Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ειχε καλεσμενο στην ΕΡΤ η Σταυρουλα Χριστοφιλεα, εναν καθηγητη, ο οποιος ειπε οτι βλεπει οτι εως τελους του ετους να υπαρχει διαθεσιμο φαρμακο που θα σταματα, θα εμποδιζει την νοσο να απειλει την ζωη ασθενων που νοσουν βαρια και κινδυνευουν. Και οτι μεχρι τοτε, αυτοι οι λιγοι μηνες, ειναι πραγματικα σημαντικοι να μην ξεφυγει η πανδημια.

Κι αλλοι επιστημονες εχουν εκφρασει την αισιοδοξια τους. Ας κρατησουμε τα θετικα, να παψουν και οι τσακωμοι, να τελειωσει ολο αυτο.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.790
Κριτικές
6
Like
11.265
Πόντοι
3.936

ARAVOTOURKOS(2)- 2 Σεπ 2021

Όταν κάποιος δηλώνει
"Εγώ είμαι με τους ειδικούς"
και κάνει το "μπόλι" γι' αυτόν το λόγο,
παρακαλώ πολύ,
να πάρει μερικές βαθιές ανάσες
να χτυπήσει ελαφρώς το κεφάλι του στον τοίχο
και να ρίξει πάνω του έναν κουβά με παγωμένο νερό.
Μετά,
ας ρίξει μια ματιά σ' αυτούς τους Γ Ι Γ Α Ν Τ Ε Σ παρακάτω
που πιο "Ε Ι Δ Ι Κ Ο Ι" από αυτούς δεν υπάρχουν
και ας ψάξει καλά ποιοι είναι και τι λένε...
1.
O Kary Mullis είναι ο ίδιος ο δημιουργός του PCR test
και πήρε νόμπελ γι' αυτό.
Μας λέει:
Τα PCR test δεν είναι κατάλληλα για διάγνωση
κορονο-ιών.
===============================
2.
Ο DR Malone είναι ο ίδιος ο εφευρέτης
των εμβ0λίων τεχνολογίας mRNA.
Μας λέει:
Θεωρώ επικίνδυνα για σοβαρές ασθένειες
μέχρι και 5 χρόνια μετά τη λήψη τους.
Θα με αυτοκτονήσουν, αν μιλήσω".
===============================
3.
Καθηγητής Ιολογίας Luc Montagnier
πήρε το Νόμπελ Ιατρικής 2008.
Είναι αυτό που λέμε, ο top of the top
στον τομέα.
Μας λέει:
"Είναι λάθος να εμβ0λιαστεί ο κόσμος.
Τα εμβ0λια mRNA υπάρχει κίνδυνος
να έχουν απρόβλεπτες συνέπειες όπως καρκίνους,
ακόμη και σε επόμενες γενιές!
Είναι μαθητευόμενοι μάγοι,
μας έχουν για ινδικά χοιρίδια!"
===============================
4.
Ο Γιάννης Ιωαννίδης βρίσκεται στη λίστα
με τους 100 πιο σημαντικούς επιστήμονες του πλανήτη.
Ειδικός στην επιδημιολογία και την κλινική έρευνα.
Επιπροσθέτως, είναι πρωτοπόρος στη μετα-έρευνα
(έρευνα πάνω σε έρευνες)!!!!
Μας λέει:
1. Δεν έχουμε πλήρη εικόνα για την ασφάλεια των εμβ0λίων.
2. Γενοκτονία το lockdown.
===============================
5.
Sucharit Bhakdi
MD. Ομότιμος Καθηγητής Ιατρικής Μικροβιολογίας
και Ανοσολογίας, Πρώην Πρόεδρος, Ινστιτούτου Ιατρικής
Μικροβιολογίας και Υγιεινής.
Μας λέει:
Για τον εμβ0λιασμό "Σταματήστε την τρέλα"
τα εμβ0λια mRNA είναι άκρως επικίνδυνα.
Δεν έχουν εξεταστεί για παρενέργειες.
===============================
6.
Robert Hermann Koch
Εμπνευστής των αξιωμάτων του Koch
που είναι τέσσερα κριτήρια που έχουν σχεδιαστεί
για να καθορίσουν μια αιτιολογική σχέση
μεταξύ ενός μικροβίου και μιας ασθένειας.
Μαντέψτε.
Τα κριτήρια δεν ικανοποιούνται στην περίπτωση του Κο-βιντ.
===============================
Δεν είσαι με τους "ειδικούς" φίλε.
Είσαι με τους γιατρούς, που συμφωνούν με το κράτος
που συμφωνεί με τους οργανισμούς G.a.v.i., ΠΟΥ και το λουρί..
που ανήκουν στους Διαφθορείς δισεκατομμυριούχους
που κρύβουν το σκεύασμα πίσω από πατέντες.
Δώσε μας "ένα" όνομα "ειδικού"
που έχει σοβαρά επιχειρήματα.
Ένα!
ΥΓ
Καθότι εγώ δεν είμαι "ειδικός",
ένας ταπεινός φιλόσοφος είμαι,
αλλά έχω βγάλει τα μάτια μου να διαβάζω
ζητώ τη βοήθεια των πραγματικών Ελλήνων ειδικών
(και όχι των τηλεαστέρων)
να με "διορθώσουν" αν κάνω λάθος
ή να με συμπληρώσουν...
και τους ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.613
Like
21.984
Πόντοι
5.006
Ειχε καλεσμενο στην ΕΡΤ η Σταυρουλα Χριστοφιλεα, εναν καθηγητη, ο οποιος ειπε οτι βλεπει οτι εως τελους του ετους να υπαρχει διαθεσιμο φαρμακο που θα σταματα, θα εμποδιζει την νοσο να απειλει την ζωη ασθενων που νοσουν βαρια και κινδυνευουν. Και οτι μεχρι τοτε, αυτοι οι λιγοι μηνες, ειναι πραγματικα σημαντικοι να μην ξεφυγει η πανδημια.

Κι αλλοι επιστημονες εχουν εκφρασει την αισιοδοξια τους. Ας κρατησουμε τα θετικα, να παψουν και οι τσακωμοι, να τελειωσει ολο αυτο.

τυπε δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα εχει ηδη βρεθει το φαρμακο που θα σταματα την νοσο να απειλει την ζωη ασθενων....λεγεται ΕΜΒΟΛΙΟ....
οπως ειδες και στο γραφημα απο πανω, στις ΜΕΘ το 97,9% ειναι ανεμβολιαστοι...αρα με το εμβολιο, μπαινεις αυτοματως στο 2,1%...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
αφου δε σε νοιάζει αν θα πεθάνει ο αλλος τοτε γιατι να τον εμβολιάσεις με το ζόρι?
Γιατί τα κρούσματα θα συνεχίσουν να ανεβαίνουν, και γιατί υπάρχουν πολλές κατηγορίες ανθρώπων που δεν μπορούν να εμβολιαστούν. Ανοσοκατασταλμένοι, Αλλεργικοί, Καρκινοπαθείς. Αυτοί θα προστατευτούν μόνο αν η χώρα αποκτήσει ένα τοίχος ανοσίας. Όμως εγώ συντάσσομαι με την άποψη του Εξαδάκτυλου. όσοι δεν θέλουν να εμβολιαστούν, αν δεν έρχονται σε επαφή με Ασθενείς, Υπέργηρους, αν δεν εργάζονται σε Εστίαση, Σχολεία, Παιδικούς Σταθμούς κλπ ας μην εμβολιαστούν, κι ας υπογράφουν στο Νοσοκομείο να μην διασωληνόνονται και να πηγαίνουν στο σπίτι τους
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Ειχε καλεσμενο στην ΕΡΤ η Σταυρουλα Χριστοφιλεα, εναν καθηγητη, ο οποιος ειπε οτι βλεπει οτι εως τελους του ετους να υπαρχει διαθεσιμο φαρμακο που θα σταματα, θα εμποδιζει την νοσο να απειλει την ζωη ασθενων που νοσουν βαρια και κινδυνευουν. Και οτι μεχρι τοτε, αυτοι οι λιγοι μηνες, ειναι πραγματικα σημαντικοι να μην ξεφυγει η πανδημια.

Κι αλλοι επιστημονες εχουν εκφρασει την αισιοδοξια τους. Ας κρατησουμε τα θετικα, να παψουν και οι τσακωμοι, να τελειωσει ολο αυτο.
Εγω εχω μια απορια
Γιατι θα εμπιστευθειτε το φαρμακο αλλά δεν εμπιστευεστε το εμβολιο?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.613
Like
21.984
Πόντοι
5.006
Εγω εχω μια απορια
Γιατι θα εμπιστευθειτε το φαρμακο αλλά δεν εμπιστευεστε το εμβολιο?
γιατι το εμβολιο το φτιαχνουν οι πολυεθνικες με τον μπιλ γκειτς...
ενω το φαρμακο θα το φτιαξουν οι πολυεθνικες με τον μπιλ γκειτς...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
γιατι το εμβολιο το φτιαχνουν οι πολυεθνικες με τον μπιλ γκειτς...
ενω το φαρμακο θα το φτιαξουν οι πολυεθνικες με τον μπιλ γκειτς...
Α ενταξει τότε, γιατι νομιζα οτι θα το φτιαξουν οι πολυεθνικες με τον Μπιλ Γκειτς
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
1
Like
1.295
Πόντοι
216
Μου προξενεί αηδια το ποσταρισμα σου
υπάρχει περιπτωση να εχει πεθανει καποιος ανεμβολιαστος ηλικιωμενος απο κορωνοιο που μην τον εμβολιασαν οι δικοι του για να τον ξεκανουν?
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.036
Like
198
Πόντοι
66
Αν είχε βγει το φάρμακο και όχι το εμβόλιο, θα φώναζαν: 'Γιατί δεν βγάζουν το εμβόλιο, αφού το έχουν έτοιμο, υπάρχουν mRNA εμβόλια που έχουν δοκιμαστεί με επιτυχία!"
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Εγω εχω μια απορια
Γιατι θα εμπιστευθειτε το φαρμακο αλλά δεν εμπιστευεστε το εμβολιο?
Μόλις ακούσουν την τιμή του φαρμάκου θα τρέξουν να κάνουν το εμβόλιο μέχρι και στον κώλο τους :)
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Εγω εχω μια απορια
Γιατι θα εμπιστευθειτε το φαρμακο αλλά δεν εμπιστευεστε το εμβολιο?
Καλη ερωτηση. Ομως εχει απαντηθει. Και απο εμενα. Αλλα δεν με πειραζει να το ξαναπω. Γιατι το εμβολιο θα πρεπει να το λαβει ολος ο πληθυσμος. Μεχρι και παιδια, οπως θελουν τωρα. Ενω αλλοι επιστημονες δεν συμφωνουν με αυτο. Ενω το φαρμακο θα το παρουν πολυ λιγοτεροι. Ποσοι; Οσοι χρειαστει. Οσοι κρινουν οι γιατροι.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.036
Like
198
Πόντοι
66
Καλη ερωτηση. Ομως εχει απαντηθει. Και απο εμενα. Αλλα δεν με πειραζει να το ξαναπω. Γιατι το εμβολιο θα πρεπει να το λαβει ολος ο πληθυσμος. Μεχρι και παιδια, οπως θελουν τωρα. Ενω αλλοι επιστημονες δεν συμφωνουν με αυτο. Ενω το φαρμακο θα το παρουν πολυ λιγοτεροι. Ποσοι; Οσοι χρειαστει. Οσοι κρινουν οι γιατροι.
Αυτό δεν απαντάει στην ερώτηση του Αλεξ. Θα πάρεις το φάρμακο δηλαδή επειδή θα το παίρνουν λίγοι, ενώ τώρα δεν κάνεις το εμβόλιο επειδή το κάνουν πολλοι?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αν είχε βγει το φάρμακο και όχι το εμβόλιο, θα φώναζαν: 'Γιατί δεν βγάζουν το εμβόλιο, αφού το έχουν έτοιμο, υπάρχουν mRNA εμβόλια που έχουν δοκιμαστεί με επιτυχία!"
Εννοειται ρε τύπε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Καλη ερωτηση. Ομως εχει απαντηθει. Και απο εμενα. Αλλα δεν με πειραζει να το ξαναπω. Γιατι το εμβολιο θα πρεπει να το λαβει ολος ο πληθυσμος. Μεχρι και παιδια, οπως θελουν τωρα. Ενω αλλοι επιστημονες δεν συμφωνουν με αυτο. Ενω το φαρμακο θα το παρουν πολυ λιγοτεροι. Ποσοι; Οσοι χρειαστει. Οσοι κρινουν οι γιατροι.
Αυτο τι σχεση εχει?
Δηλαδη αν πρεπει να κανουν ΟΛΟΙ ενα εμβολιο, το εμβολιο ειναι κακο, ενώ αν πρεπει ΚΑΠΟΙΟΙ να παρουν το φαρμακο, το φαρμακο ειναι καλο?
Συγνωμη αλλά δεν μπορω να παρακολουθησω τη λογικη σου.
Το ζητημα ειναι ενα. Εμπιστευεσαι την επιστημη ή οχι? Ειναι εντελως παραλογο να εμπιστευεσαι τα φαρμακα αλλά οχι τα εμβολια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

υπάρχει περιπτωση να εχει πεθανει καποιος ανεμβολιαστος ηλικιωμενος απο κορωνοιο που μην τον εμβολιασαν οι δικοι του για να τον ξεκανουν?
Δεν θα με εξεπληττε
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Αυτό δεν απαντάει στην ερώτηση του Αλεξ. Θα πάρεις το φάρμακο δηλαδή επειδή θα το παίρνουν λίγοι, ενώ τώρα δεν κάνεις το εμβόλιο επειδή το κάνουν πολλοι?
Το φαρμακο θα το παρει κανεις υποχρεωτικα, οταν εχει φτασει στην δυσκολη θεση της νοσηλειας.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Απο Δευτερα θα πρεπει να πληρωνω για τεστ σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο για την εργασια μου, οντας ανεμβολιαστος. Δεν εκανε στην κυβερνηση τα σελφ τεστ που καναμε. Προσωπικα εκανα τα σελφ τεστ, οπως προσπαθω να τηρω τα μετρα, μασκες, αποστασεις, κλπ. Αλλα αυτην την αποφαση πηρε η κυβερνηση, αν και διαφωνω θα πρεπει να τη σεβαστω. Διαβαζω οτι ο Δημητρης Γιαννακοπουλος στις εταιρειες του, θα ζητα κανονικα τηρωντας τα μετρα, πιστοποιητικο εμβολιασμου, πιστοποιητικο νοσησης, πιστοποιητικο ραπιντ τεστ, αλλα θα καλυπτει ο ιδιος το κοστος. Μπραβο του. Αξιεπαινη κινηση.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Απο Δευτερα θα πρεπει να πληρωνω για τεστ σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο για την εργασια μου, οντας ανεμβολιαστος. Δεν εκανε στην κυβερνηση τα σελφ τεστ που καναμε. Προσωπικα εκανα τα σελφ τεστ, οπως προσπαθω να τηρω τα μετρα, μασκες, αποστασεις, κλπ. Αλλα αυτην την αποφαση πηρε η κυβερνηση, αν και διαφωνω θα πρεπει να τη σεβαστω. Διαβαζω οτι ο Δημητρης Γιαννακοπουλος στις εταιρειες του, θα ζητα κανονικα τηρωντας τα μετρα, πιστοποιητικο εμβολιασμου, πιστοποιητικο νοσησης, πιστοποιητικο ραπιντ τεστ, αλλα θα καλυπτει ο ιδιος το κοστος. Μπραβο του. Αξιεπαινη κινηση.
Συγνωμη ρε τύπε αλλά δεν ειναι μαλακες οσοι εμβολιαστηκαν, να πληρωνουν τα σελφ τεστ των ανεμβολιαστων. Το εμβολιο ειναι τσαμπα, να πας να εμβολιαστεις
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
αφου δε σε νοιάζει αν θα πεθάνει ο αλλος τοτε γιατι να τον εμβολιάσεις με το ζόρι?
Για 353153156136361η φορα

Γιατι οι ανεμβολιαστοι τιγκάρουν τις ΜΕΘ και δημιουργειται προβλημα στο ιατρικο συστημα της χωρας, ποσες φορες να το πουμε ακομη
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
1
Like
1.295
Πόντοι
216
Αυτο τι σχεση εχει?
Δηλαδη αν πρεπει να κανουν ΟΛΟΙ ενα εμβολιο, το εμβολιο ειναι κακο, ενώ αν πρεπει ΚΑΠΟΙΟΙ να παρουν το φαρμακο, το φαρμακο ειναι καλο?
Συγνωμη αλλά δεν μπορω να παρακολουθησω τη λογικη σου.
Το ζητημα ειναι ενα. Εμπιστευεσαι την επιστημη ή οχι? Ειναι εντελως παραλογο να εμπιστευεσαι τα φαρμακα αλλά οχι τα εμβολια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Δεν θα με εξεπληττε
Πλακα θα ειχε εαν το κρατος (αστυνομια - εισαγγελεας) εψαχνε και εβγαζε καποια τέτοια λαβράκια.
Σκεψου τον ντόρο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom