Νέα

Ο κοκκινιστός !!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
OP
OP
giorgospapa

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Μήπως είσαι λίγο εγωϊσταράκος?

αυτο λες εσυ ?
να δω αντρα να τα λεει αυτα εν οψει διαζυγιου, [size=15pt]και αφου εχει ενημερωθει για την πραγματικοτητα απο το δικηγορο του[/size] και μετα ξανακουβεντιαζουμε ποιανου ειναι το παιδι..  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

lambros

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
337
Like
0
Πόντοι
1
Βρε φλες δεν ειναι κακο να παει ο μπαμπας βολτα το μωρο με το καροτσακι...ισα ισα το βρισκω πολυ γλυκο και ομορφο να θελει ο πατερας να εχει σημαντικο λογο στην ανατροφη του παιδιου  ...

χωρια που το καροτσακι με μωρο στο παρκο λειτουργει κι ως μουνοπαγιδα για τις γκομενες (αρκει ο πατερας να μη συνοδευεται απο τη γυναικα του)
(Εγω οποτε εβγαινα βολτα με τον μπαμπα μου, μου ζητουσε να τον αποκαλω "θειο"... αργοτερα καταλαβα γιατι)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Ρε τι μουρόχαβλοι μαλακοκάβληδες υπάρχουν! :jerking: Ένας ρουμάνος στη γειτονιά μου έχει παντρευτεί μια ΜΟΥΝΑΡΑ ρουμάνα , άμα τη δείτε θα  :jerking: :jerking: :jerking: όλη μέρα. Την έχει σήκω σήκω κάτσε κάτσε, αυτή όλη μέρα με τα πιτσιρίκια της είναι τα τρέχει, από εδώ και από εκεί και αυτός την πλακώνει και στα καντήλια κα ενίοτε στα χαστούκια! :rockon: Είτε είσαι ΑΝΤΡΑΣ είτε δεν είσαι! Δε κοιτάτε ρώσους, πολωνούς πως έχουν τις γυναίκες τους όπως πρέπει? και είναι και μουνάρες! Όχι σα τις ξεβρακοκέφαλες κατίνες εδώ πέρα! Είναι που είναι σα στραβοχυμένοι λουκουμάδες με τις κυταρρίτιδες και τις μυτόγκες τους, κάνουν και τη ζωή δύσκολη σε μερικούς! Πως να χαρακτηρίσεις κάποιον που επιτρέπει κάτι τέτοιο άραγε??? :headbang: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :headbang: :headbang: :headbang: :helpplea: :helpplea: :jerking:
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Τπ θεμα του Κοκκινιστου δεν ειναι τοσο απλο οσο φαινεται. Δεν ειναι οι δουλειες και το μαγειρεμα μονο που ξεχωριζουν την νοικοκυρα απο τον αντρα. Ολοι ξερουμε αντρες που μαγειρευουν (περιστασιακα βεβαια) γιατι τους αρεσει, και βοηθουν στο καθαρισμα.
Το προβλημα ειναι η γενικοτερη υποδουλωση, ομως ακομη και αν ακουστει ακραιο, ειναι γεγονος οτι οι περισσοτεροι κρυβουμε εναν κοκκινιστο μεσα μας. Μην αρχισετε τωρα ολοι τα " Ποιος ρε εγω σαν τον χλεμπουρα κτλ κτλ κτλ..". Συμφωνω και επαυξανω, ειναι απογοητετικη η κατασταση και δεν θα με φανταζομουν ποτε στην ιδια θεση, αλλα δεν εχουμε συνειδητοποιησει τον υπουλο μηχανισμο προπαγανδας και προσυλητισμου των γυναικων που ελαχιστα εχει να ζηλεψει απο αυτον του Χιτλερ. Φυσικα καθε αντρας εχει διαφορετικες αντιστασεις, αλλα οσο πιο αντιδραστικος ειναι, τοσο πιο υπουλοι ειναι οι χειρισμοι μιας καπατσας γυναικας. Και μην μου πειτε οτι δεν εχετε ποτε σας δει αντρες που μεχρι τοτε θεωρουσατε "βαρεις και ασηκωτους" να μετατρεποντε σε μεγαλο βαθμο σε γυναικεια υποχειρια...
Σαφως βεβαια και υπαρχουν αντρες εκ πεποιθησεως μαλθακοι, αλλα κοιταξτε για λιγο την αλλη πλευρα του νομισματος. Οσες φορες μου εχει τυχει να συναναστραφω με τετοιους ανθρωπους, ξερετε τι αισθηση μου διναν? Οτι στα @@@@ρια τους αν δεν μαζευτουν με την καφροπαρεα την Τεταρτη να δουν C.L. και να πιουν μπυρες. Αυτοι θα κατσουν με την γυναικα τους ναι μεν γιατι θα γκρινιαζει αν βγουν, αλλα και γιατι ουσιαστικα ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να κατσουν μαζι της. Αφορμη η μια, αιτια η αλλη πιστευω.
Τελικως, μακρυα απο εμας τετοιες καταστασεις,αλλα ποτε μην λετε ποτε συντροφοι
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
66
Σήμερα υπήρξα μάρτυρας ανδρός κοκκινιστού…

Σε παραλία εντός Αττικής καταφθάνει μέσα από το χωματόδρομο εξαμελής παρέα / οικογένεια με οδηγό…φυσικά τη σύζυγο..Σε απαρτία το σόϊ..Το ζευγάρι ,τα πεθερικά της νύφης και το μικρό τους παιδί (όχι πάνω από 3 ετών)..

Ένας, ένας, βγαίνουν από το αυτοκίνητο..και κατηφορίζουν το δρόμο για την παραλία..Ο άνδρας κρατεί το παιδί, την ομπρέλα, μια τσάντα (από ότι φάνηκε με κεφτέδες παραλίας) και τις ξαπλώστρες στη μασχάλη…Η δε γλυκύτατη σύζυγος κρατεί στυλ και τα κλειδιά του αυτοκινήτου τα οποία παίζει στα δαχτυλάκια της…Τα πεθερικά?? Μεγάλοι άνθρωποι τώρα…

Διάλογος Νο1

Άνδρας- Αγαπούλα να κάτσουμε εδώ????
Γυναίκα-Μισό λεπτό Τάσο..Πάω στο αυτοκίνητο..ξέχασα το νεσεσέρ..
Σημειώνω ότι μέχρι να πάει και να έρθει, ο σύζυγος παραμένει φορτωμένος σαν μαλακάς…www.freesmileys.org] [/url]
Πλησιάζει την παραλία με το νεσεσέρ…

Διάλογος Νο2

Γυναίκα-  Ουφφφ..Αυτό το μυαλό μου…Τι να κάνει?? Ένα μυαλό είναι..πρωί, μεσημέρι βράδυ?? Όλα θα τα θυμάται… :jerking:
Άνδρας- Ναι βρε αγαπούλα μου…Τελικά να κάτσουμε εδώ??
Γυναίκα- Εσείς τι λέτε ?(απευθύνετε στους γονείς της / τι ευγενική κοπέλα..).
Πεθερικά- Παιδιά μου ότι πείτε..
Γυναίκα- Εδώ είναι καλά..Ε Τασο?? Ναι,Ναι εδώ είναι καλά..

Και με το ΟΚ της καπετάνιου  και μετά από 10 λεπτά αναμονής ο Τασούλης ξεφορτώνει τα πράγματα από τις μασχάλες του.. :grin:

Μετά από μισή ώρα μπάνιου βγαίνουν τα σάντουιτς και τάπερ...

Πεθερικά- Υιε μου..σάντουιτς ωραίο??
Γυναικά- Τι λες ρε μάνα...Ο Τάσος κάνει δίαιτα..Δεν βλέπεις πως έχει γίνει???? (Ααα,ρε Τάσο..άμα θες να σου στείλω εγώ κάτι και θα μείνει μεταξύ μας.. :grin:)
Άνδρας- Μαμά ...καλύτερα να φάω το απόγευμα...www.freesmileys.org] [/url] (Βρε χαζούλη..είσαι τιμωρημένος...και δεν το έλεγες??  :2funny:)

.....αυτά τα ολίγα μπόρεσα να ακούσω χωρίς ιδιαίτερο κόπο δεδομένου ότι ήταν 6 μέτρα από εμένα...Κρίμα όμως που δεν υπάρχει στο σπίτι του μια κάμερα εξωτερικών γυρισμάτων...Θα μπορούσε ο Τασούλης να γίνει πολύτιμος συνεργάτης του Μαμαλάκη........ :grin:

 

Επισκέπτης
σε μια σχεση περναει καλα παντα οποιος ειναι ολιγον κωλοπαιδο!!που κοιταζει να γαμησει μονο και να σηκωθει να φυγει!!οποιος αρχισει αγαπες και λουλουδια τον εφαγε η μαρμαγκα!!
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Ναι ρε Warhol συμφωνω, και η ζωη το εχει αποδειξει παμπολλες φορες, αλλα μην ξεχνας οτι ειμασττε ολοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ και δεν μπορει παντα η λογικη να πρυτανευει απεναντι στο συναισθημα. Θεωρητικα ναι, πρεπει στις σχεσεις μας να ειμαστε κωλοπαιδα γιατι μονο ετσι δεν θα την πατησουμε. Αλλα με αυτη τη λογικη δεν εχεις σχεση, κανεις κλεφτοπολεμο. Να σε @@μησω εγω πριν με προλαβεις εσυ. Αν ειναι να στηριζεσε μονο σε τετοια λογικη, ο ερωτας παει περιπατο. Φυσικα δεν ειναι ολες οι καταστασεις ιδιες,οπως δεν ειναι και ολοι οι ανθρωποι ιδιοι. Γαιυτο ο θεουλης ο καλος μας εδωσε κριτικη σκεψη (αν και σε μερικους το παραμελησε,ειναι γεγονος) για να μπορουμε να κρινουμε καταστασεις. Ολα καταληγουν στον πονο σε αυτη τη ζωη, γι' αυτο δεν πειραζει αν καμμια φορα την πατησεις και εσυ σε μια σχεση. Αν ακολουθησες την καρδια σου ξερεις οτι εκανες το σωστο. Αν βεβαια αυτο το παθαινεις καθε φορα, μαλλον λιγο λαλακουκης εισαι. (εννοειτε οτι δεν ειναι προσωπικο το σχολιο ;))
 

Επισκέπτης
Ναι ρε Warhol συμφωνω, και η ζωη το εχει αποδειξει παμπολλες φορες, αλλα μην ξεχνας οτι ειμασττε ολοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ και δεν μπορει παντα η λογικη να πρυτανευει απεναντι στο συναισθημα. Θεωρητικα ναι, πρεπει στις σχεσεις μας να ειμαστε κωλοπαιδα γιατι μονο ετσι δεν θα την πατησουμε. Αλλα με αυτη τη λογικη δεν εχεις σχεση, κανεις κλεφτοπολεμο. Να σε @@μησω εγω πριν με προλαβεις εσυ. Αν ειναι να στηριζεσε μονο σε τετοια λογικη, ο ερωτας παει περιπατο. Φυσικα δεν ειναι ολες οι καταστασεις ιδιες,οπως δεν ειναι και ολοι οι ανθρωποι ιδιοι. Γαιυτο ο θεουλης ο καλος μας εδωσε κριτικη σκεψη (αν και σε μερικους το παραμελησε,ειναι γεγονος) για να μπορουμε να κρινουμε καταστασεις. Ολα καταληγουν στον πονο σε αυτη τη ζωη, γι' αυτο δεν πειραζει αν καμμια φορα την πατησεις και εσυ σε μια σχεση. Αν ακολουθησες την καρδια σου ξερεις οτι εκανες το σωστο. Αν βεβαια αυτο το παθαινεις καθε φορα, μαλλον λιγο λαλακουκης εισαι. (εννοειτε οτι δεν ειναι προσωπικο το σχολιο ;))
και ποιος ειπε οτι ο ερωτας ειναι καλο?και ποιος ειπε οτι υπαρχει θεος για να μας δωσει κριτικη σκεψη?αποψη μου ειναι οτι οι ολιγον κωλοπαιδα,μουνοπανα περνανε παντα καλα!!οι υπολοιποι παιρνουμε τα αρχιδια μας!!αυτα απο μενα...
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
και ποιος ειπε οτι ο ερωτας ειναι καλο?και ποιος ειπε οτι υπαρχει θεος για να μας δωσει κριτικη σκεψη?αποψη μου ειναι οτι οι ολιγον κωλοπαιδα,μουνοπανα περνανε παντα καλα!!οι υπολοιποι παιρνουμε τα αρχιδια μας!!αυτα απο μενα...
broken-heart-123.gif
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Ενταξει ρε Warhol, εστω οτι δεν στην εδωσε ο θεος, γα καποιον λογο κατεληξες να εχεις κριτικη σκεψη. Εκμεταλλευσου το. Τωρα για το αν ο ερωτας ειναι ωραιο πραγμα, μην ξεχνας οτι ολα τα ωραια μας χαλανε. Τα νοστιμα φαγητα παχαινουν, το ποτο @@μαει το συκωτι, τα ναρκωτικα σε καινε κτλ κτλ. Ε ο ερωτας συνηθως σε @@μαει γενικως.
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
champion-018.gif
Ο αντρας θελει την γυναικα….
Δουλα στην κουζινα…
Κυρια στο σαλονι…
Πουτανα στο κρεβάτι…
Τοσο δυσκολο είναι?
Και καλα κανει…!!!!!
 

Επισκέπτης
Ενταξει ρε Warhol, εστω οτι δεν στην εδωσε ο θεος, γα καποιον λογο κατεληξες να εχεις κριτικη σκεψη. Εκμεταλλευσου το. Τωρα για το αν ο ερωτας ειναι ωραιο πραγμα, μην ξεχνας οτι ολα τα ωραια μας χαλανε. Τα νοστιμα φαγητα παχαινουν, το ποτο @@μαει το συκωτι, τα ναρκωτικα σε καινε κτλ κτλ. Ε ο ερωτας συνηθως σε @@μαει γενικως.
το γενικως καλα ειναι!!μην πεσεις στο ειδικως ειναι το θεμα....
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
οπως λεει και το γνωστο ασμα "οτι αξιζει ποναει κι'ειναι δυσκολο"
Ποιος τους εθεσε αυτους τους αθλιους κανονες μην με ρωτησεις μονο. Αν το βρω σε φωναζω και τον δερνουμε παρεα :)
 

Επισκέπτης
οπως λεει και το γνωστο ασμα "οτι αξιζει ποναει κι'ειναι δυσκολο"
Ποιος τους εθεσε αυτους τους αθλιους κανονες μην με ρωτησεις μονο. Αν το βρω σε φωναζω και τον δερνουμε παρεα :)
σωστο το ασμα!!ομως στον ερωτα,χρειαζονται 2!!αμα εισαι ενας δεν εχει νοημα!!
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
it takes two to tango, εχεις απολυτο δικιο.
Γιαυτο εξαλλου και τις περισσοτερες φορες ενας απο τους 2 βγαινει πληγωμενος
 

Επισκέπτης
it takes two to tango, εχεις απολυτο δικιο.
Γιαυτο εξαλλου και τις περισσοτερες φορες ενας απο τους 2 βγαινει πληγωμενος
2 επιλογες εχουμε λοιπον!!ή ειναι καποιος που δεν δενεται ,δεν δινει τιποτα και κοιταζει να γαμησει ,οποτε δεν πληγωνεται ή δενεται ,δινει πραγματα και πληγωνεται!!διαλεγεις και παιρνεις...
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
woohoo-022.gif
Μην παραπονιεστε….!!!!
Εκεί που καθεστε ησυχα ησυχα στον καναπε σας
και διαβαζετε ομορφα ομορφα την εφημεριδα σας…
όταν ερχεται η γυναικα από την κουζινα και σας ενοχλει..
το μονο που εχετε να κανετε…είναι να της κοντυνετε
την αλυσιδα να μην σας φτανει….!!!!!
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
ρε συ καταλαβαινω τι θες να πεις και απλα συμπληρωνω οτι μερικες φορες δεν ελεγχετε η καρδια. Μερικες ομως, οχι κατ'εξακολουθηση.
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Μπορείς να ερωτευτείς και να απογειωθείς και να θεωρήσεις ευατόν, θεό και σε ανώτερο επίπεδο. Αλλά ... : όταν στραβώσει το πράγμα, να είσαι εκεί να σταθείς απέναντι στο πρόβλημα και να το αντιμετωπίσεις όπως αρμόζει. Άν η γυναίκα που ερωτεύτηκες, που θα πεφτες στη φωτιά για παρτη της, που ήταν ό,τι ονειρευόσουν, έχει αλλάξει και μεταλλαχτεί σε μια μέτρια γκόμενα, μέγαιρα ή δυσάρεστη σύντροφο, να είσαι έκεί να το δεις και να σταθείς όπως πρέπει.
Δεν αξίζει να κάνεις τα πάντα εις μνήμη των παλιών καλών και υπέροχων καιρών. Δε λέω να τα παρατάς και να μην προσπαθείς, εννοώ να μην πολεμάς να βγάλεις νερά με το μπρίκι όταν η βάρκα μπάζει από 15 μεριές. Άν έχει ξεφτίσει το πράμα, ξέφτισε.

Στην τελική δε γαμιέται και το κοκκινιστό. Πάρε delivery σουβλάκια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom