Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΡΕ???
ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ???
ΒΑΣΕΙ ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΟΥ ΟΙ ΠΑΡΟΧΟΙ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙ 5ΕΤΙΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΕΣΤΑΤΟΥΣ ΣΕΡΒΕΡΣ ΟΠΟΥ Η ΚΑΘΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ..
ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΥΛΑΝΤΙΖΕΙΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΦΑΛΙΑΡΙΖΕΙΣ???
Ε δεν μπορω να μοιραζω σφαλιαρες ολη την ωρα ρε τύπε, κατα βαθος ειμαι καλο παιδι εγω.
Το ξερω οτι μιλαω με καποιους πιο πολυ απο οσο θα επρεπε και πολυ καλυτερα απο οσο θα επρεπε, εχεις δικιο
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Έίναι νωρίς (πολύ) να βγάζουμε συμπεράσματα με βάση την καθημρινή διάδοση-εξέλιξη σε κάθε χώρα.
Κι αυτό γιατί πέρα από πληθυσμό, αριθμό κρουσμάτων, νεκρών κλπ υπάρχει και ο παράγοντας χρόνος.
Το φαινόμενο εξελίσσεται μεν ταυτόχρονα - υπάρχει όμως χρονική υστέρηση (διαφορά φάσης ?) από χώρα σε χώρα.
Είναι αυτό που η παροιμία λέει "εκεί που είσαι ήμουν, κι εδώ που είμαι θάρθεις..."
Δυστυχώς ή ευτυχώς τα σωστά συμπεράσματα και στατιστικές θα βγουν μετά το τέλος του φαινομένου.
Προς το παρόν αντιμετωπίστε τα νούμερα λίγο-πολύ ως ενδεικτικά και όχι ως θέσφατα
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
:2funny:

 

Συνημμένα

  • 90720685_2505898053009479_9155147718308397056_n.jpg
    90720685_2505898053009479_9155147718308397056_n.jpg
    30 KB · Εμφανίσεις: 17

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Είναι πλέον εκπροσωπος τύπου του μπού,
Θέλεις να σου δώσει κάποια διευκρίνιση?
Διαβασα για καποιον που πηγαν να τον συλλαβουν στα νοτια προαστια και αυτος φωναζε οτι εχει κορονοϊό και τους εφτυνε.

Μετα μπηκα και βλεπω τον Ζαν Κλωντ να λειπει

Ε, εκανα περιεργους συνειρμους
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Εχω γυρισει ρε τρελλαμενε..Στην αλλη βαση ειμαι τωρα στα Χανιά.ελα να σε κερασω μια τσικουδια!
ΥΓ:Η 500αρα μπηκε και ηρθε κοκκινο!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΣΙΚΟΥΔΙΕΣ ΜΕ ΜΑΝΔΡΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΣΟΥΓΙΑ..
ΥΓ ΠΡΟ ΒΔΟΜΑΔΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ Τ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ΞΑΠΛΩΣΑΝ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ(ΤΗΣ ΠΟΥΤΣΑΣ)ΣΕ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΜΑΝΟΥΡΑ..
ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΩΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ Ο ΚΙΜ..
ΥΓ1 ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ Κ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥ ΒΟΣΠΟΡΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΑΡΡΩΣΤΕ???ΤΟ ΣΠΥΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΤΗΣ ΣΛΑΒΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΑΜΑΕΙ Ο ΚΜΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΡΕ ΣΤΡΑΚΙΠΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΤΕΚ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΑΜΠΑ ΜΟΥΧΡΙΤΣΑ..
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.489
Κριτικές
1
Like
35.665
Πόντοι
6.256
Διαβασα για καποιον που πηγαν να τον συλλαβουν στα νοτια προαστια και αυτος φωναζε οτι εχει κορονοϊό και τους εφτυνε.

Μετα μπηκα και βλεπω τον Ζαν Κλωντ να λειπει

Ε, εκανα περιεργους συνειρμους
Τον κόβεις για άτομο με κότσια που φτύνει μπάτσους?
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Another week of self-isolating — or, for many Americans, mandatory lockdowns — will raise more questions for President Trump on how long the coronavirus mitigation measures will last and whether they are worth the economic pain.

Aides say Trump is itching for the guidelines to be eased at the end of the 15 day period, but realistically there are few health experts who think that’s enough time to know whether the measures he announced last week will suffice.

The dynamic has led to a robust internal debate over how best to balance the actual health of the country — with potentially hundreds of thousands of lives at stake — with its economic health.

]

Για τους λοβοτομημένους που πιστεύουν ότι η καραντίνα μπορεί να παρατείνεται επί μακρόν και ότι οι καθολικές απαγορεύσεις θα λύσουν τον πρόβλημα.

ΚΑΙ δεν θα το λύσουν ΚΑΙ θα καταστρέψουν την οικονομία ΚΑΙ θα δημιουργήσουν προϋποθέσεις εμφυλίου πολέμου αν παραταθούν περισσότερο από ελάχιστες εβδομάδες.

Ευθανασία και υποβοηθούμενη αυτοκτονία στους αρρώστους με δυσμενή πρόγνωση συνδυασμένη με υποχρεωτικό κατ'οίκον περιορισμό εξασθενημένων και γέρων με ταυτόχρονη χαλάρωση των μέτρων για το γενικό πληθυσμό ή μόνη πρακτική λύση ΕΚΤΟΣ αν υπάρξει γρήγορα δωρεάν διαγνωστικό τεστ αντίστοιχο με αυτό της εγκυμοσύνης που θα διανεμηθεί μαζικά.

Φάρμακα και εμβόλια θα χρειστούν πολλά εξάμηνα για να διατεθούν μαζικά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Πλακα πλακα, το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το κουρεμα

Οταν εκλεισαν τα παντα, ειχα κανονισει να παω να κουρευτω

Τωρα προβλεπω το μαλλι να φτασει στους ωμους

Μου περναει απο το μυαλο η ιδεα να ξυρισω το κεφαλι μου αλλά μολις το ακουσε η γυναικα μου πηρε ενα υφος που με εκανε να το ξανασκεφτω

Εσεις τι λετε?
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.579
Like
51.897
Πόντοι
12.756
Πλακα πλακα, το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το κουρεμα

Οταν εκλεισαν τα παντα, ειχα κανονισει να παω να κουρευτω

Τωρα προβλεπω το μαλλι να φτασει στους ωμους

Μου περναει απο το μυαλο η ιδεα να ξυρισω το κεφαλι μου αλλά μολις το ακουσε η γυναικα μου πηρε ενα υφος που με εκανε να το ξανασκεφτω

Εσεις τι λετε?
εγω λεω να αφησεις τις μαλακιες και το μαλλι σου ετσι οπως ειναι μεχρι να ξανανοιξουν τα μπαρμπερικα
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Παλι τα ιδια.
Whois πού εισαι?

Εύχομαι να είμαστε και οι δύο εδώ τους πρώτους μήνες του 2021 όταν βγούν τα στοιχεία ΑΕΠ του 2020 ... ΤΟΤΕ με μείωση του ΑΕΠ κατά 20-30% ανεργία ψηλότερη από το 40% κτλ θα τα ξαναπούμε ...
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Πλακα πλακα, το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το κουρεμα

Οταν εκλεισαν τα παντα, ειχα κανονισει να παω να κουρευτω

Τωρα προβλεπω το μαλλι να φτασει στους ωμους

Μου περναει απο το μυαλο η ιδεα να ξυρισω το κεφαλι μου αλλά μολις το ακουσε η γυναικα μου πηρε ενα υφος που με εκανε να το ξανασκεφτω

Εσεις τι λετε?


Εγω 15 χρονια τωρα κουρευομαι μονος
Μια μηχανη με 75 ευρα κ.καθαρισες
Οτι ωρα γουσταρω κουρευομαι
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.048
Πόντοι
216
Αν μου πεις καποια χωρα που εκανε καλυτερο σχεδιασμο, να το συζητησουμε

Οταν ολη αυτη η τραγωδια τελειωσει, ο τροπος που αντιμετωπισε η Ελλαδα το προβλημα θα αποτελεί προτυπο αντιμετωπισης κρισεων για το μελλον.

Τσεχια, Πολωνια, Ουγγαρια, Σερβια τυπε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom