Νέα

Πουτάνες: βολική διαφυγή ή αυτοσκοπός; (για παντρεμένους)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kon.air
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 166
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
τωρα μας εκανες τα 3 - 2 :2funny: :2funny:

ρε α χασου απο εδω θλιβερή, ψυχοπαθή, τιποτενια σπερματαποθηκη  :birdman:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
αν και δεν ειμαι παντρεμενος ριχνω μια γνωμη.
χομπυ..
αναλογα με τις τσεπες,
χομπυ πολυτελειας ή απλο. :dancing: :dancing:
 

veneto

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
517
Κριτικές
78
Like
1.335
Πόντοι
6.195
Μιλώντας για τον εαυτό μου, είναι μιά εύκολη διέξοδος για ερωτική ποικιλία. Είτε είναι του 20άρικου είτε είναι CT, είναι μιά ασφαλής διέξοδος που δεν αφήνει περιθώρια να χαλάσεις την οικογενειά σου.
Από προσωπική εμπειρία και τις δύο φορές που υπήρξε εξωσυζυγική σχέση, αν και το ήξεραν και το είχαν αποδεχθεί το ότι είμαι παντρεμένος, στο τέλος το γύρναγαν και ήθελαν κάτι πιό μόνιμο. Ξεκίνησαν στο στύλ "σε γουστάρω και δεν με νοιάζει που είσαι παντρεμένος" και κατέληξαν "αφού είμαστε καλά και την βρίσκουμε γιατί μενεις με την γυνάικα σου" , άσχετα αν είχα ξηγηθεί από την αρχή ότι πάω μόνο για να περάσουμε καλά.
Από τότε προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω (όχι απαραίτητα) και να έχω μία σχέση αμιγώς σεξουαλική και προκαθορισμένη. Ακόμα και να γνωριστείς, μετά από πολλές συνευρέσεις, με μιά κοπέλλα, και να έχεις μιά πιό "ζεστή" μεταχείριση , τα όρια παραμένουν ξεκάθαρα για τον καθένα.
Δεν έχει να κάνει με το αν μας κάθονται τόσο νέες και όμορφες (που δεν μας κάθονται :) :) ) όσο για την ασφάλεια της σχέσης.

Και να προσθέσω, γιατί ακούστηκαν και άλλες απόψεις, ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα, σεξουαλικό η ψυχολογικό, με την γυναίκα μου. Είναι ένα υπέροχος και σπάνιος άνθρωπος με τον οποίο σε ένα μεγάλο ποσοστό ταυτίζονται οι απόψεις μας.
Αλλά το ξένο πήδημα εξιτάρει και αναζωογονεί :) Δεν έχει να κάνει με το αν μου κάθεται η όχι, απλά μου αρέσουν οι γυναίκες. Δεν μου γίνεται εθισμός και δεύτερη ζωή αλλά που και πού το ευχαριστιέμαι να πιάνω και ένα ξένο μπούτι. Δεν ξέρω πώς θα δεχόμουνα μιά δική της εξωσυζυγική σχέση, αλλά όταν είσαι με κάποιον 20 χρόνια έχεις και άλλα να σε δένουν εκτός από ένα ξενοπήδημα. Βασικό σε όλα είναι να μην γίνεται ξεδιάντροπα στα μούτρα του άλλου και με όλες τις προφυλάξεις (ψυχικές και σωματικές). Καταστάσεις που φτάνουν σε χωρισμό από ξενοπήδημα έχουν πολύ περισσότερα προβλήματα από την απιστία της στιγμής και τον εγωισμό του απατημένου.
Επίσης όσοι περιμένουν να βρούν το alter ego τους για να παντρευτούν και να ταιριάζουν 100% καλύτερα να αναθεωρήσουν. Εδώ δεν τα βρίσκουμε με τον ίδιο μας τον εαυτό, με κάποιον ξένο θα τα βρούμε τελείως σε όλα ? ? Χώρια που ακούγεται και λίγο παράξενο να θεωρούμε ότι είμαστε οι τέλειοι και οι άλλοι θα πρέπει να συμφωνούν μαζί μας.
Συμφωνία σε γενικές αρχές (αντιμετώπιση οικογένειας, στόχοι, συμπεριφορές) είναι μιά καλή αρχή και μετά έρχεται η συνέχεια. Που ξέρετε μπορεί ο άλλος τελικά να είναι καλύτερος και να κάνει και εσάς καλύτερους.
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.604
Πόντοι
17.470
Και να προσθέσω, γιατί ακούστηκαν και άλλες απόψεις, ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα, σεξουαλικό η ψυχολογικό, με την γυναίκα μου. Είναι ένα υπέροχος και σπάνιος άνθρωπος με τον οποίο σε ένα μεγάλο ποσοστό ταυτίζονται οι απόψεις μας.
Αλλά το ξένο πήδημα εξιτάρει και αναζωογονεί :) Δεν έχει να κάνει με το αν μου κάθεται η όχι, απλά μου αρέσουν οι γυναίκες. Δεν μου γίνεται εθισμός και δεύτερη ζωή αλλά που και πού το ευχαριστιέμαι να πιάνω και ένα ξένο μπούτι. Δεν ξέρω πώς θα δεχόμουνα μιά δική της εξωσυζυγική σχέση, αλλά όταν είσαι με κάποιον 20 χρόνια έχεις και άλλα να σε δένουν εκτός από ένα ξενοπήδημα. Βασικό σε όλα είναι να μην γίνεται ξεδιάντροπα στα μούτρα του άλλου και με όλες τις προφυλάξεις (ψυχικές και σωματικές). Καταστάσεις που φτάνουν σε χωρισμό από ξενοπήδημα έχουν πολύ περισσότερα προβλήματα από την απιστία της στιγμής και τον εγωισμό του απατημένου.
Επίσης όσοι περιμένουν να βρούν το alter ego τους για να παντρευτούν και να ταιριάζουν 100% καλύτερα να αναθεωρήσουν. Εδώ δεν τα βρίσκουμε με τον ίδιο μας τον εαυτό, με κάποιον ξένο θα τα βρούμε τελείως σε όλα ? ? Χώρια που ακούγεται και λίγο παράξενο να θεωρούμε ότι είμαστε οι τέλειοι και οι άλλοι θα πρέπει να συμφωνούν μαζί μας.
Συμφωνία σε γενικές αρχές (αντιμετώπιση οικογένειας, στόχοι, συμπεριφορές) είναι μιά καλή αρχή και μετά έρχεται η συνέχεια. Που ξέρετε μπορεί ο άλλος τελικά να είναι καλύτερος και να κάνει και εσάς καλύτερους.
+00(απειρο)
σε ολα!
μπραβο!!!
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.754
Πόντοι
7.783
Λυπάμαι που θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου αλλά δεν μπορείς να έχεις ιδέα αν θα ήταν ή όχι η καλύτερη. Δεν μπορείς να έχεις ιδέα για το πως θα στεκότανε δίπλα σου εκείνη η γυναίκα στην σημερινή της ηλικία και για το αν θα είχε αντιμετωπίσει τα προβλήματα της καθημερινότητας το ίδιο καλά όπως η τωρινή σου γυναίκα. Νομίζω ότι εξιδανικεύεις τον εφηβικό σου έρωτα λόγω της έντασης και της γλύκας που εμπεριείχε.
Όλα αυτά σου τα λέω επειδή κι εγώ όπως και όλοι μας (νομίζω) νιώθουμε λιγότερο ή περισσότερο ένοχοι για τις εφηβικές μας σχέσεις που από αφέλεια επιτρέψαμε να χαλάσουν. Δεν μπορούμε όμως να έχουμε ιδέα για το πόσο θα κρατούσαν αν εμείς είμασταν "εντάξει" και για το που θα κατέληγαν.

Αυτά που γράφετε είναι εξόχως ρεαλιστικά, ωστόσο ματαίως διαφωνείτε, διότι η άποψή σας στατιστικά είναι πιθανόν να συμβεί όσο πιθανόν είναι να συμβεί και η προηγούμενη άποψη.
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.754
Πόντοι
7.783
αν και δεν ειμαι παντρεμενος ριχνω μια γνωμη.
χομπυ..
αναλογα με τις τσεπες,
χομπυ πολυτελειας ή απλο. :dancing: :dancing:

Πάρα πολύ εύστοχη άποψη!!!
:thumbsup:
...παρά το ότι είστε τόσο νεαρός!!!

 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.754
Πόντοι
7.783
ναι το ξερω, δεν εχω θεση εδω μεσα, και δε θα ξαναγραψω, απλα με οσα λετε απογοητευομαι ολο και περισσοτερο για το μελλον.. :-

Αν ονειρεύεστε μονογαμικό μέλλον, δίκαια διατηρείτε την απογοήτευσή σας.
Καλύτερα να αλλάξετε όνειρα.
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Και να προσθέσω, γιατί ακούστηκαν και άλλες απόψεις, ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα, σεξουαλικό η ψυχολογικό, με την γυναίκα μου. Είναι ένα υπέροχος και σπάνιος άνθρωπος με τον οποίο σε ένα μεγάλο ποσοστό ταυτίζονται οι απόψεις μας.
Αλλά το ξένο πήδημα εξιτάρει και αναζωογονεί :) Δεν έχει να κάνει με το αν μου κάθεται η όχι, απλά μου αρέσουν οι γυναίκες. Δεν μου γίνεται εθισμός και δεύτερη ζωή αλλά που και πού το ευχαριστιέμαι να πιάνω και ένα ξένο μπούτι. Δεν ξέρω πώς θα δεχόμουνα μιά δική της εξωσυζυγική σχέση, αλλά όταν είσαι με κάποιον 20 χρόνια έχεις και άλλα να σε δένουν εκτός από ένα ξενοπήδημα. Βασικό σε όλα είναι να μην γίνεται ξεδιάντροπα στα μούτρα του άλλου και με όλες τις προφυλάξεις (ψυχικές και σωματικές). Καταστάσεις που φτάνουν σε χωρισμό από ξενοπήδημα έχουν πολύ περισσότερα προβλήματα από την απιστία της στιγμής και τον εγωισμό του απατημένου.
Επίσης όσοι περιμένουν να βρούν το alter ego τους για να παντρευτούν και να ταιριάζουν 100% καλύτερα να αναθεωρήσουν. Εδώ δεν τα βρίσκουμε με τον ίδιο μας τον εαυτό, με κάποιον ξένο θα τα βρούμε τελείως σε όλα ? ? Χώρια που ακούγεται και λίγο παράξενο να θεωρούμε ότι είμαστε οι τέλειοι και οι άλλοι θα πρέπει να συμφωνούν μαζί μας.
Συμφωνία σε γενικές αρχές (αντιμετώπιση οικογένειας, στόχοι, συμπεριφορές) είναι μιά καλή αρχή και μετά έρχεται η συνέχεια. Που ξέρετε μπορεί ο άλλος τελικά να είναι καλύτερος και να κάνει και εσάς καλύτερους.

ΕΓΡΑΨΕΣ !!!!!!
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Λυπάμαι που θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου αλλά δεν μπορείς να έχεις ιδέα αν θα ήταν ή όχι η καλύτερη. Δεν μπορείς να έχεις ιδέα για το πως θα στεκότανε δίπλα σου εκείνη η γυναίκα στην σημερινή της ηλικία και για το αν θα είχε αντιμετωπίσει τα προβλήματα της καθημερινότητας το ίδιο καλά όπως η τωρινή σου γυναίκα. Νομίζω ότι εξιδανικεύεις τον εφηβικό σου έρωτα λόγω της έντασης και της γλύκας που εμπεριείχε.
Όλα αυτά σου τα λέω επειδή κι εγώ όπως και όλοι μας (νομίζω) νιώθουμε λιγότερο ή περισσότερο ένοχοι για τις εφηβικές μας σχέσεις που από αφέλεια επιτρέψαμε να χαλάσουν. Δεν μπορούμε όμως να έχουμε ιδέα για το πόσο θα κρατούσαν αν εμείς είμασταν "εντάξει" και για το που θα κατέληγαν.

Κι ομως φιλε ειναι το μοναδικο μου ολεθριο λαθος που εχω κανει και το μετανειωνω ακομη................
με εδερνε η μαλακια τοτε βλεπεις και δεν ηξερα να χειριστω μια κατασταση
κοιτουσα να δημιουργησω κατι για το μελλον
και αυτη ηθελε να παρω αμαξι να πηγαινουμε βολτες  :jerking:
μετα ζαχαρωνα κι εγω μια αλλη ενω ειχα τα παντα διπλα μου
(δεν μου αρεσε εμφανισιακα κιολας  :jerking: ειδα και τις ομορφες....  :jerking:)


γιαυτο λεω η ομορφια δεν μετραει παρα πολυ

Απο τοτε δεν εχω βρει καρδια να νιωθει οσα ενιωθε εκεινη για μενα...
η εστω στο περιππου δεν υπαρχει απολυτο ποτε η σχεδον ποτε


Ειναι αυτο που λεμε οτι ποτε δεν εκτιμαμε αυτο που εχουμε διπλα μας μεχρι να το χασουμε....

Πανε 17 ολοκληρα χρονια απο τοτε .....  :'(


τουλαχιστον ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.....
 

adam69

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
258
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Τα πάντα είναι θέμα "βιολογίας" και "χαραχτήρα" του κάθε ανθρώπου.
Πιστεύω ότι υπάρχουν άνθρωποι που ο "χαραχτήρας" τους, τους κρατά να μην κάνουν την απιστία, και ας το θέλει ο οργανισμός τους (μη ψάχνετε για τέτοιους στο site αυτό), και άνθρωποι που ενώ λόγω "χαραχτήρα" δεν το θεωρούν "σωστό" & "ηθικό", παρόλα αυτά ενδίδουν στην αμαρτία της "βιολογικής" τους ανάγκης. (ή έτσι δικαιολογούνται)
Όπως και να έχει όμως, είμαστε πολλοί εμείς που για τον έναν ή τον άλλον λόγο, τελικά "δοκιμάζουμε" τις ..νοστιμιές της ζωής.

...και όπως έλεγε ένας φίλος μου...
Ενισχύεται τον μεταβολισμό σας, και μη πολυπλοκοποιήτε τις σχέσεις σας.
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Τα πάντα είναι θέμα "βιολογίας" και "χαραχτήρα" του κάθε ανθρώπου.
Πιστεύω ότι υπάρχουν άνθρωποι που ο "χαραχτήρας" τους, τους κρατά να μην κάνουν την απιστία, και ας το θέλει ο οργανισμός τους (μη ψάχνετε για τέτοιους στο site αυτό), και άνθρωποι που ενώ λόγω "χαραχτήρα" δεν το θεωρούν "σωστό" & "ηθικό", παρόλα αυτά ενδίδουν στην αμαρτία της "βιολογικής" τους ανάγκης. (ή έτσι δικαιολογούνται)
Όπως και να έχει όμως, είμαστε πολλοί εμείς που για τον έναν ή τον άλλον λόγο, τελικά "δοκιμάζουμε" τις ..νοστιμιές της ζωής.

...και όπως έλεγε ένας φίλος μου...
Ενισχύεται τον μεταβολισμό σας, και μη πολυπλοκοποιήτε τις σχέσεις σας.

Μην εισαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ σε αυτο φιλε μου......
 

adam69

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
258
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Μην εισαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ σε αυτο φιλε μου......

...σαφώς και όχι. Απλά καταθέτω τα προσωπικά μου πιστεύω.
Όπως επίσης πιστεύω ότι, ο "χαραχτήρας" και η "βιολογία" του κάθε ανθρώπου αλλάζει περνώντας την ζυγαριά του χρόνου.
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Κι ομως φιλε ειναι το μοναδικο μου ολεθριο λαθος που εχω κανει και το μετανειωνω ακομη................
με εδερνε η μαλακια τοτε βλεπεις και δεν ηξερα να χειριστω μια κατασταση
κοιτουσα να δημιουργησω κατι για το μελλον
και αυτη ηθελε να παρω αμαξι να πηγαινουμε βολτες  :jerking:
μετα ζαχαρωνα κι εγω μια αλλη ενω ειχα τα παντα διπλα μου
(δεν μου αρεσε εμφανισιακα κιολας  :jerking: ειδα και τις ομορφες....  :jerking:)


γιαυτο λεω η ομορφια δεν μετραει παρα πολυ

Απο τοτε δεν εχω βρει καρδια να νιωθει οσα ενιωθε εκεινη για μενα...
η εστω στο περιππου δεν υπαρχει απολυτο ποτε η σχεδον ποτε


Ειναι αυτο που λεμε οτι ποτε δεν εκτιμαμε αυτο που εχουμε διπλα μας μεχρι να το χασουμε....

Πανε 17 ολοκληρα χρονια απο τοτε .....  :'(


τουλαχιστον ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.....
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

πιστεύεις ότι η μεγάλη αγάπη έρχεται στον άνθρωπο μια φορά μόνο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom