Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
ειχε το big premier league tournament χτεσ στην stanjames

buy in 20+2 blinds 1500

αρχικο στακ 6000 chips..

300 παιχτες ηταν... οι πρωτοι 30 ηταν  in the money 300 ατομα συμμετοχη... 24 τερματησα με επαθλο 150 δολλαρια.. δεν με χαλασε για αρχη...

πρωτο πρωτο τουρνου στο ιντερνετ, και ειμαι In the money..

βασικα.. επαιξα πολυ αμυντικα, σε λιγες παρτιδες εμπενα, πολλα folds, και οποτε ειχα δυνατα χαρτια εκανα μεγαλα raise , αρκετα call και ετσι αυξηα στο στακ μου... σε μια φαση εφτασα τα 55000 chips.. αλλα δεν θα αντεχα πολυ ακομα..
ειχαμε κλεισει 4:30 ωρες παιχνιδιου ηθελα απλα να μπω στην λιστα με τα λεφτα και να την κανω γιατι θα τα τιναζα
ειχαν παραμηνει 31 παιχτες, αλλα εμενα οι μαρκες μου τελειωναν.. και εχοταν η σειρα μου ως big blind για να κανω call
kai μαρκες δεν ειχα.. ειχα στο χερι μου 1400, με χερι 2 σπαθι, 6 σπαθι
δε γαμιεαι λεω, τα βαλα ολα, εκαναν κολ κλασικα οι αλλοι, επειδη οι δυο τρεις ηταν chip leaders οποτε δεν τους ενδιεφερε...
βαλε σπαθι -10 μπαστουνι ο ενας , 9αρια ο αλλος
και σκαει φλοπ 2-2-8-  turn  6   river ριγας, φουλ για μενα και σταθηκα στο παιχνιδι  :2funny:
ε μετα πεσανε κατι all in, και γενικα οταν φτασαμε στα 3 τελευταια τραπεζια κλεινωντας 5 ωρες παιχνιδιου  :helpplea:
εκαναν πολλα all in,εκανα και εγω ενα αργοτερα με 8αρια, δεν εβγαλε κατι.. και τελειωσε εκει..  εβγαλα ενα χαρτζηλικι...


γενικα αυτο το συστημα microgaming που εχουν πολλες ειναι δυσκολο, θελει πολυ αντοχη...
αυτα,γενικα δεν ξερανε να παιζανε.. μεγαλα χαρτια εβλεπς κατω, call με μικρα ζευγη κανανε οι περισσοτεροι  :jerking: :jerking:

οποιος δεν μπορει να αντεξει ποκερσταρς για αρχη, ας μπει unibet, η paradise poker.. το 30-40 της εκατο δεν ειναι καν μετριοι παιχτες  ;)
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Πάω κάτω αυριο,μετά από διμηνο..Αντε να δούμε....Πειτε και καμια ευχή συνποκεράδες να παρω κανενα φραγκοοοοοοοοοοοο!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Πάω κάτω αυριο,μετά από διμηνο..Αντε να δούμε....Πειτε και καμια ευχή συνποκεράδες να παρω κανενα φραγκοοοοοοοοοοοο!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
oτι καλυτερο σου ευχομαι μαν  :rockon:

αντε και απο του χρονου λας βεγκας  :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
oτι καλυτερο σου ευχομαι μαν  :rockon:

αντε και απο του χρονου λας βεγκας  :rockon:
Las Vegas ειναι μακριά και άπιαστο ονειρο..Ενα Βερολίνο όμως για το επερχομενο EPT δε θα με χαλαγε..Το πρωι στο ARTEMIS,μετα ποκερ και το βραδακι ΠΑΛΙ ARTEMIS μεχρι το πρωι..Αυτη ειναι ζωή βρεεεεεεε!!!
ΥΓ:Ευχαριστω για τις ευχές αδερφε,αντευχομαι καλή επιτυχία και σε σενα....
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
oτι καλυτερο σου ευχομαι μαν  :rockon:

αντε και απο του χρονου λας βεγκας  :rockon:
Καλα πήγα χτες και δεν ειναι πρωταπριλιάτικο..Βέβαια δυο φορές ανεβοκατέβηκα αλλά,τέλος καλό όλα καλά....
Περιγραφω παρτίδα 900-1000 ευρώ που πηρα:
από θέση cut off σερβιρομαι δυο Μαυρους Ασσους!!Το BB πονταρει 40 και ακούει 5 call μαζί με μενα..Φλοπ 6-8-10 με δυο καρά..Το ΒΒ πονταρει 65,call ο UTG kai UTG+1,raise o UTG+2 στα 155,all in εγω στα 230 περιπου!
ALL IN o BB sta 900 (!!!) και βγαζει εξω τον UTG με τεταρτη κεντας,τον UTG+1 με 5-5 και τον UTG +2 με 6-8 (!!!).Πριν ανοιξουν τα υπόλοιπα του λέω "Μπραβο για το χτυπημα,τωρα εχω ελπιδες να σε παρω!"Και όντως,αυτος είχε Q-6 καρα , δεν ανοιξε καρω και πηρα ενα χιλιαρικάκιιιιιι!!!!  :knockinb: :knockinb: :knockinb: :rockon: :rockon: :rockon:
 

kurt

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2006
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
φιλε ΑDMIRAL που πας και παιζεις ποκερ?
 

kurt

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2006
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
Καλα πήγα χτες και δεν ειναι πρωταπριλιάτικο..Βέβαια δυο φορές ανεβοκατέβηκα αλλά,τέλος καλό όλα καλά....
Περιγραφω παρτίδα 900-1000 ευρώ που πηρα:
από θέση cut off σερβιρομαι δυο Μαυρους Ασσους!!Το BB πονταρει 40 και ακούει 5 call μαζί με μενα..Φλοπ 6-8-10 με δυο καρά..Το ΒΒ πονταρει 65,call ο UTG kai UTG+1,raise o UTG+2 στα 155,all in εγω στα 230 περιπου!
ALL IN o BB sta 900 (!!!) και βγαζει εξω τον UTG με τεταρτη κεντας,τον UTG+1 με 5-5 και τον UTG +2 με 6-8 (!!!).Πριν ανοιξουν τα υπόλοιπα του λέω "Μπραβο για το χτυπημα,τωρα εχω ελπιδες να σε παρω!"Και όντως,αυτος είχε Q-6 καρα , δεν ανοιξε καρω και πηρα ενα χιλιαρικάκιιιιιι!!!!  :knockinb: :knockinb: :knockinb: :rockon: :rockon: :rockon:
Ωραια πασα φιλαρακι...το καλο ειναι οτι η τυχη σου χαμογελασεγιατι την παρτιδα την επαιξες εντελως λαθος...επειδη στο ποκερ η αναλυση παρτιδων ειναι ενα μεγαλο κομματι για να βελτιωνομαστε ολοι...θα σου επισημανω μερικα λαθοι που κατα την γνωμη μου εκανες...1)απο θεση cut off δεν πονταρες τουσ ΑΑ σου δλδ μας λες οτι ολο το τραπεζι ειχε μπει με το blind μεχρι εσενα κ συ απλα εκανες call το blind...ευτυχως σε εσωσε ο bb που εκανε raise κ εδιωξε μερικους παιχτες αντι για σενα 2)σε raise απο τοnν bb δεχεσε 3  call και παλι δεν προστατευεις τους ΑΑ σου με 3bet και αφηνεις 4 ατομα μεσα.. 3) σε φλοπ 6 8 10 βλεπεις ενα πονταρισμα απο τον bb κανει call o utg,raise o utg+1 και συ all in... ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΣ ALL IN ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ????Με αυτη την δραση δεν κερδιζεις τπτ...
το φλοπ δινει απο 2pairs-ser-κεντα-straight draw-flush draw απο αυτα δεν κερδιζεις τπτ...σε εσωσε ο bb που μπηκε ALL IN με μεγαλο στακ και σου εδιωξε τους αλλους γιατι αν εκανε απλα call ο φιλος με τα 2 ζευγαρια δεν προκειτε να πηγαινε πασο.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟΡΩ Κ ΠΩΣ ΠΗΓΕ ΠΑΣΟ..με τι εκανε δλδ 40 ευρο ο bb πριν το φλοπ με 66-88-10αρια αποκλειεται...call θα εκανε να δει φλοπ μπας κ σεταρει πρωτος θα μιλαγε στο φλοπ με ολους τους αλλους πισω του...γι αυτο σου λεω σου χαγμογελασε η τυχη
 

kurt

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2006
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
αν διαβασεις το harington θα δειςοτι καπου γραφει οτι και οι μεγαλοι σε εμπειρια παικτες δεν μπορουν να καταλαβουν το set του αντιπαλου....ετσι και εσυ περασες σετ απο δυαρια και την αφαγες απο πενταρια
το βιβλιο του harington ειναι για τουρνουα και οχι για cash
 

kurt

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2006
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
Το all in το κανω, αφ'ενός για να κόψω τα φτερά του,αν κυνηγάει κάτι και αφ'ετέρου γιατί θέλω να σταματησω την παρτίδα εκεί..Αλλα και πάλι,στο turn θα είχαμε το ιδιο σκηνικό...
μεγαλο λαθος το all in εκει φιλε μου,αν το εκανες στο turn θα ηταν πιο σωστο.δυστηχως για σενα στο φλοπ δεν εισαι καλυτερος υπαρχουν κ οι ΑΑ που χανεις..στο φλοπ δεν εχει παρα μονο top pair-top kiker
 

kurt

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2006
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
ρε παιδια να ειμαστε λογικοι, πολυ σωστα το επαιξε και δυστυχως εχασε, για αυτο και το λεμε τζογο, το θεμα ειναι οτι σε 1000 παρτιδες αυτο θα συμβει 1-2 -3 φορες το πολυ

ευγε φιλε μου σωστα επαιξες...
ak vs 55 πριν το φλοπ ειναι 55% τα 55 και 45% το ΑΚ που σημαινει στις 1000 τις 550 κερδιζουν τα 55.
και στο φλοπ ειναι97% τα 55 δλδ στις 1000 κερδιζουν τα 55 970φορες...
αυτα μπορεις να πα επαληθευσεις με ενα οποιοδηποτε προγραμα POKER ODDS
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Μονο για σενα ειναι πολλά??Για όλους μας ειναι..Θα σε συμβούλευα πάντως να προσέχεις σε ποιες εταιρείες παίζεις ,καθοτι ακούγονται πολλά για microgaming με στόχο την αυξηση της γκανιοτας μεσω της εισόδου πολλών παικτων στο φλοπ/turn/river..Γενικά το live ειναι καλύτερο αλλά κοστίζει.....

Δεν το κατάλαβα αυτό. Το κάνεις λιγο ταληράκια;
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Φιλε kurt καλοδεχούμενα τα σχόλια σου,ευχαριστω..Εχεις σε μεγάλο μερος τους δικιο.Δυστυχώς ο χρόνος και το χρήμα-βεβαίως- δε μου επιτρέπουν να ασχοληθώ περισσότερο με το άθλημα και να κάνω και replay σπιτι μου..
Για τον Mexicano:με τον ορο microgaming εννοούμε την προσπάθεια του site να βάλει τον παίκτη τουλάχιστον μέχρι το turn ούτως ωστε να πάρει πιο πολλά από το rake της παρτίδας..Δηλαδή με Ταληρακια, το σύστημα σε βαζει μέσα με τα κατάλληλα φυλλα που σου σερβίρει και ρίχνει και κάτω  , έτσι ώστε να περιμένεις κάτι καλό, όσο το δυνατόν για περισσότερα φύλλα..Η Pokerstars μάλλον είναι ασφαλέστερη.....
 

kurt

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2006
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε kurt καλοδεχούμενα τα σχόλια σου,ευχαριστω..Εχεις σε μεγάλο μερος τους δικιο.Δυστυχώς ο χρόνος και το χρήμα-βεβαίως- δε μου επιτρέπουν να ασχοληθώ περισσότερο με το άθλημα και να κάνω και replay σπιτι μου..
Για τον Mexicano:με τον ορο microgaming εννοούμε την προσπάθεια του site να βάλει τον παίκτη τουλάχιστον μέχρι το turn ούτως ωστε να πάρει πιο πολλά από το rake της παρτίδας..Δηλαδή με Ταληρακια, το σύστημα σε βαζει μέσα με τα κατάλληλα φυλλα που σου σερβίρει και ρίχνει και κάτω  , έτσι ώστε να περιμένεις κάτι καλό, όσο το δυνατόν για περισσότερα φύλλα..Η Pokerstars μάλλον είναι ασφαλέστερη.....
φιλε προσπαθησε να ανεβαζεις παρτιδες για αναλυση...το ιδιο θα κανω και γω...εγω παιζω βουνο και σε βλεπω να γινεσαι κ συ μελος πανω αφου το ποκερ στο λουτρακι μαλλον τελιωνει
 

thanoulis21r

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
282
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
1.992
Las Vegas ειναι μακριά και άπιαστο ονειρο..Ενα Βερολίνο όμως για το επερχομενο EPT δε θα με χαλαγε..Το πρωι στο ARTEMIS,μετα ποκερ και το βραδακι ΠΑΛΙ ARTEMIS μεχρι το πρωι..Αυτη ειναι ζωή βρεεεεεεε!!!
ΥΓ:Ευχαριστω για τις ευχές αδερφε,αντευχομαι καλή επιτυχία και σε σενα....
ετσι οπως επαιξες τους ασσους που ειδα φιλε, ουτε μεχρι τη λεσχη στα πατισσια δεν εισαι.... :2funny: :2funny: θες και las vegas...
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
φιλε προσπαθησε να ανεβαζεις παρτιδες για αναλυση...το ιδιο θα κανω και γω...εγω παιζω βουνο και σε βλεπω να γινεσαι κ συ μελος πανω αφου το ποκερ στο λουτρακι μαλλον τελιωνει
Όντως αδερφέ, εχει πέσει πολύ η κίνηση κάτω,κόβουν και τις παροχές και αρχίζει να μη συμφέρει πια..
ετσι οπως επαιξες τους ασσους που ειδα φιλε, ουτε μεχρι τη λεσχη στα πατισσια δεν εισαι.... :2funny: :2funny: θες και las vegas...
Κανείς δε γεννηθηκε πρωταθλητής φίλε.... ;)
 

kurt

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2006
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
Όντως αδερφέ, εχει πέσει πολύ η κίνηση κάτω,κόβουν και τις παροχές και αρχίζει να μη συμφέρει πια..Κανείς δε γεννηθηκε πρωταθλητής φίλε.... ;)
ολο το λουτρακι εχει ανενει πανω,στο λεω εγγυμενα γιατι τους βλεπω...σκεψου οτι υπαρχει κοσμος που ειχε νοικιασει σπιτι κατω κ μαλλον την κανουν για αθηνα...καθε μερα γεματα τα τραπεζια στο βουνο κ ετοιμαζουν κ επεκταση...ευχομαι να βαλουν και 1-2 οπως σαλονικα
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ωραια πασα φιλαρακι...το καλο ειναι οτι η τυχη σου χαμογελασεγιατι την παρτιδα την επαιξες εντελως λαθος...επειδη στο ποκερ η αναλυση παρτιδων ειναι ενα μεγαλο κομματι για να βελτιωνομαστε ολοι...θα σου επισημανω μερικα λαθοι που κατα την γνωμη μου εκανες...1)απο θεση cut off δεν πονταρες τουσ ΑΑ σου δλδ μας λες οτι ολο το τραπεζι ειχε μπει με το blind μεχρι εσενα κ συ απλα εκανες call το blind...ευτυχως σε εσωσε ο bb που εκανε raise κ εδιωξε μερικους παιχτες αντι για σενα 2)σε raise απο τοnν bb δεχεσε 3  call και παλι δεν προστατευεις τους ΑΑ σου με 3bet και αφηνεις 4 ατομα μεσα.. 3) σε φλοπ 6 8 10 βλεπεις ενα πονταρισμα απο τον bb κανει call o utg,raise o utg+1 και συ all in... ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΣ ALL IN ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ????Με αυτη την δραση δεν κερδιζεις τπτ...
το φλοπ δινει απο 2pairs-ser-κεντα-straight draw-flush draw απο αυτα δεν κερδιζεις τπτ...σε εσωσε ο bb που μπηκε ALL IN με μεγαλο στακ και σου εδιωξε τους αλλους γιατι αν εκανε απλα call ο φιλος με τα 2 ζευγαρια δεν προκειτε να πηγαινε πασο.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟΡΩ Κ ΠΩΣ ΠΗΓΕ ΠΑΣΟ..με τι εκανε δλδ 40 ευρο ο bb πριν το φλοπ με 66-88-10αρια αποκλειεται...call θα εκανε να δει φλοπ μπας κ σεταρει πρωτος θα μιλαγε στο φλοπ με ολους τους αλλους πισω του...γι αυτο σου λεω σου χαγμογελασε η τυχη

συμφωνω πληρως με την αναλυση. ο ναυαρχος κρατησε πολλους παιχτες μεσα και με φυλλα στο τραπεζι που δινουν αρκετους συνδιασμους δυνατοτερους απο τους 2 ασσους.
επρεπε να προστατεψει το φυλλο του με ενα δυνατο bet ηδη απο το φλοπ. απλα αφησε παικτες να δουνε φτηνα τα επομενα φυλλα.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Είμαι κάτω από την Πέμπτη.Σας πληροφορώ ότι ΟΛΗ ΜΕΡΑ έπαιζε ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΟΝΟ και το βράδυ ανοιξε άλλο ένα.Χτες Παρασκευή πικρα.....Δεν πατάει ψυχή πια...Σημειωτέον ότι ούτε κι εγω έπαιξα,αλλα εξαργύρωσα τις παλιές παροχές..."Deep blue" κλπ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom