Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.442
Κριτικές
514
Like
70.313
Πόντοι
41.129
Kαι τι ρολο βαρας ρε αγνη ψυχη σε αυτο τον βουρκο?
Εδω λιμναζουν μοχθηρα πλασματα που ξεκωλιαζουν μεχρι αιμορραγιας κορασιδες για μερικα ευρω παραπανω
τυποι που στηνονται στην ουρα ο εναν μετα τον αλλον για να γαμησουν αψυχα σαρκια

στους δικους μας ηλικιωμενους δωσαμε οδηγιες το χρεος μας το καναμε

Εσυ τι κανεις εδω ηθικε ψυχοπονιαρη - αγνη ψυχη  που δεν εισαι μοχθηρο πλασμα, η εισαι ?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Εμενα με ενδιαφερει οτι πουλησαν μια ατζεντα βασισμενη σε πλαστα στοιχεια (3.4% θνησιμοτητα) και κανουν οτι μπορουν για να τη στηριξουν κρατωντας τα στατιστικα προς αυτο το επιπεδο. Αυτο το επιτυγχανουν με το τεσταρισμα πιο σοβαρων περιστατικων ωστε η αναλογια νεκρων / επιβεβαιωμενων να βγαινει υψηλη - κατι που προφανως δε μπορει να γινει αμα αυξησεις το τεσταρισμα.

3.4% θνησιμοτητα σημαινει οτι σε μια χωρα οπως η Ελλαδα των 11εκ, οπου ας πουμε κολλαει το 80%, εχεις 300.000 νεκρους.

ΑΥΤΟ οντως θα ηταν ενα τεραστιο προβλημα.

Το 0.0x% ειναι σε νορμαλ ευρος θανατων απο γριπες κτλ.


Δεν εχει να κανει το αν αρρωσταινεις με το αν πεθαινεις. Δυο διαφορετικα πραγματα.

Η θνησιμοτητα του ιου δεν αλλαζει αμα λαϊκιζουμε αναμεταξυ μας. Η θνησιμοτητα του ιου προκυπτει απ'το ποσοι πεθαναν σε σχεση με το οσους κολλησαν, οχι με το αν λεγονται ισπανοι και ειχαν πολλα θυματα ή γερμανοι και ειχαν λιγα. Δεν υπαρχει καμμια "θεωρια μου". Απλα μαθηματικα ειναι. Οποιος πιστευει οτι η θνησιμοτητα ειναι 3.4% τοτε πρεπει να περιμενει τουλαχιστον 300.000 σουηδους νεκρους οι οποιοι συνεχιζουν business as usual και εχουν και αυτοι πολυ χαμηλο αριθμο ΜΕΘ.

Φιλε μου, το πρόβλημα δεν ειναι η θνησιμότητα αλλα η μεταδοτικοτητα. Υψηλη μεταδοτικοτητα > υψηλές αναγκες για νοσηλεία - ΜΕΘ /διαθεσιμοτητα συστήματος υγεία.
Εαν αυτός ο λόγος γίνει δυσμενης, τοτε προφανως και η θνησιμοτητα θα εκτοξευθει, εφόσον τωρα διατηρειται χαμηλή ακριβως λογω δυνατοτητας του συστήματος να παρεξει νοσηλεια. Και η δυνατοτητα του συστήματος να παρεξει νοσηλεια υφίσταται ακριβως λογω των περιοριστικων μέτρων.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
αλλος ενας κροισος του μπου.....

Γαμησε τα τυπε...τι κανουμε εμεις τα φτωχαδακια εδω μεσα ηθελα να ξερα.Του παρεθεσα και τα επιστημονικα μου συγγραματα και δεν εντυπωσιαστηκε στο ελαχιστο... :S :S :S
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.067
Like
28.588
Πόντοι
5.506
Έναν κροίσο τον αγγίζουν τα σκαμπανεβάσματα της οικονομίας. Έναν που δεν έχει δεκάρα δεν τον αγγίζουν καθόλου. :hi:
εχεις πανω απο 300.000 εκατομυρια δολαρια που εχω εγω τυπε?
εξω τα ακινητα
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
ημουν ενας από τους πολλους που του ειχα πει ότι ειχε κανει λαθος
το ιδιο εχει γινει σε διαφωνια με πολλα αλλα μελη για αντικειμενικα δεδομενα
προσωπικα σε  περιπτώση που ειχα κανει εν μερει λαθος το διορθωσα παραδεχοντας το
εχω δει όμως πολλους συνομιλητες οι οποιοι η σταματάνε να το λενε όταν δουν ότι είναι λαθος χωρις ομωσ να το παραδεχθουν η σταματάνε για λιγο και μετα από λιγο καιρο λενε το ιδιο λαθος

από ότι θυμαμαι είναι ο πρωτος που όχι μονο σταματησε να το λεει αλλα το παραδεχτηκε
η παραδοχή εχει μεγαλυτερη αξια γιατι πραγματι επεμενε με πολλα μυνηματα
οσο αφορα τις άλλες αποψεις του που διαφωνουσα σφοδρα και θα συνεχιζω να διαφωνω είναι υποκειμενικες όπως και οι δικες μας
Εγώ βλέπω τα σκορπισμένα τυράκια, διάσπαρτα από την αρχή.
Εσείς να παραμείνετε αφελείς και να πιστεύετε στα αγνά κίνητρα.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.442
Κριτικές
514
Like
70.313
Πόντοι
41.129
απλα το αποδεχομαι και γελαω με τυπους που το παιζουν ψυχουλες αλλα χρηματοδοτουν κυκλωματα νταβαδων αδειαζοντας τις αρχιδισακουλες τους σε ερειπια και τωρα τους επιασε ο καημος για τα παππουδια


Υποκρισια, και αν σκεφτεις οτι τους επιασε ο καημος για τα δικα τους παππουδια οχι των αλλων μιλαμε για διπλη υποκρισια.

Για αυτο θελουν ξεβρακωμα οι υποκριτες.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
καλά το κατάλαβα εγω ότι δεν είσαι
HANDI.gif
 [/URL] :grin:

Πιανεις πουλια στον αερα τυπε μου... :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom