Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Tυπε αν η Ελλαδα εχει 0,1 του πληθυσμου με ειτζ και η Αφρικη το 10 % δε ξερω πως συνεπαγεται οτι αν η Ελλαδα εχει 100 θανατους απο γριπη η Ιταλια θα εχει 30.000 :S
δεν ειπα οτι συνεπαγεται

ειπα ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΔΗΜΙΑ ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Ή ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΥΣ,

οτι εγινε στην κινα δεν εγινε στην ιταλια και οτι εγινε στην ιταλια δεν σημαινει οτι θα γινει και στην ελλαδα

μα τι τελως παντων αλλα γραφουμε αλλα διαβαζετε μερικοι.
 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
γιατι υπαρχει καποιο οριο?

η ελλαδα εχει καταγεγραμενους φορεις του αιητζ 15.000 δηλαδη 0,1%
και σε πολλες χωρες της αφρικης εχουν πανω απο 10%

δηλαδη 100 φορες μεγαλυτερο ποσοστο

ποιο ειναι το ζορι σου?

Να σου πω ποιο ειναι το ζορι μου. Οταν διαβαζω εδω -> οτι μεχρι τελος Ιανουαριου που ειναι το peak της σαιζον γριπης η Ιταλια ειχε ... 254 θανατους και συ θες να μου πουλησεις ως λογικο μεγεθος το 30,000 θανατους ψυχανεμιζομαι οτι μαλλον πρεπει να κοψεις οτι πινεις γιατι σε πειραζει
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Και ειδικα αριστεροι, ετσι?
Για να αποδειχθει για αλλη μια φορα οτι η μονη κοινωνικα ευαισθητη παραταξη ειναι η Δεξια, ενω οι αλλοι ειναι απλως υποκριτες
:2funny: εχεις φανατιστεί πολύ ρε αλεξ
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.387
Κριτικές
49
Like
22.875
Πόντοι
24.596

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.936
Κριτικές
16
Like
14.872
Πόντοι
6.515
Νοτια αφρικη ετοιμαζονται για καραντινα
Ουρες στα σουπερ  :S
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.828
Like
24.707
Πόντοι
6.256
Να σου πω ποιο ειναι το ζορι μου. Οταν διαβαζω εδω -> οτι μεχρι τελος Ιανουαριου που ειναι το peak της σαιζον γριπης η Ιταλια ειχε ... 254 θανατους και συ θες να μου πουλησεις ως λογικο μεγεθος το 30,000 θανατους ψυχανεμιζομαι οτι μαλλον πρεπει να κοψεις οτι πινεις γιατι σε πειραζει

Δεν μπορει να κοψει το καυλι του Φιονα ο χοντροκεφτες τυπε!!!Καλυτερα να κοψει το λαρυγγι του!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
δεν ειπα οτι συνεπαγεται

ειπα ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΔΗΜΙΑ ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Ή ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΥΣ,

οτι εγινε στην κινα δεν εγινε στην ιταλια και οτι εγινε στην ιταλια δεν σημαινει οτι θα γινει και στην ελλαδα

μα τι τελως παντων αλλα γραφουμε αλλα διαβαζετε μερικοι.

Tυπε απο τα δυο ενδεχομενα, δηλαδη το να αποκλειεται και το να ισχυει τι θεωρεις ποιο πιθανο? :S
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Να σου πω ποιο ειναι το ζορι μου. Οταν διαβαζω εδω -> οτι μεχρι τελος Ιανουαριου που ειναι το peak της σαιζον γριπης η Ιταλια ειχε ... 254 θανατους και συ θες να μου πουλησεις ως λογικο μεγεθος το 30,000 θανατους ψυχανεμιζομαι οτι μαλλον πρεπει να κοψεις οτι πινεις γιατι σε πειραζει
ποτε σου πουλησα εγω κατι τετοιο ρε ΨΕΥΤΗ, βαλε παραθεση.

εγω αλλο ειπα οτι εχουμε παγκοσμιως 200-500 χιλιαδες νεκρους απο γριπη και την εχουμε συνηθησει

και μολις ειχαμε 20.000 νεκρους απο μια αλλη μεταδοτικη νοσο , 70 χωρες κατεβασαν ρολα (αντι να κατεβασουν 5-10-20).
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.082
Like
28.600
Πόντοι
5.506
Να σου πω ποιο ειναι το ζορι μου. Οταν διαβαζω εδω -> οτι μεχρι τελος Ιανουαριου που ειναι το peak της σαιζον γριπης η Ιταλια ειχε ... 254 θανατους και συ θες να μου πουλησεις ως λογικο μεγεθος το 30,000 θανατους ψυχανεμιζομαι οτι μαλλον πρεπει να κοψεις οτι πινεις γιατι σε πειραζει
μπουστης ειναι μην δινεις σημασια
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.443
Κριτικές
514
Like
70.325
Πόντοι
41.129
Τι συνωμοσια παιζει εκει κατω τυπε;Σιγουρα θα ξερεις κατι... :S :S :S


θελουν οι κινεζοι τα διαμαντια απο το κιλιμαντζαρο τυπε και τους πεταξαν τον ιό για να τους ξεκανουν  :S :S :S
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.936
Κριτικές
16
Like
14.872
Πόντοι
6.515

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
ποτε σου πουλησα εγω κατι τετοιο ρε ΨΕΥΤΗ, βαλε παραθεση.

εγω αλλο ειπα οτι εχουμε παγκοσμιως 200-500 χιλιαδες νεκρους απο γριπη και την εχουμε συνηθησει

και μολις ειχαμε 20.000 νεκρους απο μια αλλη μεταδοτικη νοσο , 70 χωρες κατεβασαν ρολα (αντι να κατεβασουν 5-10-20).

Τυπε αν οι 20 χιλιαδες νεκροι δε θα σταματαγαν εκει αν δεν κατεβαζαν ρολα.
 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
«Η εποχική γρίπη προκαλεί 60.000 θανάτους ετησίως στην Ευρώπη και οι Ευρωπαίοι πολίτες δεν πρέπει να αντιτίθενται στο εμβόλιο της», υπογράμμισε την Τετάρτη στη Ρώμη εκπρόσωπος του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (ΠΟΥ) για την Ευρώπη.

«Δεν ξεχνάμε ότι έχουμε 60.000 νεκρούς της εποχικής γρίπης κάθε χρόνο στην Ευρώπη, ενώ απαιτεί ένα εμβόλιο», δήλωσε ο διευθυντής του ΠΟΥ για την Ευρώπη Χανς Κλούγκε σε συνέντευξη Τύπου στη Ρώμη.


«Συνεπώς θα ήθελα να προτρέψω τους πολίτες να εμβολιάζονται», πρόσθεσε επικρίνοντας το «εμβολιοσκεπτικιστικό κίνημα» που εκδηλώθηκε στην Ευρώπη. «'Εχουμε πολύ ισχυρά εργαλεία: χρησιμοποιείστε τα ισχυρά αυτά εργαλεία για να προστατέψετε την υγεία σας», επέμεινε.

Σε δηλώσεις του από το ιταλικό υπουργείο Υγείας, μετά μια συνάντηση που επικεντρώθηκε στην επιδημία του κοροναϊού, ο Χανς Κλούγκε σημείωσε ότι τα θύματα που έχουν καταγραφεί στην Ιταλία ήταν όλα ηλικιωμένα, άνω των 65 ετών, με χαμηλή ανοσία, άνθρωποι που συνεπώς είναι επίσης «ευάλωτοι απέναντι στην εποχική γρίπη».

Ένας 12ος θάνατος εξαιτίας της επιδημίας του κοροναϊού καταγράφηκε στην Ιταλία όπου ο απολογισμός στο εξής είναι 374 κρούσματα του Covid-13 και 12 νεκροί, ανακοίνωσε σήμερα η υπηρεσία πολιτικής προστασίας.



νταξ τυπε, αν μετρησουμε οποιον ειχε περασει καποια φορα στη ζωη του γριπη και πεθανε το 2019 ως "θανατο απο γριπη" ισως να βγουν τα νουμερα

εδω πχ λεει οτι στη Γερμανια εχουν πεθανει 130 ατομα απο γριπη φετος. Μεχρι πριν 5 μερες

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Tυπε απο τα δυο ενδεχομενα, δηλαδη το να αποκλειεται και το να ισχυει τι θεωρεις ποιο πιθανο? :S
δεν ειμαι μαντης ,

για την ωρα ειμαστε καλυτερα και απο κινα και απο ιταλια,

και επειδη ο καιρος ανοιγει και φαρμακα βγαινουν και δεν κυκλοφορουμε σε κλειστους χωρους

οι περισσοτερες πιθανοτητες ειναι να τα παμε καλυτερα απο ιταλια. και μακαρι να βγω αληθινος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom