Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.082
Like
28.602
Πόντοι
5.506
ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!!!
το Netflix έχει σταματήσει να λειτουργεί και πολλοί χρήστες σε όλο τον κόσμο αλλά κυρίως στην Ευρώπη δε μπορούν να μπουν στο site της διαδικτυακής πύλης.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
19.004
Κριτικές
1
Like
2.804
Πόντοι
606
ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!!!
το Netflix έχει σταματήσει να λειτουργεί και πολλοί χρήστες σε όλο τον κόσμο αλλά κυρίως στην Ευρώπη δε μπορούν να μπουν στο site της διαδικτυακής πύλης.
εχεις πηγη η διαδιδεις φεικ νιουζ?  :effemine:
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.828
Like
24.707
Πόντοι
6.256
Άκου λίγο, τα εξήγησα και τότε, τα εξηγώ και τώρα. Δεν κρίνω την ιατρική του ικανότητα. ΟΚ; Το δεχόμαστε αυτό; Το καταλαβαίνουμε; Τον κρίνω ΠΟΛΙΤΙΚΑ και για τα πολιτικά τον λέω κάθαρμα. Δεν αμφιβάλω για την ιατρική του ικανότητα, δεν είμαι καν σε θέση να την κρίνω. Θα ήμουν ηλίθιος.

Και τον Πολάκη που είναι χρωματισμένος και ταγμένος πολιτικά μπορώ να τον χαρακτηρίσω ως αγριάνθρωπο, τραμπούκο, κάθαρμα και όπως αλλιώς γουστάτω και μπορεί να είναι και φοβερός γιατρός. Εγώ όμως κρίνω και χαρακτηρίζω τις πολιτικές του παρεμβάσεις και το ύφος τους. Απλό;

Έτσι και με τον ακροαριστερό Παπαδόπουλο, μέλος και υποψήφιος του ΑΝΤΑΡΣΥΑ, όταν πχ δίνει συνέντευξη και μιλάει πχ για την δημόσια υγεία που την έχει καταστρέψει η νεοφιλελεύθερη λαίλαπα ξέρω εγώ, αν τον πω μαλάκα δεν τον αμφισβητώ ως γιατρό! Αν μάλιστα εν μέσω πανδημίας βρει πάλι ευκαιρία να επιτεθεί στον φιλελευθερισμό, στην κυβέρνηση, στα μνημόνια και να κάνει πολιτικές δηλώσεις και τον πω κάθαρμα, πάλι δεν θα αμφισβητώ για τις ιατρικές του ικανότητες.

Μπορείτε να κάνετε αυτόν τον διαχωρισμό;


Όταν ξέρω εγώ βρίζετε τον Βενιζέλο ή τον Πάγκαλο, κρίνετε το πόσο ικανοί μπορεί είναι στο επάγγελμά τους; Όχι βέβαια. 

Ακου τυπε ο Βενιζελος και ο Παγκαλος ειναι χοντροκουραδες πολιτικες που δεν παραγουν κανενα εργο...ο συγκεκριμενος που λες εκτος απο κορυφαιος γιατρος ειναι και κορυφαιος ανθρωπος που χειρουργει σε ενα κωλοδημοσιο νοσοκομειο χωρις να εχει παρει ΕΝΑ ευρω σε φακελακι.

Στα αρχιδια μου λοιπον αν ειναι ΑΝΤΑΡΣΥΑ που και εγω δεν τους γουσταρω....

Ας ειναι οτι θελει πολιτικα...οσο σαν γιατρος και σαν ανθρωπος ειναι αψογος για μενα θα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ο κορονοιος με τους 20.000 νεκρους μεχρι στιγμης εχει προκαλεσει δυσαναλογα μεγαλη αντιδραση και πανικο
σε σχεση με την γριπη που καθε χρονο σκοτωνει 200.000 με 500.000.

στην ιταλια και στην ισπανια εχουν προβλημα.

στην γαλλια και στην γερμανια και στην βρεττανια αποκτουν σταδιακα.

ε η ελλαδα πχ με το ενα πεμπτο των νεκρων σε σχεση με την γριπη, γεμισε παπουδες με μασκες, για την γριπη οι ιδιοι πριν ενα μηνα που ειχαμε 80 νεκρους δεν φοραγαν μασκα, με το που πεθαναν 10 απο κορονοιο φορεσαν.

αυτο ειναι στραβο για μενα.

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΚΩΣ ΦΟΡΑΝΕ ΜΑΣΚΕΣ, ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΟΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΓΡΙΠΗ.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Αρχιδια βιολογος ειναι....δεν μπορει να γραφει τετοιες μαλακιες καποιος που εστω εχει περασει εξω απο τη σχολη.

Εκεί θέλω να καταληξω!

Αμ το άλλο που λέει συνεχεια για κυνηγούς και θηράματα,εξισώνοντας ανθρώπους με ζωα?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ακου τυπε ο Βενιζελος και ο Παγκαλος ειναι χοντροκουραδες πολιτικες που δεν παραγουν κανενα εργο...ο συγκεκριμενος που λες εκτος απο κορυφαιος γιατρος ειναι και κορυφαιος ανθρωπος που χειρουργει σε ενα κωλοδημοσιο νοσοκομειο χωρις να εχει παρει ΕΝΑ ευρω σε φακελακι.

Στα αρχιδια μου λοιπον αν ειναι ΑΝΤΑΡΣΥΑ που και εγω δεν τους γουσταρω....

Ας ειναι οτι θελει πολιτικα...οσο σαν γιατρος και σαν ανθρωπος ειναι αψογος για μενα θα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ.
και αν κανει στην πολιτικη του κακα πραγματα, δικαιουμαστε να τον χαρακτηριζουμε κακο

αλλιως να μην πιανετε στο στομα σας τον δρ μενγκελε, ηταν καλος γιατρος, δεν μας πειραζει που ηταν ναζι.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Και για όλους εμάς που μας ενδιαφέρουν οι αριθμοί και όχι οι άνθρωποι : από όσα διαβάζω το επικρατέστερο οικονομικά σενάριο φαίνεται να είναι παγκόσμια ύφεση μέχρι και το τρίτο τρίμηνο του 2020 και πιθανότητα ανάκαμψης πιθανά το τέταρτο, αν όλα πάνε καλά και το recession δεν γίνει depression.

Αυτά βέβαια δεν αφορούν στους Έλληνες που υπερήφανοι και ανθρωπιστικώς ευαισθητοποιημένοι συνεχίζουν τον χώρο του Ζαλόγκου προς τον γκρεμό , όπου θα πέσουν με καθαρό το κούτελο  μαζί με εκείνους τους «ευπαθείς» που σήμερα αφελώς πιστεύουν ότι σώζουν ...

Σύντομα η χώρα δεν θα έχει ούτε μαντήλι να κλάψει ...


 
  • Like
Αντιδράσεις: txar

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.284
Like
24.251
Πόντοι
6.056
Αρχιδια βιολογος ειναι....δεν μπορει να γραφει τετοιες μαλακιες καποιος που εστω εχει περασει εξω απο τη σχολη.
σταματηστε να γραφετε για λιγο να νομιζει οτι φυγαμε ο χοντρος  ;)
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Ακου τυπε ο Βενιζελος και ο Παγκαλος ειναι χοντροκουραδες πολιτικες που δεν παραγουν κανενα εργο...ο συγκεκριμενος που λες εκτος απο κορυφαιος γιατρος ειναι και κορυφαιος ανθρωπος που χειρουργει σε ενα κωλοδημοσιο νοσοκομειο χωρις να εχει παρει ΕΝΑ ευρω σε φακελακι.

Στα αρχιδια μου λοιπον αν ειναι ΑΝΤΑΡΣΥΑ που και εγω δεν τους γουσταρω....

Ας ειναι οτι θελει πολιτικα...οσο σαν γιατρος και σαν ανθρωπος ειναι αψογος για μενα θα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ.


ο Βενιζέλος για σένα μπορεί να είναι πολιτική χοντροκουράδα αλλα θεωρείται από τους κορυφαίους συνταγματολόγους στη χώρα. Δε νομίζω όταν τον βρίζεις ότι τον βρίζεις και ως καθηγητή.

Δεν λέμε κάτι διαφορετικό λοιπόν. Είναι πολύ απλό το θέμα και κρίμα που δεν το καταλάβατε εξαρχής.
Όταν βρίζω Πολάκη δεν τον βρίζω ως γιατρό.
Όταν βρίζω Παπαδόπουλο δεν τον βρίζω ως γιατρό.
Αν τσακωθούμε στην συζήτηση και σε πω κάθαρμα, δεν θα έχω κρίνει τις ιατρικές σου ικανότητες.

Ντάξει; λύθηκε η παρεξήγηση; πάμε παρακάτω.


 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
εκει που χεσανε οι βιολογοι φυτρωσε ο τυπος.
ναι ειδες και το κωλοκρατος με ανωνυμες εξετασεις, απο 1080 που δωσανε ετυχε να ειμαι στους 50 πρωτους και να διοριστω κιολας.
τωρα με πληρωνεις για να λεω τις αρλουμπες μου στα παιδια σας.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
ο κορονοιος με τους 20.000 νεκρους μεχρι στιγμης εχει προκαλεσει δυσαναλογα μεγαλη αντιδραση και πανικο
σε σχεση με την γριπη που καθε χρονο σκοτωνει 200.000 με 500.000.

στην ιταλια και στην ισπανια εχουν προβλημα.

στην γαλλια και στην γερμανια και στην βρεττανια αποκτουν σταδιακα.

ε η ελλαδα πχ με το ενα πεμπτο των νεκρων σε σχεση με την γριπη, γεμισε παπουδες με μασκες, για την γριπη οι ιδιοι πριν ενα μηνα που ειχαμε 80 νεκρους δεν φοραγαν μασκα, με το που πεθαναν 10 απο κορονοιο φορεσαν.

αυτο ειναι στραβο για μενα.

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΚΩΣ ΦΟΡΑΝΕ ΜΑΣΚΕΣ, ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΟΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΓΡΙΠΗ.

Ρε τυπε αντιλαμβανεσαι ελληνικα η να τα πουμε σε αλλη γλωσσα? Εχει μεταδοτικοτητα με εκθετικο ρυθμο λεμε. Το αντιληφθηκες ως εδω ?
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.937
Κριτικές
16
Like
14.872
Πόντοι
6.515
Και για όλους εμάς που μας ενδιαφέρουν οι αριθμοί και όχι οι άνθρωποι : από όσα διαβάζω το επικρατέστερο οικονομικά σενάριο φαίνεται να είναι παγκόσμια ύφεση μέχρι και το τρίτο τρίμηνο του 2020 και πιθανότητα ανάκαμψης πιθανά το τέταρτο, αν όλα πάνε καλά και το recession δεν γίνει depression.

Αυτά βέβαια δεν αφορούν στους Έλληνες που υπερήφανοι και ανθρωπιστικώς ευαισθητοποιημένοι συνεχίζουν τον χώρο του Ζαλόγκου προς τον γκρεμό , όπου θα πέσουν με καθαρό το κούτελο  μαζί με εκείνους τους «ευπαθείς» που σήμερα αφελώς πιστεύουν ότι σώζουν ...

Σύντομα η χώρα δεν θα έχει ούτε μαντήλι να κλάψει ...

Μηπως με τη παγκοσμια αναδιαθρωση των οικονομιων καταληξει το πετρελαιο να ειναι ασυμφωρο απ το αιγαιο και ησυχασουμε λιγακι απο το αλλο το χτικιο τον τουρκο  :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom