Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Εγω αρχιζω και πιστευω στο προπονητη και πρεπει να μην φυγει.
Εκεί ακριβώς είναι η διαφορά η δική μου. Πίστευα σ αυτόν πριν ακόμα έρθει και θα τον εμπιστεύομαι μέχρι και αφότου φύγει. Γιατί ΞΕΡΩ ότι θα αφήσει πίσω του Δουλειά και Υποδομή
 

DIMO

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
990
Κριτικές
16
Like
10
Πόντοι
1.997
Καλη επιτυχια κι απο μενα στην ομαδα με τα πρασινα...........






Τη Βερντερ φυσικα ετσι...επειδη δεν μ αρεσει να το παιζω υπερανω θελω παρα πολυ να φαει καμια 5αρα σημερα ο βαζελος...αν γινεται και περισσοτερα ακομα καλυτερα...μην κρυβομαστε θα χαρω πολυ να σας ξεσκισουν παιδια!!!
κατα τα αλλα θελω να δω ενα καλο παιχνιδι με πολλα γκολ!!! :cheesy:
Η επιθυμία σου πραγματοποιήθηκε. Είδες τρία γκολ. Και μάλιστα γκολάρες.
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
παλι δεν καταλαβες το πνευμα μου....
ο σεβαστικος ''οφειλει'' να προσεχει τον καλυτερο του σε βαθος χρονου στην ιστορια και να  μην χρησιμοποιει ορους οπως αυτους που λες....
δειχνει αστειο πως να στο πω
σα να λεει το ποντικι στο λιονταρι σε γαμισα....
και να εγινε αυτο οταν το λεει ετσι ακουγεται αστειο.... :P :P :P
ΟΚ ρε φιλε...Σ'ευχαριστω που με κανεις και γελαω..Και για να μην παρεξηγηθει αυτο που γραφω,εξηγουμαι...Δεν το λεω ειρωνικα..Με κανεις και γελαω επειδη μου δινεις να καταλαβω πως σκεφτεται ενας γαυρος..Ολα αυτα που γραφεις εσυ εμενα μου φαινονται περα για περα αστεια..Οπως ακριβως αστεια σου φαινονται αυτα που γραφω εγω..Εχει πλακα το σκηνικο.
Και για να μην ξεχαστω...Αν ολα αυτα που γραφεις ειναι αποτελεσμα καποιου ναρκωτικου που δεν υπαρχει εδω,ενημερωσε με πμ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
201
Πόντοι
16
ρε παιδια κα ι ο σααφ δε ν εχει παρει τιποτα  στην ευρωπη ,αλλα πεισμα  να τον κρατανε ε;  προπονηταρας   !!! θα ειναι , δεν εξηγιεται αλιως
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
ρε παιδια κα ι ο σααφ δε ν εχει παρει τιποτα  στην ευρωπη ,αλλα πεισμα  να τον κρατανε ε;  προπονηταρας   !!! θα ειναι , δεν εξηγιεται αλιως

υπαρχουν και βλακες ;)
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
ΟΚ ρε φιλε...Σ'ευχαριστω που με κανεις και γελαω..Και για να μην παρεξηγηθει αυτο που γραφω,εξηγουμαι...Δεν το λεω ειρωνικα..Με κανεις και γελαω επειδη μου δινεις να καταλαβω πως σκεφτεται ενας γαυρος..Ολα αυτα που γραφεις εσυ εμενα μου φαινονται περα για περα αστεια..Οπως ακριβως αστεια σου φαινονται αυτα που γραφω εγω..Εχει πλακα το σκηνικο.
Και για να μην ξεχαστω...Αν ολα αυτα που γραφεις ειναι αποτελεσμα καποιου ναρκωτικου που δεν υπαρχει εδω,ενημερωσε με πμ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
οχι μονο εχεις δικαιωμα να γελας αλλα και να υποστηριζεις οτι το πρωι ο ηλιος βγαινει απο την δυση....(αν ετσι γουσταρεις)....
στο θεμα των ομαδων ομως η ιστορια εχει γραφτει....
και εμεις απλα την ερμηνευουμε.....
τωρα το τι εχει γραψει και πως την ερμηνευει ο καθενας....τι να πω....
αν σε απασχολει ψαξε και δες πως εχει γραφτει η ιστορια....
ποιος ειναι ο γαμιας και ποια η πουτανα.....
βεβαια μπορεις να συνεχιζεις να υποστηριζεις οτι ο ηλιος βγαινει απο την δυση....
αλλα να ξερεις οτι ειτε το παταδεχεσαι εσυ ειτε οχι  ο ηλιος βγαινει απο την ανατολη ;) ;) ;)
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
Αρθρακι απο
Τους ξεφτίλισαν όλους!  
Ο θρίαμβος του Παναθηναϊκού και ο διασυρμός ενός σάπιου συστήματος

Ίσως είναι άδικο να περιχαρακώνεται ο διασυρμός μόνο στην ελληνική δημοσιογραφία. Η αλήθεια είναι ότι η νίκη του Παναθηναϊκού στη Βρέμη συνιστά γενικότερο διασυρμό, ωστόσο πριν υπάρξει μετατόπιση ευθύνης αόριστα σε όλους, ας το περιορίσουμε αρικά στον δικό μας κλάδο. Τον... εξειδικευμένο. Τον κλάδο που θα έπρεπε να διδάσκει αθλητική παιδεία.


Ο Παναθηναϊκός ήταν ισοπεδωτικός απέναντι στη Βέρντερ. Έκανε το τέλειο παιχνίδι από το 1ο ως το 90ο λεπτό. Με μαεστρικό στήσιμο από τον Τεν Κάτε που είχε διαβάσει τη Βέρντερ «νεράκι» και την έκοψε στη μέση. Με μηδενικά ατομικά λάθη των ποδοσφαιριστών. Με τους... αποδιοπομπαίους τράγους Βύντρα και Σαριέγκι να καταπίνουν Ρόζενμπεργκ και Πιζάρο. Τον 20χρονο Σιμάο να εξαφανίζει τον Ντιέγκο.


Ποιοτικά ο Παναθηναϊκός είναι πιο κάτω από τη Βέρντερ. Σε ταχύτητα και τεχνική. Κι όμως χθες φαινόταν πιο ταχύς, πιο γρήγορος. Γιατί όλοι οι ποδοσφαιριστές του εφάρμοσαν τον πρώτο κανόνα που μαθαίνουν στις ακαδημίες. Πήγαινε πρώτος σε όλες τις μπάλες. Μαζί με την τακτική, το καθαρό μυαλό, την ψυχραιμία και την κλάση ορισμένων μονάδων, έκανε τη Βέρντερ να μοιάζει μικρή. Μια Βέρντερ-πολυβόλο εντός έδρας, αλλά και χωνί στα μετόπισθεν.


Όλα αυτά είναι μέσα στο ποδόσφαιρο. Τη μία μπορεί να έχουν την ψυχολογία οι παίκτες της Βέρντερ, την άλλη να κουβαλάνε τόνους αυτοπεποίθησης οι παίκτες του Παναθηναϊκού. Κομμάτι του αθλητισμού είναι όλο αυτό.


Εκείνο που δεν αντιλαμβανόμαστε είναι τη μανία της ισοπέδωσης που κυριαρχεί στην Ελλάδα. Αόρατος ο Ζιλμπέρτο ο περιπατητής. Ειρωνίες, διαπόμπευση, εξεφτελισμός ενός ποδοσφαιριστή που τιμά την Ελλάδα με την παρουσία του. Κρέμασμα ή εισιτήριο χωρίς επιστροφή για Άμστερνταμ στον άχρηστο Τεν Κάτε που είναι καλός για δεύτερος, δεν ξέρει να διαχειρίζεται κρίσεις, είναι εγωπαθής.


Ο Ζιλμπέρτο δηλαδή, ήρθε στην Ελλάδα να αποδείξει αν είναι καλός παίκτης! Ο Τεν Κάτε πρέπει να αποδείξει ότι γνωρίζει τα... βασικά της προπονητικής στον ελληνικό ποδοσφαιρικό πολιτισμό. Αληθινός βιασμός της λογικής.


Είτε το θέλουν οι ισοπεδωτές, είτε όχι, αμυντικό χαφ σαν τον Ζιλμπέρτο Σίλβα έρχονται μια φορά στα δέκα χρόνια στην Ελλάδα (και αν...) κι ας μην είναι στην κορύφωση της καριέρας του.

Οι ίδιοι βέβαια, είναι που ζητούσαν το κεφάλι του Τεν Κάτε επί πίνακι. Κι ας παίζει ο Παναθηναϊκός μέσα σε δύο μήνες επί θητείας του, το πιο θεαματικό ποδόσφαιρο μετά την εποχή Κυράστα. Η τύχη, βλέπετε, δεν ήταν σύμμαχος του Παναθηναϊκού με την Ίντερ, την Ανόρθωση και τη Βέρντερ. Στην Ελλάδα τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Αν κερδίζει η ομάδα σου, είσαι Θεός. Αν χάνει, είσαι ανύπαρκτος.


Ωραία αθλητική παιδεία, έτσι; Η αντίδραση ακόμα και των οπαδών της ΑΕΚ την Κυριακή μετά την επική ανατροπή με δέκα παίκτες επί του Αστέρα αποδεικνύει πως εκεί που σταματάει η λογική αρχίζει το ελληνικό ποδόσφαιρο. Αυτοί είμαστε. Άνθρωποι που δεν ένιωσαν ποτέ τι σημαίνει ομάδα, που δεν μύρισαν counterpain σε αποδυτήρια, να ισοπεδώνουν αξίες και συνειδήσεις απλά για να ικανοποιήσουν το αδηφάγο κοινό που διψάει για «αίμα».


Μέχρι και ο Λίνεν που ήρθε από την ποδοσφαιρικά προηγμένη Γερμανία μπήκε τόσο γρήγορα στο πετσί της ελληνικής πραγματικότητας, ώστε να ισοπεδώνει ανερυθρίαστα τον αρχηγό της Εθνικής Ελλάδος και κανείς να μην ασχολείται. Μέσα σε τρεις ημέρες τον ξεφτίλισε ο Καραγκούνης. Όπως ξεφτίλισε και ο Ζιλμπέρτο και ο Τεν Κάτε ένα ολόκληρο σύστημα που μυρίζει βοθρίλα.


ΥΓ1. Το ματς της ζωής του έκανε ο Τζιόλης. Αλάνθαστος ήταν ο Βύντρα. Απλά δεν ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία, διότι στις μεγάλες ομάδες οι παίκτες κρίνονται από τη διάρκεια...

ΥΓ2. Το λέγαμε δίκην υπερβολής μετά το ματς Ανόρθωσης-Παναθηναϊκού που ακολούθησε τη διπλή αναμέτρηση Ανόρθωσης-Ολυμπιακού. Τώρα πια είναι απλά η πραγματικότητα: Η ομάδα της Αμμοχώστου αποδεικνύει ότι η Εθνική Ελλάδος το 2004 ήταν άτυχη! Αυτογκόλ σε κάθε εντός έδρας ματς (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Ίντερ), γκολ από το πουθενά με κόντρες και ασίστ των αμυντικών και... πολλά άλλα, που όποιος είδε τις φάσεις με την Ίντερ καταλαβαίνει. Καλή η δουλειά που έχει κάνει ο Κετσπάγια, όμως ποδοσφαιρικά πρόκειται για πυροτέχνημα.


 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
ΟΚ ρε φιλε...Σ'ευχαριστω που με κανεις και γελαω..Και για να μην παρεξηγηθει αυτο που γραφω,εξηγουμαι...Δεν το λεω ειρωνικα..Με κανεις και γελαω επειδη μου δινεις να καταλαβω πως σκεφτεται ενας γαυρος..Ολα αυτα που γραφεις εσυ εμενα μου φαινονται περα για περα αστεια..Οπως ακριβως αστεια σου φαινονται αυτα που γραφω εγω..Εχει πλακα το σκηνικο.
Και για να μην ξεχαστω...Αν ολα αυτα που γραφεις ειναι αποτελεσμα καποιου ναρκωτικου που δεν υπαρχει εδω,ενημερωσε με πμ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
οσο αναφορα το πως σκεφτεται ενας γαυρος δεν προκειτε ποτε να το καταλαβεις γιατι απλα δεν εισαι τετοιος....
ενημερωτικα θα σου πω πως σκεφτεται ακριβως οπως του δινει το δικαιωμα η ομαδα του.....
οπως του παιζουν αυτος χορευει.....
αλλα βεβαια σου ξαναλεω οτι φυσικα εσυ και δεν μπορεις να καταλαβεις.....
αλλοιως εισαι αναγκασμενος εσυ να προσαρμοσεις τις ''απαιτησεις'' σου σαν οπαδος και αλλοιως εγω μας και ειμαστε διαφορετικα μεγεθη οσο και αν εσεις προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας οτι ειμαστε το ιδιο... ;) ;) ;) ;)


αυτα.....
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
αλλα να ξερεις οτι ειτε το παταδεχεσαι εσυ ειτε οχι  ο ηλιος βγαινει απο την ανατολη ;) ;) ;)
Ευχαριστω για την πληροφορια :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τα υπολοιπα που γραφεις δεν τα σχολιαζω ρε μαγκα,επειδη δεν χρειαζεται.Αυτα που πιστευεις και αυτα που πιστευω,οδηγουν ΠΑΝΤΑ σε στειρες αντιπαραθεσεις μεταξυ μας.Δεν προκειται να μου επιβαλλεις την αποψη σου οπως και εγω δεν δυναμαι να σου επιβαλλω τη δικη μου.Για θεματα μεγαλυτερης ομαδας,μεγαλυτερου γαμια και μεγαλυτερης πουτανας,για οπαδικα,δεν γινεται να κανουμε κουβεντα.Για κανα αγωνιστικο,οση κουβεντα θελεις. ;)
 

joe125

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
407
Like
62
Πόντοι
1
αντε τωρα να παρουμε και το παιχνιδι στο μπασκετ
και μετα εχουν σειρα τα κοκαλακια και γκαγκατσοπαιδα
 

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
201
Πόντοι
16
φιλε απολυτε   επειδη δεν καταλβαινεις  ,  ποσες βαρειες ηττες   εχε ικανει η βερντερ ;  αυτος ακλονητος ομως , στην ιδια ομαδα ηταν και ο οττο. συμπτωση ε; βαλε το μυαλουδακι σου να δουλεψει λιγο  ....... εχεις σκεφτει διπλο της βερντερ στην ανορθωση ;
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
φιλε απολυτε   επειδη δεν καταλβαινεις  ,  ποσες βαρειες ηττες   εχε ικανει η βερντερ ;  αυτος ακλονητος ομως , στην ιδια ομαδα ηταν και ο οττο. συμπτωση ε; βαλε το μυαλουδακι σου να δουλεψει λιγο  ....... εχεις σκεφτει διπλο της βερντερ στην ανορθωση ;
Δε μας πολυσυμφέρει να περάσουνε μπροστά μας, ειδικά αν εμείς την ίδια ώρα χάσουμε από Ιντερ.
Ισοπαλία θέλουμε, όχι νίκη της Βέρντερ.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Ευχαριστω για την πληροφορια :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τα υπολοιπα που γραφεις δεν τα σχολιαζω ρε μαγκα,επειδη δεν χρειαζεται.Αυτα που πιστευεις και αυτα που πιστευω,οδηγουν ΠΑΝΤΑ σε στειρες αντιπαραθεσεις μεταξυ μας.Δεν προκειται να μου επιβαλλεις την αποψη σου οπως και εγω δεν δυναμαι να σου επιβαλλω τη δικη μου.Για θεματα μεγαλυτερης ομαδας,μεγαλυτερου γαμια και μεγαλυτερης πουτανας,για οπαδικα,δεν γινεται να κανουμε κουβεντα.Για κανα αγωνιστικο,οση κουβεντα θελεις. ;)
γινεται και ευκολα αρκει να αντεχεις,να εχεις ψυχη να αντιμετωπισεις (και να παραδεχτεις) την πραγματικοτητα....
απλα μπες στη θεση ενος ανθρωπου που δεν ξερει τιποτα απο τα ποδοσφαιρικα δρωμενα δρωμενα στην ελλαδα και τον ρωτανε να πει ποια ειναι η μεγαλυτερη ομαδα στην ελλαδα...
αυτος φυσικα επειδη απο μονος του δεν ξερει μηπως μπορεις να φανταστεις αν υπαρχει τροπος και αν ναι ποιος ειναι αυτος για να μπορεσει να το διαπιστωσει;;;;;;
με μια απλη ερωτηση.....
αν δεν εχει διθεση να παραδεχτεις αυταποδεικτα πραγματα που ομως δεν σε συμφερουν καλυτερα μην συνεχισεις....φιλικα...

αυτα.... ;)
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.578
Like
2
Πόντοι
16
κελαηδιστε οσο εχετε ακομα καιρο. . .
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
Δε μας πολυσυμφέρει να περάσουνε μπροστά μας, ειδικά αν εμείς την ίδια ώρα χάσουμε από Ιντερ.
Ισοπαλία θέλουμε, όχι νίκη της Βέρντερ.
ισσοπαλια θελουμε, αλλα πιστευω οτι η βερντερ θα κανει 2 νικες και θα περασει δευτερη
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
ε ενταξει,καντε υπομονη και σε 22 χρονια θα σας το διναμε και εμεις ετσι κιαλλοιως....
το ειχαμε στο προγραμμα.....
δεν ειναι αναγκη να κρατησετε τον τεντα....
εξαλλου εχετε ποτε σκεφτει αντι να χτυπιεστε για διαιτησιες,γκαγκατση,πρακτορα και να κανετε μαγκιες να πατε ωραια και ευγενικα και να το ζητησετε απο τον κοκκαλη;;;; :think: :think: :think: :think:
ειναι περιεργος ο προεδρος και αψυχολογητος μπορει να σας λυπηθει και να σας το δωσει καποια φορα....
οσο κανετε τους νταηδες θα σας δινει τα κακκαλα του  :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:


....εγω θα κανω υπομονη φιλαρακο αλλα θα παρω πρωταθλημα με την αξια μου..........και οχι με κορακια και ομαδες τυπου Ξανθης......δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι σας βριζουν......ποσα χρονια εχεις να δεις μπαλιτσα στο Καραισκακη ρε κακομοιρη ?
Και να σου πω και κατι αλλο ? Την κριση την μεγαλη την περασαμε εμεις......βλεπω το μπαλακι να ερχεται σε εσας ειδικα με τον αλαζονα τον Προεδρο σας που αλλαζει προπονητες σαν τα πουκαμισα  στην  πρωτη γκελα.......Σημειωσε το αυτο που θα σου πω.......Τοσα χρονια το πρωταθλημα δεν το κερδιζες εσυ , απλα το εχαναν οι αλλοι......τα υπολοιπα  την Κυριακη.....




 

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
201
Πόντοι
16
ρε καρλος εισαι ανηλικο;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom