Νέα

O νόμος του Picker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
Πηραμε και τον σελφι μαζι. Ο παππους μας εμεινε. Feminismmmmmmn
 

Συνημμένα

  • IMG_20180320_230648.jpg
    IMG_20180320_230648.jpg
    1,1 MB · Εμφανίσεις: 40
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Δεν έχει νόημα να σου δώσω την καρδιά και την ψυχή μου γιατί τα έχεις ήδη.

Έτσι σου έφερα έναν καθρέφτη

....
Κοίταξε τον εαυτό σου. Θυμήσου με!

Στο έχω ξαναγράψει στο παρελθόν. Πριν γράψεις κάτι που θεωρείς έξυπνο / φιλοσοφημένο / πραγματικό, συμβουλέψου τον άντρα του ντουέτου. Αυτός μάλλον θα γνωρίζει ότι η καρδιά είναι απλά μια αντλία που τρομπάρει αίμα και τίποτα παραπάνω. Ότι η ψυχή είναι ένα ανύπαρκτο φανταστικό κατασκεύασμα ανθρώπων που δεν μπορούν να πιστέψουν ότι το Σύμπαν θα συνεχίσει να υπάρχει για δισεκατομμύρια χρόνια αφού έχουν σαπίσει και αφομοιωθεί από άλλες μορφές ζωής. Ότι ΟΛΑ τα συναισθήματα προέρχονται από τον εγκέφαλο με διαδικασίες που έχουν εξηγηθεί αρκετά ικανοποιητικά. Τέτοιες ανοησίες καταλήγουν να πιστεύουν οι περισσότερες γιατί αντί να προσέχουν στο μάθημα της Βιολογίας  είχαν κάτω από το θρανίο τη Μανίνα και τη Σούπερ Κατερίνα 
 

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
Στο έχω ξαναγράψει στο παρελθόν. Πριν γράψεις κάτι που θεωρείς έξυπνο / φιλοσοφημένο / πραγματικό, συμβουλέψου τον άντρα του ντουέτου. Αυτός μάλλον θα γνωρίζει ότι η καρδιά είναι απλά μια αντλία που τρομπάρει αίμα και τίποτα παραπάνω. Ότι η ψυχή είναι ένα ανύπαρκτο φανταστικό κατασκεύασμα ανθρώπων που δεν μπορούν να πιστέψουν ότι το Σύμπαν θα συνεχίσει να υπάρχει για δισεκατομμύρια χρόνια αφού έχουν σαπίσει και αφομοιωθεί από άλλες μορφές ζωής. Ότι ΟΛΑ τα συναισθήματα προέρχονται από τον εγκέφαλο με διαδικασίες που έχουν εξηγηθεί αρκετά ικανοποιητικά. Τέτοιες ανοησίες καταλήγουν να πιστεύουν οι περισσότερες γιατί αντί να προσέχουν στο μάθημα της Βιολογίας  είχαν κάτω από το θρανίο τη Μανίνα και τη Σούπερ Κατερίνα 

Ποιημα του rumi ειναι κυριε ,αμαν μας σκοτωνετε τον ρομαντισμο!! Αφηστε μας να φλερταρουμε τον ετοιμοθανατο φιλο σας ήσυχα !
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Καλημέρα Γιαννάκη.
Τα γραφόμενά σου είναι γροθιά στο στομάχι.
Τι θα κάνω ο δυστυχής; Ζωγραφίζω καρδούλες, γράφω ποιηματάκια, σήμερα που είναι και ωραία μέρα μάζεψα μαργαρίτες για να της τις προσφέρω...
Ωιμέ! Τι καταντια!
Μη με κρίνετε αυστηρά αδέρφια, είμαι άνθρωπος και έχω αδυναμίες.
Έχω και ευαίσθητη καρδούλα. Και οι αλλεργίες μου φουντώνουν τώρα την άνοιξη και φτερνίζομαι. Και συλλάβανε και τον Σαρκοζί σήμερα.
Περνάω δύσκολες στιγμές.
PICKER WHERE ARE YOU?

Καλημέρα Ανέστη. Γιατί είναι γροθιά στο στομάχι τα λεγόμενά μου; Δεσμεύουν εμένα και μόνο και κανένα άλλο άτομο. Κι αν ερωτεύτηκες, ζήσε το όσο κρατήσει. ΔΥΣΤΥΧΩΣ, έχει σύντομη ημερομηνία λήξης. Οι ορμόνες που εκχέει ο οργανισμός μας (ντοπαμίνη και νοραδρεναλίνη) όταν μας έχει κοπανήσει κατακούτελα ο έρωτας δημιουργούν εξάρτηση, παρόμοια με την εξάρτηση από Αμφεταμίνες (κοντινά συμπτώματα). Στη συνέχεια ο εγκέφαλος καταλαβαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά και αρχίζει τη διαδικασία ανάσχεσης, για αυτοπροστασία. Σιγά σιγά οι ορμόνες μειώνονται και ΔΥΣΤΥΧΩΣ επανερχόμαστε στην προτέρα κατάσταση, έχοντας γράψει με χρυσά γράμματα στο βιβλίο των αναμνήσεών μας την εμπειρία. Στην έσπασα με την απομυθοποίηση, έτσι δεν είναι; Κουράγιο, τα καλύτερα είναι μπροστά μας
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Στο έχω ξαναγράψει στο παρελθόν. Πριν γράψεις κάτι που θεωρείς έξυπνο / φιλοσοφημένο / πραγματικό, συμβουλέψου τον άντρα του ντουέτου. Αυτός μάλλον θα γνωρίζει ότι η καρδιά είναι απλά μια αντλία που τρομπάρει αίμα και τίποτα παραπάνω. Ότι η ψυχή είναι ένα ανύπαρκτο φανταστικό κατασκεύασμα ανθρώπων που δεν μπορούν να πιστέψουν ότι το Σύμπαν θα συνεχίσει να υπάρχει για δισεκατομμύρια χρόνια αφού έχουν σαπίσει και αφομοιωθεί από άλλες μορφές ζωής. Ότι ΟΛΑ τα συναισθήματα προέρχονται από τον εγκέφαλο με διαδικασίες που έχουν εξηγηθεί αρκετά ικανοποιητικά. Τέτοιες ανοησίες καταλήγουν να πιστεύουν οι περισσότερες γιατί αντί να προσέχουν στο μάθημα της Βιολογίας  είχαν κάτω από το θρανίο τη Μανίνα και τη Σούπερ Κατερίνα  
Μπορεί επιστημονικά να είναι όπως τα λες,έτσι όμως χάνεται η μαγεία της ζωής και καταλήγεις να τα βλέπεις όλα πεζά και ανούσια... Ένα ζευγάρι λαχταριστά γυναικεία βυζιά π.χ. ή ένας τορνευτός κώλος δεν είναι τίποτα άλλο από λιπώδης ιστός,κι ένα φρεσκοξυρισμένο και αρωματισμένο μουνάκι δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια τρύπα για να μπει το πέος και να γίνει η διαιώνιση του είδους...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Ποιημα του rumi ειναι κυριε ,αμαν μας σκοτωνετε τον ρομαντισμο!! Αφηστε μας να φλερταρουμε τον ετοιμοθανατο φιλο σας ήσυχα !

όταν ποστάρεις οτιδήποτε έχει πει κάποιος άλλος, σημαίνει ότι σε εκφράζει. Ναι ο ρομαντισμός είναι καλός. Πόσο ρομαντικός ήταν ο Χ, λέει η τρυφερή θηλυκή, ευαίσθητη ύπαρξη στη φιλενάδα της. Κοίτα τι ωραίο διαμαντένιο δαχτυλίδι μου προσέφερε!!!!! Με συγκίνησε!!! Και χαμογελάνε και οι δύο γεμάτες όμορφα συναισθήματα και ρομαντισμό. Και κάνει ότι αγνοεί ότι για να βγει αυτό το διαμάντι από τα έγκατα της Γης δεκάδες φουκαράδες νέγροι έσκαψαν στα ορυχεία της Σιέρα Λεόνε για ένα κομμάτι ψωμί προκειμένου να το βγάλουν από τα πετρώματα. Ότι το χρυσάφι στο οποίο χυτεύτηκε πιθανότατα βγήκε από την ποτισμένη με αίμα και ιδρώτα Αφρικανική πλάκα στη Νότια Αφρική. Ότι στο δρόμο κάποιοι πολέμαρχοι έστειλαν τους στρατιώτες τους κι αλληλοσφάχτηκαν για να το αποκτήσουν και να το πουλήσουν αυτοί στον έμπορο διαμαντιών. Ο Ρομαντισμός όμως μετράει, έτσι δεν είναι; Μαύρη μαυρίλα πλάκωσε στου Λιάκου το Ταμπούρι. Αυτό είναι Ελληνικό ποίημα, χωρίς ρομαντισμό όμως. Είναι σκληρή η πραγματικότητα, κι οι άνθρωποι θέλουν όμορφα, γλυκά ψεματάκια, το έχω ξαναγράψει
   
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Μπορεί επιστημονικά να είναι όπως τα λες,έτσι όμως χάνεται η μαγεία της ζωής και καταλήγεις να τα βλέπεις όλα πεζά και ανούσια... Ένα ζευγάρι λαχταριστά γυναικεία βυζιά π.χ. ή ένας τορνευτός κώλος δεν είναι τίποτα άλλο από λιπώδης ιστός,κι ένα φρεσκοξυρισμένο και αρωματισμένο μουνάκι δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια τρύπα για να μπει το πέος και να γίνει η διαιώνιση του είδους...

Και γιατί είναι πεζό το να γνωρίζεις την εξήγηση των συναισθημάτων; Αν η φύση δεν μας έδινε το τυράκι της καύλας, δεν θα κάναμε παιδιά και το είδος μας απλά θα εξαφανιζόταν, όπως τόσα και τόσα. Το ότι γνωρίζω την εξήγηση της πείνας, δεν σημαίνει ότι δεν απολαμβάνω ένα Ιταλικό Δείπνο με Σαλάτα του Καίσαρα, Μανιτάρια για ορεκτικό, Πένες Πάλια και Φένο σαν κύριο πιάτο συνοδευόμενες από λευκό κρασί και Τιραμισού γλυκό για τελείωμα
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.262
Like
24.182
Πόντοι
6.056
ξεροχυνω με μηδενισμο και απαξιωση μποκολου
:cum:

*το 23:43 καλημερα δεν καταλαβα
μαλλον καμια αμερικη θα ειναι ο μυστης
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Και γιατί είναι πεζό το να γνωρίζεις την εξήγηση των συναισθημάτων; Αν η φύση δεν μας έδινε το τυράκι της καύλας, δεν θα κάναμε παιδιά και το είδος μας απλά θα εξαφανιζόταν, όπως τόσα και τόσα. Το ότι γνωρίζω την εξήγηση της πείνας, δεν σημαίνει ότι δεν απολαμβάνω ένα Ιταλικό Δείπνο με Σαλάτα του Καίσαρα, Μανιτάρια για ορεκτικό, Πένες Πάλια και Φένο σαν κύριο πιάτο συνοδευόμενες από λευκό κρασί και Τιραμισού γλυκό για τελείωμα
Δυστυχώς ή ευτυχώς (η Φύση δεν κρίνεται),τα θηλυκά έχουν το φυσιολογικό πλεονέκτημα στο σεξ να καυλώνουν πολλαπλάσια σε σχέση με τα αρσενικά,αλλιώς δεν θα είχαν το κίνητρο να δεχτούν τον άμεσο βιασμό της διείσδυσης...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Δυστυχώς ή ευτυχώς (η Φύση δεν κρίνεται),τα θηλυκά έχουν το φυσιολογικό πλεονέκτημα στο σεξ να καυλώνουν πολλαπλάσια σε σχέση με τα αρσενικά,αλλιώς δεν θα είχαν το κίνητρο να δεχτούν τον άμεσο βιασμό της διείσδυσης...

Οι άντρες αγαπούν, οι γυναίκες ζουν. Αν δεν δεχόντουσαν να ικανοποιήσουν τις καύλες μας και να μεγαλώσουν τα παιδιά μας ποιο λόγο θα είχαν οι πρόγονοι εδώ και αμέτρητες γενιές να διακινδυνεύουν καθημερινά τη ζωή τους για να τους φέρουν το πολύτιμο κρέας στον καταυλισμό; γιατί κρατώντας ένα πέτρινο τσεκούρι και μόνο θα προστάτευαν αυτές και τα παιδιά τους από τους άλλους θηρευτές; γιατί να κάνουν κομψοτεχνήματα για να τις στολίσουν; γιατί να κάνουν χιλιάδες μίλια στο δρόμο του μεταξιού για να τις ντύσουν με πολύτιμα υφάσματα; γιατί να βουτύξουν στα νερά και να πάθουν τη νόσο των δυτών ή να φαγωθούν από καρχαρίες για να τους φτιάξουν μαργαριταρένια κολλιέ; γιατί να χτίσουν αυτό τον πολιτισμό με κόπο, τεράστια επινοητικότητα και αίμα; Πληρώνουν για τα παραπάνω και ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ, απλά ακολουθώντας τη φύση τους, όπως όλα τα θηλυκά των θηλαστικών ειδών 
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Δεν είναι μόνο η προσφορά στο θηλυκό το κίνητρο για το αρσενικό να διακινδυνεύσει τη ζωή του,είναι και το παιχνίδι κυριαρχίας και επέκτασης των κεκτημένων.Σ'αυτό βέβαια μπορείς να αντιτάξεις ότι το βαθύτερο υποσυνείδητο κίνητρο είναι η επίδειξη στα θηλυκά... Άλλωστε ο μακαρίτης ο Τζιμάκος είχε πει την ατάκα ότι ο απώτερος σκοπός της Τέχνης είναι να βγάλεις γκόμενα!
 

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
Και γιατί είναι πεζό το να γνωρίζεις την εξήγηση των συναισθημάτων; Αν η φύση δεν μας έδινε το τυράκι της καύλας, δεν θα κάναμε παιδιά και το είδος μας απλά θα εξαφανιζόταν, όπως τόσα και τόσα. Το ότι γνωρίζω την εξήγηση της πείνας, δεν σημαίνει ότι δεν απολαμβάνω ένα Ιταλικό Δείπνο με Σαλάτα του Καίσαρα, Μανιτάρια για ορεκτικό, Πένες Πάλια και Φένο σαν κύριο πιάτο συνοδευόμενες από λευκό κρασί και Τιραμισού γλυκό για τελείωμα

Πολυ τρωτε :( . Καθολου ρομαντικο ,οταν δις ανθρωπων πεινανε . Για να μιλαμε για τη σκληρη πραγματικότητα :)

"Το οτι δισεκατομμυρια ανθρωποι ειναι ανω των 60 κιλων ,συνιστα ασυνειδησια " c.p.linkola

Oikofasism :cheesy:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
Πολυ τρωτε :( . Καθολου ρομαντικο ,οταν δις ανθρωπων πεινανε . Για να μιλαμε για τη σκληρη πραγματικότητα :)

"Το οτι δισεκατομμυρια ανθρωποι ειναι ανω των 60 κιλων ,συνιστα ασυνειδησια " c.p.linkola

Oikofasism :cheesy:


και το φαι υπερτιμημενο ειναι
κοροιδευουν το κοσμο τα τελευταια χρονια και θελουν να γινουν οολοι σεφ και τρωνε και κατι πραματα που ειναι για πεταμα
φαγητο με μετρο και απ ολα η μεσογειακη διατροφη ειναι πολυ σωστη τρως και ενα σουβλακι για βραδυ και εισαι κομπλε
αυτα τα μπεργκερ ειναι αηδιες αμερικανιες το κινεζικο απο την αλλη που τωρα τα βρηκανε και τα σουσι ειναι καραγκιοζιλικια
δε λεω καλο και το κινεζικο αλλα με μετρο ολα τα σουσι ομως αηδια δεν εχω φαει ουτε προκειται
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
πουσι, εχεις παει με δωρα? λεει τιποτα εμφανησιακα? επι των καθεκαστων???

φλυαρει πολυ στα σοσιαλ?

(αν δεν θες δημοσια....και πιμι)
 

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
πουσι, εχεις παει με δωρα? λεει τιποτα εμφανησιακα? επι των καθεκαστων???

φλυαρει πολυ στα σοσιαλ?

(αν δεν θες δημοσια....και πιμι)


Νομιζω οτι μολις υπονοησατε οτι μιλαω πολυ εδω περα και σας ζαλιζω;;;

Ανεστη μουυυ ,πληγωθηκε και εμενα η καρδια μου :(
(Τι εγινε τελικα; μας καθησε το γκομενακι; )
 

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
και το φαι υπερτιμημενο ειναι
κοροιδευουν το κοσμο τα τελευταια χρονια και θελουν να γινουν οολοι σεφ και τρωνε και κατι πραματα που ειναι για πεταμα
φαγητο με μετρο και απ ολα η μεσογειακη διατροφη ειναι πολυ σωστη τρως και ενα σουβλακι για βραδυ και εισαι κομπλε
αυτα τα μπεργκερ ειναι αηδιες αμερικανιες το κινεζικο απο την αλλη που τωρα τα βρηκανε και τα σουσι ειναι καραγκιοζιλικια
δε λεω καλο και το κινεζικο αλλα με μετρο ολα τα σουσι ομως αηδια δεν εχω φαει ουτε προκειται
Και το σεξ υπερτιμημενο ειναι...


Στην Ινδία το αρχαιότερο κείμενο σχετικά με τον έρωτα, η Kάμα Σoύτρα του Βατσαγιανα, λέει πως εάν κάνεις πραγματικά τρελό έρωτα, μια φορά το χρόνο είναι αρκετό! Φαίνεται σχεδόν αδύνατον για το σύγχρονό μου- μια φορά το χρόνο; Και αυτοί δεν ήταν άνθρωποι καταπιεσμένοι με οποιονδήποτε τρόπο. Ο Βατσαγιάνα είναι ο πρώτος σεξολόγος του κόσμου και ο πρωτος που εισήγαγε το διαλογισμό στο σεξ, ο πρώτος που συνειδητοποίησε τα βαθύτερα κέντρα του. Έχει δίκιο. Εάν η ερωτική πράξη φτάσει πραγματικά στα άκρα, μια φορά το χρόνο είναι μάλλον αρκετό.

Osho


Ηκουσες βαγκον;;; μια φορα το χρονο πλεον
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
Και το σεξ υπερτιμημενο ειναι...


Στην Ινδία το αρχαιότερο κείμενο σχετικά με τον έρωτα, η Kάμα Σoύτρα του Βατσαγιανα, λέει πως εάν κάνεις πραγματικά τρελό έρωτα, μια φορά το χρόνο είναι αρκετό! Φαίνεται σχεδόν αδύνατον για το σύγχρονό μου- μια φορά το χρόνο; Και αυτοί δεν ήταν άνθρωποι καταπιεσμένοι με οποιονδήποτε τρόπο. Ο Βατσαγιάνα είναι ο πρώτος σεξολόγος του κόσμου και ο πρωτος που εισήγαγε το διαλογισμό στο σεξ, ο πρώτος που συνειδητοποίησε τα βαθύτερα κέντρα του. Έχει δίκιο. Εάν η ερωτική πράξη φτάσει πραγματικά στα άκρα, μια φορά το χρόνο είναι μάλλον αρκετό.

Osho


Ηκουσες βαγκον;;; μια φορα το χρονο πλεον

ισχυει  :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom