Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
Εγω παντως οφειλω να πω οτι οσο κι αν δε μπορει να μου αποδειξει καποιος οτι υπαρχει ο Θεος αλλο τοσο δε μπορει καποιος να μου αποδειξει και το αντιθετο........κοινως διαβαζω οτι καποιος ο οποιος ειναι θρησκευομενος λεει βλακειες και δε μπορει να αποδειξει τιποτα αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος που υποστηριζει το αντιθετο μπορει να επιχειρηματολογισει επ αυτου εκτος του κλασσικου πλεον "ολα εξηγουνται επιστημονικα" το οποιο εμενα μου ακογεται τοσο απολυτο οσο κατι ατακες που ακουω απο μερικους θρησκοληπτους φανατισμενους.....

ακομα και σημερα καποια πραγματα δεν εξηγουνται επιστημονικα........και ναι υπαρχει η αντιληψη "καποια στιγμη θα εξηγηθουν επιστημονικα τα παντα" μεχρι να ερθει ομως αυτη η στιγμη επιλεγω το να κραταω καποια αποσταση απο ολα αυτα και να μην ειμαι απολυτη για τιποτα.....
αχ μουνιτσα μου.στην μακρινη αγγλια που εισαι...
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Γιες? χαου καν αι χελπ γιου?  :grin:
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Απλο: λεω οτι ο Ιησους απο τη Ναζαρετ ηταν ενας φωτισμενος ανθρωπος, ειχε μελετησει η διδαχτει για Σωκρατικη, Πλατωνικη, κλπ φιλοσοφια, ενω συγχρονως ειχε μυηθει στην διδασκαλια των προχριστιανων-των λεγομενων: Καθαρων & καταφερε & βρηκε την Υπερτατη Αληθεια, που εμεις φυσικα ουτε καν να την διανοηθουμε μπορουμε!!! Οτι ο Ιησους υπηρξε, διδαξε, ερωτευτηκε, παντρευτηκε, εκανε απογονους, ΔΕΝ σταυρωθηκε, κλπ.... κλπ....

θελω να μαθω την αδιανοητη Υπερτατη Αληθεια.
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6

Συνημμένα

  • avatar_4077.gif
    avatar_4077.gif
    142,2 KB · Εμφανίσεις: 41

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Μπα.........νοτια ειμαι........θα παω σκωτια ομως στο προσεχες μελλον.........αλλες παραγγελιες εχουμε?
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Αστο, μωρε, ας επικεντρωθουμε στις... Διανοητες Αληθειες, που τις ...πιανουμε κιολας,ε??? :

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ.Βαριεσαι να γραψεις η΄δεν την ξερεις???  :o
 

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
Μπα.........νοτια ειμαι........θα παω σκωτια ομως στο προσεχες μελλον.........αλλες παραγγελιες εχουμε?
ναι αν δεν βρεις γουεστι φερε ενα σετλαντ
καλα πως μπορεις και ζεις σε αυτη την κανιβαλοελλεινη χωρα-pigland
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Α, σοβαρα μιλας, εσυ!!!! Μα αν την γνωριζα εδω θα ημουνα????  :uglystupid:

Τοτε που ξερεις πως ο Χριστος και οι αλλοι μυστες την γνωριζαν?Και εαν δεχτουμε πως την γνωριζαν αφου ΕΣΥ δεν την γνωριζεις πως ξερεις οτι ειναι μια Αληθεια ΥΠΕΡΤΑΤΗ?
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
41% άθεοι και ούτε ένας μωαμεθανός?που πάει αυτός ο κόσμος......
:2funny: :2funny: :2funny:

 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
ναι αν δεν βρεις γουεστι φερε ενα σετλαντ
καλα πως μπορεις και ζεις σε αυτη την κανιβαλοελλεινη χωρα-pigland
Βρε Νικολα μη χαλαμε εντελως το thread των αλλων.  :idiot:  Πεστης τα με pm. καλυτερα, ε???
Τοτε που ξερεις πως ο Χριστος και οι αλλοι μυστες την γνωριζαν?Και εαν δεχτουμε πως την γνωριζαν αφου ΕΣΥ δεν την γνωριζεις πως ξερεις οτι ειναι μια Αληθεια ΥΠΕΡΤΑΤΗ?
Τι πινουμε????  :grin:  Εχει μεινει κατι απο τα λογια τους, εχει αναπτυχθει & μια θεωρια-να το πω??-  Ριξε μια ματια στο βιβλιο : "Το ελιξηριο της αθανασιας" του Λ. Χατζηνικολαου, να παρεις μια μικρη ιδεα
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
ναι αν δεν βρεις γουεστι φερε ενα σετλαντ
καλα πως μπορεις και ζεις σε αυτη την κανιβαλοελλεινη χωρα-pigland


Πως τα καταφερνω? υπομονη και κουραγιο.......και πολλα ψωνια-ταξιδια.......μονο ετσι παλευεται η pigland......

μουσουλμανοι μηδεν ποσοστο αλλα με οθωμανικες πεποιθησεις πολλοι πιστεψε με.........
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Βρε Νικολα μη χαλαμε εντελως το thread των αλλων.  :idiot:  Πεστης τα με pm. καλυτερα, ε???Τι πινουμε????   :grin:  Εχει μεινει κατι απο τα λογια τους, εχει αναπτυχθει & μια θεωρια-να το πω??-  Ριξε μια ματια στο βιβλιο : "Το ελιξηριο της αθανασιας" του Λ. Χατζηνικολαου, να παρεις μια μικρη ιδεα

Σου υποσχομαι το πρωτο που θα αγορασω λιαν συντομως να ειναι αυτο το βιβλιο.Αλλα δωσε μια ιδεα!Σκας ΓΑΙΔΑΡΟ τριφυλλοφορε αδερφε.
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Κάτω τα macdonald's ζήτω τα Goodies.....

Τι την ρωτάτε πως την παλεύει?Δεν βλέπετε σε τι site πρόστυχα και ανώμαλα μπαίνει?Τα έχει παίξει η κοπέλα.....
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Σου υποσχομαι το πρωτο που θα αγορασω λιαν συντομως να ειναι αυτο το βιβλιο.Αλλα δωσε μια ιδεα!Σκας ΓΑΙΔΑΡΟ τριφυλλοφορε αδερφε.
Ας το πουμε οσο πιο απλα,λαικα & με τη δυνατοτητα που εχει το φτωχο μας μυαλουδακι. Αφορα απλα-απλα την επανεξεταση των δυνατοτητων της ανθρωπινης φυσης. (κατι θα εχεις ακουσει για τα λεγομενα κοσμικα επιπεδα, κλπ) Το ξανατονιζω ανθρωποι ητανε.Οχι Θεανθρωποι!!! & ο Σωκρατης, εν προκειμενω, την ειχε ανακαλυψει..... Οσο για το βιβλιο, ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι μολις το παρεις θα σε χασουμε 1-2 μερες ωσπου να το διαβασεις, γιατι ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να μη σε αποροφησει!! Φυσικα σε οτι διαβαζουμε, καλο ειναι να ειμαστε & λιγο σκεπτικιστες!...
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Ας το πουμε οσο πιο απλα,λαικα & με τη δυνατοτητα που εχει το φτωχο μας μυαλουδακι. Αφορα απλα-απλα την επανεξεταση των δυνατοτητων της ανθρωπινης φυσης. (κατι θα εχεις ακουσει για τα λεγομενα κοσμικα επιπεδα, κλπ) Το ξανατονιζω ανθρωποι ητανε.Οχι Θεανθρωποι!!! & ο Σωκρατης, εν προκειμενω, την ειχε ανακαλυψει..... Οσο για το βιβλιο, ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι μολις το παρεις θα σε χασουμε 1-2 μερες ωσπου να το διαβασεις, γιατι ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να μη σε αποροφησει!! Φυσικα σε οτι διαβαζουμε, καλο ειναι να ειμαστε & λιγο σκεπτικιστες!...

Χμμ..κατι-περιλιπτικα-εχω διαβασει σε αρθρα.
Απλα ελπιζω να μην το εχει γραψει κανενας απο τους γραφικους που πανε στο Χαρδεβελλα και μιλανε για UFO και reptilians!χαχαχαχα
Θα το τιμησω και θα επανελθω για σχολιασμο.
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Χμμ..κατι-περιλιπτικα-εχω διαβασει σε αρθρα.
Απλα ελπιζω να μην το εχει γραψει κανενας απο τους γραφικους που πανε στο Χαρδεβελλα και μιλανε για UFO και reptilians!χαχαχαχα
Θα το τιμησω και θα επανελθω για σχολιασμο.
Οχι αντι χαρδαβελ, ειναι!!!  :2funny:  Διαβασε το & να το συζητησουμε πολυ ευχαριστως, εισαι & ανθρωπος με αποψη οποτε πιστευω οτι θα ειναι μια ΠΟΛΥ ενδιαφερουσα ανταλλαγη αποψεων!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom