Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 282K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Τσεκαρετε κι αυτο Yellowjackets πολυ καλο.
 

foulas

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2010
Μηνύματα
111
Like
38
Πόντοι
1
Επίσης, από μίνι σειρές (που προτιμώ είναι η αλήθεια, γιατί οι άλλες τραβάνε forever και από κάποιο σημείο κι έπειτα ξεχειλώνουν δραματουργικά) εξαιρετικό είναι το Mare of Easttown της HBO με Κέιτ Γουίνσλετ (ηθοποιάρα - γυναικάρα!!!!!).
καταπληκτικη ερμηνεια και πολυ καλη σειρα . Αξιζει σιγουρα
 

foulas

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2010
Μηνύματα
111
Like
38
Πόντοι
1

σουπερ σειρα που δειχνει την ιστορια των Los Angeles Lakers με αφιξη Magic
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

foulas

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2010
Μηνύματα
111
Like
38
Πόντοι
1

αληθινη ιστορια για διεφθαρμενους αστυνομικους . Την περιμενα καλυτερη αλλα αξιζει να της δειτε
 

foulas

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2010
Μηνύματα
111
Like
38
Πόντοι
1
παρα πολυ καλες ερμηνειες , ενδιαφερουσα πλοκη . Αξιζει τα λεφτα της με το παραπανω
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.420
Like
20.244
Πόντοι
6.056
Eιδα το πρωτο επεισοδιο.Σαφεις επιρροες απο το "1984" του Οργουελ(διαγραφη οποιουδηποτε αποδεικτικου στοιχειου του τι συνεβη στο παρελθον,2 λεπτα μισους μου θυμισε μια σκηνη,αδεια σε συγκεκριμενα ζευγαρια για τεκνοποιηση,το ονομα Τζουλια κοινο και στα 2),καλο φαινεται:coffee::confused::confused::confused:
Silo (TV Series 2023– ) - IMDb
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481

σουπερ σειρα που δειχνει την ιστορια των Los Angeles Lakers με αφιξη Magic
Eδώ θα διαφωνήσω. Η σειρά ήταν πολύ κακή. Ειδικά για εμάς τους μπασκετόφιλους που ξέρουμε τα γεγονότα και τους πραγματικούς ανθρώπους, η σειρά είναι πραγματικά ντροπιαστική. Αλλά ακόμα και για κάποιον που δεν ξέρει καθόλου την ιστορία και θέλει να την παρακολουθήσει, είναι πολύ κακογυρισμένη και τεχνικά. Δεν έχω δει χειρότερα μονταρισμένες και κινηματογραφημένες σκηνές μπάσκετ. Δείτε το Blue Chips του 1994 ή το Hoosiers του 1986 αν θέλετε να δείτε πραγματικά καλά έργα σχετικά με το μπάσκετ.
Κρίμα πάντως γιατί κάποιοι ηθοποιοί ήταν πολύ καλοί και θα μπορούσαν να κάνουν σπουδαίες ερμηνείες αν είχαν καλύτερο υλικό στα χέρια τους.
 

nontas82

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.029
Like
2.404
Πόντοι
456

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.882
Πόντοι
3.846
Eιδα το πρωτο επεισοδιο.Σαφεις επιρροες απο το "1984" του Οργουελ(διαγραφη οποιουδηποτε αποδεικτικου στοιχειου του τι συνεβη στο παρελθον,2 λεπτα μισους μου θυμισε μια σκηνη,αδεια σε συγκεκριμενα ζευγαρια για τεκνοποιηση,το ονομα Τζουλια κοινο και στα 2),καλο φαινεται:coffee::confused::confused::confused:
Silo (TV Series 2023– ) - IMDb
Καλή σειρά με ωραία σκηνικά.
Θυμίζει έντονα Snowpiercer με τον κόσμο να έχει αποκλειστεί και να ζει μέσα σε ένα Silo γιατί έξω είναι όλα μολυσμένα.
Έχει ενδιαφέρον να δούμε τι ισχύει όμως.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.420
Like
20.244
Πόντοι
6.056
Καλή σειρά με ωραία σκηνικά.
Θυμίζει έντονα Snowpiercer με τον κόσμο να έχει αποκλειστεί και να ζει μέσα σε ένα Silo γιατί έξω είναι όλα μολυσμένα.
Έχει ενδιαφέρον να δούμε τι ισχύει όμως.
Δεν το εχω δει αυτο που ανεφερες.Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι ολα μολυσμενα εξω,εχω δει 4 επεισοδια.Οψομεθα:coffee::confused::confused::confused:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.882
Πόντοι
3.846
Δεν το εχω δει αυτο που ανεφερες.Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι ολα μολυσμενα εξω,εχω δει 4 επεισοδια.Οψομεθα:coffee::confused::confused::confused:
Αν δεν είναι μολυσμένα έξω, τότε γιατί κάθονται σαν μαλακες αποκλεισμένοι μέσα στα ντουβαρια;
Ή γιατί όποιος βγαίνει έξω πεθαίνει παρόλο που φοράει στολή σαν αστροναύτης;
Σίγουρα μιλάμε για την ίδια σειρά;
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.420
Like
20.244
Πόντοι
6.056
Αν δεν είναι μολυσμένα έξω, τότε γιατί κάθονται σαν μαλακες αποκλεισμένοι μέσα στα ντουβαρια;
Ή γιατί όποιος βγαίνει έξω πεθαίνει παρόλο που φοράει στολή σαν αστροναύτης;
Σίγουρα μιλάμε για την ίδια σειρά;
Δεν ξερουν τι βρισκεται εξω,μονοι οσοι βγαινουν το ξερουν.Υπαρχουν καμερες που δειχνουν οτι η φυση ειναι μολυσμενη αλλα οταν σταματησε η γεννητρια η εικονα αλλαξε και εδειχνε κανονικη φυση με πρασινο και πουλια να πετανε σε γαλανο ουρανο.Επισης στο πρωτο επεισοδιο βρεθηκαν φωτο στο σκληρο δισκο που εδειχναν επισης οτι η ατμοσφαιρα δεν ειναι οπως φαινεται στην οθονη.Η γυναικα του σεριφη του ειπε οτι αν η ατμοσφαιρα ειναι καθαρη θα καθαρισει την οθονη μολις βγει αλλιως οχι.Τωρα γιατι βρεθηκαν εκει δεν το ξερω.Ισως κατι συνεβη παλιοτερα(πυρηνικη καταστροφη) και αυτοι καταφεραν να βρεθουν στο σιλο που δημιουργηθηκε γι αυτον τον σκοπο:coffee::confused::confused::confused:
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.420
Like
20.244
Πόντοι
6.056
ειναι ωραιο μουνι η γυναικα του σεριφη;
:confused::confused::confused:
6ebb3920-ed9f-11ed-abe4-016ec9b25862.cf.jpg
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
θα την δω τη σειρα οταν τελειωσει η σεζον. δεν υπαρχει περιπτωση να κατσω τσουκου τσουκου βδομαδα βδομαδα.
Μονο με το γκεη οφ θρονς δειχνουμε τετοια ευλαβεια (γιατι μας γαμανε στα σποιλερς ολοι οι πουστηδες)
 

Mpooumpoukos

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
581
Κριτικές
19
Like
5.832
Πόντοι
2.036
Eιδα το πρωτο επεισοδιο.Σαφεις επιρροες απο το "1984" του Οργουελ(διαγραφη οποιουδηποτε αποδεικτικου στοιχειου του τι συνεβη στο παρελθον,2 λεπτα μισους μου θυμισε μια σκηνη,αδεια σε συγκεκριμενα ζευγαρια για τεκνοποιηση,το ονομα Τζουλια κοινο και στα 2),καλο φαινεται:coffee::confused::confused::confused:
Silo (TV Series 2023– ) - IMDb
Κοίτα, έχει εμφανή σημάδια βιασύνης / χαμηλού budget και μάλλον και κακό γράψιμο γιατί προσπαθούν να το κάνουν να πιάσει όσο ποιο ευρύ κοινό γίνεται, ωραίο concept μέτρια προς κακή υλοποίηση.
Αν δεν είναι μολυσμένα έξω, τότε γιατί κάθονται σαν μαλακες αποκλεισμένοι μέσα στα ντουβαρια;
Ή γιατί όποιος βγαίνει έξω πεθαίνει παρόλο που φοράει στολή σαν αστροναύτης;
Σίγουρα μιλάμε για την ίδια σειρά;
Μάλλον βλέπεις άλλη σειρά :grin: γιατί έδειξε όταν έπεσε το ρεύμα πώς έξω ήταν χαρά Θεού, σε φάση η εικόνα περνάει από κάποιο "φίλτρο", προφανώς αυτό είναι το "plot twist" , πολύ προβλέψιμο θα έλεγα.

Πάντως βλέπω αρκετές καλές προτάσεις μπράβο σας παιδιά :wink:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.882
Πόντοι
3.846
Δεν ξερουν τι βρισκεται εξω,μονοι οσοι βγαινουν το ξερουν.Υπαρχουν καμερες που δειχνουν οτι η φυση ειναι μολυσμενη αλλα οταν σταματησε η γεννητρια η εικονα αλλαξε και εδειχνε κανονικη φυση με πρασινο και πουλια να πετανε σε γαλανο ουρανο.Επισης στο πρωτο επεισοδιο βρεθηκαν φωτο στο σκληρο δισκο που εδειχναν επισης οτι η ατμοσφαιρα δεν ειναι οπως φαινεται στην οθονη.Η γυναικα του σεριφη του ειπε οτι αν η ατμοσφαιρα ειναι καθαρη θα καθαρισει την οθονη μολις βγει αλλιως οχι.Τωρα γιατι βρεθηκαν εκει δεν το ξερω.Ισως κατι συνεβη παλιοτερα(πυρηνικη καταστροφη) και αυτοι καταφεραν να βρεθουν στο σιλο που δημιουργηθηκε γι αυτον τον σκοπο:coffee::confused::confused::confused:
Ρε φίλε έδωσες όλη την ιστορία.
Σαφώς τα καταλάβαμε αυτά.
Εγώ αναφέρομαι στο τι σε αφήνουν να καταλάβεις ότι συμβαίνει και πού βασίζεται όλο το ππαραμύθι του ότι πρέπει να είναι κλεισμένοι μέσα.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Εμενα το Σιλο μου θυμιζει τους 100
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom