Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 282K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Φιλε βριλ καλή πρόταση αυτά τα σταρ Τρεκ που σου πρότεινε ο φίλος ο μαντραχ(και εγώ φαν του σταρτρεκ και σταρ γορς) αν και δεν τα έχω δει (θα κάτσω να τα δω ) πάντως από αυτά τα καλύτερα είναι αυτα της πρωτης γενιάς με τον κυβερνητη Κέρκ και με σποκ αλλά και το σταρ τρεκ Νέξτ Τζεν ερει σον οπου παίζει πάλι ο κυβερνήτης πικαρτ (έχει απίστευτα επεισόδια και κάποτε τα έδειχνε το 90 και ο αντενα ).Τα αλλα που βγήκαν μετά δεν μου άρεσαν .Να είσαι καλά .
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.704
Κριτικές
11
Like
12.573
Πόντοι
5.060
Φιλε βριλ καλή πρόταση αυτά τα σταρ Τρεκ που σου πρότεινε ο φίλος ο μαντραχ(και εγώ φαν του σταρτρεκ και σταρ γορς) αν και δεν τα έχω δει (θα κάτσω να τα δω ) πάντως από αυτά τα καλύτερα είναι αυτα της πρωτης γενιάς με τον κυβερνητη Κέρκ και με σποκ αλλά και το σταρ τρεκ Νέξτ Τζεν ερει σον οπου παίζει πάλι ο κυβερνήτης πικαρτ (έχει απίστευτα επεισόδια και κάποτε τα έδειχνε το 90 και ο αντενα ).Τα αλλα που βγήκαν μετά δεν μου άρεσαν .Να είσαι καλά .
Δεν είμαι ιδιαίτερα φαν του Star Trek :P
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.671
Κριτικές
12
Like
6.865
Πόντοι
2.646
Έχεις δίκιο, θα σου πω κάποιες σειρές που μου άρεσαν, για να καταλάβεις στο περίπου τι ζητάω:

Prison Break (που το θυμήθηκες αυτό)
La casa de papel
Sky rojo
You
Mandalorian (2 πρώτες σεζόν)
How I met your mother
Big Bang Theory
Two and a half men
A good place

Νομίζω το γούστο μου σε σειρές συνοψίζεται στο να έχει πολλή δράση, αλλιώς έξυπνο χιούμορ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Δεν ξέρω, δε με συγκίνησαν οι προτάσεις.
Homeland και house of cards αν δεν τα έχεις δει τυπε
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.704
Κριτικές
11
Like
12.573
Πόντοι
5.060
Είχα δει δυο επεισόδια, κάπου χάθηκα και δε με συγκίνησε.
Homeland και house of cards αν δεν τα έχεις δει τυπε
Είχα δει στο Homeland τις 3 πρώτες σεζόν, μετά το βαρέθηκα. Όσο για House of cards, η πολιτική δε με τρελαίνει.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Είχα δει δυο επεισόδια, κάπου χάθηκα και δε με συγκίνησε.
Λιγα ειδες, ειναι 2 σεζον..και οσο παει γινεται καλυτερο.
Δες το The Lord of the Rings: μια σεζον μεχρι τωρα.
και δες και το βικινγκς βαλχαλα. αρκετα καλο!
 

nontas82

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.029
Like
2.404
Πόντοι
456
μαυρη κλεοπατρα σε επερχομενη σειρα :confused::confused::confused::confused:
queen-cleopatra-3217987978.jpg
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.154
Κριτικές
1
Like
1.270
Πόντοι
216

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.943
Κριτικές
2
Like
5.926
Πόντοι
1.056
Those Who Kill από Δανία
 

Daniel90

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2023
Μηνύματα
67
Κριτικές
5
Like
293
Πόντοι
280
Άκουσα καλά λόγια για το Atlanta, το έχει δει κανείς; Αξίζει;
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.062
Κριτικές
9
Like
13.034
Πόντοι
3.836
Καλύτερη από τις προηγούμενες δύο, αποδεικνύεται η τρίτη σεζόν του Τεντ Λάσσο ,η σειρά που έχουμε λατρέψει όλοι οι μιλφάκηδες αφού παίζει η Χάννα η νταρντάνα (και προφανώς το κατάλαβαν στην Apple αφού την έχουν κάνει πιο σέξι σε αυτή τη σεζόν).

Παίκτη αν θες να δεις κωμωδία με ωραίες ατάκες ίσως σου κάνει το Only Murders in the Building κωμωδία με μυστήριο μέσα.
Prison Break δυστυχώς δεν έχει επαναληφθεί ο σεναριογράφος έκανε μετά μια ταινία, πέρασε απαρατήρητη, μεγάλη μαλακία.

Από παλιότερες σειρές αν δεν το έχετε δει αξίζει το Generation Kill για την εισβολή των Αμερικάνων στο Ιράκ ,έχει δράση κυρίως όμως παρουσιάζει την παράνοια του πολέμου.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Άκουσα καλά λόγια για το Atlanta, το έχει δει κανείς; Αξίζει;
Γαμαει η σειρα, αρκει να γουσταρεις λιγο rap/black culture, οι ηθοποιοι ειναι τυπαρες και βγαζουν πολυ γελιο.
Ειναι ανορθοδοξη παντως, κοινως, οχι για πολλους
 

Flaviouras

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2017
Μηνύματα
30
Like
68
Πόντοι
0
Κάποιοι αναφέρανε για παλιές σειρές κλπ.
Για εμένα η καλύτερη που μπορώ άνετα και τώρα να την ξαναδώ όλη (την είδα το 2012 από την αρχή), είναι το MASH.
Πέρναγα και μαύρες ημέρες τότε λόγω διαζυγίου, μοναξιάς κλπ. και ειλικρινά βοήθησε πολύ να περάσει ο χρόνος χωρίς σκέψεις που δεν βοηθάγαν σε τίποτα, μέχρι να με πιάσουν τα αντικαταθλτικά δηλαδή.
Μόνο πειρατικά την βρίσκω στην Ελλάδα.
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Αστυνομικη σειρα που διαδραματιζεται κατα την διαρκεια του 2ου παγκοσμιου πολεμου ,εξαιρετικος ο πρωταγωνιστης (ειχε παιξει και στο out of africa) και καλοδουλεμενα σεναρια.
Δεν εχει μπαμ και μπουμ οι κουμπουριες ,ειναι πιο εγκεφαλικο πραγμα.Αγγλικη σειρα.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Σας εχω δυο καλες.
Το silo. αλλα ειναι στην αρχη 3 επεισοδιο
και το from τωρα ειναι στην δευτερη σεζον.
Δειτε τα αξιζουν.
 

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Είχα δει δυο επεισόδια, κάπου χάθηκα και δε με συγκίνησε.

Είχα δει στο Homeland τις 3 πρώτες σεζόν, μετά το βαρέθηκα. Όσο για House of cards, η πολιτική δε με τρελαίνει.
Homeland σταμάτησες ακριβώς πριν την καλύτερη σεζόν του μακράν (#4), γενικά μη νομίζεις ότι τραβάει η ίδια ιστορία άλλο, πλέον από την 4η σεζόν και έπειτα, έχει διαφοροποίηση ως προς την κυρία θεματική στην πλοκή του, όσο ωραίο και να ήταν αρχικά, κούρασε η όλη ιστορία με Brody (προδότης ή μη), θα πρεπε να χε ήδη αλλάξει προσανατολισμό από την 3η σεζόν και όχι από την 4η κατά την γνώμη μου το Homeland. Παραμένει ωστόσο μια εκ των κορυφαίων σειρών της 10ετιας κατά τα προσωπικά μου γούστα, όπως φυσικά και τα:
1) Breaking Bad
2) Better Call Saul
3)Fargo
4) Dexter (ωραίο comeback για μια last season μετά από σχεδόν μια δεκαετία από το τέλος της )
5) Ozark (Netflix original)
6) Fauda (επίσης Netflix)
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom