Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.638
Like
3.009
Πόντοι
1.706
Γιατρος τυπε...εσενα ποια ειναι η επιστημονικη σου ιδιοτητα στη μαλακια που μας εχεις φλομωσει απο το πρωτο σου ποσταρισμα;
Δεν σου ζήτησα επαγγελματική ιδιότητα. Σε ρώτησα τι σχέση έχεις με την επιστημονική κοινότητα. Διαβάζεις journals; Έχεις δημοσιεύσει ο ίδιος κάτι; Είσαι αναγνωρισμένος κάπου;
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.240
Κριτικές
27
Like
4.050
Πόντοι
4.895
Οχι τυπε τα εχεις λαθος στο κεφαλι σου...οι 14 μερες ξεκινανε απο τη Δευτερα που ξεκινησε η καραντινα.Μεχρι τοτε ειχες ανθρωπους να ψωλαρμενιζουν σε παρκα,παραλιες,γηπεδακια κτλ...

Τα κρουσματα δεν λενε τιποτα για τον πολυ απλο λογο οτι δεν εξεταζεις στην ουσια τον πληθυσμο παρα μονο οσους νοσουν ΣΟΒΑΡΑ.


Για αυτο στο ξαναλεω...σε 2 εβδομαδες απο τη Δευτερα που μας περασε αμα ειμαστε σε αυτα τα επιπεδα τοτε ναι θα πω και εγω μαζι σου οτι παμε καλα και πιθανοτατα θα τη γλυτωσουμε.

γι' αυτό έγραψα στον αλεξ την επιφύλαξή μου για την αισοδοξία. Αν και όσο να ναι από τις 13 μέχρι την περασμένη Δευτέρα με τα όσα μέτρα πάρθηκαν και στο βαθμό που εφαρμόστηκαν κάτι είναι και αυτό. Κρούσματα ούτε και γω κοιτάω, το μόνο που έχει σημασία κάθε μέρα είναι πόσοι θα έχουν ανάγκη νοσηλείας. Τα κρούσματα σε δεύτερο βαθμό ΑΝ είχαμε συνατότητα πιο μαζικών ελέγχων θα είχαν νόημα για να εκτιμήσουμε την αποτελεσματικότητα των μέτρων
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
Δεν σου ζήτησα επαγγελματική ιδιότητα. Σε ρώτησα τι σχέση έχεις με την επιστημονική κοινότητα. Διαβάζεις journals; Έχεις δημοσιεύσει ο ίδιος κάτι; Είσαι αναγνωρισμένος κάπου;

Εχω κανει πολλες δημοσιευσεις στο Prostitute Journal για τις ανθρωπινες αμοιβαδες που κωλοβαρανε στο bourdela.com και PHD στην αντιμετωπιση της ανθρωπινης ηλιθιοτητας και σκατοψυχιας....
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
γι' αυτό έγραψα στον αλεξ την επιφύλαξή μου για την αισοδοξία. Αν και όσο να ναι από τις 13 μέχρι την περασμένη Δευτέρα με τα όσα μέτρα πάρθηκαν και στο βαθμό που εφαρμόστηκαν κάτι είναι και αυτό. Κρούσματα ούτε και γω κοιτάω, το μόνο που έχει σημασία κάθε μέρα είναι πόσοι θα έχουν ανάγκη νοσηλείας. Τα κρούσματα σε δεύτερο βαθμό ΑΝ είχαμε συνατότητα πιο μαζικών ελέγχων θα είχαν νόημα για να εκτιμήσουμε την αποτελεσματικότητα των μέτρων

Ξαναλεω τυπε...σημασια εχει το καθημερινο ποσοστο αυξησης.Μεχρι τωρα ειναι σταθερο και σε χαμηλα επιπεδα...ολα αυτα τα μετρα που πηραμε εχουν αυτον ακριβως το σκοπο.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.812
Like
20.678
Πόντοι
6.056
εκτος που πλανταξα που κερδισε....
φιναλε εκπληξη
:headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:

ρε παλιοχλεμπονα κιτρινιαρη ευγε
για μενα αυτές οι 4 είναι οι κορυφαιες του ειδους :hi: πολύ καλο το αιρον μονκι με ντονι γεν παλι και το 36 τσειμπερς οφ σαολιν(κορυφαια σκηνη εκει που περναει τις δοκιμασιες και ζηταει απο τον αρχηγο της μονης μια αιθουσα ) :hi:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
Εχω κανει πολλες δημοσιευσεις στο Prostitute Journal για τις ανθρωπινες αμοιβαδες που κωλοβαρανε στο bourdela.com και PHD στην αντιμετωπιση της ανθρωπινης ηλιθιοτητας και σκατοψυχιας....
καλά το κατάλαβα εγω ότι δεν είσαι
HANDI.gif
 [/URL] :grin:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.745
Like
1.500
Πόντοι
266
Μπράβο, και πάλι μπράβο.
Ας λέει ο καθένας την ανυπόστατη, τρομολαγνική παραπληροφόρηση,  για άπειρες ώρες, με σιγουριά ξερόλα.
Και όταν έχει το θάρρος να πει ότι λέει ανοησίες για τον απλό λόγο πως πρέπει να συνεχίσει να γράφει άλλες ανοησίες, χωρίς το τροχοπέδη των προηγούμενων, να του δίνουμε και μετάλλιο.
ημουν ενας από τους πολλους που του ειχα πει ότι ειχε κανει λαθος
το ιδιο εχει γινει σε διαφωνια με πολλα αλλα μελη για αντικειμενικα δεδομενα
προσωπικα σε  περιπτώση που ειχα κανει εν μερει λαθος το διορθωσα παραδεχοντας το
εχω δει όμως πολλους συνομιλητες οι οποιοι η σταματάνε να το λενε όταν δουν ότι είναι λαθος χωρις ομωσ να το παραδεχθουν η σταματάνε για λιγο και μετα από λιγο καιρο λενε το ιδιο λαθος

από ότι θυμαμαι είναι ο πρωτος που όχι μονο σταματησε να το λεει αλλα το παραδεχτηκε
η παραδοχή εχει μεγαλυτερη αξια γιατι πραγματι επεμενε με πολλα μυνηματα
οσο αφορα τις άλλες αποψεις του που διαφωνουσα σφοδρα και θα συνεχιζω να διαφωνω είναι υποκειμενικες όπως και οι δικες μας

 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.638
Like
3.009
Πόντοι
1.706
Εχω κανει πολλες δημοσιευσεις στο Prostitute Journal για τις ανθρωπινες αμοιβαδες που κωλοβαρανε στο bourdela.com και PHD στην αντιμετωπιση της ανθρωπινης ηλιθιοτητας και σκατοψυχιας....
Συνεχίζεις το ρεσιτάλ γελοιότητας. Δεν πειράζει. Φαίνεται ποιος μπορεί να παραθέσει μια άποψη τεκμηριωμένη και ποιος όχι.
Και επειδή λες ότι τύποι σαν εμένα καίγονται περισσότερο για την οικονομία παρά για ανθρώπινες ζωές, ενημερωτικά θα σου πω ότι τα δικά μου βιοποριστικά δεν επηρεάστηκαν καθόλου από τα μέτρα και ούτε εξαρτώνται πολύ από τη γενικότερη οικονομική πορεία της χώρας. Επομένως τα περί ενδιαφέροντος για διάσωση της οικονομίας μπορείς να τα πάρεις και να τα βάλεις στον ολοστρόγγυλο πάτο σου.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
Συνεχίζεις το ρεσιτάλ γελοιότητας. Δεν πειράζει. Φαίνεται ποιος μπορεί να παραθέσει μια άποψη τεκμηριωμένη και ποιος όχι.
Και επειδή λες ότι τύποι σαν εμένα καίγονται περισσότερο για την οικονομία παρά για ανθρώπινες ζωές, ενημερωτικά θα σου πω ότι τα δικά μου βιοποριστικά δεν επηρεάστηκαν καθόλου από τα μέτρα και ούτε εξαρτώνται πολύ από τη γενικότερη οικονομική πορεία της χώρας. Επομένως τα περί ενδιαφέροντος για διάσωση της οικονομίας μπορείς να τα πάρεις και να τα βάλεις στον ολοστρόγγυλο πάτο σου.

Συνεχιζει να ειναι στα αρχιδια μου τοσο η γνωμη σου οσο και το ατομακι σου...και ευτυχως ισχυει το ιδιο για τους περισσοτερους ανθρωπους εκει εξω.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.059
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686
και τους πληρωνουμε του μπτσους κι αμαθεις δλδ αντι να με φησουν οπως προβλεπει ο νομος κανουν και τους εξυπνους
thanks φιλε

:hi: :hi:

Το να ζητάς άδεια να κυκλοφορήσεις για συγκεκριμένο λόγο,

αυτό είναι ΑΙΤΗΣΗ προς τη ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

( Η Δημόσια Διοίκηση ανήκει στην Εκτελεστική Εξουσία)

Ο Νόμος για τις διαδικασίες στη ΔΗΜΟΣΙΑ  ΔΙΟΙΚΗΣΗ
ονομάζεται ΚΩΔΙΚΑΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ  ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ

Το άρθρο 3 του νόμου " ΚΩΔΙΚΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ  ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ"
ν.2690/1999 όπως τροποποιήθηκε και ισχύει

ορίζει

Άρθρο 3
Αιτήσεις προς τη Διοίκηση

( παραγρ) 4. Τα στοιχεία της ταυτότητας που αναφέρονται στην αίτηση, όταν πρόκειται για Έλληνες πολίτες, αποδεικνύονται από το δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή τη σχετική προσωρινή βεβαίωση της αρμόδιας αρχής ή το διαβατήριο ή την άδεια οδήγησης ή το ατομικό βιβλιάριο υγείας όλων των ασφαλιστικών φορέων.

Σημ.: όπως τροποποιήθηκε με την παρ.7 του άρθρου 11 του Ν.3230/2004  (ΦΕΚ Α 44) και με το άρθρο 25 Ν.3731/2008,ΦΕΚ Α 263/23.12.2008.


Οι τροποποιήσεις έγιναν επί ΝΔ !
Η ΝΔ προσέθεσε την άδεια οδήγησης !


Η Πράξη νομοθετικού περιεχομένου, που επέβαλε περιορισμό
της κυκλοφορίας βλ. ΦΕΚ  Α  68/2020
ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει ότι δεν λαμβάνεται σαν απόδειξη
στοιχείων ταυτότητας η άδεια οδήγησης ( δλδ το "ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ")
Συνεπώς ισχύει ο ΓΕΝΙΚΟΣ νόμος ΚΩΔΙΚΑΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ  ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ
ν.2690/1999, όπως τροποποιήθηκε

Στις  Υπουργικές αποφάσεις που εκδόθηκαν με βάση την
Πράξη νομοθετικού περιεχομένου,
μπορεί να ξέχασαν (  ; ;  ) να αναφέρουν την άδεια οδήγησης ;
Ας ποστάρει κάποιος τις υπουργικές αποφάσεις
αν τις βρει.

Όπως γνωρίζει όμως και ένας ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ φοιτητής
της νομικής , ο ΝΟΜΟΣ υπερισχύει από την Υπουργική απόφαση
Έτσι ισχύει το άρθρο 3 του ΚΩΔΙΚΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ  ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ
και αν δεν έχετε μαζί σας το δελτίο αστυνομικής ταυτότητας
αρκεί για την απόδειξη των στοιχείων ταυτότητας
το "ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ"

Οι αστυνομικοί είναι γνωστό ότι
δεν γνωρίζουν καλά τη νομοθεσία.

 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.508
Κριτικές
1
Like
35.692
Πόντοι
6.256
Τυπε τι περιμένεις.. Να δεις δικαιοσύνη σε αυτό τον τόπο?
Οπως να ναι και ότι να ναι σε αυτή τη χώρα.
εγω παντως τριαντα χρονια στην ελλαδα δεν ειδα ποτε μπλοκο για αλκοτεστ εκατο μετρα μακρυα απ τα μαγαζια διασκεδασης, σκυλαδικα, ντισκο κλπ.
σεβομαι τα μετρα αλλα πριν τον ιο δεν τους ενοιαζε καθολου η ζωη μας
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.067
Like
28.588
Πόντοι
5.506
Συνεχίζεις το ρεσιτάλ γελοιότητας. Δεν πειράζει. Φαίνεται ποιος μπορεί να παραθέσει μια άποψη τεκμηριωμένη και ποιος όχι.
Και επειδή λες ότι τύποι σαν εμένα καίγονται περισσότερο για την οικονομία παρά για ανθρώπινες ζωές, ενημερωτικά θα σου πω ότι τα δικά μου βιοποριστικά δεν επηρεάστηκαν καθόλου από τα μέτρα και ούτε εξαρτώνται πολύ από τη γενικότερη οικονομική πορεία της χώρας. Επομένως τα περί ενδιαφέροντος για διάσωση της οικονομίας μπορείς να τα πάρεις και να τα βάλεις στον ολοστρόγγυλο πάτο σου.
αλλος ενας κροισος του μπου.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom