τα σεξουαλικά προβλήματα εδώ πέρα, αλλά αυτό νομόζω δείχνει ότι όντως υπάρχουν προβλήματα, γιατί η πρώτη αντίδραση απέναντι σ' ένα τέτοιου είδους πρόβλημα είναι η άρνηση κι η μη αποδοχή του..! Λένε πχ. ότι τα ομοφοβικά άτομα, δηλ. τα άτομα που αντιπαθούν τους ομοφυλόφιλους, έχουν κρυφές, υποσυνείδητες και καταπιεσμένες ομοφυλοφιλικές τάσεις..!

Εγώ θα θελα ν'αναφερθώ σ' ένα θέμα που μ' απασχολεί, αλλά μάλλον Μάγια θα σου στείλω ΠΜ, γιατί βλέπω ότι δεν υπάρχει ίσως η κατάλληλη ωριμότητα για να συζητηθεί ανοιχτά και σοβαρά εδώ πέρα...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Τι σε κανει να πιστευεις αγαπητη mayia οτι τα παιδια εδω θελουν να συζητησουν τετοια θεματα ?!?  :helpplea:
Μπαρδόν αλλά το δικό μου θέμα συζητήθηκε και δόθηκε απάντηση και θέλω να ευχαριστήσω τη γιατρέσσα που επιβεβαίωσε αυτό που πάντα υποψιαζόμουν.
Η γιατρέσσα δίνει πολύ ωραίες απαντήσεις  :-* :-* :-* :-* :-*  :rockon:
 

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16
Μπαρδόν αλλά το δικό μου θέμα συζητήθηκε και δόθηκε απάντηση και θέλω να ευχαριστήσω τη γιατρέσσα που επιβεβαίωσε αυτό που πάντα υποψιαζόμουν.

δεν χρειαζεται να ειναι ειδικος για την δικη σου περιπτωση ... ειναι φως φαναρι ...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Πολύ καλό ειδικά αν σκεφτείς ότι εγώ το ανακάλυψα το πουλέντο
Όοοοοοχι, δεν εννοούσα εσένα, βρήκα ευκαιρία να στείλω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς και την υποστήριξή μου στη γιατρέσσα  :boobies: :boobies:

Αλίμονο αγαπητέ αν τη σήμερον ημέρα (για να μην πω εδώ μέσα μπουαχαχααα) θεωρούταν αρνητικό να πεις ότι κάποια κάνει ωραίες πίπες.

Γιατρέσσα θυμήσου, είμαστε μαζί σου  :rockon:
 

boobmaniac

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2008
Μηνύματα
579
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
6
Αμάν ρε σεις... τι γιατρέσσα και δόκτωρ τσαμπουνάτε; Οι ψυχολόγοι ΔΕΝ είναι γιατροί (δεν είναι ψυχίατροι). Έτσι, για να λέμε τα πράγματα όπως είναι...
 

aggel2004

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.120
Like
3.148
Πόντοι
456
Αμάν ρε σεις... τι γιατρέσσα και δόκτωρ τσαμπουνάτε; Οι ψυχολόγοι ΔΕΝ είναι γιατροί (δεν είναι ψυχίατροι). Έτσι, για να λέμε τα πράγματα όπως είναι...
,
Nαι αυτο μας πειραξε τωρα!!!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Είμαι φοιτήτρια ψυχολογίας και συντομα θα εχω και το πτυχίο μου, οπότε άνοιξα αυτο το θέμα για να μπορούμε να γράφουμε για θέματα ψυχολογίας...

Τα 2 threads συγχωνεύτηκαν λόγω παρόμοιας θεματολογίας...
 

MAYIA

Call-Girl
Εγγρ.
9 Απρ 2009
Μηνύματα
139
Like
1
Αγαπητη ΜΑΥΙΑ.  :)

Τι σε κανει να πιστευεις πως καποιος "μπουρδελιαρης" θα ανοιξει τα εσωψυχα του μεσω ιντερνετ, σε εσενα ή σε οποιοδηποτε αλλο αγνωστο μελος που βαφτιζεται Ψυχο-λογος/ιατρος/θεραπευτης/κοινωνικος λειτουργος/κτλ. ?  :think:

Ακομα και να υπαρχει καποιος δεν νομιζω να καθοταν να συμβουλευτει εσενα (ή τον οποιονδηποτε ανρθωπο μεσω ιντερνετ). Αρα μαλλον κατι αλλο συμβαινει.  ;)

Φιλικα.  :)

Κοιτα αρχικα οτι θα βρεθουν ατομα που θα το κανουν αυτο ειναι σιγουρο εστς και αν εσυ δεν το πιστευεισ αλλα εγω δεν ειπα ποτ επως μπορει να γινει η θεραπεια μεσω του ιντερνετ, το μονο που μπορει να  γινει ειναι καποιες μικρες συμβουλες
 

MAYIA

Call-Girl
Εγγρ.
9 Απρ 2009
Μηνύματα
139
Like
1
Εγώ θα θελα να καλωσορίσω και να ευχαριστήσω τη Μάγια για τη συμμετοχή της στο σάιτ..!
Ελπίζω όσα μας λέει να 'ναι αληθινά και να 'ναι όντως αυτή που μας περιγράφει..!
Δυστυχώς αυτό είναι ένα απ' τα αρνητικά της διαδικτυακής επικοινωνίας, ότι πόλύ εύκολα μπορεί κάποιος κακόβουλος να εξαπατήσει και να κοροιδέψει, όσους είναι αγαθοί και ευκολόπιστοι..! Και γι' αυτό οι όποιες επιφυλάξεις για το ποιόν της Μάγιας είναι εύλογες..!
Ωστόσο, εγώ θα την εμπιστευτώ και θεωρώ ότι μια επιστημονική άποψη από κάποιον ειδικό ψυχολόγο πάνω στα θέματα σεξουαλικής συμπεριφοράς είναι χρήσιμη κι ευπρόσδεκτη...!!

Προσωπικά, κι εμένα μ' ενδιαφέρει το αντικείμενο της ψυχολογίας, αν κι είμαι στο πολυτεχνείο, κι έχω διαβάσει και μερικά βιβλία, κυρίως Φρόιντ και Βίλχελμ Ράιχ (τον οποίο μ' εκνευρίζει ότι πολλοί φοιτητές ψυχολογίας δεν έχουν υπόψη, αλήθεια τί στο διάολο σπουδάζουν,αν δεν έχουν διαβάσει Ράιχ...;!!!)
Βλέπω ότι υπάρχουν πολλές αρνητικές κι απορριπτικές στάσεις σχετικά με τα σεξουαλικά προβλήματα εδώ πέρα, αλλά αυτό νομόζω δείχνει ότι όντως υπάρχουν προβλήματα, γιατί η πρώτη αντίδραση απέναντι σ' ένα τέτοιου είδους πρόβλημα είναι η άρνηση κι η μη αποδοχή του..! Λένε πχ. ότι τα ομοφοβικά άτομα, δηλ. τα άτομα που αντιπαθούν τους ομοφυλόφιλους, έχουν κρυφές, υποσυνείδητες και καταπιεσμένες ομοφυλοφιλικές τάσεις..!

Εγώ θα θελα ν'αναφερθώ σ' ένα θέμα που μ' απασχολεί, αλλά μάλλον Μάγια θα σου στείλω ΠΜ, γιατί βλέπω ότι δεν υπάρχει ίσως η κατάλληλη ωριμότητα για να συζητηθεί ανοιχτά και σοβαρά εδώ πέρα...

σε βρησκω αρκετα ψαγμενο και μαρεσει.... αν και δεν μαρεσει και ιδιετερα ο Φροϋντ εγω ειμαι πιο πολυ της γνωστικοαναλυτικης αν ξερεις. Περιμενω το μηνυμα σου να συζητησουμε
 

MAYIA

Call-Girl
Εγγρ.
9 Απρ 2009
Μηνύματα
139
Like
1
Αμάν ρε σεις... τι γιατρέσσα και δόκτωρ τσαμπουνάτε; Οι ψυχολόγοι ΔΕΝ είναι γιατροί (δεν είναι ψυχίατροι). Έτσι, για να λέμε τα πράγματα όπως είναι...
οντως δεν ειναι γιατροι αλλα αμα κανουν δοκτορα μετα το μεταπτυχιακο περνουν το τιτλο Δοκτωρ
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
οντως δεν ειναι γιατροι αλλα αμα κανουν δοκτορα μετα το μεταπτυχιακο περνουν το τιτλο Δοκτωρ

Ναι αλλα και παλι δεν ειναι γιατροι.
Και ο γεωλογος αν κανει διδακτορικο , Doctor θα ειναι ο τιτλος του. Γιατρος ομως δεν θα 'ναι.
 

badi

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
κεφαλλονιτισσα ειμαι κανεις μεγαλο λαθος!

Πάντα πίστευα πως η Κεφαλλονιά βγάζει τα καλύτερα παιδιά. Και εσύ και μόνο από το λόγο πως δέχθηκες να μιλήσεις δημόσια για εσένα είσαι ένα από αυτά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom