Νέα

Προβλέψεις για την οικονομική κρίση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trikardos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 110K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Η οικονομική κατάσταση είναι αυτή που μας παρουσιάζουν;

  • Είναι χειρότερη

    Ψήφοι: 3 100,0%
  • Είναι καλύτερη

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Είναι ακριβής

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    3

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
"Στα τρεισήμισι χρόνια έγιναν σημαντικά πράγματα, αλλά δεν ολοκληρώθηκαν. Είμαστε στη μέση ενός δύσκολου ανηφορικού δρόμου. Και πρέπει να συνεχίσουμε να κινούμαστε προς τα μπρος με μεγαλύτερη αποφασιστικότητα" τόνισε κατά τη διάρκεια της τηλεοπτικής αναμέτρησης των πολιτικών αρχηγών ο πρωθυπουργός και πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας Κώστας Καραμανλής.

Κανείς δεν λέει ότι είμαστε αλάνθαστοι, όποιος δρα και μάλιστα κάτω από δύσκολες συνθήκες κάνει λάθη και έχει αδυναμίες. Παρήχθη όμως έργο. Μπήκαν πολλά πράγματα σε μια ρότα. Μπορούμε να πετύχουμε πολλά εάν προχωρήσουμε προς τα μπρος ενωμένοι. Θα αποφύγω να μπω σε αντιπαράθεση, οξεία και πολωτική. Πιστεύω ότι οι πολώσεις, οι εύκολες εντάσεις, οι αφορισμοί στην πολιτική έχουν βλάψει διαχρονικά. Εμείς επιμένουμε στη διατήρηση του ήπιου κλίματος και θα κάνουμε με ειλικρίνεια τις προτάσεις μας προς τον ελληνικό λαό.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ

τέτοιες τρίχες δεν τις διαβάζω καν

Δώσε λίστα με τις επιτυχίες τις νικήτριας του διαγωνισμού
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
η νικήτρια του διαγωνισμού, με το ρουσόπουλο και τον περούκα να έχουν ύφος τουλάχιστον πρωθυπουργού της Γερμανίας καταθέτουν τη μεγάλη επιτυχία του νομοσχεδίου του βασικού μετόχου

Όταν μετά από λίγες ημερες κάποιος ευγενικά τους ενημέρωσε ότι υπάρχει πρόβλημα με το νομοσχέδιο ο ρουσόπουλος απάντησε με τρόπο που μονο ένας γνήσιος χωρικός μπορούσε - αυτό είναι προσωπική άποψη ενός χαμηλόβαθμου υπαλληλου

Αποτέλεσμα - πούλος. Και ρεζίλι
 

arsenal4

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2009
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
"Οι περιστάσεις είναι δύσκολες και ο δρόμος ανηφορικός αλλά έχουμε την πολιτική βούληση να ξεπεράσουμε αγκυλώσεις του παρελθόντος" είπε ο πρωθυπουργός ο οποίος  το πρωί επισκέφθηκε στο κέντρο εγγυοδοσίας δανείων ΤΕΜΠΜΕ.

Ο Κώστας Καραμανλής έκανε αναφορά στη δύσκολη οικονομική κρίση αλλά και στη βαριά κληρονομιά του παρελθόντος ενώ προανήγγειλε τη λήψη περαιτέρω μέτρων για την ενίσχυση των επιχειρήσεων αν αυτό κριθεί αναγκαίο, στο πλαίσιο του ρεαλισμού και των δυνατοτήτων της οικονομίας μας όπως ανέφερε.  "Απαντάμε με έργα και όχι με λόγια" πρόσθεσε.

Στο ΤΕΜΠΜΕ ενημερώθηκε από τον αρμόδιο υπουργό Ανάπτυξης Κώστα Χατζηδάκη, τον πρόεδρο του Ταμείου Νίκο Δομένικο και τον γενικό διευθυντή Νίκο Τριτάρη για την πορεία υλοποίησης των προγραμμάτων στήριξης των μικρών επιχειρήσεων.

Ο πρωθυπουργός εξήρε το έργο που παράγεται στο ΤΕΜΠΜΕ και τόνισε ότι η έλλειψη ρευστότητας στην αγορά είναι από τα σοβαρότερα προβλήματα που δημιούργησε η κρίση, και ότι η κυβέρνηση έλαβε μέτρα μέσω του ΤΕΜΠΜΕ για να αντέξουν οι επιχειρήσεις και να διασφαλιστούν οι θέσεις εργασίας.

Η κυβέρνηση, τόνισε ο κ. Καραμανλής, έλαβε πρώτη από όλες τις ευρωπαϊκές κυβερνήσεις τα αναγκαία μέτρα και πέτυχε την έγκριση προγράμματος εγγύησης και επιδότησης επιτοκίου για δάνεια κεφαλαίου κίνησης

Μέχρι σήμερα υποβλήθηκαν 47.000 αιτήσεις για δάνεια ύψους 4,6 δισεκατομμυρίων ευρώ με εγγυήσεις ύψους 3,7 δισ. ευρώ, σημείωσε ο κ. Καραμανλής και πρόσθεσε: "Δώσαμε ανάσα ρευστότητας σε 47.000 μικρομεσαίες και μικρές επιχειρήσεις και διασφαλίσαμε πάνω από 195.000 θέσεις εργασίας. Αυτή είναι η πραγματικότητα, όμως δεν εφησυχάζουμε".

Ο πρωθυπουργός επισήμανε ότι βρισκόμαστε στη δεύτερη φάση του προγράμματος και το ΤΕΜΠΜΕ μπορεί να εγγυηθεί δάνεια ύψους 9,5 δισ. ευρώ ενισχύοντας τη ρευστότητα 80.000 επιχειρήσεων.

Αν χρειαστεί θα λάβουμε και άλλα μέτρα στο πλαίσιο του ρεαλισμού και των δυνατοτήτων της οικονομίας, είπε ο κ. Καραμανλής, προσθέτοντας ότι η κυβέρνηση απαντά με έργα και όχι με λόγια στις προκλήσεις της κρίσης, η οποία όπως είπε, οδήγησε σε ύφεση όλες τις οικονομίες του κόσμου χωρίς διακρίσεις.

Ο πρωθυπουργός αναφέρθηκε στο έργο της κυβέρνησης κατά τα προηγούμενα χρόνια, στις συμφωνίες για τον ΟΤΕ, την Ολυμπιακή, τον ΟΛΠ και τα ενεργειακά, και τόνισε ότι η κρίση δεν άφησε ανεπηρέαστη τη χώρα μας όπου όμως οι επιπτώσεις ήταν ηπιότερες: "Δεν κλείνουμε τα μάτια, λέμε αλήθειες και παίρνουμε αναγκαίες και δύσκολες αποφάσεις που διασφαλίζουν μακροπρόθεσμο όφελος για όλους και εγγυώνται την ασφαλή έξοδο από την κρίση".
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
άκου νεαρέ - δεν είμαστε δαπίτες και που μόλις ποστάρεις κάτι με το όνομα κώστας θα χειροκροτήσουμε

Δύσκολα τα πράματα κλητήρα. Ψάχνεις να βρείς κάτι που δεν υπάρχει - το έργο της Νουδού από τότε που κέρδισε πρώτη φορα το διαγωνισμό

Καλά κρασά τελειωμένε

 

arsenal4

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2009
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
άκου νεαρέ - δεν είμαστε δαπίτες και που μόλις ποστάρεις κάτι με το όνομα κώστας θα χειροκροτήσουμε

Δύσκολα τα πράματα κλητήρα. Ψάχνεις να βρείς κάτι που δεν υπάρχει - το έργο της Νουδού από τότε που κέρδισε πρώτη φορα το διαγωνισμό

Καλά κρασά τελειωμένε
διάβασε σε παρακαλω κύριε Κάλαχαν τα άρθρα και μετά σχολίασε!
ξεστραβώσου επιτέλους!δεν φτιαει για όλα ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ
η κατάσταση ήταν κρίσιμη και τώρα εχει σταθεροποιηθεί!δεν θα τα φορτώνουμε όλα στον Καραμανλή!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
διάβασε σε παρακαλω κύριε Κάλαχαν τα άρθρα και μετά σχολίασε!

άκου

Δε διαβάζω κομματικές ανακοινώσεις τύπου. Δε διαβάζω τρίχες

Σε ρώτησα κάτι και δεν απάντησες

Αν απαντήσεις, τότε θα μιλήσεις μαζί μου

Περιμένω τη λίστα σου

 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Καμιά πρόβλεψη κανείς?
Εθνική, 1,55 δις για όλο το 2008
ATE 71,3εκ α΄ εξάμηνο 2009
Πειραώς 128εκ α΄ εξάμηνο 2009
Alpha 214,7εκ α΄ εξάμηνο 2009
Τα παραπάνω είναι τα καθαρά τους κέρδη.
Για όσες λείπουν, υπομονή και απο αύριο θα τα βγάλουν κι αυτές.
Ζημιές πάντως ας μην περιμένει κανείς.
[move]Πλησιάζει η ώρα σας μουνόπανα  :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak:[/move]

 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Καμιά πρόβλεψη κανείς?
Εθνική, 1,55 δις για όλο το 2008
ATE 71,3εκ α΄ εξάμηνο 2009
Πειραώς 128εκ α΄ εξάμηνο 2009
Alpha 214,7εκ α΄ εξάμηνο 2009
Τα παραπάνω είναι τα καθαρά τους κέρδη.
Για όσες λείπουν, υπομονή και απο αύριο θα τα βγάλουν κι αυτές.
Ζημιές πάντως ας μην περιμένει κανείς.
[move]Πλησιάζει η ώρα σας μουνόπανα  :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak:[/move]

Καλα κατσε να ισχυσει η οδηγια της τραπεζας της Ελλαδος ωστε οι τραπεζες να παρουσιαζουνε τα Πραγματικα οικονομικα τους στοιχεια και οχι τα Λογιστικα οπως κανουνε ως τωρα και θα δεις τι γελιο εχει να πεσει! Ειπαμε! Μεχρι τελος του χρονου το χρηματιστηριο θα κανει double bottom! Οποιος αμφιβαλει ας παει να παρει μετοχες τωρα που ειναι ευκαιρια! χαχα
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Εαν εννοείς τα Διεθνή Λογιστικά Πρότυπα αυτά εφαρμόζονται ήδη.
Αν βέβαια το πάς αλλού  το θέμα... :grin: :grin: :grin: :grin:
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Εαν εννοείς τα Διεθνή Λογιστικά Πρότυπα αυτά εφαρμόζονται ήδη.
Αν βέβαια το πάς αλλού  το θέμα... :grin: :grin: :grin: :grin:
Ειμουνα ξεκαθαρος φιλε μου!
Αλλο τα λογιστικα, δηλαδη οι μαθηματικοι τυποι, και αλλο τα πραγματικα μεγεθη!
Αυτα ακριβως τα "λογιστικα προτυπα" ειναι η αιτια της κρισης και της παρανοιας που ακολουθει, δηλαδη τραπεζες που ητανε ενα βημα πριν τη χρεοκωπια να παρουσιαζονται τωρα με απιστευτα υπερκερδη!
Για να το θεσω και πιο λαϊκα το θεμα, αφου ποι τραπεζες συνεχιζουν να ειναι κερδοφορες οπως μας δηλωνουν, ποιος ο λογος του πακετου στηριξης? Στηριζεις καποιον που εχει αναγκη, οχι καποιον που εχει υπερκερδη!

Η πραγματικοτητα βεβαια ειναι οτι το συνολο σχεδον των εμφανιζομενων κερδων ειναι ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ! Δηλαδη η τραπεζα υπολογιζει ας πουμε το πιθανο κερδος απο ενα δανειο που εχει δωσει μην υπολογιζοντας βεβαια ουτε την αποπληρωμη του κεφαλαιου που εχει δωσει ουτε την πιθανοτητα μη εξοφλησης του δανειου(και στις 2 περιπτωσεις η τραπεζα εχει ζημιες οχι κερδη)
Δηλαδη αμα σου δωσω 100000,με σκοπο να μου επιστρεψεις σε 10 χρονια 150.000, εσυ με πληρωσεις μονο τα 2 πρωτα χρονια 25000 και μετα την κανεις με ελαφρα, εγω τι εχω? Κερδος 50000 ή χασουρα 125000?
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Ειμουνα ξεκαθαρος φιλε μου!
Αλλο τα λογιστικα, δηλαδη οι μαθηματικοι τυποι, και αλλο τα πραγματικα μεγεθη!
Αυτα ακριβως τα "λογιστικα προτυπα" ειναι η αιτια της κρισης και της παρανοιας που ακολουθει, δηλαδη τραπεζες που ητανε ενα βημα πριν τη χρεοκωπια να παρουσιαζονται τωρα με απιστευτα υπερκερδη!
Για να το θεσω και πιο λαϊκα το θεμα, αφου ποι τραπεζες συνεχιζουν να ειναι κερδοφορες οπως μας δηλωνουν, ποιος ο λογος του πακετου στηριξης? Στηριζεις καποιον που εχει αναγκη, οχι καποιον που εχει υπερκερδη!

Η πραγματικοτητα βεβαια ειναι οτι το συνολο σχεδον των εμφανιζομενων κερδων ειναι ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ! Δηλαδη η τραπεζα υπολογιζει ας πουμε το πιθανο κερδος απο ενα δανειο που εχει δωσει μην υπολογιζοντας βεβαια ουτε την αποπληρωμη του κεφαλαιου που εχει δωσει ουτε την πιθανοτητα μη εξοφλησης του δανειου(και στις 2 περιπτωσεις η τραπεζα εχει ζημιες οχι κερδη)
Δηλαδη αμα σου δωσω 100000,με σκοπο να μου επιστρεψεις σε 10 χρονια 150.000, εσυ με πληρωσεις μονο τα 2 πρωτα χρονια 25000 και μετα την κανεις με ελαφρα, εγω τι εχω? Κερδος 50000 ή χασουρα 125000?

Πολύ σωστά τα λες Μεμοσαν, ΕΥΓΕ ΣΟΥ

Χρυσόνουν το χάπι και λαδόνουν το υπόθετο, αλλά στο τέλος θα το φάμε το αγγούρι.

 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Πολύ σωστά τα λες Μεμοσαν, ΕΥΓΕ ΣΟΥ

Χρυσόνουν το χάπι και λαδόνουν το υπόθετο, αλλά στο τέλος θα το φάμε το αγγούρι.

Τα σεβη μου προεδρε του συλλογου φιλοι των κατασκευαστων χαχαχα , παμε να τους καουμε ρομπα και στο αλλο θρεντ τωρα! Κατι ακουσα για επιπλεον πτωση των αδειων και μεγαλομα του αποθεματος των απουλητων χαχαχα
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
ΠΑΣΟΚ ante portas
ετοιμαζονται να κλεψουν παλι

αυτο θα ειναι το φυσικο επακολουθο,ολα ειναι ενας κυκλος...
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Εαν εννοείς τα Διεθνή Λογιστικά Πρότυπα αυτά εφαρμόζονται ήδη.
Αν βέβαια το πάς αλλού  το θέμα... :grin: :grin: :grin: :grin:

Βεβαια με τα ιδια προτυπα δοθηκαν και τα δανεια στις επιχειρησεις(και τους ιδιωτες) με βαση οχι το κερδος τους αλλα με βαση ΤΟ ΤΖΙΡΟ!!!!
Αποτι ξερω για να το θεσω παλι λαϊκα, τα λεφτα που μου μενουνε στο παντελονι ειναι το κερδος! Τζιρος ειναι τα λεφτα που περνανε απο τα χερια μου με βαση τα οποια πρεπει να πληρωσω ολες μου τις υποχρεωσεις και αμα μου μεινει και κατι εχει καλως!

Για παραδειγμα αμα κανω τζιρο 100000 το χρονο, αλλα εχω καθαρο κερδος 10000, πως υπαρχει περιπτωση να αποπληρωσω ενα δανειο 100000 ευρω με δοση 1000 ευρω μηνιαιως?

Αυτος ακριβως ειναι και ο λογος που το συνολο των ΜμΕ παει για φουντο! Γιατι μαθανε να στηριζονται στις υποθεσεις, δηλαδη στα παραμυθια! Τοσο καιρο χανανε και νομιζανε οτι ειχανε λεφτα! Τωρα που η πραγματικοτητα (η πραγματικη οικονομια δηλαδη) τους χτυπα την πορτα αντιλαμβανονται οτι τα πραγματα δεν πανε και τοσο καλα οσο νομιζαν!

Αυτη κατ εμε ειναι και η μεγαλυτερη ευθυνη των τραπεζων (αλλα και του κρατους) εναντια στους πολιτες!
ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΑΝ
ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΗΤΑΝ ΦΤΩΧΟΙ
ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΠΟΥ ΣΚΟΡΠΑΓΑΝΕ ΤΑ (ΔΑΝΕΙΚΑ) ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΣΕ ΑΣΚΟΠΕΣ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΗΤΑΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙς ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ! ΑΚΟΜΗ ΤΟΥΣ ΩΘΗΣΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΛΑΤΣΗΔΕΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝΕ ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ Κ.Λ.Π

τωρα το συστημα αυτο ομως επιασε πατο! Τωρα η εικονικη ευφορια μετατραπικε σε πραγματικο εφιαλτη! Τωρα θα ξεκαθαρισει ποιος πραγματικα ειναι πλουσιος και ποιος "κανει" τον πλουσιο αλλα ειναι φτωχος

και ο θεος να βαλει το χερι του.......
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σωστοτατος !!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ειμουνα ξεκαθαρος φιλε μου!
Αλλο τα λογιστικα, δηλαδη οι μαθηματικοι τυποι, και αλλο τα πραγματικα μεγεθη!
Αυτα ακριβως τα "λογιστικα προτυπα" ειναι η αιτια της κρισης και της παρανοιας που ακολουθει, δηλαδη τραπεζες που ητανε ενα βημα πριν τη χρεοκωπια να παρουσιαζονται τωρα με απιστευτα υπερκερδη!
Για να το θεσω και πιο λαϊκα το θεμα, αφου ποι τραπεζες συνεχιζουν να ειναι κερδοφορες οπως μας δηλωνουν, ποιος ο λογος του πακετου στηριξης? Στηριζεις καποιον που εχει αναγκη, οχι καποιον που εχει υπερκερδη!

Η πραγματικοτητα βεβαια ειναι οτι το συνολο σχεδον των εμφανιζομενων κερδων ειναι ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ! Δηλαδη η τραπεζα υπολογιζει ας πουμε το πιθανο κερδος απο ενα δανειο που εχει δωσει μην υπολογιζοντας βεβαια ουτε την αποπληρωμη του κεφαλαιου που εχει δωσει ουτε την πιθανοτητα μη εξοφλησης του δανειου(και στις 2 περιπτωσεις η τραπεζα εχει ζημιες οχι κερδη)
Δηλαδη αμα σου δωσω 100000,με σκοπο να μου επιστρεψεις σε 10 χρονια 150.000, εσυ με πληρωσεις μονο τα 2 πρωτα χρονια 25000 και μετα την κανεις με ελαφρα, εγω τι εχω? Κερδος 50000 ή χασουρα 125000?



Ασε που περναει και η εγγυηση των τραπεζων για τις καταθεσεις
σε 2 χρονια ακομη ...
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Σε κάποια σημεία συμφωνώ μαζί σου.
Αλλά πρέπει να το αντιμετωπίσουμε λίγο διαφορετικά γιατί το παρατραβάς.
Στο ίδιο αποτέλεσμα θέλουμε και οι δυο να καταλήξουμε  :s&m_1: :s&m_2: :s&m_3: :pipa1: :2on1: :pipa2: :fuck1: :pipa3: :ak: :uzi: για τα μουνόπανα τους τραπεζίτες αλλά με άλλο τρόπο.
Τα περαιτέρω μετά το μάτς ή απο αύριο  :rolleyes: :rolleyes: :grin: :grin: :grin:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ειπαμε! Μεχρι τελος του χρονου το χρηματιστηριο θα κανει double bottom! Οποιος αμφιβαλει ας παει να παρει μετοχες τωρα που ειναι ευκαιρια! χαχα

Καλά ρε Μέμο.
Αφού το λες εσύ θα σορτάρουμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom