Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Η κυβέρνηση της νδ κλείνει τις φοιτητικές εστίες στέλνοντας τους φοιτητές να διαμείνουν κάτω απ' την ίδια στέγη με τις ευπαθείς ομάδες.

Ευτυχώς που οι φοιτητές αντιδρούν, και μάλιστα για μια σειρά από λόγους:

 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Από το Κυριακάτικο Σχολείο Μεταναστών κι όχι μόνο
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1585126361114.jpg
    FB_IMG_1585126361114.jpg
    82,4 KB · Εμφανίσεις: 13

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Έψαξα το θέμα για τα όρια αναλήψεων και μίλησα με ένα δύο ανθρώπους που λόγω δουλειάς έχουν σχέση με το αντικείμενο αφού είχαν πρόσβαση σε ενημερωτικό σημείωμα που διακινήθηκε εσωτερικά σε μία από τις μεγάλες εμπορικές τράπεζες. Όλος ο θόρυβος ήταν περισσότερο αποτέλεσμα σύγχυσης παρά ουσίας - για αυτό αναγκάστηκε και ΕΕΤ να βγάλει συμπληρωματική ανακοίνωση που και πάλι δεν ήταν απολύτως σαφής - παρόλο που την στιγμή αυτή υπάρχουν διάφορα άλλα προβλήματα οι τράπεζες ΔΕΝ αντιμετωπίζουν προς στιγμή θέμα με το τυπωμένο χαρτονόμισμα παρά μόνον περιστασιακά ζητήματα τροφοδοσίας συγκεκριμένων ATMs λόγω συνεχών αναλήψεων (συνήθως παππούδων από ότι μου είπε). Άρα μαλακίες είχα γράψει στα 5-6 προηγούμενα σχόλια μου για το θέμα. Σόρρυ για την παραπληροφόρηση.
 

Popopovic

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
197
Like
167
Πόντοι
1
Συνελήφθη 45χρονος που νοίκιαζε τον σκύλο του για βόλτες σε πολίτες


:happy: :happy: :happy:

Στη ΓΑΔΑ οδηγήθηκε πριν από μερικά λεπτά άνδρας ο οποίος συνελήφθη από τις αρχές καθώς νοίκιαζε τον κατοικίδιο σκύλο του για βόλτες σε γείτονές του.

:zfuck:

Ο άνδρας, μόλις ανακοινώθηκαν τα νέα περιοριστικά μέτρα της κυβέρνησης, έσπευσε να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε, ενημερώνοντας με χαρτί που πέταξε κάτω από τις πόρτες των διαμερισμάτων της πολυκατοικίας στην οποία διαμένει πως καθιστά τον σκύλο του, διαθέσιμο προς ενοικίαση για βόλτες.




Τη φωτογραφία του γλυκύτατου 4χρόνου ντόγκο αρτζεντίνο, συνόδευε ένας τιμοκατάλογος ανάλογα με την διάρκεια της εκάστοτε βόλτας. Ωστόσο, το γεγονός πως σε τρεις συνεχόμενες βόλτες, ο μικρός Πιερ εθεάθη με διαφορετικό αφεντικό, κίνησε τις υποψίες των αρχών, με τους άνδρες της αστυνομίας να ακολουθούν τον σκύλο και τελικά να συλλαμβάνουν τον ιδιοκτήτη του.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
169
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Συνελήφθη 45χρονος που νοίκιαζε τον σκύλο του για βόλτες σε πολίτες


:happy: :happy: :happy:

Στη ΓΑΔΑ οδηγήθηκε πριν από μερικά λεπτά άνδρας ο οποίος συνελήφθη από τις αρχές καθώς νοίκιαζε τον κατοικίδιο σκύλο του για βόλτες σε γείτονές του.

:zfuck:

Ο άνδρας, μόλις ανακοινώθηκαν τα νέα περιοριστικά μέτρα της κυβέρνησης, έσπευσε να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε, ενημερώνοντας με χαρτί που πέταξε κάτω από τις πόρτες των διαμερισμάτων της πολυκατοικίας στην οποία διαμένει πως καθιστά τον σκύλο του, διαθέσιμο προς ενοικίαση για βόλτες.




Τη φωτογραφία του γλυκύτατου 4χρόνου ντόγκο αρτζεντίνο, συνόδευε ένας τιμοκατάλογος ανάλογα με την διάρκεια της εκάστοτε βόλτας. Ωστόσο, το γεγονός πως σε τρεις συνεχόμενες βόλτες, ο μικρός Πιερ εθεάθη με διαφορετικό αφεντικό, κίνησε τις υποψίες των αρχών, με τους άνδρες της αστυνομίας να ακολουθούν τον σκύλο και τελικά να συλλαμβάνουν τον ιδιοκτήτη του.


:2funny: :rockon:
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Έψαξα το θέμα για τα όρια αναλήψεων και μίλησα με ένα δύο ανθρώπους που λόγω δουλειάς έχουν σχέση με το αντικείμενο αφού είχαν πρόσβαση σε ενημερωτικό σημείωμα που διακινήθηκε εσωτερικά σε μία από τις μεγάλες εμπορικές τράπεζες. Όλος ο θόρυβος ήταν περισσότερο αποτέλεσμα σύγχυσης παρά ουσίας - για αυτό αναγκάστηκε και ΕΕΤ να βγάλει συμπληρωματική ανακοίνωση που και πάλι δεν ήταν απολύτως σαφής - παρόλο που την στιγμή αυτή υπάρχουν διάφορα άλλα προβλήματα οι τράπεζες ΔΕΝ αντιμετωπίζουν προς στιγμή θέμα με το τυπωμένο χαρτονόμισμα παρά μόνον περιστασιακά ζητήματα τροφοδοσίας συγκεκριμένων ATMs λόγω συνεχών αναλήψεων (συνήθως παππούδων από ότι μου είπε). Άρα μαλακίες είχα γράψει στα 5-6 προηγούμενα σχόλια μου για το θέμα. Σόρρυ για την παραπληροφόρηση.

Δεν είναι τα 5-6 σχόλια γλυκιά μου, είναι η μονοπώληση της συζήτησης για ολόκληρες σελίδες προτού αφήσεις να ξεκαθαριστεί το θέμα, πράγμα που δηλώνει εγωισμό, φανατισμό και προσωπική ανεπάρκεια.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.505
Κριτικές
1
Like
35.687
Πόντοι
6.256
Δε μπορώ αλλο να βλέπω φάτσα κούλη σε διαγγέλματα, αρκετά, σκιάζομαι.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Έψαξα το θέμα για τα όρια αναλήψεων και μίλησα με ένα δύο ανθρώπους που λόγω δουλειάς έχουν σχέση με το αντικείμενο αφού είχαν πρόσβαση σε ενημερωτικό σημείωμα που διακινήθηκε εσωτερικά σε μία από τις μεγάλες εμπορικές τράπεζες. Όλος ο θόρυβος ήταν περισσότερο αποτέλεσμα σύγχυσης παρά ουσίας - για αυτό αναγκάστηκε και ΕΕΤ να βγάλει συμπληρωματική ανακοίνωση που και πάλι δεν ήταν απολύτως σαφής - παρόλο που την στιγμή αυτή υπάρχουν διάφορα άλλα προβλήματα οι τράπεζες ΔΕΝ αντιμετωπίζουν προς στιγμή θέμα με το τυπωμένο χαρτονόμισμα παρά μόνον περιστασιακά ζητήματα τροφοδοσίας συγκεκριμένων ATMs λόγω συνεχών αναλήψεων (συνήθως παππούδων από ότι μου είπε). Άρα μαλακίες είχα γράψει στα 5-6 προηγούμενα σχόλια μου για το θέμα. Σόρρυ για την παραπληροφόρηση.

:respect: :hi:
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.941
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Την Καλημερα στους Φιλους και Χρονια Πολλα......δεν ξερω αν ειπωθηκε αλλα διαβαζω οτι θα κοψουνε εκατομμυρια-Δισεκατομυρια,τρις....δολλαρια,ευρω......ταλαιπωρια.....γιατι δεν κανουνε μια διαγραφη χρεων-κουρεμα γενναιοδωρο, να αναπνευσουν λιγο οι κοινωνιες????
 

Papmanos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2020
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Λέτε όντως να υπάρχει νέος ιός στην Κίνα ;
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
169
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Την Καλημερα στους Φιλους και Χρονια Πολλα......δεν ξερω αν ειπωθηκε αλλα διαβαζω οτι θα κοψουνε εκατομμυρια-Δισεκατομυρια,τρις....δολλαρια,ευρω......ταλαιπωρια.....γιατι δεν κανουνε μια διαγραφη χρεων-κουρεμα γενναιοδωρο, να αναπνευσουν λιγο οι κοινωνιες????

Ε μαλλον δεν τους συμφερει
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.505
Κριτικές
1
Like
35.687
Πόντοι
6.256
Πόσο ανίκανη μπορεί να ναι η προηγμένη ευρώπη που εδω και δυο μήνες δε μπορει να φτιάξει μασκες και οινόπνευμα και τα περιμένει απ την κίνα?
ΠΟΣΟ ΑΝΙΚΑΝΗ ?
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.733
Like
2.022
Πόντοι
456
Την Καλημερα στους Φιλους και Χρονια Πολλα......δεν ξερω αν ειπωθηκε αλλα διαβαζω οτι θα κοψουνε εκατομμυρια-Δισεκατομυρια,τρις....δολλαρια,ευρω......ταλαιπωρια.....γιατι δεν κανουνε μια διαγραφη χρεων-κουρεμα γενναιοδωρο, να αναπνευσουν λιγο οι κοινωνιες????

εγώ πιστεύω θα γίνει αυτό που λες αν τραβήξει πολύ η υπόθεση, η ανθρωπότης θα χρειαστεί ένα ρισταρτ μετά από όλο αυτό
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.941
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Έψαξα το θέμα για τα όρια αναλήψεων και μίλησα με ένα δύο ανθρώπους που λόγω δουλειάς έχουν σχέση με το αντικείμενο αφού είχαν πρόσβαση σε ενημερωτικό σημείωμα που διακινήθηκε εσωτερικά σε μία από τις μεγάλες εμπορικές τράπεζες. Όλος ο θόρυβος ήταν περισσότερο αποτέλεσμα σύγχυσης παρά ουσίας - για αυτό αναγκάστηκε και ΕΕΤ να βγάλει συμπληρωματική ανακοίνωση που και πάλι δεν ήταν απολύτως σαφής - παρόλο που την στιγμή αυτή υπάρχουν διάφορα άλλα προβλήματα οι τράπεζες ΔΕΝ αντιμετωπίζουν προς στιγμή θέμα με το τυπωμένο χαρτονόμισμα παρά μόνον περιστασιακά ζητήματα τροφοδοσίας συγκεκριμένων ATMs λόγω συνεχών αναλήψεων (συνήθως παππούδων από ότι μου είπε). Άρα μαλακίες είχα γράψει στα 5-6 προηγούμενα σχόλια μου για το θέμα. Σόρρυ για την παραπληροφόρηση.
 

Συνημμένα

  • asfaltos.gif
    1,5 MB · Εμφανίσεις: 23

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.362
Κριτικές
3
Like
7.011
Πόντοι
1.486
Λέτε όντως να υπάρχει νέος ιός στην Κίνα ;
Kαλημερα και χρονια πολλά αδερφια!
Δεν ξερω αν υπαρχει νεος ιος και αν ειναι το ιδιο επικινδυνος..Αυτο που ξερω ειναι οτι ολη μερα διαβαζουμε για θανατους,νεα συμπτωματα,νεα δεδομενα κρουσματων και όλο αυτο εμενα προσωπικά με γ@μαει ψυχολογικά.
Καθε μερα νομιζω ότι ποναει το στηθος μου,ότι εχω κομαρες,κακουχια,βαζω θερμόμετρα...
Λεγε λεγε θα αρρωστησουμε όλοι κατα φαντασιαν και αυτο ειναι το χειροτερο.
Πρεπει να ξεκολλήσουμε από αυτον τον καταιγισμό ειδησεων που διαβαζουμε καθημερινα γιατι προβλεπω με το τελος της ιστορίας να γεμισουμε ολοι τις καρεκλες των ψυχολόγων...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Λέτε όντως να υπάρχει νέος ιός στην Κίνα ;
να σε πληροφορησω ως πιο ειδικος οτι και εσυ εχεις καποιες χιλιαδες ιους στα κυτταρα σου που δεν τους εχει ο διπλανος σου και πολλοι απο αυτους τους ιους ουσιαστικα "κοιμουνται"  αν "ξυπνησουν" ή μεταλλαχθουν δεν ξερουμε τι επιδραση μπορει να εχουμε. με τετοιες μελετες καταπιανονται στα εργαστηρια γενετικης.

ενας συναδελφος μου πηγε αγγλια και 5 χρονια μελετουσε οχι ιο, αλλα ενα απλο γονιδιο που το βρηκαν υπερδραστηριο σε καρκινικα κυτταρα, πως μπορει να σχετιζεται με τους καρκινους και αν μπορει μπλοκαροντας το να φρεναρουμε καποιους καρκινους.

... ε τελικα αυτο το ρημαδι, ειναι υπερδραστηριο σε ολα τα κυτταρα με μεγαλο μεταβολισμο οχι μονο τα καρκινικα, οποτε δεν μπορει να βγει καποια ειδικη θεραπεια να το σταματαει γιατι θα μας κανει ζημια και στα φυσιολογικα υπερδραστηρια μεταβολικα μας κυτταρα.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Την Καλημερα στους Φιλους και Χρονια Πολλα......δεν ξερω αν ειπωθηκε αλλα διαβαζω οτι θα κοψουνε εκατομμυρια-Δισεκατομυρια,τρις....δολλαρια,ευρω......ταλαιπωρια.....γιατι δεν κανουνε μια διαγραφη χρεων-κουρεμα γενναιοδωρο, να αναπνευσουν λιγο οι κοινωνιες????
Γιατί τα τρις θα τα κόψουν για να έχουν απόθεμα τα κράτη και οι πολυεθρνικές...εμείς οι απλοί πολίτες θα τα λέμε πάλι κάθε μέρα με τις εισπρακτικές...

οι οποίες παρεπιπτώντος αν και ο άδωνης αν δεν κάνω λάθος είπε ότι θα τους βάλει φρένο για χαρά παίρνουν τηλέφωνα και λένε ότι κανένας δεν τους απαγορεύει να κάνουν την δουλειά τους...


εγώ τους είπα ότι έχω τα λεφτά όλα μετρητά να έρθουν να τα πάρουν γιατί δεν μπορώ να βγώ από το σπίτι γιατί έχω κορονοιό  :2funny: :2funny:
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
ΙΣΑ: “Επιχειρεί να διαστρεβλώσει την επιστημονική αλήθεια η δημοσίευση του Καρδιολόγου”
ylE8ZK0.png

iral έγινε μέσα σε μερικές ώρες κείμενο που ανάρτησε σε προσωπική του σελίδα στο Facebook ο καρδιολόγος δρ. Φαίδων Βόβολης, εντός του οποίου παρέθετε ατεκμηρίωτες επιστημονικές απόψεις που δημιούργησαν ανασφάλεια στο ευρύ κοινό, τις οποίες καταδίκασε ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών.

Το κείμενο δημοσιευθηκε σε αρκετές ιστοσελίδες.
Παραδείγματα: katohika.gr, ethnikosfaros.gr, press-gr.com, mikrometoxos.gr

Τι ισχύει;

Στην παραπάνω ανάρτηση ο καρδιολόγος δρ. Βόβολης εξέφρασε δημοσίως την διαφωνία του για τα μέτρα τα οποία έχουν παρθεί προς αντιμετώπιση της πανδημίας της ασθένειας COVID-19 από το νέο κορωνοϊό. Δήλωσε μεταξύ άλλων πως γίνεται μια προσπάθεια τρομοκράτησης των πολιτών, ενώ σε αυτή την προσπάθεια συμβάλλουν συνάδελφοί του ιατροί καθώς και ΜΜΕ τα οποία όπως αναφέρει χαρακτηριστικά “ελέγχουν”. Φτάνει μάλιστα σε σημείο να απαξιώνει την αξία ενός μελλοντικού εμβολίου για τον ιό.

Αντιδράσεις

Δεν ήταν λίγοι εκείνοι που αντέδρασαν στην εν λόγω δημοσίευση. Μάλιστα, μερικές ώρες αργότερα, η δημοσίευση του δρ. Βόβολη κατέβηκε από την προσωπική του σελίδα.

Έντονη ήταν και η αντίδραση του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών ο οποίος μάλιστα έσπευσε μέσω του γραφείο τύπου του να δημοσιεύσει σχετική ανακοίνωση. Πιο συγκεκριμένα:

Ο ΙΣΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΣΤΟΧΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Γ. ΠΑΤΟΥΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕ : «ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΑ ΚΑΘΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ»


Ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών, πληροφορούμενος τη δημοσίευση – ανάρτηση συναδέλφου, ιατρού – καρδιολόγου στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, επιθυμεί να δηλώσει κατηγορηματικά ότι καταδικάζει κάθε δημοσιοποίηση προσωπικών και ατεκμηρίωτων επιστημονικά απόψεων, που δημιουργούν ανασφάλεια στο ευρύ κοινό.

Η προαναφερθείσα δημοσίευση επιχειρεί να διαστρεβλώσει την επιστημονική αλήθεια και να υπονομεύσει το έργο της Πολιτείας και της Ειδικής Επιτροπής των Λοιμοξιωλόγων που έχει συσταθεί για τον περιορισμό της διασποράς του κορωνοϊού.

Τέτοιες ενέργειες είναι καταδικαστέες και αποπροσανατολιστικές

Ως ιατρικό σώμα θα πρέπει να επιδείξουμε τη σοβαρότητα και σύνεση που αρμόζει στο κύρος του ιατρικού λειτουργήματος. Ο ΙΣΑ ασφαλώς αναγνωρίζει την ελευθερία της έκφρασης, αλλά, υπό τις παρούσες συνθήκες της παγκόσμιας πανδημίας, δεν θα ανεχτεί παρουσίες στα ΜΜΕ ή τη δημοσίευση με κάθε μέσο προσωπικών απόψεων, που εγείρουν την υπόνοια ότι γίνονται είτε κακόβουλα είτε για λόγους προσωπικής προβολής.

Αποτελεί «γροθιά» στην ίδια την αξιοπρέπεια του ιατρικού λειτουργήματος και ο ΙΣΑ με εντολή του Προέδρου του θα προβεί σε κάθε ενέργεια που απαιτείται σε ποινικό και πειθαρχικό επίπεδο.

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΙΣΑ

20032407.jpg


Με την ανακοίνωση, ο ΙΣΑ καταδικάζει κάθε δημοσιοποίηση προσωπικών και ατεκμηρίωτων επιστημονικά απόψεων, που δημιουργούν ανασφάλεια στο ευρύ κοινό. Ακόμα υποστηρίζει πως η δημοσίευση του κ. Βόβολη επιχειρεί να διαστρεβλώσει την επιστημονική αλήθεια. Ακόμη, καθίσταται σαφές πως η δημοσίευση με κάθε μέσο, προσωπικών απόψεων που γίνονται κακόβουλα ή για λόγους προσωπικής προβολής δεν θα γίνουν ανεκτές ενώ θεωρούνται καταδικαστέες.

Κατόπιν εντολής του προέδρου του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών, ο ΙΣΑ θα προβεί σε κάθε ενέργεια που απαιτείται σε ποινικό και πειθαρχικό επίπεδο.

Συμπέρασμα

Σύμφωνα με τον ΙΣΑ οι εκτιμήσεις του δρ Φαίδωνος Βόβολη που προβλήθηκαν από αρκετές ιστοσελίδες, είναι επιστημονικά ατεκμηρίωτες, διαστρεβλώνουν την επιστημονική αλήθεια και είναι καταδικαστέες.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
1. Τα "δισεκατομμύρια" δεν τα έχει ούτε αυτός ούτε η χώρα : Τα δανείζεται υποθηκεύοντας ακόμα περισσότερο το μέλλον των επόμενων γενιών.

2. Τα "δισεκατομμύρια" που δεν τον ενδιαφέρουν ΕΙΝΑΙ οι άνθρωποι και οι περιουσίες τους : Τα όπλα του στρατού, τα σχολεία και τα νοσοκομεία της χώρας, οι δουλειές που χάνονται κτλ
ωραια λογικη αυτη με το κοστος.
αν κοιταζαμε κοστος , ουτε στο φεγγαρι θα πηγαιναμε, ουτε στο διαστημα, ουτε θα καναμε πολεμο να ελευθερωσουμε την μακεδονια, ακομη στις σπηλιες θα ημασταν.

τι να το κανω ρε αν μου λεν οτι χρωστα η χωρα 300 τρις και πριν 30 χρονια 30 δις, να ζει ο γονιος σου σε νοιαζει και να ειναι ελευθερα τα παιδια σου.

χεστηκα αν χρεωθουμε. για να σωσουμε την ζωη της μανα σου ή να ζει χωρις σαρια η κορη σου δεν αξιζει και καραντινα και φρακτες στον εβρο?

το χρημα ειναι το μεσο οχι ο αυτοσκοπος.
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.785
Κριτικές
193
Like
25.275
Πόντοι
33.818
Χρόνια πολλά σε όλους.
Μόλις πέρασε από πάνω μου το φτου16 που έστειλε η χούντα της επάρατης δεξιάς να με εκφοβίσει και εκείνη ακριβώς τη στιγμή κόπηκε η σύνδεση του internet και ακύρωσε τις 3 τσόντες που κατέβαζα.
Τυχαίο; Δε νομίζω....
Επίσης αρνούμαι να στείλω ένα sms αν θέλω να βγω έξω γιατί είμαι στό(κ)χος των εβραίων και της ΝΤΠ που θα με παρακολουθούν να γυμνάζομαι και θα αυνανίζονται με την εξουσία που έχουν πάνω μου. Ας ψάξω λίγο με το google maps πού θα πάω σήμερα...
Ως μέτρο αντίδρασης αρνούμαι να έχω μαζί μου την υπερμεγέθη και υπέρβαρη ταυτότητά μου, καθώς είναι ένα ακόμη μέτρο περιορισμού της ελευθερίας μου και θα περιορίζει το χώρο της πιστωτικής μου μέσα στο πορτοφόλι μου. Για να τους τη φέρω, θα κουβαλάω μαζί μου το δίπλωμα οδήγησης και θα τους τη λέω κάθε φορά αποδεικνύοντας ότι είμαι ανώτερος, είμαι ξεχωριστός, δεν έχω ψυχολογικά, ΔΕΝ θα με υποτάξουν.
Κάτω η χούντα του Μητσοτάκη, ΛΕΥΤΕΡΙΑ στον Καρανίκα.
:headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom