Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 394K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Τι δε καταλαβαίνετε επιτέλους?

Στην Ελλάδα ζούμε....αν είσαι ο κάθε φτωχομπινές και ρίξεις έξω τα καράβια σου έρχονται τα ματ και σου σπάνε την πόρτα για να σε βγάλουν έξω

Αν είσαι κυβέρνηση και χρεοκοπήσεις έναν δημόσιο οργανισμό κλέβοντας 1 δις και λόγω αυτού πάρεις στο λαιμό σου και καμιά 50αριά παιδάκια.....

έχεις πολιτικές ευθύνες ζητάς συγνώμη για 1 μήνα και μετά ξανά μπαίνεις στη βουλή.

έχω βαρεθεί ένα χρόνο να λέμε τα ίδια και τα ίδια :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τι δε καταλαβαίνετε επιτέλους?

Στην Ελλάδα ζούμε....αν είσαι ο κάθε φτωχομπινές και ρίξεις έξω τα καράβια σου έρχονται τα ματ και σου σπάνε την πόρτα για να σε βγάλουν έξω

Αν είσαι κυβέρνηση και χρεοκοπήσεις έναν δημόσιο οργανισμό κλέβοντας 1 δις και λόγω αυτού πάρεις στο λαιμό σου και καμιά 50αριά παιδάκια.....

έχεις πολιτικές ευθύνες ζητάς συγνώμη για 1 μήνα και μετά ξανά μπαίνεις στη βουλή.

έχω βαρεθεί ένα χρόνο να λέμε τα ίδια και τα ίδια :2funny:
Ξαναμπαινεις στη Βουλη επειδη καποιοι σε ψηφισαν. Αρα προφανως η αποψη περί "ενοχής" του πολιτικου προσωπικου μαλλον δεν ειναι η κρατούσα στον κοσμο. Κάτι που φανηκε και στις εκλογες γενικώς δυο μηνες μετα. Στην Θεσσαλία που προφανως υπηρχαν ευθυνες του πολιτικου προσωπικου για την καταστροφη, εκεί αποδόθηκε η ευθυνη και στην καλπη.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Τύπε μου, εδω λιγο παρακατω εχει ενα χωριουδακι, και σε μια διασταυρωση δυο χωματοδρομων, που περναει αυτοκινητο καθε τρεις ωρες, εγινε ενα θανατηφορο τροχαιο ατυχημα. Οι συγγενείς ξέρεις τι λεγανε? Ότι επρεπε να υπαρχει φανάρι στο σημειο. Κατι τετοιο μου θυμιζει ολο αυτο. Τηλεδιοίκηση ΔΕΝ εχουμε απο το 1821. Αλλά η γραμμή ειναι η ιδια. Δεν ειδα να σκοτωνεται κοσμος καθε χρονο επειδη δεν εχουμε τηλεδιοικηση. Ανθρωπινο λαθος ειναι, πώς να το κανουμε. Αν αυριο μεθαυριο ξανασυμβει κατι ΜΕ τηλεδιοικηση, τι θα λεμε? Οτι ηταν αμαρτωλη η συμβαση? Και?
Τύπε μου....με τέτοια επιχειρήματα δεν πας πουθενά....τον έκλεισες μέσα τον αθώο....

1. Μιλάμε για την μοναδική εθνική γραμμή τρένου που μεταφέρει καθημερινά τους πάντες και τα πάντα.
2. Κάποιοι πολύ πιο γνώστες και εμένα και από εσένα αποφάσισαν ότι χρειάζεται και το πλήρωσαν για να το εφαρμόσουμε όμως εμείς κάναμε κομπίνες πήραμε τα λεφτά και δεν το εφαρμόσαμε.
3. Η μη ύπαρξη ατυχήματος δεν πιστοποιεί ότι δεν χρειάζεται σύστημα ασφαλείας αλλά το ένα ατύχημα που έγινε πιστοποιεί την αναγκαιότητα του συστήματος ασφαλείας.

Είσαι εντελώς άσχετος με την ασφάλεια αν τα πιστεύεις αυτά. Κάποτε δεν υπήρχαν ούτε τα πρότυπα του CE αλλά σήμερα ούτε αναπτήρα δεν μπορείς να πάρεις χωρίς πιστοποίηση.

Τι είσαι πρωτόγονος?
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τύπε μου....με τέτοια επιχειρήματα δεν πας πουθενά....τον έκλεισες μέσα τον αθώο....

1. Μιλάμε για την μοναδική εθνική γραμμή τρένου που μεταφέρει καθημερινά τους πάντες και τα πάντα.
2. Κάποιοι πολύ πιο γνώστες και εμένα και από εσένα αποφάσισαν ότι χρειάζεται και το πλήρωσαν για να το εφαρμόσουμε όμως εμείς κάναμε κομπίνες πήραμε τα λεφτά και δεν το εφαρμόσαμε.
3. Η μη ύπαρξη ατυχήματος δεν πιστοποιεί ότι δεν χρειάζεται σύστημα ασφαλείας αλλά το ένα ατύχημα που έγινε πιστοποιεί την αναγκαιότητα του συστήματος ασφαλείας.

Είσαι εντελώς άσχετος με την ασφάλεια αν τα πιστεύεις αυτά. Κάποτε δεν υπήρχαν ούτε τα πρότυπα του CE αλλά σήμερα ούτε αναπτήρα δεν μπορείς να πάρεις χωρίς πιστοποίηση.

Τι είσαι πρωτόγονος?
Εισαι βεβαιος οτι πρωτιστως η τηλεδιοικηση αφορα την ασφαλεια και οχι την ταχυτητα;
Στην Γερμανια και την Ιταλια που ειχαν τον τελευταιο καιρο επισης πολυνεκρα ατυχηματα στο σιδηροδρομο, γιατι δεν τα αποσόβησε η τηλεδιοικηση;
Εχουμε βρει μια καραμελα με την "τηλεδιοικηση", βρηκαμε οτι υπαρχει και ρεμούλα εκει (σώωωωπα) και βγαλαμε συμπερασμα περι ενοχης ολων για δολοφονια. Ε δεν παει ετσι φιλε, σορυ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Ξαναμπαινεις στη Βουλη επειδη καποιοι σε ψηφισαν. Αρα προφανως η αποψη περί "ενοχής" του πολιτικου προσωπικου μαλλον δεν ειναι η κρατούσα στον κοσμο. Κάτι που φανηκε και στις εκλογες γενικώς δυο μηνες μετα. Στην Θεσσαλία που προφανως υπηρχαν ευθυνες του πολιτικου προσωπικου για την καταστροφη, εκεί αποδόθηκε η ευθυνη και στην καλπη.
Αρχοντας δεν ειμαι. Ενας ανθρωπος που προσπαθει να συζητησει νηφαλια ειμαι, αναμεσα σε αναιδείς και έξαλλους.
Και τον κοσκοτά αν ρώταγες τον λαό μπορεί να τον έκανε προθυπουργό αλλά δε σημαίνει ότι δεν είχε παρανομήσει.

Σε κάθε ποστ το κάνεις χειρότερο...πολύ νηφάλιος ναι....καλύτερα βέβαια αναιδείς παρά αδαής :confused:
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.058
Like
702
Πόντοι
96
Γιατι ειναι παρανομο?
Ξέρεις αν η μεταφορά του διασφάλιζε τους κανόνες ασφαλείας ;το γεγονός ότι τινάχτηκε σαν πυροτεχνημα δεν σεβαζεί σε σκέψεις ; δεν αντιλαμβάνεσαι ότι λογω της προκληθησας πυρκαγιάς αυξήθηκε ο αριθμός των θυμάτων καθώς βαγόνι ένα και δύο έλιωσαν από την θερμοκρασία; η πάλι θα το πάμε η κότα έκανε το αβγό η το αυγό η κότα;δεν αντιλαμβάνεσαι ότι το βιαστικό μπάζωμα του χώρου εγκλήματος γεννά υποψίες;το ότι για αυτό το θέμα οι δικαστικη εξουσία έχει μείνει απαθής; τα παιδιά του Ζεβεδαίου ποιον έχουν πατέρα ....ΝΔ και ξερό ψωμί όπως είπε και το πουλεν ωχ fm?
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Εισαι βεβαιος οτι πρωτιστως η τηλεδιοικηση αφορα την ασφαλεια και οχι την ταχυτητα;
Στην Γερμανια και την Ιταλια που ειχαν τον τελευταιο καιρο επισης πολυνεκρα ατυχηματα στο σιδηροδρομο, γιατι δεν τα αποσόβησε η τηλεδιοικηση;
Εχουμε βρει μια καραμελα με την "τηλεδιοικηση", βρηκαμε οτι υπαρχει και ρεμούλα εκει (σώωωωπα) και βγαλαμε συμπερασμα περι ενοχης ολων για δολοφονια. Ε δεν παει ετσι φιλε, σορυ
Οκ μπρό....

αφού ένας δικηγόρος μας λέει ότι αν σε συμπαθεί ο κόσμος δεν έισαι εγκληματίας και πρέπει να μπεις στη βουλή με ασυλία τότε είμαστε οκ.

Τι έχει σειρά μετά? Να ψηφίσουμε κανέναν αντεροβγάλτη ή κανέναν βιαστή???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Και τον κοσκοτά αν ρώταγες τον λαό μπορεί να τον έκανε προθυπουργό αλλά δε σημαίνει ότι δεν είχε παρανομήσει.

Σε κάθε ποστ το κάνεις χειρότερο...πολύ νηφάλιος ναι....καλύτερα βέβαια αναιδείς παρά αδαής :confused:
Και αδαής να ειμαι, ας μου εξηγησετε πού κανω λαθος.
Κατι ποσταρισματα για εμετούς και γραφικούς και για "αν ηταν το παιδι σου" διαβασα. Ουσία μόνο εσυ προσπαθεις να συμβαλλεις
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.058
Like
702
Πόντοι
96
Αυτο λεω, προφανως υπαρχουν ευθυνες για κακοδιαχειριση αλλά αυτο ειναι αλλο θεμα. Επειδη ομως ως συνηθως παλι καποιοι καταλαβαινουν ό,τι θελουν, και εχω ψιλοβαρεθει, το κλεινω εδω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Οχι φίλε, δεν εχω να σας πω τιποτα, ενα χρονο τα ιδια λεμε, βαρεθηκα
Σωστά είναι βαρετό άλλο ένα κρατικό έγκλημα να μένει ατιμώρητο..
ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΤΟ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΟ
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.145
Κριτικές
2
Like
18.668
Πόντοι
3.656
Τύπε μου, εδω λιγο παρακατω εχει ενα χωριουδακι, και σε μια διασταυρωση δυο χωματοδρομων, που περναει αυτοκινητο καθε τρεις ωρες, εγινε ενα θανατηφορο τροχαιο ατυχημα. Οι συγγενείς ξέρεις τι λεγανε? Ότι επρεπε να υπαρχει φανάρι στο σημειο. Κατι τετοιο μου θυμιζει ολο αυτο. Τηλεδιοίκηση ΔΕΝ εχουμε απο το 1821. Αλλά η γραμμή ειναι η ιδια. Δεν ειδα να σκοτωνεται κοσμος καθε χρονο επειδη δεν εχουμε τηλεδιοικηση. Ανθρωπινο λαθος ειναι, πώς να το κανουμε. Αν αυριο μεθαυριο ξανασυμβει κατι ΜΕ τηλεδιοικηση, τι θα λεμε? Οτι ηταν αμαρτωλη η συμβαση? Και?
επειδή ατυχήματα γίνονται και με τα φανάρια ,ακόμη και όταν τηρείται το όριο ταχύτητας ,
να τα καταργήσουμε όλα , φανάρια-τροχαία-διαζώματα τα πάντα όλα
Και να επιτρέπουμε τα επιβατικά με καύσιμες ύλες να γκαζώνουν παντού ,μαζί με τις νταλίκες
αφού ατυχήματα συμβαίνουν και με τα σάξο και τα παπάκια
Ή να γυρίσουμε στο 1821 με τα κάρα ... πως δεν τα σκέφτηκαν αυτοί που εκσυγχρονίζουν τα συστήματα ασφαλείας ρε γαμώτο ? :dunno:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Οκ μπρό....

αφού ένας δικηγόρος μας λέει ότι αν σε συμπαθεί ο κόσμος δεν έισαι εγκληματίας και πρέπει να μπεις στη βουλή με ασυλία τότε είμαστε οκ.

Τι έχει σειρά μετά? Να ψηφίσουμε κανέναν αντεροβγάλτη ή κανέναν βιαστή???
Οχι ρε φιλε, δεν λεω αυτο. Αλλά αν ούτε η δικαιοσυνη, ούτε ο κοσμος αποδιδει ευθύνη στο πολιτικο προσωπικο, ποιος θα την αποδώσει; Τα 300 προφιλ των εξαλλων του τουιτερ και του ινσταγκραμ; Αυτο λεω.
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.058
Like
702
Πόντοι
96
Οκ μπρό....

αφού ένας δικηγόρος μας λέει ότι αν σε συμπαθεί ο κόσμος δεν έισαι εγκληματίας και πρέπει να μπεις στη βουλή με ασυλία τότε είμαστε οκ.

Τι έχει σειρά μετά? Να ψηφίσουμε κανέναν αντεροβγάλτη ή κανέναν βιαστή???
Μην σκας έχουμε πατριώτες εφοπλιστές το ίδιο είναι...
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.203
Πόντοι
786
Ξαναμπαινεις στη Βουλη επειδη καποιοι σε ψηφισαν. Αρα προφανως η αποψη περί "ενοχής" του πολιτικου προσωπικου μαλλον δεν ειναι η κρατούσα στον κοσμο. Κάτι που φανηκε και στις εκλογες γενικώς δυο μηνες μετα. Στην Θεσσαλία που προφανως υπηρχαν ευθυνες του πολιτικου προσωπικου για την καταστροφη, εκεί αποδόθηκε η ευθυνη και στην καλπη.
όχι, ο αγοραστός έχασε μάλλον λόγω των πλημμυρών
και επειδή κατέβηκε μια αντάρτισα ονόματι τζανακούλη,
ειδάλλως θα κέρδιζε στην α΄ κυριακή,
μεταξύ των δύο κυριακών το κλίμα άλλαξε, όπως πχ και στην αθήνα-θεσσαλονίκη-τύρναβο,
και έχασε 50.000 ψηφοδέλτια,
κάτι ήξερε ο ζαν και έλεγε ότι το σωστό εκλογικό σύστημα των δημοτικών πρέπει να εφαρμοστεί και στις βουλευτικές
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Και αδαής να ειμαι, ας μου εξηγησετε πού κανω λαθος.
Κατι ποσταρισματα για εμετούς και γραφικούς και για "αν ηταν το παιδι σου" διαβασα. Ουσία μόνο εσυ προσπαθεις να συμβαλλεις
Η ουσία είναι μία αφού την ψάχνεις :

Επειδή εμείς μπροστά στην Ευρώπη ήμασταν και είμαστε πρωτόγονοι δεν σημαίνει ότι οι μαλακίες που πιστεύουμε είναι σωστές.

Η ασφάλεια είναι μια επιστήμη που εξελίσσεται τεχνολογικά και στις πρακτικές του κόσμου.

Μας πλήρωσαν για συστήματα ασφαλείας και εμείς βάλαμε τους ολιγάρχες να τα φάνε και φτιάξαμε ρυθμιστικές αρχές για να υπογράφουν ότι όλα είναι καλά.

Αυτά ακούγονται στην εξεταστική που εσύ χλευάζεις. Μιλάμε για τις διαδικασίες που είναι μέρος της ασφάλειας και ήταν για γέλια. Μιλάμε για τα συστήματα που έπρεπε να μπουν και δεν μπήκαν ποτέ. Εσύ αυτά τα προσπερνάς.

Η ουσία είναι ότι σε αυτό το θέμα είσαι όσο πιο λάθος γίνεται και το επιβεβαιώνεις με κάθε ποστ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
όχι, ο αγοραστός έχασε μάλλον λόγω των πλημμυρών
και επειδή κατέβηκε μια αντάρτισα ονόματι τζανακούλη,
ειδάλλως θα κέρδιζε στην α΄ κυριακή,
μεταξύ των δύο κυριακών το κλίμα άλλαξε, όπως πχ και στην αθήνα-θεσσαλονίκη-τύρναβο,
και έχασε 50.000 ψηφοδέλτια,
κάτι ήξερε ο ζαν και έλεγε ότι το σωστό εκλογικό σύστημα των δημοτικών πρέπει να εφαρμοστεί και στις βουλευτικές
Ναι σωστα, ελεγε οτι στις "δευτερες" εκλογες επρεπε να ειναι μονο τα δυο πρωτα κομματα. Και αυτοι οι ανθρωποι ψηφιζουν
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Οχι ρε φιλε, δεν λεω αυτο. Αλλά αν ούτε η δικαιοσυνη, ούτε ο κοσμος αποδιδει ευθύνη στο πολιτικο προσωπικο, ποιος θα την αποδώσει; Τα 300 προφιλ των εξαλλων του τουιτερ και του ινσταγκραμ; Αυτο λεω.
Πότε να προλάβει η δικαιοσύνη να αποδώσει ευθύνες όταν υπάρχει βουλευτική ασυλία και στην εξεταστική επιτροπή έχει την πλειοψηφία ο ηθικός αυτουργός?

Είσαι καθόλου με τα καλά σου?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Η ουσία είναι μία αφού την ψάχνεις :

Επειδή εμείς μπροστά στην Ευρώπη ήμασταν και είμαστε πρωτόγονοι δεν σημαίνει ότι οι μαλακίες που πιστεύουμε είναι σωστές.

Η ασφάλεια είναι μια επιστήμη που εξελίσσεται τεχνολογικά και στις πρακτικές του κόσμου.

Μας πλήρωσαν για συστήματα ασφαλείας και εμείς βάλαμε τους ολιγάρχες να τα φάνε και φτιάξαμε ρυθμιστικές αρχές για να υπογράφουν ότι όλα είναι καλά.

Αυτά ακούγονται στην εξεταστική που εσύ χλευάζεις. Μιλάμε για τις διαδικασίες που είναι μέρος της ασφάλειας και ήταν για γέλια. Μιλάμε για τα συστήματα που έπρεπε να μπουν και δεν μπήκαν ποτέ. Εσύ αυτά τα προσπερνάς.

Η ουσία είναι ότι σε αυτό το θέμα είσαι όσο πιο λάθος γίνεται και το επιβεβαιώνεις με κάθε ποστ.
Πού χλευασα την εξεταστικη; Αλλοι την χλευαζουν. Ωραια, τι θελεις να πω? Οτι φταιει η κυβερνηση του 2023 επειδη επι 50 χρονια δεν μπηκε η τηλεδιοικηση που θα εμποδιζε τα τρενα να μπουν στην ιδια γραμμη ; Και αφου δεν μπηκε ειναι δολοφονοι οι τελευταιοι; Ωραια, να το πω για να ικανοποιηθουν διαφοροι ακομη κι αν δεν το πιστευω, αλλά πρεπει να το πει και καποιος πιο αρμοδιος απο μενα και σενα. Και δεν βλεπω να το λεει κανενας. Το επομενο επεισοδιο πιο ειναι; Οτι ο κοσμος ειναι χαζός και η δικαιοσυνη πουλημενη; Ωραια, να το πω κι αυτο. Ενταξει ειμαστε τωρα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom