Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Παμε καλα? 101/740 registered εως τωρα στο Χριστουγεννιατικο ενισχυμενο event της pokerstars με 5 μυρια prize pool ειναι Ελληνες. :think: :think: :think: Ποιοι ειστε ρε? Μιληστε!!!

ποσο μπαι ιν εχει αυτο το εορταστικο ιβεντ φιλε Τζαμπο παιζεις συχνα ποκερσταρς τουρνουα μονο ή και κας παιζεις καθολου λαιβ..;;
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Χρονια πολλά ,καλή χρονιά με γεματες τσεπες φιλοι ποκεράδες..
Η αγραναπαυση των εορτών έλαβε τέλος,ειναι ωρα να ξαναγυρίσει η ομάδα στα ποκερικά γήπεδα!
Καταιγισμός τουρνουά για τον Ιανουάριο σε Namur και Spa και φυσικά η BOU POKER TEAM θα ειναι εκεί,συνεπικουρούμενη από τα μεσα Ιανουαρίου από θρυλικό PREMIOUM!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
Αρχιζουμε ζεσταμα αυριο:
   Namur
-2ημερο self dealing tournament deep stack 30.000 chips 30 min blinds 50€ buy in re-entry "NEW YEAR"

 5-11/1/15 Namur
-7ημερο self dealing tournament deep stack 50.000 chips 60 min blinds 50€ byu in re-entry "THE BIG ONE"

 17-18/1/15 Spa
-Amateur Poker Tour 2015 110 byu in 15.000 chips 45 min blinds

 24/1/2105 Spa
 -As d'or 100 buy in 25.000 chips 30 min blinds

 29/1-1/2/2015 Namur
 -Winter festival 220€ re-entry 50.000 chipd 40 min blinds

Όπως καταλαβαίνετε,μπαινουμε ορμητικά στη νεα χρονιά με σκοπό να μοιράσουμε πόνο και οδυρμό στα Βελγικα γατάκια!! :knockinb: :knockinb:
[size=30pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ-ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!
GO GO BOU POKER TEAM ALWAYS ON FIRE!!!!![/size]
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Χρονια πολλά ,καλή χρονιά με γεματες τσεπες φιλοι ποκεράδες..
Η αγραναπαυση των εορτών έλαβε τέλος,ειναι ωρα να ξαναγυρίσει η ομάδα στα ποκερικά γήπεδα!
Καταιγισμός τουρνουά για τον Ιανουάριο σε Namur και Spa και φυσικά η BOU POKER TEAM θα ειναι εκεί,συνεπικουρούμενη από τα μεσα Ιανουαρίου από θρυλικό PREMIOUM!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
Αρχιζουμε ζεσταμα αυριο:
   Namur
-2ημερο self dealing tournament deep stack 30.000 chips 30 min blinds 50€ buy in re-entry "NEW YEAR"

 5-11/1/15 Namur
-7ημερο self dealing tournament deep stack 50.000 chips 60 min blinds 50€ byu in re-entry "THE BIG ONE"

 17-18/1/15 Spa
-Amateur Poker Tour 2015 110 byu in 15.000 chips 45 min blinds

 24/1/2105 Spa
 -As d'or 100 buy in 25.000 chips 30 min blinds

 29/1-1/2/2015 Namur
 -Winter festival 220€ re-entry 50.000 chipd 40 min blinds

Όπως καταλαβαίνετε,μπαινουμε ορμητικά στη νεα χρονιά με σκοπό να μοιράσουμε πόνο και οδυρμό στα Βελγικα γατάκια!! :knockinb: :knockinb:
[size=30pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ-ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!
GO GO BOU POKER TEAM ALWAYS ON FIRE!!!!![/size]

Καλη Χρονια με Υγεια πανω απο ολα Χαρα και last but not least Ποκερικη Ευτυχια σε ολα τα εκλεκτα μελη της ομαδας με πρωτον και καλυτερον τον Ναυαρχο και Αρχηγο μας... :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλη επιτυχια αυριο Ναυαρχε μου δεν καταλαβα σε ποιο απο ολα τα τουρ που παρεθεσες θα λαβεις μερος σε ολα θα κανεις live multitabling in multiple tournaments... :huh: :think: :S ;) :cheesy: :grin: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:;;????!!!!!!!!!!!!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Καλη Χρονια με Υγεια πανω απο ολα Χαρα και last but not least Ποκερικη Ευτυχια σε ολα τα εκλεκτα μελη της ομαδας με πρωτον και καλυτερον τον Ναυαρχο και Αρχηγο μας... :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλη επιτυχια αυριο Ναυαρχε μου δεν καταλαβα σε ποιο απο ολα τα τουρ που παρεθεσες θα λαβεις μερος σε ολα θα κανεις live multitabling in multiple tournaments... :huh: :think: :S ;) :cheesy: :grin: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:;;????!!!!!!!!!!!!!!
Σου εχω πει επανειλημμένα να κοιμασαι λίγο παραπάνω τις NORMAL νυχτερινες ωρες γιατι αρχιζεις και ρεταρεις...
Τι multitabling μου λες??Διαφορετικές ημερομηνιες ειναι ,όλο τον Ιανουάριο..Καθε βδομαδα και άλλο.... :think: :think: :think: :think: :think:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
ποσο μπαι ιν εχει αυτο το εορταστικο ιβεντ φιλε Τζαμπο παιζεις συχνα ποκερσταρς τουρνουα μονο ή και κας παιζεις καθολου λαιβ..;;
Ελα τυπε, χρονια πολλα. Σχεδιαζα να το κυνηγησω με τα απειρα φτηνα satellites που ειχε, αλλα λογω προσωπικων πρεπει να μην εχω ξαναμπει ποκερσταρς απο εκεινες τις μερες... Το κανονικο buy in ειχε 215 δολλαρια, αλλα λογω του οτι ηταν εορταστικο εδινε πολυ χρημα και μπορει να πληρωνονταν μεχρι και το τοπ 15-20%... Μπορει και να συνεφερε ακομα και να δωσεις 215 δολλαρια, δε μου περρισευαν ομως. Ποκερσταρς παιζω ψιλοαραια, προσπαθωντας να καταλαβω ποιος κοροιδευει ποιον. :grin: Και γενικα ειμαι μικρος ακομα στο ποκερ. Δε νομιζω οτι θα εχω ποτε ικανοτητα να κερδιζω τουρνουα, το μαξ μου οταν μαθω θα ειναι grinding σε cash σαν τον Joey Knish

joeyknish_rounders.jpg


αλλα με φλωρικα stakes, οχι βιοποριστικα, απλα να περνα η ωρα. Το μαξ μου.


καλως ηρθες στην ποκερομαδα φιλε Τζαμπο γαματο το αβαταρ με τον Μπιλι Χικς μην μου πεις οτι εισαι φαν του ηταν θεος ο μακαριτης... :rockon: :rockon: :rockon:
Οχι μονο γουσταρω Χικς, αλλα προσκυναω κιολας. Εχω εικονοστασι με τη φατσα του! :rockon: Βλεπεις τη μικρη λεπτομερεια στο άβατάρ μου, ε? Εχει βαλει φωτια σε μια χαρτινη αμερικανικη σημαιουλα και αναβει τσιγαρο! :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Ποκεράδες καλησπέρα..
Η χτεσινη ανοδος στο Namur ηταν ενα καλό ξεμούδιασμα ενοψη των μεγαλων τουρνουα που ερχονται μεσα στο μηνα..
Ενα πενηνταρικο το buy in,επαιξα κανενα 8ωρο,αργο παιχνίδι,self dealing,αλλά στο τελος ειχα μεινει με το αρχικό στακ- 30.000 μαρκες-και οι υπολοιποι ηταν πιο πανω..Οπότε αποφασισα να το αφησω για σημερα,μην ξανακάνω 150 χλμ για ψωροφραγκα..Ετσι τα εσπρωξα σιγα σιγα και αποχωρησα κατα τις 1 τα ξημερωματα..
Σημερα αφοσιώθηκα σε τακτικές on line σε χαμηλά στακ,όπου το πρωτο που επαιξα εμελε να ειναι και το καθοριστικό!
2.845 παικτες,μπηκα στο late reg 2 λεπτα πριν ληξει και κατεληξα αδερφια 2ος μετα από DEAL!!!
21 στα 24 showdown δικά μου και 222 dollars με επενδυση ..0.82$  :rockon: :rockon:
Φωτο ακολουθούν,η Χρονιά δειχνει να μπαινει με καλούς Οιωνούς!!!
[size=30pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!
GO GO BOU POKER TEAM ALWAYS AND EVERYWHERE ON FIRE!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • sdf.jpg
    sdf.jpg
    134,1 KB · Εμφανίσεις: 88
  • sadg.jpg
    sadg.jpg
    220,3 KB · Εμφανίσεις: 72

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Ποκεράδες καλησπέρα..
Η χτεσινη ανοδος στο Namur ηταν ενα καλό ξεμούδιασμα ενοψη των μεγαλων τουρνουα που ερχονται μεσα στο μηνα..
Ενα πενηνταρικο το buy in,επαιξα κανενα 8ωρο,αργο παιχνίδι,self dealing,αλλά στο τελος ειχα μεινει με το αρχικό στακ- 30.000 μαρκες-και οι υπολοιποι ηταν πιο πανω..Οπότε αποφασισα να το αφησω για σημερα,μην ξανακάνω 150 χλμ για ψωροφραγκα..Ετσι τα εσπρωξα σιγα σιγα και αποχωρησα κατα τις 1 τα ξημερωματα..
Σημερα αφοσιώθηκα σε τακτικές on line σε χαμηλά στακ,όπου το πρωτο που επαιξα εμελε να ειναι και το καθοριστικό!
2.845 παικτες,μπηκα στο late reg 2 λεπτα πριν ληξει και κατεληξα αδερφια 2ος μετα από DEAL!!!
21 στα 24 showdown δικά μου και 222 dollars με επενδυση ..0.82$  :rockon: :rockon:
Φωτο ακολουθούν,η Χρονιά δειχνει να μπαινει με καλούς Οιωνούς!!!
[size=30pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!
GO GO BOU POKER TEAM ALWAYS AND EVERYWHERE ON FIRE!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
κυριε ναυαρχε ευχομαι για  το 15 να συνεχιστουν οι αριστοι οιωνοι !  :grin:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Καποιος λειπει από εδω πανω απο 10 μερες και θα πεσουν καμπανες.....
Η ομαδα μας εδω,όπως ολοι ξερετε,εχει γινει αρκετά γνωστη και αυτό φυσικά δεν περνά απαρατηρητο,ειδικά σε Χωρες που αναδεικνύουν το αθλημά μας και δεν το σαμποτάρουν σε καθε ευκαιρία..(Βλ. Παρνηθα παλαιότερα και λουτράκι τωρα..).
Ετσι λοιπόν,μετα την τελευταία επιτυχία μας,δεχτηκα πρόσκληση συμμετοχής στο APAT World Championship που θα γινει στο Λονδίνο το Πασχα,για να εκπροσωπήσω το Λουξεμβούργο ή την Ελλάδα!Παραθετω το μηνυμα και περιμενω γνωμες!!
"Hi Admiral,

I just have a question for you... Please let me know if it would interest you.

Every year APAT holds a World Championship, this year it's in London around Easter.
During that festival they also have a team event, with 16 countries competing.

I myself played for Belgium twice, and this event is really very special and has a great atmosphere.
A team consists of 4 players, and the buyin is 110£ (+/- 140 EUR) per person.

This is not an event to win a lot of money with, this is actually mainly prestige and honour.

As a division of APAT, we have been asked to invite a few countries.
We will of course send a Belgian team, and are also working on a team from Holland.

France & Germany will have a team as well... France is the current World Champion...
But it would be nice to have a team from Luxemburg as well!
(Or you are both Greek, so you can also be Team Greece :p)

Would you be interested in being part of a team?

The dates of the Team Event are 2 and 3 April; and the event has 5 different phases... So every players plays 3 SNG's, 1 HU and 1 MTT.

You could combine a trip to London with playing the Main Event as well (also £110 - €140). Main Event has 2 Day 1's (4 + 5 April) and Day 2 (6 April).

We have a hotel deal in London, so we can book that for you.
Hotel for 6 nights (1/4 - 7/4) would be 650 EUR (this is for 2 people including breakfast)
And we can also arrange the buyins (both Team and Main)

We would be looking for 4 players of course; so do you know any players that you could ask to come along?
If so, we can make you (or Premioum) team captain... and you can put together a team of 4 players.


Please let me know if this sounds interesting to you.

Cheers,
Tom
"
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Η ομαδα εχει πεσει σε χειμερία ναρκη και μόνο ο Αρχηγός σας κινείται!!Ρεμαλια,θα σας χωσω μεσα!!!!!Με εχετε αφησει να γραφω μόνος μου εδω...
Δεύτερο τουρνουά σημερα, THE BIG ONE, 50.000 μαρκες 1 ωρα blinds,επαθλο ο πρωτος ticket ια το EPT DAUVILLE!!!!
Updates απο εδω...
Φευγω σε μια ωρα,τις ευχες σας ΡΕΜΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • THE BIG ONE.jpg
    THE BIG ONE.jpg
    76,9 KB · Εμφανίσεις: 28

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Καποιος λειπει από εδω πανω απο 10 μερες και θα πεσουν καμπανες.....
Η ομαδα μας εδω,όπως ολοι ξερετε,εχει γινει αρκετά γνωστη και αυτό φυσικά δεν περνά απαρατηρητο,ειδικά σε Χωρες που αναδεικνύουν το αθλημά μας και δεν το σαμποτάρουν σε καθε ευκαιρία..(Βλ. Παρνηθα παλαιότερα και λουτράκι τωρα..).
Ετσι λοιπόν,μετα την τελευταία επιτυχία μας,δεχτηκα πρόσκληση συμμετοχής στο APAT World Championship που θα γινει στο Λονδίνο το Πασχα,για να εκπροσωπήσω το Λουξεμβούργο ή την Ελλάδα!Παραθετω το μηνυμα και περιμενω γνωμες!!
"Hi Admiral,

I just have a question for you... Please let me know if it would interest you.

Every year APAT holds a World Championship, this year it's in London around Easter.
During that festival they also have a team event, with 16 countries competing.

I myself played for Belgium twice, and this event is really very special and has a great atmosphere.
A team consists of 4 players, and the buyin is 110£ (+/- 140 EUR) per person.

This is not an event to win a lot of money with, this is actually mainly prestige and honour.

As a division of APAT, we have been asked to invite a few countries.
We will of course send a Belgian team, and are also working on a team from Holland.

France & Germany will have a team as well... France is the current World Champion...
But it would be nice to have a team from Luxemburg as well!
(Or you are both Greek, so you can also be Team Greece :p)

Would you be interested in being part of a team?

The dates of the Team Event are 2 and 3 April; and the event has 5 different phases... So every players plays 3 SNG's, 1 HU and 1 MTT.

You could combine a trip to London with playing the Main Event as well (also £110 - €140). Main Event has 2 Day 1's (4 + 5 April) and Day 2 (6 April).

We have a hotel deal in London, so we can book that for you.
Hotel for 6 nights (1/4 - 7/4) would be 650 EUR (this is for 2 people including breakfast)
And we can also arrange the buyins (both Team and Main)

We would be looking for 4 players of course; so do you know any players that you could ask to come along?
If so, we can make you (or Premioum) team captain... and you can put together a team of 4 players.


Please let me know if this sounds interesting to you.

Cheers,
Tom
"
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

διαβαζοντας παλιοτερα ποστ κ τωρα αυτο μου δημιουργηθηκε αυτη η ανοητη απορια
οταν λετε οτι η ομαδα εγινε γνωστη δεν εννοειτε ως ομαδα του μπουρδελα αλλα απλα ως η ομαδα του ναυαρχου λοξου κτλ ....
ετσι ε  :think:
δεν ειναι κ το ποιο ευκολο να συστηθεις ως η παρεα των μπουρδελων  :grin:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Καλημερα ποκεράδες..
Το THE BIG ONE δεν πηγε καλά,καθώς αποχώρησα στο τελευταίο χερι της βραδιάς εχοντας περίπου το αρχικό στακ μου-50.000 μαρκες-..
Εσκεμμένα τα καρφωσα με Q-9 diamonds vs A-K σε board Q-2-2-9-A !!
Και λεω εσκεμμένα γιατί δεν ηθελα να ξαναπάω σημερα να παιξω με 160 ατομα με 30 blinds...
Αυτα τα τουρνουά παντως καταστρατηγούν ότι γνωρίζουμε για το ποκερ,,λόγω του χαμηλού buy in-50€- και των τεσσαρων δικαιούμενων re-entry ανα ημερα (!),ναι μεν φτιάχνουν ενα τεραστιο prize pool,από την αλλη όμως εξαφανιζονται οι ενδοιασμοί να μπεις με any card και να δεις φλοπ/turn/river/.
Ειδα κατι εξωφρενικά calls με 3-6 off,9-2 κλπ τα οποία απέφεραν τεραστια κερδη στους ασχετους γατους που μπαινανε να δούνε τη μοίρα τους..
Ενδεικτικα πέταξα Q-Q σε φλοπ 3-9-10 όταν σε pre flop raise  μου στις 5000-blinds 600-1200 με 4 call πριν απο μενα-ακολούθησε γατος και στο bet των 7.800 στο φλοπ,με γυρισε στις 25.000 !Πεταω ανοιχτες τις κυρίες και μου δείχνει ...10-3 !!!!!
Πεταω Κ-Κ με την ιδια διαδικασία πονταρίσματος χανοντας από Α-2 off ,με Α στο φλοπ..
Παρόλα αυτά ειχα ανέβει μεχρι 160.000 μαρκες -υγιες στακ-αλλά σε τριπλο all in me Q-9 diamonds εγω,επεσα σε Α-Q σε φλοπ 10-J-K με δυο καρα....Δεν εκατσε αλλο καρω και γονάτισα..
Εκει επεσα στις 70.000 και μετα δεν καταφερα να ξανανεβω..
Παρ'ολα αυτά, δεχθηκα και νεα πρόσκληση για freeroll tournament των 50 καλύτερων σε βαθμολογία παικτων του Namur για το 2014,με επαθλο EPT ,UKIPT και FPS πακετα!!!!Ετσι,την επόμενη Δευτερα θα σας εκπροσωπήσω ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ!!! :rockon: :rockon:
Λεπτομέρειες εδω
κι εδω

"Chers joueurs,
Nous avons le plaisir d'inviter les 50 meilleurs joueurs de l'année à participer à notre Freeroll annuel qui enverra directement un joueur participer GRATUITEMENT à l'EPT de Deauville.
Ce freeroll aura lieu le lundi 19 Janvier 2015.
Cette année, pour cause d'égalité, nous invitons même 53 joueurs.
Ce Tournoi gratuit garantis un prize money de 14.000€!
Voici la liste des heureux qualifiés:
Infos: 1. Pristina 785
2. BESIKTAS 741
3. Amoroso Pierro 732
4. Mulders Rudi 635
5. sebo 624
6. Genco Giuseppe 615
7. GAENS NOEL 614
8. De Jonghe Philippe 610
9. zararsiz omer 590
10. De Quick Thierry 553
11. Heirman Mark 540
12. da silva philippe 515
13. Tambeur Patrick 505
14. urus metin 500
15. Tombeur Benoit 490
16. llani albano 489
17. ALESSI Salvatore 483
18. JackWade 454
19. Castronovo Joseph 451
20. NIKITA 450
21. Percio Fabio 445
22. Semi-Amateur 443
23. Honai Pascal 440
24. verdickt vincent 436
25. Hoxhaj Gazmend 430
26. Laschet Andreas 430
27. azaouni abdelouahed 425
28. Scalisi Antonino 423
29. Guilliaume Philippe 420
30. Tonton Tapis 99 420
31. vannerum bruno 420
32. schoofs ivo 415
33. Masset Pascal 410
34. aerts stefan 410
35. Mouzon Sylvie 395
36. pedro68 395
37. Boniver Christian 390
38. Van Boxel Chris 390
39. goossens guy 384
40. Liènard Jhonn 384
41. Malki Michel 380
42. schoutende gabriel 380
[size=20pt]43. ADMIRAL1966 380[/size]
44. KEHYA SONAY 373
45. sgorrano jerome 371
46. Lauwereys Koen 370
47. Perings Stephan 361
48. KEUTGEN Guy 360
49. van goolen Joseph 350
50. ciccotelli pierino 350
51. keles hidayet 350
52. Poncin David 350
53. JOSKE147 350
Félicitations à tous "

επόμενος σταθμός το Σαββατο στο SPA και το Amateur Poker Tour 2015 με την συμμετοχή και του Τρομερού PREMIOUM που φτανει την Πέμπτη από Βρυξέλλες!!!! :rockon: :rockon:
[size=30pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!!!!!
BOU POKER TEAM ALWAYS ON FIRE!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
YΓ:Φίλε Νικ η ομάδα μας γνωρίστηκε  και οργανώθηκε από εδω μέσα..Απολαμβάνει της στηριξης του Antisthenis-ακόμα περιμένω τα μπλουζακιαααααα!!-και φυσικά όπως παλαιότερα ήταν οι BOURDELA BROTHERS που παίζαμε TRAVIAN,τωρα ειναι η BOURDELA POKER TEAM!!
Ειμαστε περηφανοι για την ομαδα μας και δε ντρεπόμαστε να πούμε πώς τη δημιουργήσαμε..Απλά για λόγους εύηχους τη λέμε BOU POKER TEAM!!
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Καλημερα ποκεράδες..
Το THE BIG ONE δεν πηγε καλά,καθώς αποχώρησα στο τελευταίο χερι της βραδιάς εχοντας περίπου το αρχικό στακ μου-50.000 μαρκες-..
Εσκεμμένα τα καρφωσα με Q-9 diamonds vs A-K σε board Q-2-2-9-A !!
Και λεω εσκεμμένα γιατί δεν ηθελα να ξαναπάω σημερα να παιξω με 160 ατομα με 30 blinds...
Αυτα τα τουρνουά παντως καταστρατηγούν ότι γνωρίζουμε για το ποκερ,,λόγω του χαμηλού buy in-50€- και των τεσσαρων δικαιούμενων re-entry ανα ημερα (!),ναι μεν φτιάχνουν ενα τεραστιο prize pool,από την αλλη όμως εξαφανιζονται οι ενδοιασμοί να μπεις με any card και να δεις φλοπ/turn/river/.
Ειδα κατι εξωφρενικά calls με 3-6 off,9-2 κλπ τα οποία απέφεραν τεραστια κερδη στους ασχετους γατους που μπαινανε να δούνε τη μοίρα τους..
Ενδεικτικα πέταξα Q-Q σε φλοπ 3-9-10 όταν σε pre flop raise  μου στις 5000-blinds 600-1200 με 4 call πριν απο μενα-ακολούθησε γατος και στο bet των 7.800 στο φλοπ,με γυρισε στις 25.000 !Πεταω ανοιχτες τις κυρίες και μου δείχνει ...10-3 !!!!!
Πεταω Κ-Κ με την ιδια διαδικασία πονταρίσματος χανοντας από Α-2 off ,με Α στο φλοπ..
Παρόλα αυτά ειχα ανέβει μεχρι 160.000 μαρκες -υγιες στακ-αλλά σε τριπλο all in me Q-9 diamonds εγω,επεσα σε Α-Q σε φλοπ 10-J-K με δυο καρα....Δεν εκατσε αλλο καρω και γονάτισα..
Εκει επεσα στις 70.000 και μετα δεν καταφερα να ξανανεβω..
Παρ'ολα αυτά, δεχθηκα και νεα πρόσκληση για freeroll tournament των 50 καλύτερων σε βαθμολογία παικτων του Namur για το 2014,με επαθλο EPT ,UKIPT και FPS πακετα!!!!Ετσι,την επόμενη Δευτερα θα σας εκπροσωπήσω ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ!!! :rockon: :rockon:
Λεπτομέρειες εδω
κι εδω

"Chers joueurs,
Nous avons le plaisir d'inviter les 50 meilleurs joueurs de l'année à participer à notre Freeroll annuel qui enverra directement un joueur participer GRATUITEMENT à l'EPT de Deauville.
Ce freeroll aura lieu le lundi 19 Janvier 2015.
Cette année, pour cause d'égalité, nous invitons même 53 joueurs.
Ce Tournoi gratuit garantis un prize money de 14.000€!
Voici la liste des heureux qualifiés:
Infos: 1. Pristina 785
2. BESIKTAS 741
3. Amoroso Pierro 732
4. Mulders Rudi 635
5. sebo 624
6. Genco Giuseppe 615
7. GAENS NOEL 614
8. De Jonghe Philippe 610
9. zararsiz omer 590
10. De Quick Thierry 553
11. Heirman Mark 540
12. da silva philippe 515
13. Tambeur Patrick 505
14. urus metin 500
15. Tombeur Benoit 490
16. llani albano 489
17. ALESSI Salvatore 483
18. JackWade 454
19. Castronovo Joseph 451
20. NIKITA 450
21. Percio Fabio 445
22. Semi-Amateur 443
23. Honai Pascal 440
24. verdickt vincent 436
25. Hoxhaj Gazmend 430
26. Laschet Andreas 430
27. azaouni abdelouahed 425
28. Scalisi Antonino 423
29. Guilliaume Philippe 420
30. Tonton Tapis 99 420
31. vannerum bruno 420
32. schoofs ivo 415
33. Masset Pascal 410
34. aerts stefan 410
35. Mouzon Sylvie 395
36. pedro68 395
37. Boniver Christian 390
38. Van Boxel Chris 390
39. goossens guy 384
40. Liènard Jhonn 384
41. Malki Michel 380
42. schoutende gabriel 380
[size=20pt]43. ADMIRAL1966 380[/size]
44. KEHYA SONAY 373
45. sgorrano jerome 371
46. Lauwereys Koen 370
47. Perings Stephan 361
48. KEUTGEN Guy 360
49. van goolen Joseph 350
50. ciccotelli pierino 350
51. keles hidayet 350
52. Poncin David 350
53. JOSKE147 350
Félicitations à tous "

επόμενος σταθμός το Σαββατο στο SPA και το Amateur Poker Tour 2015 με την συμμετοχή και του Τρομερού PREMIOUM που φτανει την Πέμπτη από Βρυξέλλες!!!! :rockon: :rockon:
[size=30pt]ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!!!!!
BOU POKER TEAM ALWAYS ON FIRE!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
YΓ:Φίλε Νικ η ομάδα μας γνωρίστηκε  και οργανώθηκε από εδω μέσα..Απολαμβάνει της στηριξης του Antisthenis-ακόμα περιμένω τα μπλουζακιαααααα!!-και φυσικά όπως παλαιότερα ήταν οι BOURDELA BROTHERS που παίζαμε TRAVIAN,τωρα ειναι η BOURDELA POKER TEAM!!
Ειμαστε περηφανοι για την ομαδα μας και δε ντρεπόμαστε να πούμε πώς τη δημιουργήσαμε..Απλά για λόγους εύηχους τη λέμε BOU POKER TEAM!!
καλησπερα  :cheesy:

συμφωνω με οσα γραφεις οταν υπαρχουν αυτες οι συνθηκες ο αλλος θα κανει την μαγκια του κ μετα ταμειο για rebuy  :'(

τωρα για το bou poker team φυσικα κ δεν ειναι ντροπη αλλα βρε ειδικα εδω στην ελλαδα πως να το πεις τους δικους σου ?
εγω ειμαι απο λιαν συντηρητικη οικογενεια αν με ρωτησουν κ τους πω θα μου κοψουν κ την καλημερα  :2funny:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
καλησπερα  :cheesy:

συμφωνω με οσα γραφεις οταν υπαρχουν αυτες οι συνθηκες ο αλλος θα κανει την μαγκια του κ μετα ταμειο για rebuy  :'(

τωρα για το bou poker team φυσικα κ δεν ειναι ντροπη αλλα βρε ειδικα εδω στην ελλαδα πως να το πεις τους δικους σου ?
εγω ειμαι απο λιαν συντηρητικη οικογενεια αν με ρωτησουν κ τους πω θα μου κοψουν κ την καλημερα  :2funny:
Ταμπέλες όλα ειναι φιλε,μη μασας! :2funny: :2funny:
Αμα σου πουν από πού βγαινει το bou,πες τους από το ΒΟUM!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

karaflas85

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2010
Μηνύματα
191
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
1
Αληθεια ρε μαγκες αξιζει να πηγαινει κανεις να παιζει cash games σε καζινο?απο την ελαχιστη εμπειρια που εχω μεσω ενος φιλου που επαιξε μια φορα(εγω παιζω μονο online και περισσοτερο tours),ηταν μαζεμενο ενα παρεακι στο τραπεζι του και του φανηκε οτι λειτουργουσαν σαν ομαδα για να τα τρωνε απο τα ψαρια που ερχονταν καθε λιγο..εκεινος βεβαια την πηρε χαμπαρι,εκατσε λιγο και σηκωθηκε και εφυγε..ποια ειναι η γνωμη σας?
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Αληθεια ρε μαγκες αξιζει να πηγαινει κανεις να παιζει cash games σε καζινο?απο την ελαχιστη εμπειρια που εχω μεσω ενος φιλου που επαιξε μια φορα(εγω παιζω μονο online και περισσοτερο tours),ηταν μαζεμενο ενα παρεακι στο τραπεζι του και του φανηκε οτι λειτουργουσαν σαν ομαδα για να τα τρωνε απο τα ψαρια που ερχονταν καθε λιγο..εκεινος βεβαια την πηρε χαμπαρι,εκατσε λιγο και σηκωθηκε και εφυγε..ποια ειναι η γνωμη σας?
κ ον λαιν που παιζεις τα ιδια γινονται . κ ειναι κ ποιο ευκολο  να συμβει
 

karaflas85

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2010
Μηνύματα
191
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
1
κ ον λαιν που παιζεις τα ιδια γινονται . κ ειναι κ ποιο ευκολο  να συμβει
Γι αυτο λεω οτι παιζω πιο πολυ τουρνουα γιατι εκει παιζεις με πολυ κοσμο και ειναι πολυ δυσκολο να συμβει κατι τετοιο σε αντιθεση με το cash που παιζεις μπαλα σταθερα σε ενα τραπεζι και μπορει να πλακωσουν 3-4 και να σε ξεβρακωσουν ευκολα..αλλα και παλι εκει εχω αρκετη εμπειρια και μπορω να διακρινω αν συμβαινει κατι τετοιο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom