Νέα

Παράδεισος...Πράγα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PROFONDO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 568K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.891
Κριτικές
184
Like
44.194
Πόντοι
21.896
Τσεχία είναι, όχι Βουλγαρία.
Τι σου κάνει εντύπωση;
Κύπρο Επίσης 1500€ στο κέντρο Λεμεσού.

Παντού κέντρο Ευρώπη τόσο πάνε και παραπάνω.

Κάποιοι που αναφέρουν Λονδίνο, καμία σχέση.
Θες 2.500-3.500 λίρες το λιγότερο για κέντρο Λονδίνου.
Οπότε η Πράγα πάλι φτηνότερα είναι.
Τύπε δες στην Ελλάδα που τα σπίτια έχουν ,500-700 euro με θέα Ακρόπολη λόγω πακηδων ξεφτιλησαν το κέντρο
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Παντού κέντρο Ευρώπη τόσο πάνε και παραπάνω.
Οι τιμές αυτές είναι κεντροβορεια Ευρώπη.
Υπάρχουν ένα σωρό πρωτεύουσες που οι τιμές είναι ακόμη χαμηλές.
Π.χ.Βιέννη πούτσα,αλλά παραδίπλα Μπρατισλάβα κομπλέ.

Όπου υπάρχει πολύς τουρισμός και airbnb, οι τιμές έχουν πάρει την ανηφόρα.
Πράγα έχει σκάσει και πολύς κόσμος που δουλεύει σε πολυεθνικές
και δεν μπορεί ο μέσος Τσέχος να ανταγωνιστεί.

Κέντρο Αθήνας δεν υπάρχουν ούτε κατά διάνοια τέτοια ενοίκια.

Εγώ πληρώνω 28ευρώ/ τ.μ. ζεστό και ένας καινούργιος που μπήκε πριν δύο μήνες σε διαμέρισμα ίδιο με το δικό μου,
πληρώνει 31 ευρώ/τ.μ. ζεστό(δηλαδή όλα μαζί)
Για τον πούτσο καταστάσεις..
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.872
Πόντοι
3.846
Οι τιμές αυτές είναι κεντροβορεια Ευρώπη.
Υπάρχουν ένα σωρό πρωτεύουσες που οι τιμές είναι ακόμη χαμηλές.
Π.χ.Βιέννη πούτσα,αλλά παραδίπλα Μπρατισλάβα κομπλέ.

Όπου υπάρχει πολύς τουρισμός και airbnb, οι τιμές έχουν πάρει την ανηφόρα.
Πράγα έχει σκάσει και πολύς κόσμος που δουλεύει σε πολυεθνικές
και δεν μπορεί ο μέσος Τσέχος να ανταγωνιστεί.

Κέντρο Αθήνας δεν υπάρχουν ούτε κατά διάνοια τέτοια ενοίκια.

Εγώ πληρώνω 28ευρώ/ τ.μ. ζεστό και ένας καινούργιος που μπήκε πριν δύο μήνες σε διαμέρισμα ίδιο με το δικό μου,
πληρώνει 31 ευρώ/τ.μ. ζεστό(δηλαδή όλα μαζί)
Για τον πούτσο καταστάσεις..
Κέντρο Αθήνας είναι φουλ πακιστανοί και συριοι.
Ποιος θα φτιάξει αξιοπρεπές διαμέρισμα εκεί στη Βόρεια Αφρική.

Στις άλλες πρωτεύουσες πουλάνε ιστορία και χαρακτήρα, οπότε πάρε τιμές στον Θεό.

Από την άλλη, βγαίνεις προς Καλλιθέα και ακούς 600ρια χωρίς έπιπλα ή Γλυφάδα 700€+.
Υπόψιν, στις περισσότερες πρωτεύουσες τα διαμερίσματα δίνονται φουλ επιπλωμένα οπότε δικαιολογείται και το λίγο παραπάνω.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Οι Κύπριες πάντως εμένα δεν μου αρέσουν πολύ
ασχημούλες είναι!! :hi:
Ποιος τη γαμαει τις Κύπριες.
Αν μένεις Λεμεσό παίζεις μπάλα μόνο με Ρωσίδες και ουκρανες, τίποτα άλλο.
 

sparos-gr

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Οκτ 2015
Μηνύματα
331
Κριτικές
20
Like
960
Πόντοι
1.011
δλδ απο ότι καταλαβαίνω δε γλυτώνεις και πολλά απο το να μείνεις αθήνα!
 

Billy74kayliaris

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
28
Like
14
Πόντοι
0
Ποια ευρωπαικη πολη μπορει καποιος να παει και περασει καλα και οικονομικά; Να μπορει να συνδυαστεί και το τοπικό μουνί ελευθερας βοσκής και paid. Έχει κάποιος μια ιδέα;
 
Εγγρ.
4 Ιουλ 2014
Μηνύματα
121
Like
253
Πόντοι
21
Ποια ευρωπαικη πολη μπορει καποιος να παει και περασει καλα και οικονομικά; Να μπορει να συνδυαστεί και το τοπικό μουνί ελευθερας βοσκής και paid. Έχει κάποιος μια ιδέα;

Brno , Wroclaw, Poznan.

Πράγα ναι, αλλά -κατά την γνώμη μου - μόνο αν έχεις τα κονέ με ντόπιες καταστάσεις.

-Σποκ
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.891
Κριτικές
184
Like
44.194
Πόντοι
21.896
Οι τιμές αυτές είναι κεντροβορεια Ευρώπη.
Υπάρχουν ένα σωρό πρωτεύουσες που οι τιμές είναι ακόμη χαμηλές.
Π.χ.Βιέννη πούτσα,αλλά παραδίπλα Μπρατισλάβα κομπλέ.

Όπου υπάρχει πολύς τουρισμός και airbnb, οι τιμές έχουν πάρει την ανηφόρα.
Πράγα έχει σκάσει και πολύς κόσμος που δουλεύει σε πολυεθνικές
και δεν μπορεί ο μέσος Τσέχος να ανταγωνιστεί.

Κέντρο Αθήνας δεν υπάρχουν ούτε κατά διάνοια τέτοια ενοίκια.

Εγώ πληρώνω 28ευρώ/ τ.μ. ζεστό και ένας καινούργιος που μπήκε πριν δύο μήνες σε διαμέρισμα ίδιο με το δικό μου,
πληρώνει 31 ευρώ/τ.μ. ζεστό(δηλαδή όλα μαζί)
Για τον πούτσο καταστάσεις..
Πράγα ... αιώνα μπροστά:smiling-face-with-heart-eyes:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.891
Κριτικές
184
Like
44.194
Πόντοι
21.896

zataraq

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2014
Μηνύματα
57
Κριτικές
4
Like
126
Πόντοι
0
Ξέρετε που έχει χαθεί η Nela από το RH;
 

Billy74kayliaris

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
28
Like
14
Πόντοι
0
Brno , Wroclaw, Poznan.

Πράγα ναι, αλλά -κατά την γνώμη μου - μόνο αν έχεις τα κονέ με ντόπιες καταστάσεις.

-Σποκ
Ευχαριστώ φίλε. Μου έχουν προτείνει και φιλοι που πήγαν για δουλειά Εσθονία, Ταλίν αλλά δε ξέρω.. απο γνωριμίες με Σκανδιναβές και γενικα Αν. μπλόκ σε Κύπρο παλαιότερα Αγια Νάπα και σχετικά ήταν καλα.. τώρα τι παίζει δε ξερω
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.872
Πόντοι
3.846
Ευχαριστώ φίλε. Μου έχουν προτείνει και φιλοι που πήγαν για δουλειά Εσθονία, Ταλίν αλλά δε ξέρω.. απο γνωριμίες με Σκανδιναβές και γενικα Αν. μπλόκ σε Κύπρο παλαιότερα Αγια Νάπα και σχετικά ήταν καλα.. τώρα τι παίζει δε ξερω
Πώς μπερδεύεις Εσθονία στην μία άκρη της Ευρώπης με το ψωλοκρυο, με Κύπρο και παραλίες, μόνο εσύ ξέρεις..
 

Billy74kayliaris

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
28
Like
14
Πόντοι
0
Πώς μπερδεύεις Εσθονία στην μία άκρη της Ευρώπης με το ψωλοκρυο, με Κύπρο και παραλίες, μόνο εσύ ξέρεις
Αν πρόσεξες ανέφερα για την Εσθονία ότι οι πληροφορίες ήταν από φίλους που είχαν πάει για δουλειά. Στη Κύπρο επειδή έμενα 9 χρόνια σαφώς και έχω άποψη και γενικά παίζει εκτός από Αγγλία και πολύ Σκανδιναβία, όπως επίσης και πολύ πρώην σοβιετική ένωση , Λευκορωσία, Ουκρανία κλπ
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.872
Πόντοι
3.846
Αν πρόσεξες ανέφερα για την Εσθονία ότι οι πληροφορίες ήταν από φίλους που είχαν πάει για δουλειά. Στη Κύπρο επειδή έμενα 9 χρόνια σαφώς και έχω άποψη και γενικά παίζει εκτός από Αγγλία και πολύ Σκανδιναβία, όπως επίσης και πολύ πρώην σοβιετική ένωση , Λευκορωσία, Ουκρανία κλπ
Έχω πάει και στα 2 μέρη και ξέρω καλά τι παίζει.
Όμως δεν κολλάνε στην ίδια πρόταση.
Τελείως διαφορετικά μέρη.
 
Εγγρ.
4 Ιουλ 2014
Μηνύματα
121
Like
253
Πόντοι
21
Ευχαριστώ φίλε. Μου έχουν προτείνει και φιλοι που πήγαν για δουλειά Εσθονία, Ταλίν αλλά δε ξέρω.. απο γνωριμίες με Σκανδιναβές και γενικα Αν. μπλόκ σε Κύπρο παλαιότερα Αγια Νάπα και σχετικά ήταν καλα.. τώρα τι παίζει δε ξερω

Γειά.

Ανέφερα το Brno στην Τσεχία και το Wroclaw στην Πολωνία επειδή είναι κυρίως φοιτητουπόλεις. Το Poznan στην Πολωνία έχει όμορφη νυκτερινή ζωή. Έχω πάει και στις τρεις πόλεις αρκετές φορές. Από τις τρεις, το Βrno είναι ίσως η φτηνότερη και το Poznan μάλλον η ακριβότερη.

Έχουν κατά καιρούς αναφερθεί και άλλες επαρχιακές πόλεις στην Τσεχία και Πολωνία και Σλοβακία από έμπειρους συναγωνιστές (Βαλκάνιος Πουτσαράς, Kman κ.ά.), αλλά δεν έχω πείρα.

Επίσης έχει λεχθεί από πολλούς για την Μπρατισλάβα στην Σλοβακία ότι είναι δύσκολη πόλη. Δεν έχω προσωπική πείρα, απλώς το αναφέρω.

Σχετικά με την Κύπρο: Η Κύπρος δεν είναι φτηνή. Για τη Λεμεσό, που πάω σχετικά συχνά, μπορώ να πω ότι α) αν έχεις πολλά λεφτά, τότε κινείσαι σε κύκλους με ξένες (βίζιτες ως επί το πλείστον) και β) δεν έχεις λεφτά, να θεωρείς ότι βρίσκεσαι σε μια μεγάλη πόλη της Ελλάδας εκτός Αθήνας. Αν πας μόνος και ξεκάρφωτος, είναι πολύ δύσκολο εώς αδύνατον να κάνεις παρέες. Αν τώρα πας σε κάποιο παν-μιο κλπ ή σε δουλειά σε κάποιο γραφείο, τότε παίζει ακριβώς ότι παίζει και αν πας μόνος κάπου στην Ελλάδα. Αν τώρα πας μόνος και ειδικά χωρίς λεφτά με σκοπό "να ψάξεις", "να δεις τί παίζει" κλπ τότε ξέχασε το. Θάναι μιζέρια. Αυτή είναι η γνώμη μου.


Σποκ
--
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.494
Like
9.802
Πόντοι
2.306
Αν πρόσεξες ανέφερα για την Εσθονία ότι οι πληροφορίες ήταν από φίλους που είχαν πάει για δουλειά. Στη Κύπρο επειδή έμενα 9 χρόνια σαφώς και έχω άποψη και γενικά παίζει εκτός από Αγγλία και πολύ Σκανδιναβία, όπως επίσης και πολύ πρώην σοβιετική ένωση , Λευκορωσία, Ουκρανία κλπ
Μην ασχολείσαι φίλε
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.494
Like
9.802
Πόντοι
2.306
Γειά.

Ανέφερα το Brno στην Τσεχία και το Wroclaw στην Πολωνία επειδή είναι κυρίως φοιτητουπόλεις. Το Poznan στην Πολωνία έχει όμορφη νυκτερινή ζωή. Έχω πάει και στις τρεις πόλεις αρκετές φορές. Από τις τρεις, το Βrno είναι ίσως η φτηνότερη και το Poznan μάλλον η ακριβότερη.

Έχουν κατά καιρούς αναφερθεί και άλλες επαρχιακές πόλεις στην Τσεχία και Πολωνία και Σλοβακία από έμπειρους συναγωνιστές (Βαλκάνιος Πουτσαράς, Kman κ.ά.), αλλά δεν έχω πείρα.

Επίσης έχει λεχθεί από πολλούς για την Μπρατισλάβα στην Σλοβακία ότι είναι δύσκολη πόλη. Δεν έχω προσωπική πείρα, απλώς το αναφέρω.

Σχετικά με την Κύπρο: Η Κύπρος δεν είναι φτηνή. Για τη Λεμεσό, που πάω σχετικά συχνά, μπορώ να πω ότι α) αν έχεις πολλά λεφτά, τότε κινείσαι σε κύκλους με ξένες (βίζιτες ως επί το πλείστον) και β) δεν έχεις λεφτά, να θεωρείς ότι βρίσκεσαι σε μια μεγάλη πόλη της Ελλάδας εκτός Αθήνας. Αν πας μόνος και ξεκάρφωτος, είναι πολύ δύσκολο εώς αδύνατον να κάνεις παρέες. Αν τώρα πας σε κάποιο παν-μιο κλπ ή σε δουλειά σε κάποιο γραφείο, τότε παίζει ακριβώς ότι παίζει και αν πας μόνος κάπου στην Ελλάδα. Αν τώρα πας μόνος και ειδικά χωρίς λεφτά με σκοπό "να ψάξεις", "να δεις τί παίζει" κλπ τότε ξέχασε το. Θάναι μιζέρια. Αυτή είναι η γνώμη μου.


Σποκ
--
Φίλε αρλούμπες λες. Η Κύπρος είναι το νούμερο ένα μουνολιβαδο στον κόσμο.

Εκεί γαμας με ένα καρπούζι και λίγη φέτα ,φωνάζοντας στις τουρίστριες «στάσου,τζατζίκι»

Εγγυημένα πράγματα
 

Billy74kayliaris

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
28
Like
14
Πόντοι
0
Γειά.

Ανέφερα το Brno στην Τσεχία και το Wroclaw στην Πολωνία επειδή είναι κυρίως φοιτητουπόλεις. Το Poznan στην Πολωνία έχει όμορφη νυκτερινή ζωή. Έχω πάει και στις τρεις πόλεις αρκετές φορές. Από τις τρεις, το Βrno είναι ίσως η φτηνότερη και το Poznan μάλλον η ακριβότερη.

Έχουν κατά καιρούς αναφερθεί και άλλες επαρχιακές πόλεις στην Τσεχία και Πολωνία και Σλοβακία από έμπειρους συναγωνιστές (Βαλκάνιος Πουτσαράς, Kman κ.ά.), αλλά δεν έχω πείρα.

Επίσης έχει λεχθεί από πολλούς για την Μπρατισλάβα στην Σλοβακία ότι είναι δύσκολη πόλη. Δεν έχω προσωπική πείρα, απλώς το αναφέρω.

Σχετικά με την Κύπρο: Η Κύπρος δεν είναι φτηνή. Για τη Λεμεσό, που πάω σχετικά συχνά, μπορώ να πω ότι α) αν έχεις πολλά λεφτά, τότε κινείσαι σε κύκλους με ξένες (βίζιτες ως επί το πλείστον) και β) δεν έχεις λεφτά, να θεωρείς ότι βρίσκεσαι σε μια μεγάλη πόλη της Ελλάδας εκτός Αθήνας. Αν πας μόνος και ξεκάρφωτος, είναι πολύ δύσκολο εώς αδύνατον να κάνεις παρέες. Αν τώρα πας σε κάποιο παν-μιο κλπ ή σε δουλειά σε κάποιο γραφείο, τότε παίζει ακριβώς ότι παίζει και αν πας μόνος κάπου στην Ελλάδα. Αν τώρα πας μόνος και ειδικά χωρίς λεφτά με σκοπό "να ψάξεις", "να δεις τί παίζει" κλπ τότε ξέχασε το. Θάναι μιζέρια. Αυτή είναι η γνώμη μου.


Σποκ
--
Κύπρο έμενα 9 χρόνια και ξερω τι παίζει, εχω πολλες γνωριμίες και πολλες φίλες. Και απο μαγαζια και απο γνωστους και όχι μονο ξενο αλλα και πολύ ντοπιο.. αν εξαιρεσω 2 χρονια που συζουσα με Κύπρια γενικ΄ά πέρασα παρα πολυ καλά.
 

König

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2019
Μηνύματα
129
Κριτικές
1
Like
277
Πόντοι
21
Την άλλη Κυριακή πάω με ένα φιλαράκι Πράγα .. έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί ή κοπέλα ;
Ευχαριστώ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom