Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Τι χαζομάρες γράφεις ρε centrino.

Όπως ξανάγραψα και στον άλεξ : Ελπίζω να είμαστε εδώ όλοι αρχές του 2021 όταν η κολοσσιαία ζημιά στο βιοτικό επίπεδο του γενικού πληθυσμού θα έχει γίνει απολύτως κατανοητή για να εκτιμήσουμε την κατάσταση. Μέχρι τότε απλά ο καθένας μας γράφει την παπάτζα του.
 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
695 Κρουσματα, 71 καινουργια

15/3 ειχαμε 51 να νοσηλευονται εκ των οποιων 8 διασωληνομενους - 4 νεκρους
16/3 ειχαμε 65 να νοσηλευονται εκ των οποιων 9 διασωληνομενους (+14)- 4 νεκρους
17/3 ειχαμε 70 να νοσηλευονται εκ των οποιων 11 διασωληνομενους (+5)- 5 νεκρους
18/3 ειχαμε 79 να νοσηλευονται εκ των οποιων 13 διασωληνομενους (+9)- 5 νεκρους
19/3 ειχαμε 78 να νοσηλευονται εκ των οποιων 16 διασωληνομενους (-1)- 6 νεκρους
20/3 ειχαμε 90 να νοσηλευονται εκ των οποιων 20 διασωληνομενους (+12)- 8 νεκρους
21/3 ειχαμε 100 να νοσηλευονται εκ των οποιων 18 διασωληνομενους (+10)- 13 νεκρους
22/3 ειχαμε 124 να νοσηλευονται εκ των οποιων 34 διασωληνομενους (+24)- 15 νεκρους
23/3 εχουμε 114 να νοσηλευονται εκ των οποιων 35 διασωληνομενους (-10)- 17 νεκρους
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Για τους λοβοτομημένους που πιστεύουν ότι η καραντίνα μπορεί να παρατείνεται επί μακρόν και ότι οι καθολικές απαγορεύσεις θα λύσουν τον πρόβλημα.

ΚΑΙ δεν θα το λύσουν ΚΑΙ θα καταστρέψουν την οικονομία ΚΑΙ θα δημιουργήσουν προϋποθέσεις εμφυλίου πολέμου αν παραταθούν περισσότερο από ελάχιστες εβδομάδες.

Ευθανασία και υποβοηθούμενη αυτοκτονία στους αρρώστους με δυσμενή πρόγνωση συνδυασμένη με υποχρεωτικό κατ'οίκον περιορισμό εξασθενημένων και γέρων με ταυτόχρονη χαλάρωση των μέτρων για το γενικό πληθυσμό ή μόνη πρακτική λύση ΕΚΤΟΣ αν υπάρξει γρήγορα δωρεάν διαγνωστικό τεστ αντίστοιχο με αυτό της εγκυμοσύνης που θα διανεμηθεί μαζικά.

Φάρμακα και εμβόλια θα χρειστούν πολλά εξάμηνα για να διατεθούν μαζικά.


ρε τυπε το αστειο ειναι οτι ολοι οι καραντινολατρες δεν αντιλαμβανονται το προφανες : με διαλυμενη οικονομια δεν υφισταται δημοσια υγεια , νοσοκομεια κλπ αρα παλι τον μπουλο.
Ν ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΜΩΡΗ ΠΟΥΤΑΝΑ???
ΤΟ ΚΟΝΓΚΛΑΒΙΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΤΡΥΠΙΟΙ ΟΠΩΣ ΕΣΥ,ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΠΙΖΗΜΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ..
ΥΓ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΧΕΙ ΦΟΥΝΤΑΡΕΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΩΝ ΜΗΝΩΝ,ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΙΜΟΤΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΙΜΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ..ΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΧΑΖΟΥΛΙΝΑΚΟ???Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΤΙΣ ΨΕΙΡΕΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ  ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΙΤΑΛΟΑΛΒΑΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΞΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ..ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΠΟΥ ΜΑΣ "ΧΑΡΙΣΑΝ" ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΟΥΝΟΙ,ΕΤΡΩΓΕ ΧΑΡΟΥΠΙΑ Κ ΤΙΣ ΣΟΛΕΣ ΤΩΝ ΛΙΩΜΕΝΩΝ ΠΑΠΟΥΤΣΙΩΝ ΤΟΥ..ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΙΑΒΙΩΣΕ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΕΜΦΥΛΙΟΥ Κ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ..ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ???ΤΙ ΠΡΟΕΧΕΙ ΡΕ ΜΠΙΝΕ???Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ Ή Η ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ ΣΟΥ???
ΨΟΦΑ ΤΩΡΑ..
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Όπως ξανάγραψα και στον άλεξ : Ελπίζω να είμαστε εδώ όλοι αρχές του 2021 όταν η κολοσσιαία ζημιά στον γενικό πληθυσμό θα έχει γίνει απολύτως κατανοητή για να εκτιμήσουμε την κατάσταση. Μέχρι τότε απλά ο καθένας μας γράφει την παπάτζα του.

Οι μαλακίες που γράφονται δεν γνωρίζουν όρια.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.566
Κριτικές
36
Like
38.499
Πόντοι
19.795
Η επανάσταση των νέων και υγιών προ των πυλών.

Μόλις οι νεότεροι και υγιείς καταλάβουν την τεράστια ζημιά που προκαλείται στο μέλλον τους για την προστασία κατά κύριο λόγο γέρων και αρρώστων από τον κορωνιό θα υπάρξει ένας νέος εθνικός διχασμός αντίστοιχο του οποίου δεν θα έχει ξαναδεί η χώρα.

Το μέλλον διαγράφεται ζοφερό.
Δηλ. τυπε, κατα την γνωμη σου, αν αυτη τη στιγμη "καθαριζαμε" παγκοσμιως απο τους γερους ανω των 70 θα λυναμε το προβλημα;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.489
Κριτικές
1
Like
35.663
Πόντοι
6.256
Ο βλαμένος-καμένος που γραφει με κεφαλαία ποιός ειναι;
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Πλακα πλακα, το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το κουρεμα

Οταν εκλεισαν τα παντα, ειχα κανονισει να παω να κουρευτω

Τωρα προβλεπω το μαλλι να φτασει στους ωμους

Μου περναει απο το μυαλο η ιδεα να ξυρισω το κεφαλι μου αλλά μολις το ακουσε η γυναικα μου πηρε ενα υφος που με εκανε να το ξανασκεφτω

Εσεις τι λετε?

Ξυρισε το κ αναμενουμε τις εξελιξεις με την γυναικα σου...

:grin: :grin: :grin:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.999
Κριτικές
1
Like
2.791
Πόντοι
606
των ανηλικων τεκνών λεει ο αχρηστος  :headbang:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.932
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Εύχομαι να είμαστε και οι δύο εδώ τους πρώτους μήνες του 2021 όταν βγούν τα στοιχεία ΑΕΠ του 2020 ... ΤΟΤΕ με μείωση του ΑΕΠ κατά 20-30% ανεργία ψηλότερη από το 40% κτλ θα τα ξαναπούμε ...

Δεν τους νοιαζει τυπε, θα δανειστουν παλι με επεκταση ενεχυρου της κρατικης περιουσιας
Δικη τους ειναι?
Αυτοι να ζουν καλα και τα σογια τους
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.489
Κριτικές
1
Like
35.663
Πόντοι
6.256

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Αν ξέρεις να φοράς και να βγάζεις γάντια και μάσκα και φοράς κατάλληλου τύπου εξοπλισμό για την περίσταση τότε προστατεύεσαι και προστατεύεις του άλλους παραπάνω.

Ο λόγους που δεν προτείνουν εξοπλισμό για τον γενικό πληθυσμό είναι ότι τον θέλουν για το ιατρικό προσωπικό και όσους επιβάλλεται να τον χρησιμοποιούν λόγω δουλειάς και γιατί θεωρούν, δικαίως, τους πολίτες ανίκανους ή αδιάφορους να μάθουν τους χειρισμούς που χρειάζεται.

Εμένα μου είπαν ότι η κλασσικη μάσκα είναι άχρηστη που έτσι κι αλλιώς δεν
φοραω για τους παραπάνω λόγους.
Ούτε η Ν95 κάνει τίποτα απλά είναι παχυτερη αλλά πρέπει να ξέρεις.
Εδώ δεν μιλάμε αν ξέρω εγώ αλλά ο λαός (που δεν ξέρει λογικά).
Επίσης τα φίλτρα των μασκών είναι για γέλια γιατί ο ιός περνάει άνετα.
Αν μου είπαν ψέματα, σας λέω κι εγώ .
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Σιγα ρε συ.49χρονων και να πεσουν?Εγω εδω 54 και κανω φραντζα..
Οχι από τη μια μερια στην αλλη,ετσι? :2funny: :2funny: :2funny:
ΣΑΝ ΤΟΥ ΚΤΗΝΟΒΑΤΗ???ΦΥΤΕΥΤΑ ΤΥΠΟΥ ΜΠΑΡΜΠΙ???ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΓΕΣ Κ ΤΟ ΓΚΙΟΓΚΙΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΔΗΛΑΔΗ..
ΥΓ ΤΥΠΕ,ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ..
ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ..
ΗΔΗ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΑΣΙΦ ΕΒΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΤΑ
Κ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΤΟΠΙ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟΥ MERINO ΣΕ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΚΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ..
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.932
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Τσιορδας τωρα...
Κοντευει να ρεψει  :-(

Χαρδαλιας με σταλινικο στυλ
:S
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Ο βλαμένος-καμένος που γραφει με κεφαλαία ποιός ειναι;
ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΜΑΝΝΑ,ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ,ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ Κ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ,ΜΟΛΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΡΕΣΤΟ ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΝΥΧΘΗΜΕΡΟΝ..
Κ ΜΗΝ ΖΟΡΙΖΕΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΣΕ ΤΑΙΖΟΥΝ..
ΑΝΤΕ ΒΡΩΜΟΠΟΥΣΤΑ..
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.566
Κριτικές
36
Like
38.499
Πόντοι
19.795
Εμένα μου είπαν ότι η κλασσικη μάσκα είναι άχρηστη που έτσι κι αλλιώς δεν
φοραω για τους παραπάνω λόγους.
Ούτε η Ν95 κάνει τίποτα απλά είναι παχυτερη αλλά πρέπει να ξέρεις.
Εδώ δεν μιλάμε αν ξέρω εγώ αλλά ο λαός (που δεν ξέρει λογικά).
Επίσης τα φίλτρα των μασκών είναι για γέλια γιατί ο ιός περνάει άνετα.
Αν μου είπαν ψέματα, σας λέω κι εγώ .
Δηλ. αυτοι κατω στην Ν/Α Ασια, που μαθανε να φορανε ολοι μασκα, ειναι μαλακες; Δεν εχουν δικαιωθει απο τα νουμερα;
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Δηλ. τυπε, κατα την γνωμη σου, αν αυτη τη στιγμη "καθαριζαμε" παγκοσμιως απο τους γερους ανω των 70 θα λυναμε το προβλημα;

Η γνώμη μου εδώ :

Για τους λοβοτομημένους που πιστεύουν ότι η καραντίνα μπορεί να παρατείνεται επί μακρόν και ότι οι καθολικές απαγορεύσεις θα λύσουν τον πρόβλημα.

ΚΑΙ δεν θα το λύσουν ΚΑΙ θα καταστρέψουν την οικονομία ΚΑΙ θα δημιουργήσουν προϋποθέσεις εμφυλίου πολέμου αν παραταθούν περισσότερο από ελάχιστες εβδομάδες.

Ευθανασία και υποβοηθούμενη αυτοκτονία στους αρρώστους με δυσμενή πρόγνωση συνδυασμένη με υποχρεωτικό κατ'οίκον περιορισμό εξασθενημένων και γέρων με ταυτόχρονη χαλάρωση των μέτρων για το γενικό πληθυσμό ή μόνη πρακτική λύση ΕΚΤΟΣ αν υπάρξει γρήγορα δωρεάν διαγνωστικό τεστ αντίστοιχο με αυτό της εγκυμοσύνης που θα διανεμηθεί μαζικά.

Φάρμακα και εμβόλια θα χρειστούν πολλά εξάμηνα για να διατεθούν μαζικά.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.566
Κριτικές
36
Like
38.499
Πόντοι
19.795
Θα σου συνιστουσα να κοιταξεις αν εμπιπτεις εσυ, η, καποιος δικος σου σε καμμια απο τις κατηγοριες ασθενων που αναφερεις. Φιλικα, χωρις διαθεση αντιπαραθεσης. :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom