Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.600
Κριτικές
1
Like
5.509
Πόντοι
2.356
η εφαρμογη σκαναρει το πιστοποιητικο και λεει παπαδοπουλος γεωργιος εμβολιασμενος, το χαρτι γραφει παπαδοπουλος γεωργιος χωρις κανενα αριθμο ταυτοτητας. και εγω δειχνω ταυτοτητα παπαδοπουλος γεωργιος...

σκεψου τωρα ποσοι παπαδοπουλοι γεωργιοι υπαρχουν και πως θα ξερεις στα σιγουρα αν ολοι εκαναν εμβολιο....
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
εχουν πάρει δηλ το πιστοποιητικό και τη ταυτότητα απο φιλαράκια τους....πρόσφατα επιασα εναν ρε του λέω εμένα βρήκες? :grin: στο τέλος μου το παραδέχτηκε
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.600
Κριτικές
1
Like
5.509
Πόντοι
2.356
αντε να το πάρει το ποτάμι...κάποιες φορες δουλευω μαζι με ενα φίλο πόρτα εδω κοντα σε μενα σε ενα μαγαζι,το μαγαζί αυτο δε μπαίνει κανεις χωρις πιστοποιητικό εμβολιασμού και ταυτοτητα...δηλ θα δω αν το πιστοποιητικό εχει τα στοιχεια της ταυτοτητας,και μαζι με τη μουρη που εχει πανω η ταυτότητα θα δω και τη μούρη του πελάτη να δω αν ταιριάζουν...οχι οτι τη βρίσκω με αυτη τη διαδικασία αλλα εχω πιασει μερικους πιτσιρικάδες με ταυτότητα και πιστοποιητικο αλλουνου (φιλους τους δηλ)
ναι τυπε εμεις λεμε για την περιπτωση που μπαινεις με πιστοποιητικο απο ατομο με συννωνυμια! πως θα ξερεις οτι αυτος εχει εμβολιαστει η οχι!? και μη σκας υπαρχουν και πλαστες ταυτοτητες οποτε ταιριαζουν οι μαπες ευκολα! λες και μπορεις να ελεγξεις και αν μια ταυτοτητα ειναι γνησια!?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.490
Like
24.246
Πόντοι
6.256
Εξάμηνο δεν πέρασε , γυρω στις 10 Σεπτέμβρη είχαν αρχίσει τα συμπτώματα και τέλος Σεπτέμβρη ημουν καλά ... εν το μεταξύ έδειξα χτες το τέστ αντισωμάτων στην φαρμακοποιό και μου λέει λίγα είναι τα αντισώματά σου μπορεί να μην πέρασες κορωνοιό :confused:

Αλλά απο την άλλη γιατί να είχα 358 αρχές Νοέμβρη και όχι ας πούμε κάτω απο 50 ... που έχουν βάλει το όριο οτι απο 50 και πάνω έχεις αντισώματα ;

Βασικά η μαλακία που έκανα ηταν που δεν πήγα για τέστ όταν έπρεπε οπότε αν έβγαινε θετικό θα είχα και πιστοποιητικό νόσησης τώρα , αλλά νόμιζα οτι δεν θα το χρειαστώ , και όντως δεν το χρειαζόμουν πρίν τα νέα μέτρα.
Να ξερεις οτι σε 3-4 μηνες απο τοτε που νοσησες θα εισαι απροστατευτος....
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Γιατι, ανακοινωσε η Ιταλια?
Μόνον η Σλοβακία νομίζω, βραχυπρόθεσμο lockdown και λόγω του ότι έχει πολύ χαμηλό ποσοστό εμβολιασμού, κάπου στο 45% και τη μεγαλύτερη ανά μονάδα πληθυσμού αύξηση κρουσμάτων, πανευρωπαϊκώς ή παγκοσμίως. Φυσικά στα νοσοκομεία της η πλειονότητα των ασθενών είναι ανεμβολίαστη.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
ναι τυπε εμεις λεμε για την περιπτωση που μπαινεις με πιστοποιητικο απο ατομο με συννωνυμια! πως θα ξερεις οτι αυτος εχει εμβολιαστει η οχι!? και μη σκας υπαρχουν και πλαστες ταυτοτητες οποτε ταιριαζουν οι μαπες ευκολα! λες και μπορεις να ελεγξεις και αν μια ταυτοτητα ειναι γνησια!?
αλλο αυτο...δε λεω για πλαστη ταυτότητα
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.600
Κριτικές
1
Like
5.509
Πόντοι
2.356
οποτε πολυ απλα γινεται η δουλεια με ενα γνησιο πιστοποιητικο φιλου και απλα μια πλαστη ταυτοτητα την οποια δε μπορεις να ελεγξεις τυπε!!!!!!

ολα εγω θα σας τα λεω πια!

ευτυχως που ακομη τις εχουμε χειρογραφες στο ελλαδισταν
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
εμένα στα παπάρια μ βασικά ποιος θα μπει,ποιος οχι ποιος εχει εμβολιαστεί η οχι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εμενα μονο με νοιαζει να γαμάω,να δουλευω και να ταξιδευω...και να ειμαι και αφεντικό του εαυτου μου
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
Να ξερεις οτι σε 3-4 μηνες απο τοτε που νοσησες θα εισαι απροστατευτος....
Μπορεί , αν και βλέπω να εμβολιάζομαι κυρίως λόγω πίεσης και έλλειψης πιστοποιητικού νόσησης , είχα πάντως την εντύπωση οτι κρατούσε περισσότερο απο το 6μηνο η φυσική ανοσία και οτι οι περιπτώσεις επαναλοίμωξης είναι σπάνιες γενικά ... εκτός αν το περνάνε σπίτι ήπια οπότε δεν καταγράφονται :confused:
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.490
Like
24.246
Πόντοι
6.256
Μπορεί , αν και βλέπω να εμβολιάζομαι κυρίως λόγω πίεσης και έλλειψης πιστοποιητικού νόσησης , είχα πάντως την εντύπωση οτι κρατούσε περισσότερο απο το 6μηνο η φυσική ανοσία και οτι οι περιπτώσεις επαναλοίμωξης είναι σπάνιες γενικά ... εκτός αν το περνάνε σπίτι ήπια οπότε δεν καταγράφονται :confused:
Οχι τυπε η φυσικη ανοσια ειδικα αμα το εχεις περασει ελαφρυα κραταει πολυ λιγοτερο....το καλυτερο για σενα που εχεις νοσησει ειναι να εκανες μια δοση του εμβολιου και θα ησουν τουμπανο απο αντισωματα.

Και οχι δεν ειναι σπανιες οι περιπτωσεις επαναλοιμωξης το ακριβως αντιθετο....υπαρχουν μεχρι και περιστατικα ελαχιστα βεβαια ανθρωπων που ξανακολλησαν και ενω τη πρωτη φορα το περασαν ελαφρυα τη δευτερη το περασαν πολυ βαρια.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.600
Κριτικές
1
Like
5.509
Πόντοι
2.356
Να ξερεις οτι σε 3-4 μηνες απο τοτε που νοσησες θα εισαι απροστατευτος....
ΠΑΠΑΡΓΙΕΣ!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Οχι τυπε η φυσικη ανοσια ειδικα αμα το εχεις περασει ελαφρυα κραταει πολυ λιγοτερο....το καλυτερο για σενα που εχεις νοσησει ειναι να εκανες μια δοση του εμβολιου και θα ησουν τουμπανο απο αντισωματα.

Και οχι δεν ειναι σπανιες οι περιπτωσεις επαναλοιμωξης το ακριβως αντιθετο....υπαρχουν μεχρι και περιστατικα ελαχιστα βεβαια ανθρωπων που ξανακολλησαν και ενω τη πρωτη φορα το περασαν ελαφρυα τη δευτερη το περασαν πολυ βαρια.
παπαριες Νο2
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Η Γερμανία ανακοίνωσε λοκντάουν; Είσαι σίγουρος;
οι ειδησεις σημερα ετσι ειπαν γερμανια και αυστρια μπηκαν σε λοκντουν

πριν κανα δυωρο ειπαν οτι μπηκε και η ιταλια
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.600
Κριτικές
1
Like
5.509
Πόντοι
2.356
Μπορεί , αν και βλέπω να εμβολιάζομαι κυρίως λόγω πίεσης και έλλειψης πιστοποιητικού νόσησης , είχα πάντως την εντύπωση οτι κρατούσε περισσότερο απο το 6μηνο η φυσική ανοσία και οτι οι περιπτώσεις επαναλοίμωξης είναι σπάνιες γενικά ... εκτός αν το περνάνε σπίτι ήπια οπότε δεν καταγράφονται :confused:
13 μηνες κραταει αλλαααααααααααααααααααααααααααααααα οχι θα κανεις το μπολι τυπε! μια δοση αν καταγραφηκες ως νοσησαντας και κανονικα 2 αν δεν καταγραφηκες! τι και αν το χτικιο περασε απο μεσα σου? τι και αν περασε ο αυθεντικος κορωνα! 6 μηνες και ευχαριστω θα λες για το πιστοποιητικο! αυτοι ειναι ικανοι σε λιγο να μην δινουν κανενα πιστοποιητικο σε νοσησαντα αν δε κανει το εμβολιο!!!!!!

τοση ψυχεδελεια!
 

ARAVOTOURKOS(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2020
Μηνύματα
919
Like
1.336
Πόντοι
206
Εξάμηνο δεν πέρασε , γυρω στις 10 Σεπτέμβρη είχαν αρχίσει τα συμπτώματα και τέλος Σεπτέμβρη ημουν καλά ... εν το μεταξύ έδειξα χτες το τέστ αντισωμάτων στην φαρμακοποιό και μου λέει λίγα είναι τα αντισώματά σου μπορεί να μην πέρασες κορωνοιό :confused:

Αλλά απο την άλλη γιατί να είχα 358 αρχές Νοέμβρη και όχι ας πούμε κάτω απο 50 ... που έχουν βάλει το όριο οτι απο 50 και πάνω έχεις αντισώματα ;

Βασικά η μαλακία που έκανα ηταν που δεν πήγα για τέστ όταν έπρεπε οπότε αν έβγαινε θετικό θα είχα και πιστοποιητικό νόσησης τώρα , αλλά νόμιζα οτι δεν θα το χρειαστώ , και όντως δεν το χρειαζόμουν πρίν τα νέα μέτρα.
Αδερφέ Σάββα, το πιστοποιητικό είναι μείζον ζήτημα. Και να το είχες και να το χρησιμοποιούσες αποδέχεσαι έμμεσα τον διαχωρισμό. Θα έχεις για 6 μήνες τα προνόμια του πιστοποιημένου αλλά μετά πάλι θα έρθεις στη κατάσταση που εσύ ο ίδιος συνένεσες με τη χρήση του πιστοποιητικού. Το ζήτημα είναι να την ακούσουν όσοι συμμορφώνονται στις κυβερνητικές εντολές και να αντιδράσουν.
Οι Ευρωπαίοι που νοητικά είναι έτη φωτός μακριά από τα δικά σας ταγάρια δεν ξεσηκώνονται τόσο για τον εμβολιασμό όσο για το green pass το οποίο καίνε και πολλοί εμβολιασμένοι.
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
517
Like
771
Πόντοι
86
Να σου πω ότι κατάλαβα πως αυτά που λες είναι εκτός πραγματικότητας. Γιαυτό και στα τόνισα. Γιατί αν τα εννοείς πραγματικά κάτι δεν πάει καλά.
Για τα υπόλοιπα, καημό δεν έχω αν ξαναβγεί ο Κυριάκος. Ο ξεφτιλισμένος συρφετός του Τσίπρα που έκανε ότι περνούσε από το χέρι του, να μας εκμηδενίσει ως επαγγελματική και κοινωνική τάξη και να μας φτωχοποιήσει, να μην βγει και ας βγει όποιος άλλος.
Καλα αυτες οι δηθεν εξυπναδες του τυπου αν τα εννοω και οτι κατι δεν παει καλα τα ακουω βερεσε.Δεν με επηρεαζουν.
Φυσικα και τα εννοω.Αν εισαι μειωμενης αντιληψης και δεν καταλαβαινεις τα αυτονοητα δεν μπορω να το γνωριζω.

Οσο για το αλλο που λες περι τσιπρα κλπ δικαιωμα εχεις να εναντιωνεσαι σε μια πολιτικη του με πολλα λαθη ναι.
Αλλα ο κουλης τον ξεπερνα μακραν.Και μονο που υποχρεωνει εναν φουκαρα ανεργο να δινει 10 ευρω για ραπιντ για να παει να κανει μια δουλεια σε μια δημοσια υπηρεσια το θεωρω μεγιστη μαλακια.Σου αναφερω το πιο απλο και λογικο.Ανεργος δεν ειμαι αλλα εχω φιλους στην ανεργια και επειδη κανεις δεν ξερει τι του ξημερωνει θα πρεπει το αδικο να το επισημαινουμε.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.729
Like
3.112
Πόντοι
506
Αυτος εισαι τυπε και αμα σε πιασουν θα πας μια ωραια φυλακα και θα φας και ενα πολυ ωραιο προστιματακι....
Υπαρχει νομικο κενο.........


 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
Αδερφέ Σάββα, το πιστοποιητικό είναι μείζον ζήτημα. Και να το είχες και να το χρησιμοποιούσες αποδέχεσαι έμμεσα τον διαχωρισμό. Θα έχεις για 6 μήνες τα προνόμια του πιστοποιημένου αλλά μετά πάλι θα έρθεις στη κατάσταση που εσύ ο ίδιος συνένεσες με τη χρήση του πιστοποιητικού. Το ζήτημα είναι να την ακούσουν όσοι συμμορφώνονται στις κυβερνητικές εντολές και να αντιδράσουν.
Οι Ευρωπαίοι που είναι έτη φωτός μακριά από τα δικά σας ταγάρια δεν ξεσηκώνονται τόσο για τον εμβολιασμό όσο για το green pass το οποίο καίνε και πολλοί εμβολιασμένοι.
Σωστός , για αυτό δεν το προσπάθησα κιόλας για πιστοποιητικό , και γιατί δεν το χρειαζόμουν αλλά και γιατί είμαι αντίθετος με τα πιστοποιητικά.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.490
Like
24.246
Πόντοι
6.256
Υπαρχει νομικο κενο.........


Τυπε εισαι Γερμανια και θα πας να κανεις τετοια λαμογια;Πας καλα; :2funny:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Καλα αυτες οι δηθεν εξυπναδες του τυπου αν τα εννοω και οτι κατι δεν παει καλα τα ακουω βερεσε.Δεν με επηρεαζουν.
Φυσικα και τα εννοω.Αν εισαι μειωμενης αντιληψης και δεν καταλαβαινεις τα αυτονοητα δεν μπορω να το γνωριζω.
Η ΕΛΣΤΑΤ δεν ασχολείται με τους νεκρούς απο covid. Βέβαια κατανοώ πως άτομα με αυξημένη αντίληψη, όπως η αφεντιά σου, δεν ασχολούνται με τέτοιες ασήμαντες λεπτομέρειες.
Όντως κάτι δεν πάει καλά με σένα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom