Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Οι Ν95 ειναι ΜΟΝΟ για τους επαγγελματιες υγειας που ερχονται σε επαφη με ασθενεις που βηχουν,φτερνιζονται κτλ....για ολους τους υπολοιπους η απλη χειρουργικη μασκα μια χαρα προσφερει προστασια.

Εγώ θέλω να ξέρω γιατί οι ανάπηροι της κυβέρνησης εδώ και τόσες μέρες δεν εσκισαν βράχους για να κατασκευάσουν μάσκες για τον λαό αφού είναι γαματες και κάνουν δουλεια αλλα είδαμε τον παουερ φοργουορντ Κικιλια να ζητιανεύει και να ευχαριστεί τη κοντοπιθαρη Κινεζα για την βοήθεια τους.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.815
Like
24.678
Πόντοι
6.256
Εγώ θέλω να ξέρω γιατί οι ανάπηροι της κυβέρνησης εδώ και τόσες μέρες δεν εσκισαν βράχους για να κατασκευάσουν μάσκες για τον λαό αφού είναι γαματες και κάνουν δουλεια αλλα είδαμε τον παουερ φοργουορντ Κικιλια να ζητιανεύει και να ευχαριστεί τη κοντοπιθαρη Κινεζα για την βοήθεια τους.

Γιατι καμμια κυβερνηση στο κοσμο δεν φτιαχνει μασκες...ιδιωτικες φαρμακοβιομηχανιες φτιαχνουν και στην Ελλαδα ολες οι δικες μας φτιαχνουν μονο γενοσημα φαρμακα.

Οταν βλεπεις ολοκληρη Ιταλια και ζητιανευει για μασκες τοτε τι περιμενεις απο την Ελλαδιτσα;
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
7be6c18c6563aabfa98c2a799f9b83f532b8b71d.gif
 :hi:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.092
Κριτικές
9
Like
13.667
Πόντοι
2.606

1Delon_A7777

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2016
Μηνύματα
111
Like
17
Πόντοι
1
Εγώ θέλω να ξέρω γιατί οι ανάπηροι της κυβέρνησης εδώ και τόσες μέρες δεν εσκισαν βράχους για να κατασκευάσουν μάσκες για τον λαό αφού είναι γαματες και κάνουν δουλεια αλλα είδαμε τον παουερ φοργουορντ Κικιλια να ζητιανεύει και να ευχαριστεί τη κοντοπιθαρη Κινεζα για την βοήθεια τους.


φυσικα και το κάνανε .... ζητησανε απο παντου μασκες.... και απο κινεζους και απ όλες τισ φαρμακευτικες ....  φυσικα ολες κατι δίνουν .... (τις δωριζουν ).
Απλα η ζήτηση ειναι τεράστια αυτη τη στιγμή  σε ολο το κόσμο
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Φιλικά χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης , ναι εμπίπτω όπως και συγγενικά/φιλικά μου πρόσωπα. Ένας ανώδυνος θάνατος για ένα βαριά άρρωστο που ταλαιπωρείται είναι το μεγαλύτερο δώρο σε προσωπικό επίπεδο. Και υποχρέωση της πολιτείας να τον εξασφαλίσει σε ευρεία κλίμακα όταν αυτό ευνοεί το κοινό μακροπρόθεσμο καλό της κοινότητας.
Σε κάθε καταστροφή, από την αρχή των οργανωμένων κοινωνιών πάντα υπηρχαν άτομα σαν εσένα.
Ανάλογα με την περίοδο αλλάζουν και προβιά. Κάποτε ήταν με θρησκευτική προβιά, πλέον είναι με οικονομική.  
Πάντα θα υπάρχετε. Αδύναμα σκουπίδια.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
Ο αγων ειναι αμφίρροπος

το θεμα με το μαλλι το σκεφτηκα και εγω

η τα περνουμε ολα η το αφηνουμε


εγω εκανα τι μαλακια και εχω μουσι δυο με 3 εβδομαδων και θα μ στουμπωσει το ξυραφι

νταξει ξυριζομαι ανετα γιατι εχω παλαιου τυπου συγχρονη ομως ξυριστικη μηχανη τυπου μερκουρ αλλα και παλι βαριεμαι να ξυριζομαι μια ωρα


οπωτε μας βλεπω ναυαγους
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.215
Κριτικές
3
Like
1.717
Πόντοι
496
Ρε φιλε ημαρτον. Ασ πουμε οτι αυριο αιρονται οι περιορισμοι και οι απαγορευσεις. Με τον ιο ομως να κυκλοφορει ανενοχλητος αναμεσα μας. Θα πας να αγορασεις ρουχα; Θα πας σε εστιατοριο να φας; Σε θεατρο, κινηματογραφο, σε κλαμπ να διασκεδασεις; Και εστω οτι εσυ θα πας. Ποσοι ακομα θα πανε; Ποιος επιχειρηματιας θα λειτουργησει την επιχειρηση του οταν ο τζιρος του θα ειναι μειωμενος κατα 70-80 τοις εκατο;
Εχω πολυ γνωστο μου προσωπο που εχει μαγαζι φαγητο ντελιβερι. Την περασμενη εβδομαδα εκλεισε. Εδω και 15 ημερες δεν εκανε πανω απο 4 ντελιβερι την ημερα.
Παμε τωρα στο δικο μου επαγγελμα. Ζω απο τον τουρισμο εδω και πολλα χρονια. Εστω οτι 1η Απριλιου ανοιγουν τα ξενοδοχεια. Με τι τουριστες; Ποιος τουριστας θα εμπιστευθει μια χωρα που εχει εφαρμοσει την ανοσια της αγελης; Ποια αεροπορικη εταιρεια θα λειτουργησει και θα βαλει αεροπλανο;
Και αν ερθουν τουριστες. Με τι μετρα ασφαλειας; Θα καθονται πρωτα 14 ημερες καραντινα; Εγω που θα τους εξυπηρετω, θα ειμαι υγιης; Και αν ειμαι ασυμπτωματικος και κολλησω καποιον απο αυτους, η δυσφημηση που θα κανω στον τουρισμο;
Και ολα αυτα ενω θα εχουμε ξεφορτωθει τους γερους και τις ευπαθεις ομαδες.

ρε φιλε να σε ρωτησω κατι, και σορρυ που μπαινω και σφηνα
ας υποθεσουμε οτι αυτη η καραντινα τραβαει για ενα 6μηνο
θεωρεις εσυ οτι τοτε θα υπαρχει οικονομια (ποσο μαλλον ενα μπουρδελο οπως η δικη μας) που θα μπορει να πληρωνει γιατρους νοσοκομεια, αναλωσιμα κλπ?
δεν σου λεω για αλλες δραστηριοτητες, γαμησε τες. Ασχολουμαι μονο με την δημοσια υγεια
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.566
Κριτικές
36
Like
38.497
Πόντοι
19.795
Ποιος ισχυρίζεται ότι με την χαλάρωση των μέτρων θα μηδενιστούν οι επιπτώσεις?

Απλώς μια επερχόμενη καταστροφή θα υποβαθμιστεί σε μεγάλη κρίση.

Η κριτική μου αφορά στην παντελώς ανορθολογική αντιμετώπιση της παράτασης της ζωής λίγων ανθρώπων για λίγα χρόνια παση θυσία με αντίτιμο την υπονόμευση της ζωής πολλών ανθρώπων για πολλά περισσότερα.
Δηλ. κατα την γνωμη σου, ολοι αυτοι που βλεπαμε στις παραλιες να κανουν ηλιοθεραπεια, και στα παρκα να πινουν τις φραπεδιες τους και στα διοδια τις ουρες να πηγαινουν διακοπες στα χωρια, ηταν ολοι αυτοι οι λεγομενες "ευπαθεις ομαδες";
Γιατι αν δεν κανω λαθος, εξ αιτιας αυτων παρθηκαν τα μετρα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Σε κάθε καταστροφή, από την αρχή των οργανωμένων κοινωνιών πάντα υπηρχαν άτομα σαν εσένα.
Ανάλογα με την περίοδο αλλάζουν και προβιά. Κάποτε ήταν με θρησκευτική προβιά, πλέον είναι με οικονομική. 
Πάντα θα υπάρχετε. Αδύναμα σκουπίδια.
Το αστειο ειναι οτι καποιοι καταγγελλουν το "ποναει χερι, κοβει χερι" της Πολιτείας που εκανε απαγορευση κυκλοφοριας, αλλά χαιρετιζουν το να ξεκαθαρισουμε γερους, αδυναμους και αρρωστους για να προχωρησουν οι υπολοιποι. Εκει προφανως δεν ειναι "ποναει χερι κοβει χερι". Εγω το μεταφραζω σε "δωστε μας πισω τον φραπε που χασαμε και σκοτωστε τους κωλογερους"
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
κανω επικλιση μην απαντατε στον προβοκατορα σεντρινιο που ιδεολογικα ειναι επικινδινος αχταρμας

καμια απαντηση να βαρεθει να φυγει

οι αποψεις του χριζουν εισαγγελικης παρεμβασης
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Γιατι καμμια κυβερνηση στο κοσμο δεν φτιαχνει μασκες...ιδιωτικες φαρμακοβιομηχανιες φτιαχνουν και στην Ελλαδα ολες οι δικες μας φτιαχνουν μονο γενοσημα φαρμακα.

Οταν βλεπεις ολοκληρη Ιταλια και ζητιανευει για μασκες τοτε τι περιμενεις απο την Ελλαδιτσα;

Σωστή απάντηση.
Αρα αφού έχεις μπολικα γεροντια και υγεία της πουτσας ως κρατος, σκέφτεσαι το πιο απλό. Να κόψεις τον λαιμό σου να βρεις.

Άσε που θα έπρεπε να έχεις τα πάντα επί 5 από την στιγμή που ο απέναντι θέλει να σε ξεκανει. Αλλά θες να είσαι Ευρωπαιστης.
Οπότε...
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.566
Κριτικές
36
Like
38.497
Πόντοι
19.795
ρε φιλε να σε ρωτησω κατι, και σορρυ που μπαινω και σφηνα
ας υποθεσουμε οτι αυτη η καραντινα τραβαει για ενα 6μηνο
θεωρεις εσυ οτι τοτε θα υπαρχει οικονομια (ποσο μαλλον ενα μπουρδελο οπως η δικη μας) που θα μπορει να πληρωνει γιατρους νοσοκομεια, αναλωσιμα κλπ?
δεν σου λεω για αλλες δραστηριοτητες, γαμησε τες. Ασχολουμαι μονο με την δημοσια υγεια
Και θα υπαρχει αν καθαρισουμε τωρα τα γεροντια; Δηλ. αν το κανουμε αυτο θα γλειτωσουμε απο τις συνεπειες του ιου;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
ρε φιλε να σε ρωτησω κατι, και σορρυ που μπαινω και σφηνα
ας υποθεσουμε οτι αυτη η καραντινα τραβαει για ενα 6μηνο
θεωρεις εσυ οτι τοτε θα υπαρχει οικονομια (ποσο μαλλον ενα μπουρδελο οπως η δικη μας) που θα μπορει να πληρωνει γιατρους νοσοκομεια, αναλωσιμα κλπ?
δεν σου λεω για αλλες δραστηριοτητες, γαμησε τες. Ασχολουμαι μονο με την δημοσια υγεια
Σορρυ που θα μπω κι εγω σφηνα ρε τύπε
Αλλά ποια οικονομια θα υπαρχει αν τα αφησεις ολα ελευθερα και σε ενα χρονο λειψει ο μισος πληθυσμος της χωρας?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom