Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Αρχηγέ όντως τραγικά αυτά που συμβαίνουν στο Ναό.

Ας ελπίσουμε να έρθει ο Loxxos κάτω κ να περάσετε τέλεια.

[size=50pt]Παρολα τα 21 ευρω καζινοχαρατσι παρολη την κολαση του καυσωνα των 40 βαθμων υπο σκιαν ο Ελλην Αρχηγος θα σταθει ορθιος στο καθηκον της Μεγαλης Συναντησης με τον Μεγα Παγκοσμιο Αρχηγο :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το Παγκοσμιο Αρχηγειο της Μπου Τημ ειναι εδω ενωμενο δυνατο..... ;) :cheesy: :grin: :dancing: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/size]
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Η Τιμή και η Χαρα ήταν όλη δική μου...
Τεσσερις ωρες καταιγιστικών συζητήσεων και μεγαλη συγκίνηση μετα από ενα χρόνο απουσίας..
Παραλία Λουτρακίου,ποτα και ποκερική κουβέντα...
Να'μαστε καλά να το ξανακάνουμε και στο εξωτερικό!!!
[size=30pt]GO GO BOU POKER TEAM ON FIRE!!!![/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
πάλι ρε καθήκι κουμάρι έπαιζες  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

θα σε ταράξω στην σφαλιάρα και στην αγγαρεία ρε μούτσο...  :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
πάλι ρε καθήκι κουμάρι έπαιζες  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

θα σε ταράξω στην σφαλιάρα και στην αγγαρεία ρε μούτσο...  :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
Αι κιχου ρε,δεν παιζαμε..Κουβεντα καναμε..Μαλακα που δεν ηρθες να με δεις!ΑΝτε να δουμε, θα ερθεις πανω??
:think: :think: :think: :think: :think:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αι κιχου ρε,δεν παιζαμε..Κουβεντα καναμε..Μαλακα που δεν ηρθες να με δεις!ΑΝτε να δουμε, θα ερθεις πανω??
:think: :think: :think: :think: :think:

θα σου κάνω έφοδο κανένα ΠΣΚ να δώ τι κάνεις...αλλά δεν θα έρθω μόνος .. εχω και την κυρά εδώ..  :headbang:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Καλημερα ποκερικα αδερφια.Χτες το βραδυ,στην πανεμορφη Β. Ευβοια και ωρα 12 τα μεσανυχτα,με επισκεφτηκε το φαντασμα του ...CAVO!!Που με ξετρυπωσε ο πουστης ακομα δεν μπορω να καταλαβω..
Πεερασαμε 3 ωρες πινοντας ξυδια και λεγαμε τα  νεα μας εν μεσω μουνο σορτσοθυελλας!!
Ανανεωσαμε το ραντεβου μας για τα μερη μου το χειμωνα,για να σκορπισουμε εκ νεου πονο στα ταλαιπωρα βελγικα γατακια!
Καλα να περνατε ολοι,οι διακοπες συνεχιζονται απο αυριο εκ νεου στο Λουτρακι.. :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Αναμένοντας τη δευτερη πτηση από Βιέννη για επιστροφή στην ..ξενιτια,βρίσκω την ευκαιρία να κανω μια αναδρομή στα ελληνικά ποκερικά δρώμενα,όπως τα ειδα στο Λουτράκι..
Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΑΡΑΚΜΗ, το ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ..
Πηγα τρεις φορές,τη μια για να μιλησω με κάποιον υπευθυνο- :2funny: - ,τις άλλες δυο για να ξεμουδιάσω στο cash..
Τη δευτερη φορά,Τεταρτη βράδυ 20/8,3 τραπεζια με τους ιδιους τελειωμένους παικτες και μερικούς αστρονάυτες..
Οι Αδελφοί Κοτσαρη,ο ασπρομάλλης Mr Bean,ο τελειωμένος ασπρομάλλης Γιαννης,ο Βλάχος που φωναζει συνέχεια-"ειμαι ο καλύτερος,δε με νικάει κανεις",ο ταλαίπωρος Θανασης και μερικές ακόμα φατσες γνωστές...
Περιμενα 1 ωρα να ανοίξουν τραπέζι,για να το κλεισουν 15 λεπτά μετα (!!) και να μας μεταφερουν στα τρια που υπολειτουργούσαν με 6-7 παικτες...
Πηρα 120 ευρώ με Κ-Κ εναντι J-J κι εφυγα..
Τη δευτερη φορά,Παρασκευή 22/8 ,12 η ωρα 1 1/2 τραπέζι με τους ιδιους τελειωμένους παικτες και τη νυστα να μας κυριευει..
Πηρα 220 ευρω με ενα φλοπάτο χρωμα κι εφυγα εκ νεου..Ο Κοτσαρης μια εμπαινε με 800 ευρω μπροστα του και 15 εφευγε..Για να καταλάβετε το μεγεθος της μαλακίας, πιανω Α-9 σπαθια,χτυπάω 6 ευρω,πασο ολοι και ο Κοτσαρης μου λεει ...42!!!Φυσικά κι εφυγα γελώντας..
Απο καποιες κουβέντες που εκανα με τους ντηλερς,εμαθα ότι το Σεπτέμβριο,πανε για μεγάλες αλλαγες στο καζίνο//Πολλοί θα φυγουν με εθελουσία και ορισμενα παιχνίδια θα επανασυζητηθούν κατα πόσον αποδίδουν..
και μεσα σε ολα,ερχεται και η Παρνηθα με τουρνουά στις 19-9 νομίζω ,με 770 € (!!) buy in kai 20.000 αρχικό στακ/20/λεπτα levels!!! :2funny: :2funny: :2funny:
ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΡΕ ΓΑΤΑΚΙΑ.....
Δυστυχώς τελειώσαμε νωρίς στην Ελλάδα αδερφια,αν δεν αλλάξει κατι δραστικά,βλέπω να ξαναγεμίζουν οι Λέσχες..
ΥΓ:Ηρθε και ο αδελφός LOXXOS αλλη μια φορά και τα είπαμε....
Επομενη ενημερωση απο τα μερη μου....
[size=30pt]GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM!!![/size]

 

Συνημμένα

  • Φωτογραφία4876.jpg
    Φωτογραφία4876.jpg
    158,7 KB · Εμφανίσεις: 16
  • Φωτογραφία4885.jpg
    Φωτογραφία4885.jpg
    182,1 KB · Εμφανίσεις: 20

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
επειδή βλέπω δεν έχει κίνηση το τοπικ, ειπα να γραψω.
λοιπόν μετά από 2 μήνες που ασχολήθηκα με το πόκερ μπορώ να πω ότι έχω ανέβει σημαντικά σε γνώσεις για το παιχνίδι, έχω όμως  ακόμα πόλη δρόμο. Αρχικά έπαιζα στο Pokerstars αλλά πήρα τον πουλο, έκανα νίκες είχα και κανα 2-3 καλά sesions από 15 ευρώ δηλαδή πήγα στα 55 ευρώ και νόμιζα ότι είμαι καλώς και γενικά ότι το έχω !!
Όπως είπα πήρα τον μπούλο γιατί συχνά έκανα overbet, είχα και μερικά κακα bets αλλά το σημαντικότερο είναι ότι δεν έλεγχο τον εγωισμό μου όταν παίζω, ειδικά μετά από ένα κακό bet... κλασικές περίπτωσης όταν έχεις ΑΑ και σου κάνει αλλ-ην με 89 και σε κερδίζη με straight η με μικρότερα ζευγάρια όπως 33 και στο flop κάνει set!!

Αυτά είναι τα άσχημα, όμως υπάρχουν και καλά και τα καλά είναι ότι πλέον έχω εξεληθή σαν παίχτης μαθενώντας τη είναι τα outs, pot outs, pot equity ποτε να κανεις 3 bet, το σημαντικότερο να παίζεις όταν έχεις position.. εννοιες άγνωστες για μένα πριν 2 μήνες αλλαξα σαιτ καθώς το πόκερστάρς είναι λίγο δύσκολο για αρχή και παίζω σε ένα άλλο, δεν έχω βάλει λεφτά από εγωισμό μόνο !!! διάλεξα να παίξω freeroll και με υπομονή κέρδισα καπια ευρώ, με τα οποια μπήκα σε cash game και έχω κάνει ανά καλό σερί νικών που μάλιστα σκέφτομαι να κάνω και ανάληψη !!

αυτά από μένα ελπίζω να μην σαν πρήζω...
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
επειδή βλέπω δεν έχει κίνηση το τοπικ, ειπα να γραψω.
λοιπόν μετά από 2 μήνες που ασχολήθηκα με το πόκερ μπορώ να πω ότι έχω ανέβει σημαντικά σε γνώσεις για το παιχνίδι, έχω όμως  ακόμα πόλη δρόμο. Αρχικά έπαιζα στο Pokerstars αλλά πήρα τον πουλο, έκανα νίκες είχα και κανα 2-3 καλά sesions από 15 ευρώ δηλαδή πήγα στα 55 ευρώ και νόμιζα ότι είμαι καλώς και γενικά ότι το έχω !!
Όπως είπα πήρα τον μπούλο γιατί συχνά έκανα overbet, είχα και μερικά κακα bets αλλά το σημαντικότερο είναι ότι δεν έλεγχο τον εγωισμό μου όταν παίζω, ειδικά μετά από ένα κακό bet... κλασικές περίπτωσης όταν έχεις ΑΑ και σου κάνει αλλ-ην με 89 και σε κερδίζη με straight η με μικρότερα ζευγάρια όπως 33 και στο flop κάνει set!!

Αυτά είναι τα άσχημα, όμως υπάρχουν και καλά και τα καλά είναι ότι πλέον έχω εξεληθή σαν παίχτης μαθενώντας τη είναι τα outs, pot outs, pot equity ποτε να κανεις 3 bet, το σημαντικότερο να παίζεις όταν έχεις position.. εννοιες άγνωστες για μένα πριν 2 μήνες αλλαξα σαιτ καθώς το πόκερστάρς είναι λίγο δύσκολο για αρχή και παίζω σε ένα άλλο, δεν έχω βάλει λεφτά από εγωισμό μόνο !!! διάλεξα να παίξω freeroll και με υπομονή κέρδισα καπια ευρώ, με τα οποια μπήκα σε cash game και έχω κάνει ανά καλό σερί νικών που μάλιστα σκέφτομαι να κάνω και ανάληψη !!

αυτά από μένα ελπίζω να μην σαν πρήζω...
Τι να πρηξεις φίλε,χαρά μας να σε ακούμε και να ανταλλάσσουμε απόψεις.Ειναι πολύ σημαντικό για σενα που εισαι νεος όπως λες να διαβασεις την αρχική θεωρία του παιχνιδιού για να καταλάβεις την ορολογία..Πολύ σημαντικό επίσης ειναι να κατανοήσεις την εννοια της "θεσης".ούτε εγω δεν την εχω εμπεδώσει πλήρως..Συνεχισε να μας ενημερώνεις..
Οσο για την Jokerstars τα εχουμε ξαναπεί..Ειναι ο leader και κανει το δικό του παιχνίδι,Σε άλλα sites εχεις τη δυνατότητα να αντιμετωπίσεις παικτες σε χαμηλότερο επίπεδο,ξεκίνα απο εκεί και σιγά σιγα ανεβαίνεις..
Για το λουτράκι,η τελευταία πληροφορηση ειναι οτι όλο το υπογειο θα γινει αιθουσα για texas..Αντε να δούμε..
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Αναμένοντας τη δευτερη πτηση από Βιέννη για επιστροφή στην ..ξενιτια,βρίσκω την ευκαιρία να κανω μια αναδρομή στα ελληνικά ποκερικά δρώμενα,όπως τα ειδα στο Λουτράκι..
Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΑΡΑΚΜΗ, το ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ..
Πηγα τρεις φορές,τη μια για να μιλησω με κάποιον υπευθυνο- :2funny: - ,τις άλλες δυο για να ξεμουδιάσω στο cash..
Τη δευτερη φορά,Τεταρτη βράδυ 20/8,3 τραπεζια με τους ιδιους τελειωμένους παικτες και μερικούς αστρονάυτες..
Οι Αδελφοί Κοτσαρη,ο ασπρομάλλης Mr Bean,ο τελειωμένος ασπρομάλλης Γιαννης,ο Βλάχος που φωναζει συνέχεια-"ειμαι ο καλύτερος,δε με νικάει κανεις",ο ταλαίπωρος Θανασης και μερικές ακόμα φατσες γνωστές...
Περιμενα 1 ωρα να ανοίξουν τραπέζι,για να το κλεισουν 15 λεπτά μετα (!!) και να μας μεταφερουν στα τρια που υπολειτουργούσαν με 6-7 παικτες...
Πηρα 120 ευρώ με Κ-Κ εναντι J-J κι εφυγα..
Τη δευτερη φορά,Παρασκευή 22/8 ,12 η ωρα 1 1/2 τραπέζι με τους ιδιους τελειωμένους παικτες και τη νυστα να μας κυριευει..
Πηρα 220 ευρω με ενα φλοπάτο χρωμα κι εφυγα εκ νεου..Ο Κοτσαρης μια εμπαινε με 800 ευρω μπροστα του και 15 εφευγε..Για να καταλάβετε το μεγεθος της μαλακίας, πιανω Α-9 σπαθια,χτυπάω 6 ευρω,πασο ολοι και ο Κοτσαρης μου λεει ...42!!!Φυσικά κι εφυγα γελώντας..
Απο καποιες κουβέντες που εκανα με τους ντηλερς,εμαθα ότι το Σεπτέμβριο,πανε για μεγάλες αλλαγες στο καζίνο//Πολλοί θα φυγουν με εθελουσία και ορισμενα παιχνίδια θα επανασυζητηθούν κατα πόσον αποδίδουν..
και μεσα σε ολα,ερχεται και η Παρνηθα με τουρνουά στις 19-9 νομίζω ,με 770 € (!!) buy in kai 20.000 αρχικό στακ/20/λεπτα levels!!! :2funny: :2funny: :2funny:
ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΡΕ ΓΑΤΑΚΙΑ.....
Δυστυχώς τελειώσαμε νωρίς στην Ελλάδα αδερφια,αν δεν αλλάξει κατι δραστικά,βλέπω να ξαναγεμίζουν οι Λέσχες..
ΥΓ:Ηρθε και ο αδελφός LOXXOS αλλη μια φορά και τα είπαμε....
Επομενη ενημερωση απο τα μερη μου....
[size=30pt]GO GO EUROPEAN BOU POKER TEAM!!![/size]
δεν περιμενα κατι περισσοτερο απο τους δικους μας . ερασιτεχνες
 

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
ADMIRAL GR  να σε ρωτήσω κάτι??? σχετικά με τα σέσιονς, στα πόσα ευρώ πρέπει να την κάνω συνήθως παίζω για καμία 1 ώρα το πολύ 2... και σαν στόχο έχω να παρω 3-2 ευρώ σε τραπέζι με 9 παίκτες, 0,05-0,10 NL.
Το κακό είναι ότι εκεί που παιζει δεν έχει καλό trafick ένα τραπέζι μόνο και όχι όλες τις ώρες, σαν το pokerstars
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
ADMIRAL GR  να σε ρωτήσω κάτι??? σχετικά με τα σέσιονς, στα πόσα ευρώ πρέπει να την κάνω συνήθως παίζω για καμία 1 ώρα το πολύ 2... και σαν στόχο έχω να παρω 3-2 ευρώ σε τραπέζι με 9 παίκτες, 0,05-0,10 NL.
Το κακό είναι ότι εκεί που παιζει δεν έχει καλό trafick ένα τραπέζι μόνο και όχι όλες τις ώρες, σαν το pokerstars
Φιλε δεν ασχολούμαι με το cash,ο΄πότε ότι και να σου πω θα ειναι αχρηστο..Από δικη μου εμπειρία παλαιότερα,με ενα διπλασιασμό του κεφαλαίου μου- σε live ομως,με 200 ευρω buy in-την εκανα μετα..
 

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
κατάλαβα,, και εγώ με 4 ευρώ μπαίνω... άσε μέχρι να φτάσω σε τέτια πόσα θέλω κανα χρόνο!!
θέλω να παίξω και live αλλά είμαι από επαρχία και τα έξοδα είναι πολλά, 200 ευρώ τα εισιτήρια 50 ξενοδόχο άντε και ένα buy in 200 ευρώ σύνολο 450e και άμα χάσω !!!για καποιον που ξεκιναει τώρα είναι μεγάλο χτύπημα να χάσει 450 euro
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Αν βρεις κανενα φιλαρακι και τα μοιρασετε τα εξοδα,ισως ειναι καλύτερα..
 

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
μπα δεν ασχολείται κανένας, μόνο σαν τζόγο το βλέπουν.. ειδικά όταν έκατσα και εξήγησα μερικά πράγματα, γούρλωσανε τα μάτια τους  :think:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Οργανωσου στα φορουμ,βρες ατομα που μενετε κοντα..Αν μενεις Β. Ελλαδα εχεις αρκετες επιλογες,Αν εισαι στην Κ.Ελλάδα τον ηπιες..Μονο στα καφενεια,αλλα ειναι ρισκο...
 

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
και γενικά από ένα σημείο και μετά πρέπει να έχεις φίλους που παίζουν για να κανείς προπονηση η πειράματα,, τώρα φαντάσου εγώ είμαι μόνος και ότι μαθενο το εφαρμόζω στο online που δεν είναι και ότι καλύτερο, στο online γίνονται κουφά πράγματα
 

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
για πες κανα φόρουμ μπας και σωθούμε μόνο το Two Plus Τωο ξέρω , μένω τέρμα Β. Ελλαδα!!!!
 

stavros8

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
428
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπέρα ποκεράδες.

Μετά από 1,5 μήνα απουσίας των τουρνουά από τη Ρόδο, αύριο επιστρέφουν κ μαζί τους κ εγώ.

Λεπτομέριες εδώ
Ο Αντώνης δε ξέρω ακόμα αν θα έρθει.


[size=30pt]GO GO RODOS BOU POKER TEAM!![/size]

[size=35pt]ON FIREEE!![/size]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom