Νέα

ψαχνω για δουλεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα coswotrh
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 177
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
εαν ο αλλος εχει αναγκη χρηματα δε τον νοιαζει η ασφαλεια! και δυστυχως αυτο πολλαπλασιαζεται καθημερινα! δεν μπορει να φυγει! ολοι πιστευω οτι ξερουν τα δικαιωματα τους! το προβλημα ειναι η διεκδικηση!
θα πρεπει να υπαρξει κρατικη μεριμνα γιαυτο

αυτο λεμε φιλε μου.....
 

d3m

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2011
Μηνύματα
553
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
Πλεον μαγκες οσοι πηγαν εποπ,μπατσοι,ειδικη φρουροι περνανε σχετικα καλα τους κοψανε λεφτα αλλα ολοι λενε τι να κανουμε δεν γαμεις 800 ευρο ενσημα δημοσιο στα 45 με 50 αν δεν αλλαξει κατι συνταξη μια χαρα.
Εχω 2 φιλαρακια συν 2 ξαδερφακια πηγαν εποπ ολοι ψιλο στα αρχιδια τους πηγαν οι 2 και κοσσοβο τσιμπησανε τα λεφτακια και αγορασανε καινουργια αυτοκινητα.
Τωρα μετα απο καιρο σκεφτομαι και γω μαλλον μαλακια εκανα που δεν πηγα δηλαδη τι μαλλον στανταρ χαρτι απο ειδικες δυναμεις,15 μεσο ορο στο λυκειο,διπλωμα μηχανη,αυτοκινητο θα εμπενα ανετα πριν 3 χρονακια που ακομα περνανε αβερτα και ευκολα αλλα τωρα ειναι αργα...δουλευω για 700 ευρο με μισα ενσημα και λεω παλι καλα ειμαι σχετικα με πολλους αλλους...Εχει γεμισει η θεσσαλονικη καθε μερα το πρωι βλεπω ενα τσουρμο απο παιδια,35αριδες,40αριδες και βαλε να μοιραζουν διαφημιστικα.
 

paloukoths

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2011
Μηνύματα
482
Like
0
Πόντοι
1
να εισαι σιγουρος οτι πρωτα θα φροντισω για την βιωσιμοτητα της επιχειρισης και μετα θα αναλαβω τις οποιες ευθυνες μου αναλογουν στο ακεραιο εναντι αυτων που θα εργαστουν για μενα αν κανω κατι τετοιο
δεν θα στηριξω την βιωσιμοτητα της επιχειρησης μου στο αιμα και τον ιδρωτα του καθενος υποθηκευοντας και το μελλον των παιδιων του !!!!!!!!!

Προτιμω να κανω χιλιες δυο δουλειες του ποδαριου η να αυτοκτονησω παρα εκμεταλλευτω τον οποιονδηποτε ετσι.

ειναι θεμα παιδειας και τιμης.........  ;)


:thumbsup: :thumbsup:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ρε ο κολητος μου δουλευει τοσο καιρο και το αφεντικο τους ειναι συνομιληκος-συμαθητης-φιλος του!!!!
παιρνει 800 ευρα!! επεσε η δουλεα 2 μηνες! βγαζανε τα αντερα τους μες στην κριση και το επιδομα αδειας του αυγουστου 200 ευρω του το δωσε προχτες!!
+ οτι οτι παραγγελιες κανει 5.6 χιλ τα πληρωνει μπραφ! ουτε δοσεις... ουτε επιταγες 3-6μηνες!!
εγινε αφεντικο και ξεχασε ο τυπος καποια πραγματα!!!
θαααααααα τα παρεις!!
ναι ρε μεγαλε ξερεις αν τα χω αναγκη? αν εχω κανει τα κουμαντα μου και βασιζομαι σε αυτα τα λεφτα!!!!

εδω εχει τετοια κριση....η οικοδομη πεθανε....τα μαστορια κανουν κρα για μεροκαματα και μου ρχεται ο μαστορας-εργολαβος-αλβανος και λεει θελω 2.000..........ΟΚ λεμε! κλεινει η δουλεια...στα μεσα θελω αλλο 1.000? γιατι? τι δεν εχις να τα δωσεις? λεει τετοιο καλο σπιτι σηκωσες?
ακου νοοτροπια!!
ερχεται αλλος μαστορας εργολαβος! ηθελε 700 για 2-3 μερες δουλεια!!!! γιατι ρε φιλε τοσα?
ε τι το παιδι δεν θα του δωσω 50-70 ευρω μεροκαματο? εγω τι για 50 ευρω θα δουλεψω? εργολαβος ειμαι!!!!

λεω θα μας τρελανουν ρε πουστη μου??????


καποιοι δεν βαζουν μυαλο! στον κωλο!!!!!!!!
αυτα τα μουνοπανα θελουν ξεσκισμα χωρις σαλιο
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
νομιζω οτι δεν κανεις τον κοπο να διαβασεις αυτα που γραφω
πανω σε οτι εγραψες σου απαντησαμε φιλε μου......

η νοοτροπια σου κρινεται πολυ εσφαλμενη σε πολλα.......

Ξαναδιαβασε τι εγραψες και θα το δεις  ;)
 

paloukoths

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2011
Μηνύματα
482
Like
0
Πόντοι
1
φιλε μου πρεπει να καταλαβεις οτι ο εργοδοτης ρισκαρει ακομη και τα παντα για να εχεις εσυ δουλεια.εσυ δεν ρισκαρεις τιποτα.χαμενο κορμι πας και αν πεσεις σε καλο φευγεις ανθρωπος.


εχεις δικιο δεν διαβασα καλα το εκανα quote να το διαβαζω πιο συχνα!  :tooth: :tooth: :tooth:


[move]φιλε μου πρεπει να καταλαβεις οτι ο εργοδοτης ρισκαρει ακομη και τα παντα για να εχεις εσυ δουλεια.εσυ δεν ρισκαρεις τιποτα.χαμενο κορμι πας και αν πεσεις σε καλο φευγεις ανθρωπος.[/move]   :tooth: :tooth: :tooth:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
αυτα τα μουνοπανα θελουν ξεσκισμα χωρις σαλιο
aaaaaaaaaa
ξεχασα! δικαιουται δωρο +800 αυτο τον μηνα!
τουτεστιν 1.600!
θα δουμε αν τα παρεις λεει και ποτε!!
τι λες ρε μεγαλε?? οταν εχεις υπαλληλο να κοψεις τα παπαρια σου να τα βρεις να τα δωσεις να ναι και ο υπαληλος σωστος στην δουλεια του!!!!

Πλεον μαγκες οσοι πηγαν εποπ,μπατσοι,ειδικη φρουροι περνανε σχετικα καλα τους κοψανε λεφτα αλλα ολοι λενε τι να κανουμε δεν γαμεις 800 ευρο ενσημα δημοσιο στα 45 με 50 αν δεν αλλαξει κατι συνταξη μια χαρα.
Εχω 2 φιλαρακια συν 2 ξαδερφακια πηγαν εποπ ολοι ψιλο στα αρχιδια τους πηγαν οι 2 και κοσσοβο τσιμπησανε τα λεφτακια και αγορασανε καινουργια αυτοκινητα.
Τωρα μετα απο καιρο σκεφτομαι και γω μαλλον μαλακια εκανα που δεν πηγα δηλαδη τι μαλλον στανταρ χαρτι απο ειδικες δυναμεις,15 μεσο ορο στο λυκειο,διπλωμα μηχανη,αυτοκινητο θα εμπενα ανετα πριν 3 χρονακια που ακομα περνανε αβερτα και ευκολα αλλα τωρα ειναι αργα...δουλευω για 700 ευρο με μισα ενσημα και λεω παλι καλα ειμαι σχετικα με πολλους αλλους...Εχει γεμισει η θεσσαλονικη καθε μερα το πρωι βλεπω ενα τσουρμο απο παιδια,35αριδες,40αριδες και βαλε να μοιραζουν διαφημιστικα.
και να κανεις κατι το οποιο δεν θα ηθελες ποτε?????????
θα μου πεις κοιτα τωρα πως ειμαι-εισαι-ειναι! 3χειροτερα!
ναι αλλα ποιος το ηξερε!!!????
αυτο μας εφαγε στην Ελλαδα να μπουμε ολοι στο δημοσιο να παιρνουμε το 800-1000αρικο μηνας μπει μηνας βγει!!!

που θα πρεπε με πτυχια να γαμαμε και να δερνουμε!!!
να παιρνουμε απο  2.500 και ανω....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
εχεις δικιο δεν διαβασα καλα το εκανα quote να το διαβαζω πιο συχνα!  :tooth: :tooth: :tooth:


[move]φιλε μου πρεπει να καταλαβεις οτι ο εργοδοτης ρισκαρει ακομη και τα παντα για να εχεις εσυ δουλεια.εσυ δεν ρισκαρεις τιποτα.χαμενο κορμι πας και αν πεσεις σε καλο φευγεις ανθρωπος.[/move]   :tooth: :tooth: :tooth:
σκεψου ποσα τετοια μουνοσκυλα ειναι εδω μεσα ...... που το παιζουν και ταχα μου με το αιμα των αλλων παντα....
 

paloukoths

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2011
Μηνύματα
482
Like
0
Πόντοι
1
σκεψου ποσα τετοια μουνοσκυλα ειναι εδω μεσα ......


βαζω στοιχημα υπαρχουν χειροτεροι απο αυτον
μου αρκει η σιωπη τους... για να μην μου ανεβει το αιμα στο κεφαλι ξανα με αυτα που θα διαβασω!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
βαζω στοιχημα υπαρχουν χειροτεροι απο αυτον
μου αρκει η σιωπη τους... για να μην μου ανεβει το αιμα στο κεφαλι ξανα με αυτα που θα διαβασω!
ασε φιλε εγω τους εχω δει απο την μητερα μου ...
εναν στα 16 μου κοντεψα να τον πεταξω απο τις σκαλες.....

ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ολκης ειναι !!!!!!!

Θα επρεπε να φτιαχτει μια νεα 17 νοεμβρη για κατι τετοιους ..... γμτ !!!!!!!
 

Errikos77

Μέγας
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
2.641
Κριτικές
99
Like
5.220
Πόντοι
4.280
δεν εισαι κ ο μονος
 
OP
OP
C

coswotrh

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2010
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
μας εχουν κανει να βλεπουμε οσους δουλευουν και να τους ζηλευουμε.ουτε σε βενζιναδικο δεν βρησκω να παω εστω μεχρι να βρω αυτο που ψαχνω.αυτο που σκεφτομαι πλεον ειναι να βρω μια δουλεια οτι ναι μηπως και μαζεψω τιποτα και να φυγω,καναδα,αυστραλια η οπου να ναι και να μην ξαναγυρισω.εχω ξεκινησει διαδικασια για να φυγω για καναδα με οσα λεφτα μου εχουν μεινει.περιμενω να βγαλω καρτα ψυφιακου ταχογραφου και να φυγω,αλλα και παλι σκεφτομαι οτι αν δεν γινει τιποτα θα εχω φαει τα λεφτα που εχω στην ακρη.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
δοκιμασε δουλειες του ποδαριου και μαζευε οτι μπορεις απο ρευστο κανοντας και σχετικη οικονομια...

δουλειες δεν υπαρχουν πλεον φιλε μου και ολοι μα ολοι υποφερουμε....
Οσοι εκαναν κουμαντα θα την βγαλουν καπως, η λαδι, οι υπολοιποι θα υποφερουν πολυ

Περιμενουμε και τρομερη αυξηση εγκληματικοτητας !!!!!!!!!!!!
ηδη υπαρχει αυξηση μεγαλη αλλα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε οτι θα δουμε μετα το πασχα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom