Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

Επισκέπτης
την καλοκαιρινη περιοδο μου ειπε ενας γνωστος οτι ειναι πολυ δυσκολα να σε δεχθουν λογω πληθωρας κοσμου!
ξερεις πως να επικοινωνισω?

Δεν ξέρω ...
Εγώ Νοέμβριο είχα πάει και με δέχθηκαν αμέσως !
Πάρε τηλ στη Μονή που θές να πάς (πλήν Εσφιγμένου που έχει Σχισματικούς) και θα σου πούν.
Εγώ κάτι φαξ θυμάμαι είχα στείλει !
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν ξέρω ...
Εγώ Νοέμβριο είχα πάει και με δέχθηκαν αμέσως !
Πάρε τηλ στη Μονή που θές να πάς (πλήν Εσφιγμένου που έχει Σχισματικούς) και θα σου πούν.
Εγώ κάτι φαξ θυμάμαι είχα στείλει !

Η μονή Εσφιγμένου θεωρεί τα τηλέφωνα όργανα του σατανά;  :)
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
Δεν ξέρω ...
Εγώ Νοέμβριο είχα πάει και με δέχθηκαν αμέσως !
Πάρε τηλ στη Μονή που θές να πάς (πλήν Εσφιγμένου που έχει Σχισματικούς) και θα σου πούν.
Εγώ κάτι φαξ θυμάμαι είχα στείλει !

ναι ξερω η μονη εσφιγμενου εχει αποκυρηχθει!
ευχαριστω πολυ!
 

Επισκέπτης
αν εχαμε τα μεσα που εχεις και εμας θα μας δεχοντουσαν!προσεχε μην κολισεις κανα αφροδησιο νοσημα στο Αγιο Ορος.τη νυχτα κανουνε κατι παρτουζες οι μοναχοι.κατι τραινακια!!!!!
Επειδή ρώτησες τι είναι τα ΑΜΕΑ ...

 

Επισκέπτης
Θα ''καψεις΄΄ φλαντζα ειδικα με afterhours εγερτηρια κατα τις 4 τα χαραματα...

Μία η ώρα τη νύχτα θυμάμαι είχε εγερτήριο για όρθρο ...
Κατα της 5 ξεκίναγε η θεία λειτουργία ...
9 το πρωί το μεσημεριανό ...
4 το μεσημέρι ο εσπερινός...
5 το απόγευμα το βραδυνό...
05:30 το ιερό απόδειπνο ...
Απο τις 6 και μετά ... ΥΠΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !

Εγώ την τρίτη μέρα κλάταρα ...
Βαρυά η καλογερική  !

Μετά πήγα Θεσ/νίκη και βρήκα τα ίσα μου ! :boobies:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
κανεις και φυλανθρωπικο εργο μπραβο!ισως κερδισεις την αιωνια Βασηλια του θεου!!!!!παντος το προβατο δεν πολυπαει.εμενα μου φερνει στο μυαλο τον θειο μου το Βοσκο απο τους μεγαλητερους Κτηνοβατες του νομου Αρκαδιας!!!!βαλε παλι το Μητροπολητικο σπαθι που ειχες πιο πολυ σου παει.το προβατο δεν εχει καμια σοβαροτητα.--το κακο προβατο το τρωει ο λυκος και το καλο εμεις οι ανθρωποι!!!!!οποτε δεν εχει κανενα μελλον ειτε ειναι καλο ειτε ειναι κακο την εβαψε!!!!ετσι και αλλιως θα φαγωθει!!!!!
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
Μία η ώρα τη νύχτα θυμάμαι είχε εγερτήριο για όρθρο ...
Κατα της 5 ξεκίναγε η θεία λειτουργία ...
9 το πρωί το μεσημεριανό ...
4 το μεσημέρι ο εσπερινός...
5 το απόγευμα το βραδυνό...
05:30 το ιερό απόδειπνο ...
Απο τις 6 και μετά ... ΥΠΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !

Εγώ την τρίτη μέρα κλάταρα ...
Βαρυά η καλογερική  !


Μετά πήγα Θεσ/νίκη και βρήκα τα ίσα μου ! :boobies:


βυζαντινη ωρα!
ξεχωριιστη εμπειρια ζωης εισαι τυχερος!
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
κανεις και φυλανθρωπικο εργο μπραβο!ισως κερδισει την αιωνια Βασηλια του θεου!!!!!παντος το προβατο δεν πολυπαει.εμενα μου φερνει στο μυαλο τον θειο μου το Βοσκο απο τους μεγαλητερους Κτηνοβατες του νομου Αρκαδιας!!!!βαλε παλι το Μητροπολητικο σπαθι που ειχες ποιο πολυ σου παει.το προβατο δεν εχει καμια σοβαροτητα.--τ κακο προβατο το τρωει ο λυκος και το καλο εμεις οι ανθρωποι!!!!!οποτε δεν εχει κανενα μελλον ειτε ειναι καλο ειτε ειναι κακο την εβαψε!!!!ετσι και αλλιως θα φαγωθει!!!!!
το air condition και τους 16-18 βαθμους Κελσιου που εχει στη Ρωσια ξεχασες να αναφερεις :2funny: :2funny:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.858
Πόντοι
606
Μία η ώρα τη νύχτα θυμάμαι είχε εγερτήριο για όρθρο ...
Κατα της 5 ξεκίναγε η θεία λειτουργία ...
9 το πρωί το μεσημεριανό ...
4 το μεσημέρι ο εσπερινός...
5 το απόγευμα το βραδυνό...
05:30 το ιερό απόδειπνο ...
Απο τις 6 και μετά ... ΥΠΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !

Εγώ την τρίτη μέρα κλάταρα ...
Βαρυά η καλογερική  !

Μετά πήγα Θεσ/νίκη και βρήκα τα ίσα μου ! :boobies:
καμια ρωσιδα πηρε το ματι σου οσο ησουν εκει?Ξερεις,απ'αυτες που φερνουν κουρσα οι ταξιτζηδες τη νυχτα... ;)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765

ORCA

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.276
Like
1
Πόντοι
16
10 βαθμους μεσα ιουλιου...καταλαβαινω τους φουκαραδες τους ρωσους που κοιμουνται με ενα μπουκαλι vodka στο χερι
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
10 βαθμους μεσα ιουλιου...καταλαβαινω τους φουκαραδες τους ρωσους που κοιμουνται με ενα μπουκαλι vodka στο χερι
τη μερα εχει 16-18.το σαββατοκυριακο θα εχει 23-25.τη νυχτα εχει 9-11.καλητερα απο 40 παντος!!!!
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Τελικα που ειμαστε????Γιατι μου φαινεται οτι εχουμε ψιλοχαθει....
Υπαρχει Θεος ναι η οχι????
Εγω λεω σαφως οχι γιατι δεν βλεπω τον λογο να πω ναι .....
Ουτε τον εχω δει ουτε με εχει δει ,δεν τον ξερω δεν με ξερει ,κανενας δεν τον εχει δει αρα λεω ευθαρσως ΟΧΙ.....
Α ν βεβαια μας κανει καποια στιγμη την τιμη να δηλωσει παρων δεν εχω προβλημα να αλλαξω την γνωμη μου!!!!!!!
Ακουω τις αποψεις σας αλλα να συνοδευονται απο σωστα επιχειρηματα παρακαλω και οχι απο εικασιες ,δοξασιες και παραφιλολογιες.....
Συγκεκριμενα πραγματα ....τον εχει δει κανενας???????
Οχι μεταφυσικες αοριστολογιες του στυλ :εγω τον εχω νιωσει μεσα μου και τετοια.....
Και εγω ενα βραδυ ειχα νιωσει οτι πηρα την ΜΟΝΙΚΑ ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ....
Ν α το θεωρησω σαν γεγονος?????
Αντε παμε .Περιμενω.
 

Επισκέπτης
[size=20pt]εμενα μου φερνει στο μυαλο τον θειο μου το Βοσκο απο τους μεγαλητερους Κτηνοβατες του νομου Αρκαδιας[/size]!!!!
ααααααααααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
τι περιπτωσαρα εισαι εσυ ρε???
απαιχτος..
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
The Orthodox Church, Judaism, and Islam are the only religious groups legally deemed to be "legal persons of public law." Other religious groups are "legal persons of private law." The primary distinction is that the Civil Code's provisions pertaining to corporations regulate the establishment of "houses of prayer" for religious groups other than the Orthodox Church, Judaism, or Islam. For example, other religious groups cannot own property as religious entities; the property must belong to a specifically created legal entity rather than to the religious body itself. Other religious groups also face additional legal and administrative burdens because they cannot function as legal entities. Scientologists and followers of the ancient polytheistic Hellenic religions practiced their faith under several registered nonprofit civil law organizations...
The law extends legal recognition as a private entity to Roman Catholic churches and related entities established prior to 1946. The government recognizes the Orthodox Church's canon law, both within the Church and in such areas of civil law as marriage. The Catholic Church unsuccessfully has sought government recognition of its canon law since 1999. It has also sought unsuccessfully for a legal procedure to recognize its religious institutions built after 1946. In April 2006, the Ministry of Education and Religion established a committee to study the issue and propose a legislative arrangement to this problem for the Catholic Church. The Committee met in 2007 but has produced no results so far....
No formal mechanism exists to gain recognition as a "known religion." Recognition is granted indirectly by applying for and receiving a "house of prayer" permit to open houses of worship from the Ministry of Education and Religion.

Leaders of some non-Orthodox religious groups claimed that all taxes on religious organizations are discriminatory because the government subsidizes the Orthodox Church, while other groups are self-supporting. Taxation legislation gradually abolishes, by 2007, tax on property revenues received by Orthodox churches and institutions. It is unclear whether this legislation might be applicable to other religious groups. 

Δεν υπάρχει λόγος να μεταφέρω περισσότερα. Τα υπόλοιπα για όσους ενδιαφέρονται στο λινκ

2007 Έκθεση του State Department για την Θρησκευτική Ελευθερία στην Ελλάδα.

 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Δεν υπάρχει λόγος να μεταφέρω περισσότερα. Τα υπόλοιπα για όσους ενδιαφέρονται στο λινκ

2007 Έκθεση του State Department για την Θρησκευτική Ελευθερία στην Ελλάδα.


Tomito,

Πολύ σημαντικό αυτό το κείμενο,
(εγώ δεν το ήξερα),
Και επειδή ΔΕΝ είναι όλοι εδώ άνετα αγγλομαθείς, θα άξιζε τον κόπο να παραθέσεις μια μετάφραση ή έστω περίληψη στα Ελληνικά.

Μου κάνει εντύπωση πως και δεν έχει δημοσιευτεί κάπου σε ελληνικό έντυπο, αλλά αυτό αποδεικνύει για άλλη μια φορά πως λειτουργεί η διαπλοκή μεταξύ των εξουσιών....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Τελικα που ειμαστε????Γιατι μου φαινεται οτι εχουμε ψιλοχαθει....
Υπαρχει Θεος ναι η οχι????
Εγω λεω σαφως οχι γιατι δεν βλεπω τον λογο να πω ναι .....
Ουτε τον εχω δει ουτε με εχει δει ,δεν τον ξερω δεν με ξερει ,κανενας δεν τον εχει δει αρα λεω ευθαρσως ΟΧΙ.....
Α ν βεβαια μας κανει καποια στιγμη την τιμη να δηλωσει παρων δεν εχω προβλημα να αλλαξω την γνωμη μου!!!!!!!
Ακουω τις αποψεις σας αλλα να συνοδευονται απο σωστα επιχειρηματα παρακαλω και οχι απο εικασιες ,δοξασιες και παραφιλολογιες.....
Συγκεκριμενα πραγματα ....τον εχει δει κανενας???????
Οχι μεταφυσικες αοριστολογιες του στυλ :εγω τον εχω νιωσει μεσα μου και τετοια.....
Και εγω ενα βραδυ ειχα νιωσει οτι πηρα την ΜΟΝΙΚΑ ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ....
Ν α το θεωρησω σαν γεγονος?????
Αντε παμε .Περιμενω.

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
...θα άξιζε τον κόπο να παραθέσεις μια μετάφραση ή έστω περίληψη στα Ελληνικά.

Ώπα!

Βρήκα άκρη για αυτόματο μεταφραστή, αλλά θέλει λίγη δουλίτσα.

Δε μπορώ απόψε.  Θα το κάνω όμως, και θα το ανεβάσω.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
μια προχειρη μεταφραση www.state.gov%2Fg%2Fdrl%2Frls%2Firf%2F2007%2F90178.htm&hl=el&ie=UTF8&sl=en&tl=el]εδω[/url]
οποιος εχει υπομονη και χρονο ας το χτενισει  :)
Δεν υπάρχει λόγος να μεταφέρω περισσότερα. Τα υπόλοιπα για όσους ενδιαφέρονται στο λινκ

2007 Έκθεση του State Department για την Θρησκευτική Ελευθερία στην Ελλάδα.

 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Ώπα!

Βρήκα άκρη για αυτόματο μεταφραστή, αλλά θέλει λίγη δουλίτσα.

Δε μπορώ απόψε.  Θα το κάνω όμως, και θα το ανεβάσω.

υπαρχει σταυρο,πηγαινε στο google και θα βρεις....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom