Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπέρες σε όλους κ περαστικά στο αρχηγείο της ομάδας.

Έγινε πολύ καλό τουρνουά χθες. Πηρα πρώτη φορά μέρος σε 1rebuy+1Add on.

Εγγραφές 21, rebuy 4, Add on 17, prize pool 3780, 1ος:1590, 2ος:980, 3ος:680, 4ος:530

Πήγαμε παρέα με τον Αντώνη.

Τον Αντώνη εξακολουθεί να τον ακολουθεί η γκαντεμιά.
Στην πρώτη ώρα που είχε rebuy, ενώ έπιανε καλά φύλλα, δεν πάντρεψε κάτω τπτ κ έμεινε με λίγες μάρκες όπου κ έκανε Add on.
Δυστυχός τα σκουπίδια πήγαιναν κ έρχονταν.Έκανε υπομονή ώσπου τα σπρώχνει 6000 μάρκες με 5-5. Κολλάρει ένας που κρατούσε Q-4 καρά.
Φλοπ: 3 καρά κ έφυγε 13ος.

Εγώ τώρα ξεκίνησα καλά. Έπιανα καλά φύλλα κ με raise pre flop κ c-bet μετά έχτιζα το στακ μου.
Σε θέση big blind πέρνω Α-10 μπαστούνια. Raise το μπάτον(ένας πολύ επιθετικός παίκτης κ chip leader του τραπεζιού) κ φυσικά κολλάρο.
Φλοπ: 3-Α-J με 2 καρά κ κανένα μπαστούνι. C-bet ο raiser κ κολλάρο.
Τερν: J μπαστούνι. Bet o raiser κολλαρο εγώ.
Ρίβερ: 5 καρό. Μου ποντάρει το στακ μου τότε γύρο 8000. Σκέφτομαι σκέφτομαι κ κολλάρο κ μακάρει.
New chip leader το τραπέζι πλέον.  ;)
Κάνω μια κοιλιά μέχρι την ώρα του Add on αλλά στην ουσία δεν έχασα τπτ. Κανά δυο blinds.
Ώρα για Add on κ δεν κάνω έχοντας 23000 μάρκες.

Μετά η κοιλιά συνεχίστηκε κ δεν πάντρευα τπτ πέφτοντας στις 17000 ώσπου από θέση μπάτον κρατώντας 9-Q καρά ανοίγει φλοπ με 3 καρά.
Γινεται από το utg bet, raise από έναν άλλο κ All in από εμένα. Φολντάρανε κ οι 2 κ πήγα πάλι κάπου στις 22500.
Τα blinds ανεβαιναν πολύ επικίνδυνα. 500/1000/100
Μετά από θέση μπάτον πάλι πέρνω Α-J καρα κ κάνω Raise 3000. Το big blind κάνει All in 14000 μάρκες. Μετά από πολύ σκέψη κάνω call κ δείχνει A-Q οφ.
Φλοπ: J-Q-3 κανένα καρό
Τερν ριβερ σκουπίδια κ χάνω σχεδόν το μισό μου στακ.
Υπομονή μετά κ με λίγο κλέψιμο κ C-bet, φτάνω κάπου στις 18000 πηγαίνοντας στο τελικό τραπέζι(9άρι) ως short stack.
Τα blinds τεράστια πλέων 2000/4000/500 κ δεν είχε πια call, μόνο All in.
Περίμενα καρτερικά.
Παράλληλα είχαμε 2 αποχωρήσεις κ μένουμε 7.
Utg με 4-4 κάνω All in κ με βλέπει το big blind που ήταν κ αυτός short stack μετά από μένα. Δείχνει Α-7 οφ.
Τα 4-4 μου κρατάνε κ double up. Μεγάλη ανάσα.
Ο τύπος μετά είχε μεινει με λίγες μάρκες, τα σπρώχνει κ φεύγει 7oς.
Λίγο μετά σε ένα καλό κόλπο εμπλέκεται ο chip leader του τραπεζιού, με τον αμέσως επόμενο σε μάρκες από εμένα.
Ρεστάρει κ ευτυχώς για μένα τον στέλνει αδιάβαστο.
Μένουμε 5 κ παίζουμε για το bouble πια.
Κάνει πρόταση ο τρίτος σε μάρκες ο 5ος να πάρει από όλους από 1 50άρικο δηλ 200.
Συμφωνήσαμε όλοι(95% πάντα κάτι πέρνει το bouble).
Άνετος πια που δεν θα φύγω με άδεια χέρια, πίανω 5-5 από utg κ με κολλάρει το big blind με 10-Κ
Φλοπ: 2-5-10 Ωραιότατα λέω.
Τερν: 10 ώρα είναι λέω.
Ρίβερ: Q κ φτάνω κάπου στις 40000.
7ψυχος πανάθεμα με.
Τα blinds δολοφονικά. 4000/8000/500
Πέρασαν 2 φορές από πάνω μου χωρίς να μπορώ να ρεστάρω κ μένω με 12000.
Από μπάτον σπρώχνω τις 12000 με 10-Κ μπαστούνια.
Auto-call το big blind κ chip leader του τραπεζιού κ δείχνει 4-7 μπαστούνια.
Φλοπ: 4-7-8 ήμαρτον λέω.
Τερν κ ρίβερ αδιάφορα κ αποχώρησα 5ος με το 200άρι του deal.

Το επόμενο ραντεβού, εκτός απροόπτου θα είναι μετά το Πάσχα.
Έως τότε να μαστε καλά.
























 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Ελα ρε Υπαρχηγε!!!!!!!Παραλίγο να σε δώσω στο AMBER ALERT!Περαστικά σου ρε φίλε,κάτσε μεσα να δυναμώσεις,γιατί σημερα φυσικά και δεν πάμε,ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΟΜΩΣ........Ειδικά την Κυριακή θα παιξει μεγάλη πληρότητα στην ομαδα....CAVO-JIM-PREMIOUM-ADMIRAL...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Σε ευχαριστω πολυ Αρχηγε μου επισης ελπιζω να'σαι εντελως καλα περδικι :rockon: :rockon: :rockon:!!! Ε ρε πορωση με το AMBER ALERT.. :dancing: :2funny:!!! Αν μου ταξεις πληροτητα αυτη τη Τεταρτη ψηνομαι να ερθω γιατι σας πεθυμησα ρε παιδες
Αδερφια Συναγωνιστες θελω να ξαναγωνιστουμε ολοι μαζι :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!

[size=40pt]GO GO BOU POKER TEAM και παλι μαζι.. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon::rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Καλησπέρες σε όλους κ περαστικά στο αρχηγείο της ομάδας.

Έγινε πολύ καλό τουρνουά χθες. Πηρα πρώτη φορά μέρος σε 1rebuy+1Add on.

Εγγραφές 21, rebuy 4, Add on 17, prize pool 3780, 1ος:1590, 2ος:980, 3ος:680, 4ος:530

Πήγαμε παρέα με τον Αντώνη.

Τον Αντώνη εξακολουθεί να τον ακολουθεί η γκαντεμιά.
Στην πρώτη ώρα που είχε rebuy, ενώ έπιανε καλά φύλλα, δεν πάντρεψε κάτω τπτ κ έμεινε με λίγες μάρκες όπου κ έκανε Add on.
Δυστυχός τα σκουπίδια πήγαιναν κ έρχονταν.Έκανε υπομονή ώσπου τα σπρώχνει 6000 μάρκες με 5-5. Κολλάρει ένας που κρατούσε Q-4 καρά.
Φλοπ: 3 καρά κ έφυγε 13ος.

Εγώ τώρα ξεκίνησα καλά. Έπιανα καλά φύλλα κ με raise pre flop κ c-bet μετά έχτιζα το στακ μου.
Σε θέση big blind πέρνω Α-10 μπαστούνια. Raise το μπάτον(ένας πολύ επιθετικός παίκτης κ chip leader του τραπεζιού) κ φυσικά κολλάρο.
Φλοπ: 3-Α-J με 2 καρά κ κανένα μπαστούνι. C-bet ο raiser κ κολλάρο.
Τερν: J μπαστούνι. Bet o raiser κολλαρο εγώ.
Ρίβερ: 5 καρό. Μου ποντάρει το στακ μου τότε γύρο 8000. Σκέφτομαι σκέφτομαι κ κολλάρο κ μακάρει.
New chip leader το τραπέζι πλέον.  ;)
Κάνω μια κοιλιά μέχρι την ώρα του Add on αλλά στην ουσία δεν έχασα τπτ. Κανά δυο blinds.
Ώρα για Add on κ δεν κάνω έχοντας 23000 μάρκες.

Μετά η κοιλιά συνεχίστηκε κ δεν πάντρευα τπτ πέφτοντας στις 17000 ώσπου από θέση μπάτον κρατώντας 9-Q καρά ανοίγει φλοπ με 3 καρά.
Γινεται από το utg bet, raise από έναν άλλο κ All in από εμένα. Φολντάρανε κ οι 2 κ πήγα πάλι κάπου στις 22500.
Τα blinds ανεβαιναν πολύ επικίνδυνα. 500/1000/100
Μετά από θέση μπάτον πάλι πέρνω Α-J καρα κ κάνω Raise 3000. Το big blind κάνει All in 14000 μάρκες. Μετά από πολύ σκέψη κάνω call κ δείχνει A-Q οφ.
Φλοπ: J-Q-3 κανένα καρό
Τερν ριβερ σκουπίδια κ χάνω σχεδόν το μισό μου στακ.
Υπομονή μετά κ με λίγο κλέψιμο κ C-bet, φτάνω κάπου στις 18000 πηγαίνοντας στο τελικό τραπέζι(9άρι) ως short stack.
Τα blinds τεράστια πλέων 2000/4000/500 κ δεν είχε πια call, μόνο All in.
Περίμενα καρτερικά.
Παράλληλα είχαμε 2 αποχωρήσεις κ μένουμε 7.
Utg με 4-4 κάνω All in κ με βλέπει το big blind που ήταν κ αυτός short stack μετά από μένα. Δείχνει Α-7 οφ.
Τα 4-4 μου κρατάνε κ double up. Μεγάλη ανάσα.
Ο τύπος μετά είχε μεινει με λίγες μάρκες, τα σπρώχνει κ φεύγει 7oς.
Λίγο μετά σε ένα καλό κόλπο εμπλέκεται ο chip leader του τραπεζιού, με τον αμέσως επόμενο σε μάρκες από εμένα.
Ρεστάρει κ ευτυχώς για μένα τον στέλνει αδιάβαστο.
Μένουμε 5 κ παίζουμε για το bouble πια.
Κάνει πρόταση ο τρίτος σε μάρκες ο 5ος να πάρει από όλους από 1 50άρικο δηλ 200.
Συμφωνήσαμε όλοι(95% πάντα κάτι πέρνει το bouble).
Άνετος πια που δεν θα φύγω με άδεια χέρια, πίανω 5-5 από utg κ με κολλάρει το big blind με 10-Κ
Φλοπ: 2-5-10 Ωραιότατα λέω.
Τερν: 10 ώρα είναι λέω.
Ρίβερ: Q κ φτάνω κάπου στις 40000.
7ψυχος πανάθεμα με.
Τα blinds δολοφονικά. 4000/8000/500
Πέρασαν 2 φορές από πάνω μου χωρίς να μπορώ να ρεστάρω κ μένω με 12000.
Από μπάτον σπρώχνω τις 12000 με 10-Κ μπαστούνια.
Auto-call το big blind κ chip leader του τραπεζιού κ δείχνει 4-7 μπαστούνια.
Φλοπ: 4-7-8 ήμαρτον λέω.
Τερν κ ρίβερ αδιάφορα κ αποχώρησα 5ος με το 200άρι του deal.

Το επόμενο ραντεβού, εκτός απροόπτου θα είναι μετά το Πάσχα.
Έως τότε να μαστε καλά.

Συγχαρητηρια Σταυρακα και για την επιδοση αλλα και για το εκπληκτικο Επικο Σεντονι!!! Μεγας ποκερικος αθλητικογραφος ;) :cheesy: :rockon: :rockon: :rockon:!!!! Τι τραγικο σακ αουτ ηταν αυτο Γενικε μου που σε εστειλε στο ρειλ ενω τον ειχες ντομινειτιντ στα μπαστουνια εναντιων του τσιπ λιντερ καλα δε πηγαινε πασο με τιποτα αυτος.. :idiot: :headbang: :headbang:!!!!
Τεσπα και παλι καλα και εις ανωτερα ευχομαι και εις αλλα με υγεια :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!

[size=50pt]GO GO BOU RODOS POKER TEAM :rockon: :rockon: :rockon: :rockon::rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.001
Πόντοι
1.486
Αρχηγε μου εχεις ΠΜ..!!!
Η απάντηση ΔΗΜΟΣΙΑ αρχικά και μετα πριβέ αν δεν γινει αντιληπτη...
Κάποια τελειωμένα στρακια που βρίζουν σε πμ τα μελη της ομάδας αλλά απευθύνονται εμμέσως και σε μενα,να εχουν το νου τους....Δε θελω και πολύ να τους βγαλω στη σεντρα..Εχω τον τρόπο....
LAST WARNING....
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
XAXA ;) :cheesy: :grin: :2funny: Εισαι Θεος Αρχηγε μου δε με ειπες ομως τι θα γινει με την ομαδα αυτη τη βδομαδα η πληρης πλεροτητα προβλεπεται μονον δια την Κυριακη.. :huh: :think: :S :- :- :- :( :( :(;;;???

Αντε γιατι ανυπομονω να ξαναριχτουμε στον αγωνα ολοι μαζι GO GO GO!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Πως εισαι απ'την ασθενεια Ναυαρχε μου τελειως καλα ελπιζω εντελως περδικι και ετοιμοπολεμος.. ;) :ak: :ak: :ak: :uzi: :uzi: :uzi: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=40pt]Που ειναι ο Ναυαρχος και Αρχηγος μας.. :huh: :huh: :huh: :think: :think: :think: :S :S :S;;;;?????????????
Μπαινει στο φορουμ σχολιαζει σε λοιπα θρεντς και δεν αφιερωνει το παραμικρο χρονο για την ομαδα μας την αφηνει ακεφαλη και χωρις αρχηγικη καθοδηγη τετοια μερα παραμονη ιστορικης συναντησεως... :- :- :- :- :o :o :o :o :( :( :( :'( :'( :'(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Που ειναι ο Ναυαρχος μας αφηνει ξεκρεμαστους τετοια μερα μας στερει την παρουσια του και την Αυρα του... :- :- :- :- :- :( :( :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Που ειναι ο Αρχηγγγγγγγοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςς ειναι ΑΠΩΩΩΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ :- :- :- :- :- :- :- :o :o :o :o :o :o :o :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.001
Πόντοι
1.486
[size=40pt]Που ειναι ο Ναυαρχος και Αρχηγος μας.. :huh: :huh: :huh: :think: :think: :think: :S :S :S;;;;?????????????
Μπαινει στο φορουμ σχολιαζει σε λοιπα θρεντς και δεν αφιερωνει το παραμικρο χρονο για την ομαδα μας την αφηνει ακεφαλη και χωρις αρχηγικη καθοδηγη τετοια μερα παραμονη ιστορικης συναντησεως... :- :- :- :- :o :o :o :o :( :( :( :'( :'( :'(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Που ειναι ο Ναυαρχος μας αφηνει ξεκρεμαστους τετοια μερα μας στερει την παρουσια του και την Αυρα του... :- :- :- :- :- :( :( :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Που ειναι ο Αρχηγγγγγγγοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςς ειναι ΑΠΩΩΩΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ :- :- :- :- :- :- :- :o :o :o :o :o :o :o :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
Τωρα ξύπνησες???τόσες μερες που σχολιάζουμε εδω είσαι εξαφανισμένος,τωρα φωναζεις????Τέλος πάντων, η ομάδα κατεβαίνει σχεδόν πλήρης σημερα για να σκορπίσει τους αντιπάλους της!!!
[size=15pt]LOXXOS....................OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
CAVO......................OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
ADMIRAL...................OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
[/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
[size=20pt]BE THE FORCE WITH US!!!!!!!!!!GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Τωρα ξύπνησες???τόσες μερες που σχολιάζουμε εδω είσαι εξαφανισμένος,τωρα φωναζεις????Τέλος πάντων, η ομάδα κατεβαίνει σχεδόν πλήρης σημερα για να σκορπίσει τους αντιπάλους της!!!
[size=15pt]LOXXOS....................OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
CAVO......................OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
ADMIRAL...................OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
[/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
[size=20pt]BE THE FORCE WITH US!!!!!!!!!!GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

Καλημέρα κ καλή επιτυχία μάγκες.

Είμαι σίγουρος πως θα διαπρέψει κ πάλι η ομάδα..  ;) :dancing:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.001
Πόντοι
1.486
Καλημέρα κ καλή επιτυχία μάγκες.

Είμαι σίγουρος πως θα διαπρέψει κ πάλι η ομάδα..  ;) :dancing:
Καλημερα Ποκεράδες....Η θρυλική/ηρωική/συγκλονιστική ομάδα μας, μετά από εναν καταιγιστικό αγώνα, μπήκε ΕΚ ΝΕΟΥ στα επαθλα χτες με ΔΥΟ ΜΕΛΗ της στο τελικό τραπέζι...Μονο ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ αξίζουν στον ΗΡΩΙΚΟ ΥΠΑΡΧΗΓΟ όπου κατάφερε να αναρριχηθεί στην 5η θεση ενός filed 45 παικτων και να προσθέσει μια ακόμα χρυση σελίδα στην ιστορία της BOU POKER TEAM.
Ξεκινώντας να ξετυλίξουμε το κουβαρι της χτεσινής βραδιάς, η κλήρωση εφερε εμένα και το LOXXO μαζί και τον CAVO χωριστα....Το πρωτο διωρο στο τραπέζι μας είχε πολύ χαβαλέ και συγκίνηση,αφου τα δυο μελη της ομάδας περίμεναν την κατάλληλη στιγμή για να κατασπαράξουν τους αντιπάλους τους...Αυτό εγινε συνήθεια βεβαια μετά το BREAK οταν ενας ενας ,οποιος κακόμοιρος επεφτε στο δρόμο μας επαιρνε την αγουσα για το rail!!
Καποια στιγμή σπασανε τα τραπέζια σε τρία και τότε ήρθε στο τραπέζι μας και ο CAVO και καθισε διπλα μου!!Παραδίπλα ο Υπαρχηγός κι εμεις οι δυο παρέα..Μέσα σε συγκίνηση και περηφάνεια μεγάλη, η ομάδα καθαριζε σαν αυγά τους ταλαίπωρους που μας αντιμετώπιζαν, μεχρι που ο CAVO εφαγε ενα φριχτο suckout  και αποχώρησε...ΜΕ 10-Α  off σε flop 2-6-10  μπηκε  all in αλλά δυστυχώς ο άλλος ειχε κρυμμενο χρωμα το οποίο και επικρατησε σε turn 8-river A!
Στη συνεχεια τα τραπέζια γινανε δυο, συνεχίσαμε με τον Υπαρχηγό να δινουμε πονο, ώσπου κατσαμε στο final table!!Οι φωτό πεφτανε βροχή, εγω επινα ρακόμελα και ουίσκυ,ο Υπαρχηγός πορτοκαλάδες.καφέδες/τοματοχυμούς/σοκολατες/ΜΑΖΕΜΕΝΑ (!!), ωσπου ερχεται το πρωτο καμπανακι για μενα...
Με 40.000 μαρκες από button , σερβίρομαι -τι άλλο?- Α-Α ...Blinds 1500-3000 ante 500..
UTG 6.000, πασο ολοι all in εγω -τον καλυπτα-πασο τα blinds, call αυτος με Q-Q...
FLOP  2-A-4  αρχιζουμε τα πανηγυρια με τον Υπαρχηγό... :rockon: :rockon: :rockon:
Τurn 3       λέμε, εχει γουστο... :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
River  5 (!!)  και σπλιτάρουμεεεεεεεεε!!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Όλο το τραπέζι αφωνο, να λενε όλοι "ρε φιλε τη γκαντεμια ειναι αυτη" κι εγω να εχω κατεβασει όλο το εορτολόγιο των Αγίων.... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Επομενη πασα στο καπακι σερβιρομαι 5-5, all in ενας πριν από μενα call εγω, ανοιγει αυτός Α-Κ, φλοπ A-K-Q- x-x και χανω κι από εκει....
Από δυο πασες που θα ημουν και LEADER ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ... :fuck2: :fuck2:
Γινεται διαλλειμμα, επιστρεφουμε και σερβιρομαι στο ΚΑΠΑΚΙ Q-Q στο ΒΒ..ALL in εγω call o προηγούμενος με τις Νταμες , με Κ-10 επικρατούν οι νταμες, διπλασιασμός  και πάλι..
Πεταω εξω αυτόν που με πηρε με Α-Κ πριν ,με J-J  αυτός ,εναντι Α-J εμού και Α στο φλοπ, Διπλασιάζει ο Υπαρχηγός σε coinflip J-J εναντι Α-Κ, κρατησαν οι βαλέδες, πουλάω εγω μεγαλο μερος του stack  μου οταν μπαινω all in σε φλοπ 7-7 Q με Α-J και μου κανει call ενας με 4-4,και μοιραία μπαινω all in με A-5, 20.000 μαρκες, εναντι 6-10 off , οποΥ βρισκει κατω και 6 και 10 (!!) ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΆΕΙ ...BUBBLE :headbang: :headbang: :headbang:
Ραντεβου την Κυριακη ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ομαδα μας!!!!!!
[size=20pt]GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Καλημερα Ποκεράδες....Η θρυλική/ηρωική/συγκλονιστική ομάδα μας, μετά από εναν καταιγιστικό αγώνα, μπήκε ΕΚ ΝΕΟΥ στα επαθλα χτες με ΔΥΟ ΜΕΛΗ της στο τελικό τραπέζι...Μονο ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ αξίζουν στον ΗΡΩΙΚΟ ΥΠΑΡΧΗΓΟ όπου κατάφερε να αναρριχηθεί στην 5η θεση ενός filed 45 παικτων και να προσθέσει μια ακόμα χρυση σελίδα στην ιστορία της BOU POKER TEAM.
Ξεκινώντας να ξετυλίξουμε το κουβαρι της χτεσινής βραδιάς, η κλήρωση εφερε εμένα και το LOXXO μαζί και τον CAVO χωριστα....Το πρωτο διωρο στο τραπέζι μας είχε πολύ χαβαλέ και συγκίνηση,αφου τα δυο μελη της ομάδας περίμεναν την κατάλληλη στιγμή για να κατασπαράξουν τους αντιπάλους τους...Αυτό εγινε συνήθεια βεβαια μετά το BREAK οταν ενας ενας ,οποιος κακόμοιρος επεφτε στο δρόμο μας επαιρνε την αγουσα για το rail!!
Καποια στιγμή σπασανε τα τραπέζια σε τρία και τότε ήρθε στο τραπέζι μας και ο CAVO και καθισε διπλα μου!!Παραδίπλα ο Υπαρχηγός κι εμεις οι δυο παρέα..Μέσα σε συγκίνηση και περηφάνεια μεγάλη, η ομάδα καθαριζε σαν αυγά τους ταλαίπωρους που μας αντιμετώπιζαν, μεχρι που ο CAVO εφαγε ενα φριχτο suckout  και αποχώρησε...ΜΕ 10-Α  off σε flop 2-6-10  μπηκε  all in αλλά δυστυχώς ο άλλος ειχε κρυμμενο χρωμα το οποίο και επικρατησε σε turn 8-river A!
Στη συνεχεια τα τραπέζια γινανε δυο, συνεχίσαμε με τον Υπαρχηγό να δινουμε πονο, ώσπου κατσαμε στο final table!!Οι φωτό πεφτανε βροχή, εγω επινα ρακόμελα και ουίσκυ,ο Υπαρχηγός πορτοκαλάδες.καφέδες/τοματοχυμούς/σοκολατες/ΜΑΖΕΜΕΝΑ (!!), ωσπου ερχεται το πρωτο καμπανακι για μενα...
Με 40.000 μαρκες από button , σερβίρομαι -τι άλλο?- Α-Α ...Blinds 1500-3000 ante 500..
UTG 6.000, πασο ολοι all in εγω -τον καλυπτα-πασο τα blinds, call αυτος με Q-Q...
FLOP  2-A-4  αρχιζουμε τα πανηγυρια με τον Υπαρχηγό... :rockon: :rockon: :rockon:
Τurn 3       λέμε, εχει γουστο... :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
River  5 (!!)  και σπλιτάρουμεεεεεεεεε!!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Όλο το τραπέζι αφωνο, να λενε όλοι "ρε φιλε τη γκαντεμια ειναι αυτη" κι εγω να εχω κατεβασει όλο το εορτολόγιο των Αγίων.... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Επομενη πασα στο καπακι σερβιρομαι 5-5, all in ενας πριν από μενα call εγω, ανοιγει αυτός Α-Κ, φλοπ A-K-Q- x-x και χανω κι από εκει....
Από δυο πασες που θα ημουν και LEADER ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ... :fuck2: :fuck2:
Γινεται διαλλειμμα, επιστρεφουμε και σερβιρομαι στο ΚΑΠΑΚΙ Q-Q στο ΒΒ..ALL in εγω call o προηγούμενος με τις Νταμες , με Κ-10 επικρατούν οι νταμες, διπλασιασμός  και πάλι..
Πεταω εξω αυτόν που με πηρε με Α-Κ πριν ,με J-J  αυτός ,εναντι Α-J εμού και Α στο φλοπ, Διπλασιάζει ο Υπαρχηγός σε coinflip J-J εναντι Α-Κ, κρατησαν οι βαλέδες, πουλάω εγω μεγαλο μερος του stack  μου οταν μπαινω all in σε φλοπ 7-7 Q με Α-J και μου κανει call ενας με 4-4,και μοιραία μπαινω all in με A-5, 20.000 μαρκες, εναντι 6-10 off , οποΥ βρισκει κατω και 6 και 10 (!!) ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΆΕΙ ...BUBBLE :headbang: :headbang: :headbang:
Ραντεβου την Κυριακη ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ομαδα μας!!!!!!
[size=20pt]GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!![/size]

Καλημέρα BOU POKER TEAM..

Για άλλη μια φορά κάνατε το καθήκον σας.  :dancing: :dancing:


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους.  :thumbsup: :thumbsup:

Keep walking..

 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Καλημερα Ποκεράδες....Η θρυλική/ηρωική/συγκλονιστική ομάδα μας, μετά από εναν καταιγιστικό αγώνα, μπήκε ΕΚ ΝΕΟΥ στα επαθλα χτες με ΔΥΟ ΜΕΛΗ της στο τελικό τραπέζι...Μονο ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ αξίζουν στον ΗΡΩΙΚΟ ΥΠΑΡΧΗΓΟ όπου κατάφερε να αναρριχηθεί στην 5η θεση ενός filed 45 παικτων και να προσθέσει μια ακόμα χρυση σελίδα στην ιστορία της BOU POKER TEAM.
Ξεκινώντας να ξετυλίξουμε το κουβαρι της χτεσινής βραδιάς, η κλήρωση εφερε εμένα και το LOXXO μαζί και τον CAVO χωριστα....Το πρωτο διωρο στο τραπέζι μας είχε πολύ χαβαλέ και συγκίνηση,αφου τα δυο μελη της ομάδας περίμεναν την κατάλληλη στιγμή για να κατασπαράξουν τους αντιπάλους τους...Αυτό εγινε συνήθεια βεβαια μετά το BREAK οταν ενας ενας ,οποιος κακόμοιρος επεφτε στο δρόμο μας επαιρνε την αγουσα για το rail!!
Καποια στιγμή σπασανε τα τραπέζια σε τρία και τότε ήρθε στο τραπέζι μας και ο CAVO και καθισε διπλα μου!!Παραδίπλα ο Υπαρχηγός κι εμεις οι δυο παρέα..Μέσα σε συγκίνηση και περηφάνεια μεγάλη, η ομάδα καθαριζε σαν αυγά τους ταλαίπωρους που μας αντιμετώπιζαν, μεχρι που ο CAVO εφαγε ενα φριχτο suckout  και αποχώρησε...ΜΕ 10-Α  off σε flop 2-6-10  μπηκε  all in αλλά δυστυχώς ο άλλος ειχε κρυμμενο χρωμα το οποίο και επικρατησε σε turn 8-river A!
Στη συνεχεια τα τραπέζια γινανε δυο, συνεχίσαμε με τον Υπαρχηγό να δινουμε πονο, ώσπου κατσαμε στο final table!!Οι φωτό πεφτανε βροχή, εγω επινα ρακόμελα και ουίσκυ,ο Υπαρχηγός πορτοκαλάδες.καφέδες/τοματοχυμούς/σοκολατες/ΜΑΖΕΜΕΝΑ (!!), ωσπου ερχεται το πρωτο καμπανακι για μενα...
Με 40.000 μαρκες από button , σερβίρομαι -τι άλλο?- Α-Α ...Blinds 1500-3000 ante 500..
UTG 6.000, πασο ολοι all in εγω -τον καλυπτα-πασο τα blinds, call αυτος με Q-Q...
FLOP  2-A-4  αρχιζουμε τα πανηγυρια με τον Υπαρχηγό... :rockon: :rockon: :rockon:
Τurn 3       λέμε, εχει γουστο... :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
River  5 (!!)  και σπλιτάρουμεεεεεεεεε!!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Όλο το τραπέζι αφωνο, να λενε όλοι "ρε φιλε τη γκαντεμια ειναι αυτη" κι εγω να εχω κατεβασει όλο το εορτολόγιο των Αγίων.... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Επομενη πασα στο καπακι σερβιρομαι 5-5, all in ενας πριν από μενα call εγω, ανοιγει αυτός Α-Κ, φλοπ A-K-Q- x-x και χανω κι από εκει....
Από δυο πασες που θα ημουν και LEADER ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ... :fuck2: :fuck2:
Γινεται διαλλειμμα, επιστρεφουμε και σερβιρομαι στο ΚΑΠΑΚΙ Q-Q στο ΒΒ..ALL in εγω call o προηγούμενος με τις Νταμες , με Κ-10 επικρατούν οι νταμες, διπλασιασμός  και πάλι..
Πεταω εξω αυτόν που με πηρε με Α-Κ πριν ,με J-J  αυτός ,εναντι Α-J εμού και Α στο φλοπ, Διπλασιάζει ο Υπαρχηγός σε coinflip J-J εναντι Α-Κ, κρατησαν οι βαλέδες, πουλάω εγω μεγαλο μερος του stack  μου οταν μπαινω all in σε φλοπ 7-7 Q με Α-J και μου κανει call ενας με 4-4,και μοιραία μπαινω all in με A-5, 20.000 μαρκες, εναντι 6-10 off , οποΥ βρισκει κατω και 6 και 10 (!!) ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΆΕΙ ...BUBBLE :headbang: :headbang: :headbang:
Ραντεβου την Κυριακη ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ομαδα μας!!!!!!
[size=20pt]GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!![/size]

[size=50pt]ΕΘΝΙΚΕ ΗΡΩΑ ΝΑΥΑΡΧΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕ ΑΡΓΗΓΕ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon::rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

[move][size=90pt]GO GO GO BOU POKER TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][/move]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Καλημέρα BOU POKER TEAM..

Για άλλη μια φορά κάνατε το καθήκον σας.  :dancing: :dancing:


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους.  :thumbsup: :thumbsup:

Keep walking..

Ευχαριστουμε Γενικε μου να εισαι καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Go Go Go Rodos Bou Poker Team Keep Winning... ;) :cheesy: :grin: :dancing: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Καλημέρα ποκεράδες.

Καλη επιτυχία στην ομάδα μας.

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]GO GO GO BOU POKER TEAM for Glory and Victory [/size][/size][/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=90pt]4ος ο Ναυαρχος χτες στο Λουτρααααααααααααααακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κατεπληξε τα πληηηηηηηηηηηηθθθθθθηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και δοξασε για αλλη μια φορα τη Μπου Ποκερ Τημ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=90pt]4ος ο Ναυαρχος χτες στο Λουτρααααααααααααααακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κατεπληξε τα πληηηηηηηηηηηηθθθθθθηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και δοξασε για αλλη μια φορα τη Μπου Ποκερ Τημ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

Το αναλυτικο σεντονι θα ακολουθησει αμεσα και απο τον ιδιο τον Αρχηγο!!! In a nutshell μπορουμε να πουμε για τις δυο ισως σημαντικοτερες παρτιδες οι οποιες οδηγησαν τον Ηρωικο Αρχηγο μας σε αυτο τον μεγαλο θριαμβο... :rockon: :rockon: :rockon:!!!! Η πρωτη ελαβε χωρα στο ημιτελικο τραπεζιον οπου με μπαστουνια(οχι το σουτ αλλα τα 7αρια στην ορολογια;) :cheesy:!!!) διελυσε ασορηγο οντας ανετα μπροστα πριφλοπ 55-45% (ευγενικη χορηγια κουρασμενου+τιλταρισμενου παιχτη που τον ειχε πρηξει ο μαλακας καραφλας δεξια του και το τουρ γενικοτερα και θα τα καρφωνε αργα ή γρηγορα με λιγα μπλαιντς οντας table short stack και διαλεξε το καλυτερο σημειο για να΄χει νοημα και να πιασει τοπο η αυτοθυσια ωστε αντι για αυτοκτονια απο την απελπισια μετα να ακολουθησει ακομα μεγαλυτερη χαρα απ'το να'χε παραμεινει στο τουρ..;) :):rockon: :rockon: :rockon: αφου ετσι επιτευχθει για τον Αρχηγο μας η επιτυχης συνεχεια προς το τελικο τραπεζι οπου ελαβε χωρα το δευτερο χερι κλειδι για τον Αρχηγο οπου σε τριπλο ωλ ιν παρακαλω :o :o :o
με Σφαιρες(Ασσους τους οποιους ειδε για τριτη φορα σε αυτο το τουρνουα περικαλω.. :rockon: :rockon: :rockon:!!!) διελυσε Ρηγαδες και Ασορηγο και εκτοξευθη σε στακ οπου τον κρατησε μεχρι την 4η θεση οπου για την ιστορια και παλι υπηρξε ψιλοατυχος καθως βρεθηκε ντομινειτιντ με κικερ Βαλε εναντι νταμας του αντιπαλου και στο ριβερ επεσε μια νταμα ετσι για το κερασακι στη τουρτα..δε θα μπορουσε να πεσει ενας βαλεδακος.. :huh: :huh: :think: :S :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:;::!!!! Τεσπα και παλι τα θερμοτερα συγχαρητηρια αξιζουν ολοψυχα στον ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΧΗΓΟ μας δοξασε την Ομαδα του οπως μονο αυτος γνωριζει.. ;) :cheesy: :grin: :dancing: :rockon: :rockon: :rockon::rockon: :rockon: :rockon::rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[size=50pt]Go Go Go Bou Poker Team of Admiral Gr his Personal Team... ;) :cheesy: :grin: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=30pt]Αφιερωμενο εξαιρετικα στον ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΧΗΓΟ ΜΑΣ ;) ;) ;) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

Αρχηγε μου βαλε το HD full screen στο youtube και απολαυσε ;) ;) ;) :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
[size=40pt]Και ενα ΣΠΕΣΙΑΛ δωρακι ειδικα για τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΡΧΗΓΟ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Ναι ειναι πραγματικοτητα και γεγονος για πρωτη φορα σε παγκοσμια αποκλειστικοτητα η ομαδα μας και η ποκερικη κοινοτητα του φορουμ θα εχει την ευχερεια να δει την εκπληκτικη φωτο του Αρχηγου καθως μεγαλουργει επανω στο αποκορυφωμα της δρασης και του αγωνιστικου πυρετου φορωντας την τιμημενη πολεμικη πανοπλια ποκερικης εξαρτησης.. ;) :cheesy: :grin: :dancing: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χιλια συγνωμη για τη ταπεινη ποιοτητα εικονας της φωτο αλλα ειναι τραβηγμενη στην απολυτη ζουλα με ενα παμφηνο dump phone..(το ακριβως αντιθετο του σμαρτ φον.. :dancing: :dancing: :dancing:!!!
 

Συνημμένα

  • Φωτογραφία0728_001.jpg
    Φωτογραφία0728_001.jpg
    37,9 KB · Εμφανίσεις: 49

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.001
Πόντοι
1.486
Το αναλυτικο σεντονι θα ακολουθησει αμεσα και απο τον ιδιο τον Αρχηγο!!! In a nutshell μπορουμε να πουμε για τις δυο ισως σημαντικοτερες παρτιδες οι οποιες οδηγησαν τον Ηρωικο Αρχηγο μας σε αυτο τον μεγαλο θριαμβο... :rockon: :rockon: :rockon:!!!! Η πρωτη ελαβε χωρα στο ημιτελικο τραπεζιον οπου με μπαστουνια(οχι το σουτ αλλα τα 7αρια στην ορολογια;) :cheesy:!!!) διελυσε ασορηγο οντας ανετα μπροστα πριφλοπ 55-45% (ευγενικη χορηγια κουρασμενου+τιλταρισμενου παιχτη που τον ειχε πρηξει ο μαλακας καραφλας δεξια του και το τουρ γενικοτερα και θα τα καρφωνε αργα ή γρηγορα με λιγα μπλαιντς οντας table short stack και διαλεξε το καλυτερο σημειο για να΄χει νοημα και να πιασει τοπο η αυτοθυσια ωστε αντι για αυτοκτονια απο την απελπισια μετα να ακολουθησει ακομα μεγαλυτερη χαρα απ'το να'χε παραμεινει στο τουρ..;) :):rockon: :rockon: :rockon: αφου ετσι επιτευχθει για τον Αρχηγο μας η επιτυχης συνεχεια προς το τελικο τραπεζι οπου ελαβε χωρα το δευτερο χερι κλειδι για τον Αρχηγο οπου σε τριπλο ωλ ιν παρακαλω :o :o :o
με Σφαιρες(Ασσους τους οποιους ειδε για τριτη φορα σε αυτο το τουρνουα περικαλω.. :rockon: :rockon: :rockon:!!!) διελυσε Ρηγαδες και Ασορηγο και εκτοξευθη σε στακ οπου τον κρατησε μεχρι την 4η θεση οπου για την ιστορια και παλι υπηρξε ψιλοατυχος καθως βρεθηκε ντομινειτιντ με κικερ Βαλε εναντι νταμας του αντιπαλου και στο ριβερ επεσε μια νταμα ετσι για το κερασακι στη τουρτα..δε θα μπορουσε να πεσει ενας βαλεδακος.. :huh: :huh: :think: :S :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:;::!!!! Τεσπα και παλι τα θερμοτερα συγχαρητηρια αξιζουν ολοψυχα στον ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΧΗΓΟ μας δοξασε την Ομαδα του οπως μονο αυτος γνωριζει.. ;) :cheesy: :grin: :dancing: :rockon: :rockon: :rockon::rockon: :rockon: :rockon::rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[size=50pt]Go Go Go Bou Poker Team of Admiral Gr his Personal Team... ;) :cheesy: :grin: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Επικό ποστ κι ευχαριστώ πολύ.....Ας τα παρουμε από την αρχή να περιγράψουμε τη χθεσινή ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΑΣ...
Αρχικά συναντηθήκαμε για καφεδάκι στην παραλία Λουτρακίου, όπου και συζητήσαμε τα ποκερικά δρώμενα και τη στρατηγική μας..CAVO-LOXXOS-PREMIOUM MEMBER κι εγω,αφού καταλήξαμε στο πώς θα παίξουμε,κατηφορίσαμε για registration στην ποκερική σαλα....Μπήκαμε στη μαχη οι 3 από τους 4,καθώς ο Υπαρχηγός,πιστός στις προλήψεις του, ενεφανίσθη στα τραπέζια 1 1/2 ωρα μετά και αφού τον ψαχναμε σε όλο το καζίνο..Από πληροφορίες που περιήλθαν εις γνωση μου από την Αντικατασκοπεία,κάποιο ρωσιδάκι του εκανε στενό πρεσσινγκ και τον παρεσυρε...Σταλμένη από τους εχθρούς μας θα ήταν αλλά τέλος παντων... :knockinb: :knockinb: :knockinb:
Στο μοίρασμα τραπεζιών η κλήρωση εβγαλε εμενα και τον CAVO παρέα..Οπόια ευχαρίστηση, σε ενα τραπέζι στα μετρα μας, η ομάδα καταπινε τους ταλαίπωρους αντιπάλους σαν χαπάκια.. ;) ;)
Χαρακτηριστική της ανωτέρω διαπίστωσης η παρτίδα που ακολουθεί:
Σε Blinds 100-200 και θεση hi-jack,σερβίρομαι 9-9...Ανοίγει to button με 500, ενα call μεχρι εμενα,call κι εγω φυσικά..
Flop 5-7-9 rainbow...  :rockon: :rockon:
check εγω , 750 το button, πασο ο αλλος ,call εγω...  :fuck2:
Turn J...
Check εγω, 1100 το button, re-raise 2500 εγω, AUTO RE RERAISE ALL IN αυτος!!!!! :helpplea: :helpplea:
κοιτάω τα φυλλα,ψιλοκωλωνω γιατι ηταν και freezout το τουρνουα,λεω τι σκατά εχει και χτυπάει,μόνο κεντες βγαινουνε και σετ βαλέδες..Αν ειχε 6-8 η 8-10 δε θα χτυπαγε 500 από την αρχη...Αν εχει βαλεδες δυστυχώς αντίο..και κανω call...
showdown δειχει Κ-Κ (!!!!)
river 2 και αντιο ο φιλος... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Στη συνεχεια το τραπέζι μας εσπασε,χωρίσαμε με τον CAVO ο οποίος πηγε στο τραπέζι του PREMIOUM MEMBER και κατσανε παρεα..Εγω πηγα σε ενα αλλο τραπέζι όπου δεν ειχα και καλό φυλλο και καρτιόμουν γυρω στις 10.000 με 14.000 μαρκες..
Σπαει και αυτο το τραπέζι και βρίσκομαι παρέα με το LOXXO που ειχε δεήσει επιτέλους να παιξει...Εχω μεινει με 9.000 μαρκες περίπου και αναζητω καποιο καλό φυλλο να παιξω..ο LOXXOS εχει διπλασιάσει μια φορά από τις 4-5000 μαρκες με 6-6 και βρισκεται γυρω στις 7.000 μαρκες..
ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΩ!!!!!!
Από UTG +2 εγω σερβιρομαι 7-7 και τα καρφωνω.....πασο όλοι ,λεω ωραία να παρω τα blinds (600-1200 ante 50)..ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΟ BB to LOXXOS να λεει "ALL IN"!!!!!!!!!! :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Του λεω δυνατα "τι κανεις ρε?" τελείως σαλταρισμένος, γιατί η στρατηγική μας στηριζόταν στο να μη χτυπηθούμε μεταξύ μας και να φτασουμε όσο πιο πολυ μπορούμε στο Final table...Ανοιγει Α-Κ και μου λεει "καλύτερα να τα παρεις εσυ"!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Για την ιστορία κρατησαν τα εφταρια και εφυγε...Σαλταρα τελείως, τσαντίστηκα,πήγα να τον διαγραψω επιτόπου από την ομάδα..Προσωπικά ΠΟΤΕ δε θα εκανα call σε συμπαικτη της ομαδας και παλαιότερα που εχουμε βρεθεί σε παρόμοια θεση,ειχε κανει all in κρατούσα 3-3 με μεγαλο στακ, του τα εδειξα κι φολνταρα..Κι επεσε 3 κατω τότε!και το ποτ το ειχε παρει παιζοντας με ενα αλλον...Μου εξηγησε μετα ότι ειχε τιλταρει αλλά πιστεύω ακραδαντα ότι ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ..τετοια ελεγε ότι θα μας κανει και JIM POKERSTARS και πηγα να τον πεταξω στη θαλασσα!!!...
Τέλος παντων, με διπλασιάζει ο LOXXOS ,φευγει ο PREMIOUM MEMBER,κλασσικά φευγει με τρελλό suckout o CAVO ότα με K-K μπηκε all in εναντι Q-10 και ΚΛΑΣΣΙΚΑ σκάσανε κάτω 2 ΓΑΜΩΝΤΑΜΕΣ (!!)   :headbang: :headbang: :headbang: ,προχωράω ψιλο short stack και μπαινω Final table...Εκει γινεται το μαγικό τριπλό all in που περιέγραψε  o LOXXOS πιο πανω, με μενα να φωναζω "Αμα χασω και αυτο κόλπο με τους ΓΑΜΩΑΣΣΟΥΣ,δεν ξαναπαίζω στο Λουτρακι!".τελικά οι Ασσοι κρατησαν και βγηκα στον αφρο με 70.000 μαρκες..Η ομαδα να εχει σαλταρει τελείως,χειροκροτήματα,φωνες,πανηγυρια,της πουτανας στην αιθουσα!!!
Οι παικτες φευγαν σιγά σιγά, καποια στιγμη ενω τα blinds ηταν δολοφονικα και ειχα πεσει εκ νεου, μπαινω all in με Α-6 Clubs και μου κανει call ενας ταλαίπωρος με Κ-9..Το board εβγαλε Α-8-6-J-6 και ξαναεπιβίωσα..νεα πανηγυρια και πανζουρλισμός από την ομάδα....
Τρίτο all in μετα απο λίγο me J-K rainbow εναντι Q-10 ,τιποτα στο board πάλι μεσα εγω...Νεα αποθέωση από την ομάδα!
In the money εγω, 6 παικτες, 5, 4,  η ομαδα μας να δινει τον τόνο της υποστηριξης με χειροκροτηματα και συνθήματα!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Σερβίρομαι Α-10 (όχι Α-J) και τα καρφωνω...Φωναζω την ομαδα από πανω από το τραπέζι,βαζω κουκουλα και δενω και τα κορδόνια μεχρι τη μυτη, με μπλε γυαλιά!!!!!Τρελή Εξεδρα στην αίθουσα από την ομαδα μας,φωνές και υποστηριξη επική, αλλά βρίσκω Α-Q και μια νταμα στο river, σφραγισε την αποχώρηση μου στην τεταρτη θεση με 540 Ευρω....
Επικές σκηνες στην αιθουσαμε όλη την ομάδα να με σηκώνει στα χερια,αγκαλιές ,φιλιά,συγχαρητήρια, να γινεται πανζουρλισμός..Μόνο καπνογόνα δεν πέσανε..
[size=20pt]ADMIRAL IN THE MONEY!ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ,ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ!!!!!!![/size]  Φωτό ακολουθούν!!
[size=30pt]GO GO BOU POKER TEAM!!!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • Φωτογραφία1898.jpg
    Φωτογραφία1898.jpg
    154,9 KB · Εμφανίσεις: 32

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom