Νέα

Πλατεία Βάθης/Amnezia Club

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nmb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 711K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

mysterious

Monsieur
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.676
Κριτικές
190
Like
12.213
Πόντοι
34.267
Δεν  φθίνει  το  μουνί  .
Το  ρίχνουμε  στη  λογοτεχνία  , διότι όσο  μεγαλώνουμε  φθίνει  ο π@@@@ς μας

Καλά βρε γείτονα...άσε να ζούμε το παραμυθάκι μας...ότι τον έχουμε καμαρωτό (ακόμη)... :S
 

TYRAEL

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Αυγ 2007
Μηνύματα
26.557
Κριτικές
54
Like
226
Πόντοι
7.195

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.439
Κριτικές
61
Like
42.578
Πόντοι
22.785
Καλά βρε γείτονα...άσε να ζούμε το παραμυθάκι μας...ότι τον έχουμε καμαρωτό (ακόμη)... :S

Φίλε μου, ζούμε σε ένα κόσμημα, αύτόν τον κόσμο, άλλά φερόμεθα
ώς βάρβαροι ή άνώριμα παιδιά............

 

mysterious

Monsieur
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.676
Κριτικές
190
Like
12.213
Πόντοι
34.267
Φίλε μου, ζούμε σε ένα κόσμημα, αύτόν τον κόσμο, άλλά φερόμεθα
ώς βάρβαροι ή άνώριμα παιδιά............

Ενίοτε και οι εναλλαγές αυτές έχουν τη χάρη τους.
Τα ταραγμένα νερά είναι τα ζωντανά.
 

mysterious

Monsieur
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.676
Κριτικές
190
Like
12.213
Πόντοι
34.267
Αν δεν γαμήσω πρώτα, δεν μπορώ με τίποτα να συγκεντρωθώ στο διάβασμα.....! :P

Δοκιμάσατε ποτέ να γαμείτε "κομοδίνον" προκειμένου να εναποθέτετε το σύγγραμα και να το μελετάτε εν ώρα πράξεως?  :think:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.310
Πόντοι
25.467
Δοκιμάσατε ποτέ να γαμείτε "κομοδίνον" προκειμένου να εναποθέτετε το σύγγραμα και να το μελετάτε εν ώρα πράξεως?  :think:

Δοκίμασε, αλλά δεν μπορεί να συγκεντρωθεί το ¨κομοδίνο".
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Δοκιμάσατε ποτέ να γαμείτε "κομοδίνον" προκειμένου να εναποθέτετε το σύγγραμα και να το μελετάτε εν ώρα πράξεως?  :think:

Με αποδιοργανώνει το εφηβαίον του κομοδίνου.....
 

morning_defender

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2007
Μηνύματα
106
Κριτικές
3
Like
27
Πόντοι
1
Ρε παίδες δεν θέλω να γίνω γκρινιάρης ή αγενής γιατί δεν είμαι αλλά γιατί δεν συζητάτε όλα αυτά στο Τμήμα Γενική συζήτηση www.bourdela.com/forum/index.php?board=4.0]http://www.bourdela.com/forum/index.php?board=4.0[/url]. Μα είναι δυνατόν από τα 1969 μηνύματα τα 1900 να είναι περι ανέμων και υδάτων? Όποιος έχει να πει κάτι για το θέμα ας το πει αλλά κάτι που να είναι ουσία και να αφορά στον τίτλο του θέματος (Πλατεία Βάθη/Man Ray bar). Μια εισήγηση προς τους MODS, εγώ λέω να καθαρίσουν το θέμα από όλες τις απαντήσεις και να το πάμε από την αρχή με την ελπίδα να διαβάζουμε αυτά που αφορούν στο θέμα μας.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.310
Πόντοι
25.467
Δεν με βοηθάτε.... Ίσως με την βρώσιν μπαρμπούνιων να βελτιωθώ κατά τι!

(Ο Μπουκόφσκι λέτε να βοηθήσει στην πέψην? :think:)

Ως γνωστόν, ο Μιχαήλ Μπακούνιν ήτο μύστωρ στην αγκιτάτσια. Έτσι λοιπόν φορτισμένος από τους πύρινους λόγους του θα ¨εκτονώσετε" με πάθος την "ορμή" σας.

Για τον Μπουκόφσκι δεν ξέρω. Ένα τσιΜπουκόφσκι βοηθάει πάντως.
 

egoeimaire

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2011
Μηνύματα
157
Like
0
Πόντοι
1


Αμάν ρε σεις έλεος φτάνει ρε η κουλτούρα ….. άντε να πούμε  και για καμιά κωλάρα!!!
Δεν σας συγκίνησε το διπλό παλτό που έφαγε ο σύντροφος ΠΥΡΑΥΛΟΣ τις προάλλες??
Που είναι ρε σεις η συντροφικότητα –αλληλεγγύη— αλληλοϋποστήριξη ?
Όλοι για την πάρτη μας??
Φτου ρε … καταγγείλτε τις απανταχού φόλες – ξεπετες –επιπλοκομοδινοειδεις νεαρές που αρπάζουν το πενηνταευρο στον αέρα αλλά οι ψωλές μαραζώνουν στη «φροντίδα »τους .
Σε σένα τα λέω που πήρες το έπιπλο ομού μετά των « αδελφοφαδων» και ακόμα δεν διάβασα στοιχεία εντοπισμού!
Για σοβαρευτείτε  please!!!!!!!!!!
:headbang:  :headbang:  :headbang:
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Αμνέζια
Φιλολογικόν  Καφενείον

Εδηλώσεις  Εβδομάδος  14 - 20 Φεβρουαρίου 2011

Δευτέρα  14/02
Ο γνωστός  συγγραφεύς ΠΥΡΑΥΛΟΣ  αναλύει  το  σπονδυλωτό μυθιστόρημά  του  Μανρειάς . Ο ίδιος  ο συγγραφεύς  θα  αναγνώσει  το κεφάλαιο  η Τσίχλα . Ακολουθεί  συζήτηση  στρογγυλής  τραπέζης  την  ο  ποίας  θα συντονίσει ο Δρ Αμίτσι , για  την  επιρροή  του  συγγραφέως  από  τον  Πιέτρο Αρετίνο και τον Βοκάκιο.

Τρίτη 15/02
Ο ιατροφιλόσοφος  Dr. Tyrael του Πανεπιστημίου  της  Τυβίγκης  προεξάρχει  σε  συζήτηση  στρογγυλής  Τραπέζης  με  θέμα , Γερμανική  λογοτεχνία  δι΄αρχαρίους , οι  επιρροές  του  Herman Hesse από  τον Γκαιτε .

Τετάρτη 16/02
Ο Δρ. Αγιαννός  συντονίζει την  ημερίδα  «Από τον  Πιέτρο Αρετίνο στον Γιούκιο Μίσιμα - Η  παγκόσμια  Ερωτική  λογοτεχνία ανά  τους  αιώνες »

Πέμπτη 17/02  
Ο  Διεθνούς  φήμης  σεξουαλικός  εμπειρογνώμων  Άγιος  , παραχωρεί  διάλλεξιν  με  το  θέμα  « Μαρκήσιος Ντε  Σαντ και  Σάιμον Τέμπλαρ . Βίοι Παράλληλοι »

Παρασκευή  18/02
Ο Καθηγητής  Γεωργουσόπουλος  αναλύει σε  σιλογολογικό συμπόσιο το θέμα
« Βόθρος - Ο Μέντης  Μποστασντζόγλου του Bourdela.com »

Σάββατο  19/02
Ο ερασιτέχνης  φιλόλογος  κ. Πουρίνιο , αναπτύσσει  την  κοινωνιολογική  του  πραγματεία  « Ελληνονιγηριανές Ερωτικές  Επιρροές » . Ποιητικά Έργα   του  Νιγηριανού Νομπελίστα Wole Soyinka θα  αναγνώσει η  καλλιτέχνις  του  καταστήματος  δεσπονίς Τζοάννα .

Κυριακή 20/02
Αποκριάτικη χοροεσπερίς  Μπαλ - Μασκέ .
 

mysterious

Monsieur
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.676
Κριτικές
190
Like
12.213
Πόντοι
34.267
Ρε παίδες δεν θέλω να γίνω γκρινιάρης ή αγενής γιατί δεν είμαι αλλά γιατί δεν συζητάτε όλα αυτά στο Τμήμα Γενική συζήτηση www.bourdela.com/forum/index.php?board=4.0]http://www.bourdela.com/forum/index.php?board=4.0[/url]. Μα είναι δυνατόν από τα 1969 μηνύματα τα 1900 να είναι περι ανέμων και υδάτων? Όποιος έχει να πει κάτι για το θέμα ας το πει αλλά κάτι που να είναι ουσία και να αφορά στον τίτλο του θέματος (Πλατεία Βάθη/Man Ray bar). Μια εισήγηση προς τους MODS, εγώ λέω να καθαρίσουν το θέμα από όλες τις απαντήσεις και να το πάμε από την αρχή με την ελπίδα να διαβάζουμε αυτά που αφορούν στο θέμα μας.

Αγαπητέ το θέμα στο οποίο συμμετέχουμε, αναφέρεται σε ένα bar που δεν υφίσταται πλέον. Επομένως ως ουτοπία θα εκληφθεί οιαδήποτε απόπειρα κάθαρσης.
Τα δε μηνύματα αριθμούν τα 136 αν ενθυμούμαι καλώς. Στα δε 500 θα λάβει χώρα το Αργυρόν πάρτυ, μετά πολλών και αξιόλογων δώρων και εκπλήξεων.
Φαντάζομαι στα 1900 να μας φέρνουν δωρεάν τα κορίτσια στους οίκους μας!
Πλην όμως, θα αγοράζατε βιβλίον όπου η πλοκή και ιδιαιτέρως το τέλος, θα ήτο γνωστό εξ'αρχής?
Μπορείτε να εισάγετε νέον θέμα με τίτλον "Πλατεία Βάθη/Amnegia-μόνο ο ζωμός" προκειμένου να ικανοποιήσετε την επιθυμία σας.
Πάντοτε φιλικά. :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom