Νέα

Ποιό εμβόλιο θα κάνουν τα μέλη του BOU;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 226K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιο εμβόλιο εμπιστεύεστε να κάνετε?

  • Άστρα Ζ

    Ψήφοι: 142 19,5%
  • Φαιζερ

    Ψήφοι: 238 32,6%
  • Μοντέρνα

    Ψήφοι: 67 9,2%
  • Τζονσον

    Ψήφοι: 60 8,2%
  • Σπούτνικ

    Ψήφοι: 36 4,9%
  • Φαντα μόνο

    Ψήφοι: 73 10,0%
  • Κανένα έχω αντισώματα στα πάντα

    Ψήφοι: 114 15,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    730

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Επίσης τώρα που το θυμήθηκα , δεν λέγαμε οτι σε κάποια φάση λογικά θα περάσουμε σε πιο ήπιες μεταλλάξεις του ιού ;

Η μήπως ο ιός θα παραμένει πάνω κάτω ίδιος για πάντα και απλά θα είναι πιο ήπιος για εμάς που δεν μας σκότωσε την πρώτη φορα και άρα αν νοσήσουμε και δεύτερη φορά συνήθως το περνάμε πιο ήπια απο την πρώτη ;

Το σενάριο με τις ήπιες μεταλλάξεις πάντως φαντάζομαι πως δεν συμφέρει τις εταιρείες που φτιάχνουν τα εμβόλια.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.331
Like
1.937
Πόντοι
216
Επίσης τώρα που το θυμήθηκα , δεν λέγαμε οτι σε κάποια φάση λογικά θα περάσουμε σε πιο ήπιες μεταλλάξεις του ιού ;

Η μήπως ο ιός θα παραμένει πάνω κάτω ίδιος για πάντα και απλά θα είναι πιο ήπιος για εμάς που δεν μας σκότωσε την πρώτη φορα και άρα αν νοσήσουμε και δεύτερη φορά συνήθως το περνάμε πιο ήπια απο την πρώτη ;

Το σενάριο με τις ήπιες μεταλλάξεις πάντως φαντάζομαι πως δεν συμφέρει τις εταιρείες που φτιάχνουν τα εμβόλια.
<<Η μήπως ο ιός θα παραμένει πάνω κάτω ίδιος για πάντα και απλά θα είναι πιο ήπιος για εμάς που δεν μας σκότωσε την πρώτη φορα και άρα αν νοσήσουμε και δεύτερη φορά συνήθως το περνάμε πιο ήπια απο την πρώτη ;>>
Αρχοντόπουλο,εδώ δεν ξέρουνε οι ειδικοί,θα ξέρουμε εμείς?!
Παρακολουθώ τον ιολόγο (για την ακρίβεια βιολόγος και ανοσοβιολόγος) Βίνσεντ Ρακανιέλλο και αυτό που λέει συνέχεια είναι <πάρτε μέτρα προφύλαξης εάν ανήκετε σε ευπαθείς ομάδες και κάντε το εμβόλιο της κορώνα>
Με δύο λόγια,βράσε όρυζα!
Το μόνο σίγουρο,ο κορώνας ήρθε για να μείνει!
Δεν μας φτάνανε τα βάσανα μας,πληρώνουμε και τις μαλακίες του Δρος Φάουτσι που κακό ψόφο να έχει ο κωλόγερος και των κιτρινιάρηδων της Κίνας!
 

imperialdemon1821

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
363
Like
59
Πόντοι
1
Καλά τα πάνε οι εμβολιασμένοι πεθαίνουν σωρηδόν. Αυτά παθαίνεις άμα έχεις την τηλεόραση ανοιχτή και βλέπεις του πετσωμένους γιατρούς, σηψα,παγωνη βασιλακοπουλους,τσιοδρα,κτλ τομαρια, κανονίστε να πάτε να βγάλατε κάρτα εμβολιασμού να μας πάρατε παλι στο λαιμο σας με τις μαλακιές σας.
Οτι γινεται απο εδω και περα στην υγεια αλλα και αλλου εχουν σκοπο την μειωση του πλυθησμου δεν θα σας σωσουν τα εμβολια και οτι μαλακια αλλη σκεφτουν.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.458
Like
7.035
Πόντοι
1.056
Στις πόσες δόσεις έχουμε φτάσει στο μεταξύ;

Πόσες δόσεις μάξιμουμ δηλαδή μπορεί να έχει κάνει κάποιος, που κάνει τα εμβόλια ανελλιπώς;

Μετράει κάνεις ακόμη, ή χάθηκε κάπου στην πορεία ο λογαριασμός;:cheesy:

6 ειχαν κανει οι γονεις μου μεχρι που τους ειπε ο γιατρος να σταματησουν περιπου περσι το καλοκαιρι. Οποτε λογικά πρέπει να ναι 8-9 .
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.886
Like
7.943
Πόντοι
2.306

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.891
Like
1.430
Πόντοι
216
Τα ειπε ολα....
 

Συνημμένα

  • c.jpg
    c.jpg
    95,8 KB · Εμφανίσεις: 13

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.886
Like
7.943
Πόντοι
2.306

Το πέμπτο καλοκαίρι στη σειρά είναι, με θέματα γύρω από τον Κορονοϊό. Ακόμη προσπαθούν να σπρώξουν τη μία ή την άλλη δόση.

Από το καλοκαίρι του 2020 ως και το καλοκαίρι του 2024 οι ίδιες εκτιμήσεις των ειδικών, και λοιπές εικασίες, ξανά και ξανά.:grin:


 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
2.039
Like
6.577
Πόντοι
1.056
Εγώ θα κάνω το εμβόλιο κατά της νυμφομανίας για να ελαττώσω τις γυναίκες..:2funny:
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.886
Like
7.943
Πόντοι
2.306
Εγώ θα κάνω το εμβόλιο κατά της νυμφομανίας για να ελαττώσω τις γυναίκες..:2funny:

Αυτό θα ήταν ένα εμβόλιο, που θα μας γλίτωνε από έξοδα και θα έβγαζε έτσι οικονομικό νόημα.

Ανάμεσα στις παρενέργειες του θα είναι βέβαια, ότι θα σου μαραίνονται τα αρχίδια, και θα πέφτουν ξεραμένα κάτω.:cheesy:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.802
Πόντοι
21.896
4 φορές μπολιαστηκα κ τώρα η τέταρτη φορά που με έχει πιάσει κοβιντ ..αηδία καταντησε
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.266
Κριτικές
18
Like
20.071
Πόντοι
4.546
4 φορές μπολιαστηκα κ τώρα η τέταρτη φορά που με έχει πιάσει κοβιντ ..αηδία καταντησε
Περαστικά σεβαστέ μου τύπε. Γρήγορα πάλι στις επάλξεις.

Και εγώ τόσα έκανα. Έχω ενάμιση χρόνο χωρίς. Κάνω ωστόσο της γρίπης, συστηματικά κάθε χρόνο.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.886
Like
7.943
Πόντοι
2.306
Περαστικά σεβαστέ μου τύπε. Γρήγορα πάλι στις επάλξεις.

Και εγώ τόσα έκανα. Έχω ενάμιση χρόνο χωρίς. Κάνω ωστόσο της γρίπης, συστηματικά κάθε χρόνο.

Χαρά στο κουράγιο σου και σε σένα, αγαπητέ, που εμπιστεύεσαι σε τέτοιο υψηλό βαθμό τα εμβόλια.

Κάτι λένε, ότι το δουλεύουν για πολυεμβόλιο mRNA ενάντια σε κορονοϊό, γρίπη και άλλες ιώσεις. Οπότε στο τέλος ούτε που θα ξέρουν καλά-καλά πολλοί, για τι νόσο ακριβώς έχουν εμβολιαστεί.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.266
Κριτικές
18
Like
20.071
Πόντοι
4.546
Χαρά στο κουράγιο σου και σε σένα, αγαπητέ, που εμπιστεύεσαι σε τέτοιο υψηλό βαθμό τα εμβόλια.

Κάτι λένε, ότι το δουλεύουν για πολυεμβόλιο mRNA ενάντια σε κορονοϊό, γρίπη και άλλες ιώσεις. Οπότε στο τέλος ούτε που θα ξέρουν καλά-καλά πολλοί, για τι νόσο ακριβώς έχουν εμβολιαστεί.
Τα εμβόλια για αυτό είναι, να προφυλάξουν έως ένα βαθμό ή να μην κινδυνεύσει η ζωή σου. Δεν έχεις ξανακάνει τύπε μου; Δεκάδες στην έως τώρα ζωή σου, προφανώς.

Τώρα, δεν συμφωνώ με τους όρους που επιβλήθησαν από τις κυβερνήσεις, ξεκάθαρα. Ούτε και με τα ΓΕΛΟΙΑ μέτρα του Βλακούλη, με SMS, μάσκα σε ΑΝΟΙΧΤΟ (!!!!!!!!!!!!) χώρο, απαγόρευση βόλτας, θάλασσας και λοιπά. Για αυτό και ΜΟΝΟ, θα έπρεπε οι αλητήριοι της ΝΔ να είναι πίσω από κάγκελα της φυλακής.
Έπρεπε από την αρχή να κυκλοφορείς κανονικά ΜΕ ΜΑΣΚΑ σε ΜΜΕ, σούπερμάρκετ, και με την FFP2, όταν έγινε διαθέσιμη ευρέως, αλλά ΟΧΙ στην απαγόρευση κυκλοφορίας του Βλακονουδούληδων Λοάτκι.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.886
Like
7.943
Πόντοι
2.306
Και για το AIDS ετοιμάζουν εμβόλιο, αλλά καταρχήν σκοντάφτει στις παρενέργειες.


Άμα εξαπλωθεί κι αυτό, θα μας μπουν ίσως στο τέλος ιδέες, ότι όσο περισσότεροι εμβολιάζονται, τόσο περισσότερο καιρό επιβιώνουν οι παθογόνοι μικροοργανισμοί στον οργανισμό.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.886
Like
7.943
Πόντοι
2.306
Τα εμβόλια για αυτό είναι, να προφυλάξουν έως ένα βαθμό ή να μην κινδυνεύσει η ζωή σου. Δεν έχεις ξανακάνει τύπε μου; Δεκάδες στην έως τώρα ζωή σου, προφανώς.

Όχι, δεν έχω κάνει εμβόλια. Μόνο αντιτετανικό μικρός, χωρίς τη θέληση μου.

Είμαι γενικώς ενάντια στα φάρμακα, ούτε παυσίπονο δεν έχω πάρει ως ενήλικος.

Απλά θεωρώ, ως μια προχωρημένη ηλικία, ο άνθρωπος καλά είναι να τα φέρνει βόλτα χωρίς τέτοιου είδους χημείες.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.886
Like
7.943
Πόντοι
2.306
Το θεωρώ και κρίμα, ότι για τα παιδιά έγιναν πολλά από τα εμβόλια υποχρεωτικά στην πάροδο του χρόνου.

Τα παιδιά μου έχουν κάνει δηλαδή τα υποχρεωτικά εμβόλια, ενώ εγώ δεν ήθελα, και δεν χρειάστηκε.

Είμαι εξάλλου και μεγαλύτερος. Όταν πήγαινα εγώ σχολείο, δεν μας έλεγχε κανείς για κάποιου τύπου εμβολιασμό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom