Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Να μην πίνεις μπόμπες και να κάνεις διαλλείμματα με κοκα ή νερό....Τα απλά που έχουν εκεί είναι μπομπάτα...

τα απλα ηταν τα μονα δωρεαν. τα σπεσιαλ παντα τα πληρωνες
 

Επισκέπτης
Γι'αυτό το κανανε..πήγες και τους αδειασες την κάβα και τωρα την πληρώνουμε εμείς!!!!ΑΜΑΝ ΡΕΕΕ!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ο ντίλερ έχει 5.
Σου δίνει 2 8άρια. Κάνεις σπλιτ σου δίνει δεξιά 3 αριστερά 8. Κάνεις νταμπλ και ξανα σπλιτ. Μετά, άλλα 2 νταμπλ στο σπλιτ.
Τραβάει 6 ο ντίλερ και κάνει το 5άρι 11.
Ερώτηση:
Πως να βγει η στιγμή χωρίς ξύδι??
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ο ντίλερ έχει 5.
Σου δίνει 2 8άρια. Κάνεις σπλιτ σου δίνει δεξιά 3 αριστερά 8. Κάνεις νταμπλ και ξανα σπλιτ. Μετά, άλλα 2 νταμπλ στο σπλιτ.
Τραβάει 6 ο ντίλερ και κάνει το 5άρι 11.
Ερώτηση:
Πως να βγει η στιγμή χωρίς ξύδι??

:2funny:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Καλησπέρα ποκεράδες..Πρωινή κάθοδος στο Λουτράκι,πολύ προσοδοφόρα,αφού εβγαλα κι ενα satelite για την Τεταρτη και μου εμειναν και 5 κατοστάρικα..Όλο το παιχνίδι ήταν δυο παρτίδες,η μια με Α-Α ,κουρσα μεχρι το turn με 5 μεσα και με φλοπ 2-7-Α rainbow και η άλλη σε θεση UTG με δυαρια στο χερι σε φλοπ 2-5-4 rainbow,60 απο μενα-ειχαν χτυπηθει 35 pre flop- μεσα τρεις και ΒΒ reraise στα 170,μεσα εγω ,εξω οι άλλοι ,turn 9,all in o BB,call εγω,river 4( :cheesy: :cheesy: :cheesy:) και ειχε ο τυπος Α-Α.....
 

Συνημμένα

  • POKER 1.jpg
    POKER 1.jpg
    94,8 KB · Εμφανίσεις: 19

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Μαγκες εγω επαιξα λιγο ηλεκτρονικο Poker στην bet365.
Εχασα 80 ευρω σε 3 μερες [ για μενα ειναι αρκετα πολλα] και αποχωρησα.
Δεν μπορω να κρατηθω ρε πουστη μου ακομα και 3 8 να εχω θελω να δω το φλοπ.  :jerking:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Μαγκες εγω επαιξα λιγο ηλεκτρονικο Poker στην bet365.
Εχασα 80 ευρω σε 3 μερες [ για μενα ειναι αρκετα πολλα] και αποχωρησα.
Δεν μπορω να κρατηθω ρε πουστη μου ακομα και 3 8 να εχω θελω να δω το φλοπ.  :jerking:
Μονο για σενα ειναι πολλά??Για όλους μας ειναι..Θα σε συμβούλευα πάντως να προσέχεις σε ποιες εταιρείες παίζεις ,καθοτι ακούγονται πολλά για microgaming με στόχο την αυξηση της γκανιοτας μεσω της εισόδου πολλών παικτων στο φλοπ/turn/river..Γενικά το live ειναι καλύτερο αλλά κοστίζει.....
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Καλημερα συνποκεράδες..μια η άλλη το ΣΚ στο Λουτράκι,αφού χτες ..κατέθεσα 300 εβραίους.Παραθέτω δυο σχεδόν ίδιες παρτίδες για να δείτε τι γίνεται αμα σε θέλει η τράπουλα και η τυχη:
ΠΑΡΤΙΔΑ Α
SB εγω σερβίρομαι 2-2.To παλικαρι στο button κανει raise preflop 35.Eνω συνηθως τα κλείνω ,κάνω call και μαζι με μενα αλλοι 2 παικτες.Φλοπ 2-4-6 rainbow..bet 60 εγω,call ο ενας,raise το button 170..Auto call εγω ,πασο ο αλλος,μενουμε δυο..Turn 9,check εγω,all  in 230 Τo button.Εκει που σκεφτομαι,μου λέει ο ασχετος "τι σκεφτεσαι.Νταμες έχεις?" :uglystupid: :uglystupid: :2funny: :2funny: και μου δινει πληροφορία ότι κραταει πιθανον Κ-Κ η Α-Α..Αμεσο Call εγω μετα απο αυτό,river 4.....και παει ακλαφτος!!Μεχρι να φυγω με ρωταγε :Μα πώς εκανες call 35 με δυάρια??" :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΠΑΡΤΙΔΑ Β
Σε θέση button εγω ,σερβιρομαι Α-Κ αχρωμα..ΒΒ bet 40,call ενας ακομα,call εγω..Φλοπ 5-7-Κ rainbow..BB check,ο αλλος 75 κι εγω τα καρφωνω all in 330!!Πάσο ο ΒΒ,call ο μεσαιος...Turn K (!)-River 9.Και μου δειχνει στο χερι 5-5 και μενω μαλάκας :headbang: :headbang: :headbang:Και σας ρωταω τωρα:Eκανα λαθος στο all in??Αλλα και μετα με τον άλλο  ρηγα κάτω ,δε θα τα εβαζα????
ΥΓ: Ο ΒΒ κρατούσε Α-Κ και αυτός κι έφυγε στο δικό μου all in και χτυπιοταν μολις ειδε κατω το ρηγα,αλλα σταυροκοπιοτανε μετα την τελική εκβαση της παρτιδας..
 

super378

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2011
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Καλημερα συνποκεράδες..μια η άλλη το ΣΚ στο Λουτράκι,αφού χτες ..κατέθεσα 300 εβραίους.Παραθέτω δυο σχεδόν ίδιες παρτίδες για να δείτε τι γίνεται αμα σε θέλει η τράπουλα και η τυχη:
ΠΑΡΤΙΔΑ Α
SB εγω σερβίρομαι 2-2.To παλικαρι στο button κανει raise preflop 35.Eνω συνηθως τα κλείνω ,κάνω call και μαζι με μενα αλλοι 2 παικτες.Φλοπ 2-4-6 rainbow..bet 60 εγω,call ο ενας,raise το button 170..Auto call εγω ,πασο ο αλλος,μενουμε δυο..Turn 9,check εγω,all  in 230 Τo button.Εκει που σκεφτομαι,μου λέει ο ασχετος "τι σκεφτεσαι.Νταμες έχεις?" :uglystupid: :uglystupid: :2funny: :2funny: και μου δινει πληροφορία ότι κραταει πιθανον Κ-Κ η Α-Α..Αμεσο Call εγω μετα απο αυτό,river 4.....και παει ακλαφτος!!Μεχρι να φυγω με ρωταγε :Μα πώς εκανες call 35 με δυάρια??" :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΠΑΡΤΙΔΑ Β
Σε θέση button εγω ,σερβιρομαι Α-Κ αχρωμα..ΒΒ bet 40,call ενας ακομα,call εγω..Φλοπ 5-7-Κ rainbow..BB check,ο αλλος 75 κι εγω τα καρφωνω all in 330!!Πάσο ο ΒΒ,call ο μεσαιος...Turn K (!)-River 9.Και μου δειχνει στο χερι 5-5 και μενω μαλάκας :headbang: :headbang: :headbang:Και σας ρωταω τωρα:Eκανα λαθος στο all in??Αλλα και μετα με τον άλλο  ρηγα κάτω ,δε θα τα εβαζα????
ΥΓ: Ο ΒΒ κρατούσε Α-Κ και αυτός κι έφυγε στο δικό μου all in και χτυπιοταν μολις ειδε κατω το ρηγα,αλλα σταυροκοπιοτανε μετα την τελική εκβαση της παρτιδας..
το μόνο λάθος νομίζω είναι οτι από 75 δεν κάνεις raise 330...κατα τ'άλλα shit happens!!!
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Είναι μερικά φύλλα και συνδυασμοί που αναγκαστικά θα τα πιγαίνω μέρι σχεδόν τέλους......Το ΑΚ είναι μέσα σε αυτά......το έχω αποδεχεί οτι θα χάνω μερικές φορές......αλλά δε γίνεται να φολντάρεις.......
 

xpapad

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
33
Like
3
Πόντοι
1.240
Καλημερα συνποκεράδες..μια η άλλη το ΣΚ στο Λουτράκι,αφού χτες ..κατέθεσα 300 εβραίους.Παραθέτω δυο σχεδόν ίδιες παρτίδες για να δείτε τι γίνεται αμα σε θέλει η τράπουλα και η τυχη:
ΠΑΡΤΙΔΑ Α
SB εγω σερβίρομαι 2-2.To παλικαρι στο button κανει raise preflop 35.Eνω συνηθως τα κλείνω ,κάνω call και μαζι με μενα αλλοι 2 παικτες.Φλοπ 2-4-6 rainbow..bet 60 εγω,call ο ενας,raise το button 170..Auto call εγω ,πασο ο αλλος,μενουμε δυο..Turn 9,check εγω,all  in 230 Τo button.Εκει που σκεφτομαι,μου λέει ο ασχετος "τι σκεφτεσαι.Νταμες έχεις?" :uglystupid: :uglystupid: :2funny: :2funny: και μου δινει πληροφορία ότι κραταει πιθανον Κ-Κ η Α-Α..Αμεσο Call εγω μετα απο αυτό,river 4.....και παει ακλαφτος!!Μεχρι να φυγω με ρωταγε :Μα πώς εκανες call 35 με δυάρια??" :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΠΑΡΤΙΔΑ Β
Σε θέση button εγω ,σερβιρομαι Α-Κ αχρωμα..ΒΒ bet 40,call ενας ακομα,call εγω..Φλοπ 5-7-Κ rainbow..BB check,ο αλλος 75 κι εγω τα καρφωνω all in 330!!Πάσο ο ΒΒ,call ο μεσαιος...Turn K (!)-River 9.Και μου δειχνει στο χερι 5-5 και μενω μαλάκας :headbang: :headbang: :headbang:Και σας ρωταω τωρα:Eκανα λαθος στο all in??Αλλα και μετα με τον άλλο  ρηγα κάτω ,δε θα τα εβαζα????
ΥΓ: Ο ΒΒ κρατούσε Α-Κ και αυτός κι έφυγε στο δικό μου all in και χτυπιοταν μολις ειδε κατω το ρηγα,αλλα σταυροκοπιοτανε μετα την τελική εκβαση της παρτιδας..
αν διαβασεις το harington θα δειςοτι καπου γραφει οτι και οι μεγαλοι σε εμπειρια παικτες δεν μπορουν να καταλαβουν το set του αντιπαλου....ετσι και εσυ περασες σετ απο δυαρια και την αφαγες απο πενταρια
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Το set σωστά δε μπορείς να το καταλάβεις......το έχω σκεφτεί τόσες φορές......όσες έχω χάσει δηλαδή!!!!Γιατί όταν κερδίζω δεν το σκέφτομαι συνήθως!!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
το μόνο λάθος νομίζω είναι οτι από 75 δεν κάνεις raise 330...κατα τ'άλλα shit happens!!!
Το all in το κανω, αφ'ενός για να κόψω τα φτερά του,αν κυνηγάει κάτι και αφ'ετέρου γιατί θέλω να σταματησω την παρτίδα εκεί..Αλλα και πάλι,στο turn θα είχαμε το ιδιο σκηνικό...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Το all in το κανω, αφ'ενός για να κόψω τα φτερά του,αν κυνηγάει κάτι και αφ'ετέρου γιατί θέλω να σταματησω την παρτίδα εκεί..Αλλα και πάλι,στο turn θα είχαμε το ιδιο σκηνικό...

τετοιες παρτιδες ειναι καταδικη για ολους. μοναδικη περιπτωση να τη γλυτωσεις ενδεχομενως ειναι να μπει αυτος πρωτος ολ ιν και να σε πονηρεψει για το φυλλο.
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
4
Πόντοι
16
δε παιζει να μπει ποτε all in ομως κρατωντας σετ ;)
 

tsizkeik

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
ρε παιδια να ειμαστε λογικοι, πολυ σωστα το επαιξε και δυστυχως εχασε, για αυτο και το λεμε τζογο, το θεμα ειναι οτι σε 1000 παρτιδες αυτο θα συμβει 1-2 -3 φορες το πολυ

ευγε φιλε μου σωστα επαιξες...
 

ariadnos

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
122
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
11
χαμος στου τουρνουα στην παρνηθα 2 ο τασος 15000
 

super378

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2011
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Το all in το κανω, αφ'ενός για να κόψω τα φτερά του,αν κυνηγάει κάτι και αφ'ετέρου γιατί θέλω να σταματησω την παρτίδα εκεί..Αλλα και πάλι,στο turn θα είχαμε το ιδιο σκηνικό...
Πέρασε καιρός αλλά μιας και τώρα το είδα...Άν είχες κάνει raise στα 160π.χ και άκουγες το allin ίσως και να την ψιλιαζόσουνα....
Κάνα καλό και φθηνό HUD γνωρίζει να προτείνει κανείς?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom