Νέα

Πώς κόψατε το κάπνισμα; Συμβουλές - Τρόποι - Εμπειρίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hitman7771
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 82K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tallman

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2007
Μηνύματα
134
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
Toν Οκτωβρη αγορασα ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Το Νοεμβρη αναβαθμισα το ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Απο τον Οκτωβρη εχω να βαλω κανονικο τσιγαρο στο στομα μου.

Καπνιζα 2 Μπακετα Prince σκληρο τη μερα. Εκτοτε, μονο υγρα και αντιστασεις.

Ευελπιστω στο μελλον να μειωσω τη νικοτινη και σε βαθος χρονου να διακοψω κ αυτο ωστε να απαλαχθω μια και καλη
Ακριβως και εγω το ιδιο concept εδω και 1 μηνα, μονο υγρα και αντιστασεις!! Πρωγν καπνιστης 2 πακέτων marlboro medium..  Μετα απο κανα χρόνο θα συνεχίσω να ..ατμιζω, αλλά μόνο φράουλα, σοκολάτα , κονιάκ ή οτιδήποτε άλλη παπαριά φτιάξουν σε εσάνς. Να σται όλοι καλά!
 

tallman

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2007
Μηνύματα
134
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
τα ηλεκτρονικα τσιγαρα είναι παπαριά. Η θα το κόψεις ή δεν θα το κόψεις
Διαφωνώ ριζικά φίλε, είναι ένα υπέροχο αντίμετρο στην καταραμένη συνήθεια του καπνίσματος, με ελάχιστη νικοτίνη που τη χρειαζόμαστε όλοι για να μην έχουμε στερητικά, με ατμό αντί για τον αισχρό καπνό και με την συνήθεια της κίνησης ( εισπνοής ) να παραμένει ώστε να γίνει χαλαρή και ανώδυνη μετάβαση σε αντικαπνιστικο προφίλ σε βάθος χρόνου
 

savkon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2015
Μηνύματα
233
Κριτικές
8
Like
250
Πόντοι
281
Έχω κόψει το τσιγάρο εδώ και 2 χρόνια.Το έκανα σταδιακά.Κάθε μέρα προσπαθούσα και έκανα ένα τσιγάρο λιγότερο.Έτσι σε ένα διάστημα 30 ημερών δεν έκανα κανένα.Είναι δύσκολο πράγματι αλλά με βοήθησε και το γεγονός οτι οι κολητοί μου δεν κάπνιζαν.Έτσι όταν βγαίναμε έξω δεν είχα κάποιον δίπλα μου να καπνίζει.Επίσης  επειδή  το κάπνισμα είναι και συνήθεια είχα πάντα ένα τσιγάρο μέσα στο αυτοκίνητο και όταν έτρωγα φρίκες το κρατούσα στα δαχτυλα η το έβαζα στο στόμα χώρις να το ανάψω όμως.Είχα πετάξει και τον αναπτύρα του αυτοκινήτου για αυτόν τον λόγω.Πρώτα πρέπει να θέλεις να το κόψεις πραγματικά.Όλα τα υπόλοιπα είναι στο μυαλό
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Eγώ κάνω δύο πακέτα την ημέρα
 

kipouross

Νέο Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
0
Εγω έκανα 2 πακέτα την ημέρα. Εως που κάποια ημέρα απλά το αποφάσισα. Και το έκοωα τελείως. Εχουν περάσει 2 χρόνια. Πολλές φορές που το σκέφτομαι μου φαίβεται και εμένα απίστευτο. Και όμως δεν μου έχει κάνει ποτέ να καπνίσω. Ακόμα σε δύσκολες - πιεσμένες περιόδουσ και στιγμές.
warnban.gif
 [/color[/URL]]
 

KOLTREIN

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
63
Like
185
Πόντοι
0
Κάπνιζα από τα 15-16 μου. Όταν έφθασα τα 30 με κάτι φίλους γιατρούς κανονίσαμε όταν πατήσουμε τα 40 να το κόψουμε μαχαίρι με το σκεπτικό ότι μετά από 10 χρόνια , στο 50 μας δλδ, θα είμαστε σαν να μην έχουμε βάλει τσιγάρο στο στόμα μας. Πράγματι  τώρα στο 46 μου μετράω 6 χρόνια χωρίς τσιγάρο ( κάπνιζα 2 με 3  πακέτα moods άφιλτρα και πριν άφιλτρα camel και prince. )  Τον πρώτο μήνα με βοήθησαν πολύ οι τσικλες nicorette , έκοψα για λίγο τον καφέ και τις εξόδους και όποτε είχα έντονη επιθυμία το έριχνα στην γυμναστική. Τώρα πια δεν το σκέφτομαι καθόλου και βέβαια δεν μου λείπει κιόλας....
 

KOLTREIN

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
63
Like
185
Πόντοι
0
Ξέχασα να πω ότι και υπόλοιποι τρεις που ήταν στο κόλπο το κόψανε και αυτοί μαχαίρι. Γενικότερα πιστεύω ότι θα πρέπει να το βάλεις σοβαρά σαν στόχο και να το δεις σαν ένα κακό σπυρί που σου αρέσει να το  ξύνεις αλλά όσο το ξύνεις τόσο μεγαλώνει η πληγή. Άλλωστε μετά από κάποια χρόνια δεν καπνίζεις απο ευχαρίστηση όποτε ΕΣΥ θέλεις αλλά επειδή είσαι εθισμένος και για να πάρεις τη δόση σου κανονίζεις την ζωή σου σύμφωνα με αυτό. Παρτο λοιπόν εγωιστικά και όρισε ΕΣΥ τον εαυτό σου και όχι ένα άψυχο πράγμα που πολλές φορές σε κάνει και αντικοινωνικό......
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
μαχαιρι....οποιος εχει αρχιδια!
 

thelwboutakia

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
11
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Μαχαίρι. τρεις μήνες Έψαχνα πάνω μου να βρω σε ποια τσέπη εχω το καπνό. μετά τα πράματα έγιναν πιο εύκολα. 3 χρόνια καθαρός κ ακόμα το θέλω δυστυχώς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom