Νέα

Ο κοκκινιστός !!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
sick-298.gif
Παρακολουθω πως τα λες….είσαι πολύ κατανοητος…
Αχαχαχαχαχαχα….!!!!
η μπυρα φταιει και δεν καταλαβαινεις....
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.106
Like
28
Πόντοι
166
Λοιπον ακούστε αυτό

Πριν 2 χρόνια έκανα και εγώ φροντιστήριο για τις πανελλήνιες και είχα μια καθηγήτρια στην έκθεση. Μια μέρα κάναμε ένα θέμα σχετικό με τις σχέσεις των 2 φίλων και το αναλύαμε. Τέλος πάντων έρχεται η σειρά μου να μιλίσω και της λέω (εν συντομια) "Από παλιά έχει επικρατήσει να είναι ο άντρας ο αρχηγός και τώρα πρόσφατα έχει αρχίσει ισοροπεί η κατάσταση ..." και τέτοια. Στο τέλος μου λέει πολύ σωστά αυτα που λες και αυτό που δεν θα ξεχάσω ποτέ είναι το εξής: "Γιώργο, συνήθως ένας που είναι ισχυρογνώμον(δηλαδή το κωλόπαιδο που αναφέρθηκε πριν) καταλήγει με κάποιον ο οποίος είναι πιο συναισθηματικός. αυτός είναι ο κανόνας.Ποτέ 2 οι οποίοι είναι ισχυρογνώμον δεν καταλήγουν να είναι μαζί πολύ καιρό. Αυτοι που σκέφτονται τον εαυτό του και παράλληλα τον σύντροφό τους σπάνια βρίσκουν όμοιό τους."


ΑΡΑ αν το θύμα δεν είναι η γυναίκα είναι ο άντρας.
ΑΛΛΑ αν δεν είναι ο άντρας θα είναι η γυναίκα.
Το 2ο ήταν από παλιά συχνό φαινόμενο και μας φαίνεται κάπως λογικό. Αν η γυναίνα έχει τον 1ο λόγο μας φαίνεται περίεργο επειδή είναι πολύ πρόσφατο φαινόμενο.
Εγώ είμαι της άποψης "ΝΑΙ αγάπη θα πλύνω τα πιάτα και εγω για να σε ξεκουράσω" αλλά άμα ακούσω τίποτα "τσακίσου να πας τα παιδιά για μπανιο" θα της γαμήσω ότι έχει και δεν έχει. Δεν θα μας μπει και καβάλα η καριόλα που την έχει δει κάπως, δεν θα δει από που θα της έχει έρθει η σφαλιάρα.

Οι γυναίκες θέλουν ισότητα και θα την έχουν. ΑΜΑ κάνουν όμως το λάθος και προσπαθήσουν να σηκώσουν κεφάλη θα βρεθούν σε κατάσταση 2000 π.Χ. :bottom:
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Λοιπον ακούστε αυτό

Πριν 2 χρόνια έκανα και εγώ φροντιστήριο για τις πανελλήνιες και είχα μια καθηγήτρια στην έκθεση. Μια μέρα κάναμε ένα θέμα σχετικό με τις σχέσεις των 2 φίλων και το αναλύαμε. Τέλος πάντων έρχεται η σειρά μου να μιλίσω και της λέω (εν συντομια) "Από παλιά έχει επικρατήσει να είναι ο άντρας ο αρχηγός και τώρα πρόσφατα έχει αρχίσει ισοροπεί η κατάσταση ..." και τέτοια. Στο τέλος μου λέει πολύ σωστά αυτα που λες και αυτό που δεν θα ξεχάσω ποτέ είναι το εξής: "Γιώργο, συνήθως ένας που είναι ισχυρογνώμον(δηλαδή το κωλόπαιδο που αναφέρθηκε πριν) καταλήγει με κάποιον ο οποίος είναι πιο συναισθηματικός. αυτός είναι ο κανόνας.Ποτέ 2 οι οποίοι είναι ισχυρογνώμον δεν καταλήγουν να είναι μαζί πολύ καιρό. Αυτοι που σκέφτονται τον εαυτό του και παράλληλα τον σύντροφό τους σπάνια βρίσκουν όμοιό τους."


ΑΡΑ αν το θύμα δεν είναι η γυναίκα είναι ο άντρας.
ΑΛΛΑ αν δεν είναι ο άντρας θα είναι η γυναίκα.
Το 2ο ήταν από παλιά συχνό φαινόμενο και μας φαίνεται κάπως λογικό. Αν η γυναίνα έχει τον 1ο λόγο μας φαίνεται περίεργο επειδή είναι πολύ πρόσφατο φαινόμενο.
Εγώ είμαι της άποψης "ΝΑΙ αγάπη θα πλύνω τα πιάτα και εγω για να σε ξεκουράσω" αλλά άμα ακούσω τίποτα "τσακίσου να πας τα παιδιά για μπανιο" θα της γαμήσω ότι έχει και δεν έχει. Δεν θα μας μπει και καβάλα η καριόλα που την έχει δει κάπως, δεν θα δει από που θα της έχει έρθει η σφαλιάρα.

Οι γυναίκες θέλουν ισότητα και θα την έχουν. ΑΜΑ κάνουν όμως το λάθος και προσπαθήσουν να σηκώσουν κεφάλη θα βρεθούν σε κατάσταση 2000 π.Χ. :bottom:
i-love-you-190.GIF
…Ο σεβασμος …είναι το ημισι του παντος…αναμεσα σε ένα
    ζευγαρι….Αυτος ισως να είναι και το πρωτο θεμελιο της σχεσης
    του….!!!!
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Να υπάρχει ισότητα στη σχέση είναι καλό.
Οταν όμως η γυναίκα σηκώνει κεφάλι, αυτό γίνεται συνήθως επειδή ο άντρας το επέτρεψε να συμβεί.
Ο άντρας για να αφήσει να συμβεί κάτι τέτοιο, υπάρχουν 3 λόγοι:
1) Είναι μαζόχας.
2) Είναι μαλάκας και περιορισμένης ευθύνης.
3) Σιγά σιγά το γυρίζει,και την κουνάει την αχλαδιά.
Τρεις λόγοι λοιπόν που εξηγούν όλο το πρόβλημα.
 
OP
OP
giorgospapa

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
επανερχομαι με αλλο ενα επεισοδιο του κοκκινιστου..

βρισκομαστε στη δεξιωση ενος γαμου που παντρευεται μια κοινη μας φιλη (δικη μου και της γυναικας του κοκκινιστου που ειναι γνωστο-φιλη μου απ τα παλια).

καποια στιγμη, η ''κοκκινιστου'' ειναι εκτος τραπεζιου μας και ο κοκκινιστος, που καθεται διπλα μου, μου λεει φουσκωμενος απο υπερηφανεια..

- αυτη η φιλη σου ρε παπαγιωργη ειναι πολυ δυναμικο παιδι, γι αυτο την παντρευτηκα..

- ναι, ε ?? σοβαρα ???? (του αποκρινομαι..)  :grin:

- ναι !!!! (συνεχιζει πριν φτασει στην αποκορυφωση), να φανταστεις [size=12pt]χτυπαει καμια φορα το χερι της στο τραπεζι οταν διαφωνουμε σε κατι και σιγουρευομαι για την επιλογη μου..[/size]
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
θα βγαλουν κ πούτσα να μας χύσουν σε λιγο κ θα λεμε ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΟΥ..
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Ένας άντρας έκανε τη συνηθισμένη του βόλτα περπατώντας στους δρόμους της Αθήνας λέγοντας την προσευχή του. Ξαφνικά λέει δυνατά:...

- Θεέ μου σε παρακαλώ, άσε με να σου κάνω μια ευχή! Και τότε μονομιάς, οι ουρανοί σκοτεινιάζουν, σύννεφα απλώνονται από πάνω του και η φωνή του Θεού από το υπερπέραν ακούγεται να λέει:
- Επειδή ανέκαθεν προσπαθούσες και ήσουν πιστός σε Εμένα με κάθε τρόπο, θα σου δώσω την ευκαιρία να κάνεις την ευχή σου.
Κι ο τύπος λέει:
- Θέλω να φτιάξεις μια γέφυρα μέχρι την Αντίπαρο, έτσι ώστε να πηγαίνω με το αμάξι μου όποια ώρα θελήσω.
Ο Κύριος του απαντάει:
- Το αίτημα σου είναι καθαρά τεχνοκρατικό. Φαντάσου τις δαπάνες ενός τέτοιου εγχειρήματος. Τα χιλιάδες στηρίγματα που θα χρειάζονταν και θα έφταναν τα βάθη του Αιγαίου! Το τσιμέντο και το ατσάλι που θα χρειαζόταν! Μπορώ να το κάνω αλλά μου είναι δύσκολο να εκπληρώσω την επιθυμία σου για ένα ζήτημα τόσο πεζό. Μπορείς να σκεφτείς κάτι άλλο; Μια ευχή που θα με τιμούσε και θα με δόξαζε.
Ο άντρας σκεφτόταν για πολύ, πολύ ώρα. Τελικά λέει:
- Θεέ μου, εύχομαι να μπορούσα να καταλάβω τις γυναίκες. Θέλω να ξέρω πώς νοιώθουν μέσα τους, τι έχουν στο μυαλό τους όταν δε μιλούν, γιατί κλαίνε, τι εννοούν όταν λένε "όχι" και πώς μπορώ να κάνω μια γυναίκα αληθινά ευτυχισμένη.
Μετά από λίγα λεπτά σκέψης ο θεός του λέει:
- Θέλεις δύο λωρίδες ή τέσσερις σε εκείνη τη γέφυρα;
 

POLYATAKTOS

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
483
Like
2
Πόντοι
1
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
απαιχτο!!!! Τελικα , εγω συμφωνω με τον giorgopapa οτι δυστυχως η κατηγορια των <<κοκκινιστων >> , τεινει να παρει την μορφη ..επιδημιας στην χωρα μας  :headbang: :headbang: :headbang:
 

Επισκέπτης
hahahah γάμησε το ανεκδοτάκι:p Πάντως ενα καλό παράδειγμα κοκκινιστου ειναι και η αδερφή μου με τον δικό της...Στην παρεά άμα φέρνει αντιρησεις στο που να πάνε η για κάποια αγορά του παίζει μερικούς μπάτσους μπροστά σε όλους και αυτός μαζεύετε αμέσως:P Εδω τον πατέρα μου έβριζε και του παιζε και καμια αμα είχε νευρα στον δικό της θα κωλωσει?:P
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
    Μολις τελειωσα το διαβασμα ολου του θρεντ....πο-πο-πο-πο

Μου φαινεται οτι ολα τα ρσενικα τσι ελλαδα  μαζευτηκαμε στο σιτε...Αντριλα πολυ ρε παιδι μου...
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
    Μολις τελειωσα το διαβασμα ολου του θρεντ....πο-πο-πο-πο

Μου φαινεται οτι ολα τα ρσενικα τσι ελλαδα   μαζευτηκαμε στο σιτε...Αντριλα πολυ ρε παιδι μου...


Τη νοιωθεις τη βαρβατιλα?
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Εκτος από αντρίλα, τις έχουμε και όλοι μεγάλες .... για να μην ξεχνιόμαστε  :grin:

Πάντως εκτός από το πολύ ωραίο ανέκδοτο του φίλου πιο πάνω,
οι μουνοδουλίαση είναι που μας έχει καταντήσει έτσι...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
απαιχτο!!!! Τελικα , εγω συμφωνω με τον giorgopapa οτι δυστυχως η κατηγορια των <<κοκκινιστων >> , τεινει να παρει την μορφη ..επιδημιας στην χωρα μας  :headbang: :headbang: :headbang:

Ακριβώς! Και αποτελεί το λόγο, για τον οποίο ΤΕΛΙΚΑ δε θα μείνουν στο ράφι οι Ελληνίδες (ακόμα και στα 40-45 τους, όλο και κάποιος λακαμάς θα βρεθεί να τις βάλει στην καμπούρα του)...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
    οι μισοι απο δω μεσα,παντως ,που ειναι απο τα ρσενικα τα βαρια και τα ασηκωτα,αμα θα τους βαλει καμμια φορα την φωνη η δικια τους,η μεντα θα μου μυρισει μεχρι εδω....για να μην πω για κανα δαχτυλακι...στο κολαρακι..

  Για να εχεις να λες για το εν λογω θεμα,πρεπει να εχεις σπασει τα αυγα σου ,και να την εχεις φτιαξει την ομελετα σου....

  Ρε πολεμιεται το θηριο...Στον κοσμο τους ειναι....

Κοφτε τα ουισκακια και να  πινετε πολυ γραψαρχιδινη.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom