Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Οι "πραγματικοί υπεύθυνοι" είναι πάρα πολλοί, ολόκληρες οργανώσεις, δεν έχει νόημα να γράφουμε σελίδες, ολόκληρο σύστημα εξαπάτησης.
Το πως θα πληρώσουν θα το δούμε όταν έρθει η ώρα


? ?

Μετανοείτε…


523.gif
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Επειδή δε βγαίνω Ελλάδα αλλά κ τώρα λόγω καλοκαιριού ,δεν το έχω δει στην Ελλάδα διότι από όσο ξέρω απαγορεύεται στο. Εσωτερικό του μαγαζιού να υπάρχουν πελάτες άρα η χρήση. Του θα γίνει στο μέλλον το χειμώνα


Αρχικά όταν άνοιξε η εστίαση απαγορευόταν στους εσωτερικούς χώρους.

Αργότερα μέσα στο καλοκαίρι που δόθηκε προς χρήση η εφαρμογή μπορούσαν να έχουν κόσμο και μέσα εφόσον τους σκάναραν.

Αρκετά μαγαζιά μικρά που δεν είχαν μεγάλο εξωτερικό χώρο χρησιμοποίησαν εσωτερικό κλιματιζόμενο χώρο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.031
Κριτικές
184
Like
44.656
Πόντοι
22.266
Αρχικά όταν άνοιξε η εστίαση απαγορευόταν στους εσωτερικούς χώρους.

Αργότερα μέσα στο καλοκαίρι που δόθηκε προς χρήση η εφαρμογή μπορούσαν να έχουν κόσμο και μέσα εφόσον τους σκάναραν.

Αρκετά μαγαζιά μικρά που δεν είχαν μεγάλο εξωτερικό χώρο χρησιμοποίησαν εσωτερικό κλιματιζόμενο χώρο.
Aaaaa άρα αυτοί που χρησιμοποιούν ακόμη κ τώρα τον εσωτερικό χώρο πρέπει να βάζουν μέσα μόνο τους εμβολιασμενος κ αφού σκαναρουν τη βεβαίωση εμβολιασμού και όχι το πράσινο ευρωπαϊκό πιστοποιητικό;έτσι καλά κατάλαβα;
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Aaaaa άρα αυτοί που χρησιμοποιούν ακόμη κ τώρα τον εσωτερικό χώρο πρέπει να βάζουν μέσα μόνο τους εμβολιασμενος κ αφού σκαναρουν τη βεβαίωση εμβολιασμού και όχι το πράσινο ευρωπαϊκό πιστοποιητικό;έτσι καλά κατάλαβα;


Ναι, ακριβώς έτσι.
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Το "μετανοείτε", το οποίο έχει καπηλευθεί ο χριστιανισμός από τους Έλληνες φιλόσοφους, είναι μία από τις τελειότερες λέξεις.
"Ο αμετανόητος είναι και αθεράπευτος" είχε γράψει ο Αριστοτέλης στα ηθικά Νικομάχεια. Πράγματι έτσι είναι, όποιος δεν εξετάζει συνεχώς αν η νόηση του είναι σωστή η λάθος, η δεν αναζητά συνεχώς την γνώση, η δεν αναθεωρεί σε κάτι που έκανε λάθος, δηλαδή, δεν μετανοεί, παραμένει αθεράπευτος.

Οπότε, μετανοείτε!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Το "μετανοείτε", το οποίο έχει καπηλευθεί ο χριστιανισμός από τους Έλληνες φιλόσοφους, είναι μία από τις τελειότερες λέξεις.
"Ο αμετανόητος είναι και αθεράπευτος" είχε γράψει ο Αριστοτέλης στα ηθικά Νικομάχεια. Πράγματι έτσι είναι, όποιος δεν εξετάζει συνεχώς αν η νόηση του είναι σωστή η λάθος, η δεν αναζητά συνεχώς την γνώση, η δεν αναθεωρεί σε κάτι που έκανε λάθος, δηλαδή, δεν μετανοεί, παραμένει αθεράπευτος.

Οπότε, μετανοείτε!!
Αν δεν κανω λαθος γιατι να μετανοησω?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.031
Κριτικές
184
Like
44.656
Πόντοι
22.266
Ναι, ακριβώς έτσι.
Ούτε Που το είχα προσέξει λόγω καλοκαιριού


Το χειμώνα Θα γίνει χαμος κ γκρίνιες
Δλδ σε κάθε μαγαζί θα μας σκαναρουν
Βέβαια επαρχία δύσκολα να εφαρμοστεί λόγω μικρού κοινωνικού κύκλου κ γνωριμίας μαγαζατορας με πελάτες Αλλά κ αστυνομικών
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Όπου δεν κάνω, δεν μετανοω
Δεν ξέρω πως το εννοείς, αλλά θα σου πω πως το εννοώ εγώ. Ως γνωστόν, η γνώση είναι άπειρη και είναι αδύνατον να την έχει κάποιος, κατά την διάρκεια της ζωής μας, έχουμε την δυνατότητα να αποκτήσουμε ένα ελάχιστο ποσοστό της γνώσης. Αυτό το ποσοστό για να το αποκτήσουμε, σίγουρα θα κάνουμε λάθη και από τα λάθη θα μάθουμε το σωστό. Όταν λοιπόν καταλήξουμε, σιγουρευτούμε, πάντα θα πρέπει να εξετάζουμε μήπως κάτι νέο προκύψει, αν προκύψει κάτι που να είναι σωστότερο από αυτό που ξέραμε το υιοθετούμε, αν όχι κρατάμε το ποιο σωστό που ξέρουμε. Όμως, η αναζήτηση θα υπάρχει πάντα, συνεχώς θα μαθαίνουμε κάτι, δεν τελειώνει η γνώση. Στο τέλος θα κρατάμε το ποιο αποδεδειγμένα σωστό, μέχρι να βρούμε κάτι σωστότερο.

Εγώ πχ ασχολούμαι με τα ηλεκτρονικά, όσο ασχολούμαι μαθαίνω, δεν τελειώνει, αν πω έφτασα στο τέρμα, θα πω μαλακία, 21 χρόνια συνεχώς μαθαίνω, συνεχώς αναζητάω, συνεχώς ψάχνω και αναθεωρώ.

Κάπως έτσι είναι η έννοια της μετάνοιας.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Ο Σεβαλιε ηταν ενας τυπος που εργαζοταν στο εξωτερικο, αρκετα δεξιος κιολας. Καποια στιγμη εξαφανισθηκε ξαφνικά. Κάναμε ωραιες συζητησεις αλλά με αρκετες διαφωνιες κιολας.
Δεν ξερω αν υπηρχε οντως καλυτερο επιπεδο παλιοτερα. Παλιοτερα υπηρχαν αληθινοι καυγαδες και αληθινες απειλες, οχι αστεια. Τωρα ειμαστε καπως το μικρο σπιτι στο λιβαδι. Θα δεχθω οτι εχουν λιγοστεψει τα ατομα που μπορεις να κανεις κανονικη συζητηση.
Αλεξ, έχω την εντύπωση πως κάποιος είχε γράψει για το Σεβαλιέ πως ήταν διοικητής σε Νοσοκομείο, επιτυχημένος μάλιστα. Ίσχυε αυτό;

για κάποιον είχε γραφτεί ότι είναι κλώνος του σεβαλιε αλλά δεν θυμάμαι για ποιόν. νομίζω σε συζήτηση για διεθνοπολιτικά
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Οχι καθόλου. Τα εννοώ. Εγώ δεν ντρέπομαι για την Ιστορία μου. Εξακολουθώ να αισθάνομαι υπερήφανος ως Έλληνας για όλες τις πτυχές της. Και αγαπώ την πατρίδα μου με πάθος. Ένα σωρό ήρωες της Επανάστασης μιλούσαν μόνον αρβανίτικα. Και αυτό ήταν. Αρβανίτες. Αυτό δε μειώνει τη συνεισφορά τους στον αγώνα. Ο Ανδρούτσος πχ ήταν Αρβανίτης και Αλεβίτης με δική του απόφαση. Η Μπουμπουλίνα, ο Κουντουριώτης, οι Σουλιώτες αρβανίτικα μιλούσαν. Ο Καραϊσκάκης ήταν δίγλωσσος. Ο Γεωργάκης Ολύμπιος μιλούσε βλάχικα. Δεν υπήρχε ελληνικότητα στην επανάστασή μας με την έννοια που τη βιώνουμε σήμερα. Στην πορεία αναπτύχθηκε. Το συνδετικό στοιχείο των επαναστατών ήταν η θρησκεία. Και η αγάπη για την ελευθερία από τον τύραννο. Την Αθήνα αρβανίτες την απελευθέρωσαν. Οι οποίοι δε μιλούσαν ελληνικά φυσικά. Και ήταν και η πλειονότητα στην πόλη ανάμεσα στο χριστιανικό πληθυσμό. Οι Ελληνες ήταν λιγότεροι. Όλοι αυτοί εξελληνίστικαν με τα χρόνια. Η φουστανέλα μας είναι πολύ πιθανό να είναι αλβανικής καταγωγής, που τη μετέφεραν εδώ οι αρβανίτες και την καθιέρωσαν ως εθνική ενδυμασία οι Έλληνες με τις παραλλαγές της. Υπάρχει μεγάλη συζήτηση ως προς αυτό. Η αξία της δε μειώνεται λόγω της πιθανής καταγωγής της, καθώς οι εύζωνες την έκαναν πολύτιμο έκθεμα στο πολεμικό μουσείο μέσα από συνεχείς, τιμημένους αγώνες.

σόρρυ δεν το έκανα σαφές και σε έβαλα να γράφεις κατεβατό :), τρολλάρισμα εννοούσα την πρώτη σου πρόταση και στο πως συνδέεται με αυτό στο οποίο απαντούσες στον Μποκολο. Η τρολλάρεις ή κάνεις λάθος (ταπεινή μου γνώμη βέβαια και πάντα στα πλαίσια και με την οπτική αυτού που συζητήσατε με το Μπόκολο). Και αυτό άσχετα από την ακρίβεια των παραπάνω στοιχείων που παραθέτεις.

αν και το θέμα είναι τελείως σπαμ στο νήμα να σημειώσω ότι και συ και ο μπόκολος κακώς τσιμήσατε στις αρχικές (άσχετες με τον κορώνα) μαλακίες του κολονοσκόπου περι Ισραήλ κλπ. που μόνο σκοπό είχαν να εκτρέψουν την συζήτηση από την ουσία (το τι γίνεται σήμερα στο Ισραηλ σε σχέση με πανδημία-εμβόλιο).
και να σπαμάρω και γω :grin: προσθέτοντας ότι δεν έχω εντρυφήσει στην ιστορία της περιοχής αλλά αυτό που ανεφερε ο Μπόκολος ως (κυρια) αιτία του διωγμού των Εβραίων είναι ότι έχω διαβάσει και γω, οχι αυτό που έγραψες εσύ και ο βολκανο ότι ευθύνονται οι αραβες τον 7ο αιώνα. Επίσης σε ντοκιμαντερ για την Ιερουσαλήμ που είχε προβληθεί κάποιο Πασχα η ίδια περιγραφή δίνεται : ότι μετά την καταστολή της εξέγερσηςαπό τους Ρωμαίους ακολούθησε ξεπάστρεμα και ουσιαστικά οδήγησε στον διασκορπισμο τους ανα τον κόσμο
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Αν πράγματι θες να μάθεις και μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω, αν θες απλά να λες μαλακίες, δυστυχώς λυπάμαι.
Αλλά ας πούμε είμαι καλοπροαίρετος, τι ακριβώς θες να σου εξηγήσω;
Αυτά τα οποία γράφω είναι σαφέστατα, "Τρίτον, όποιος δεν έχει μνήμη χρυσόψαρου" λίστα δεν υπάρχει, όποιος θυμάται θυμάται, λίγα μου έρχονται στο μυαλό, γρίπη των χοίρων, γρίπη των πουλερικών, Η1Ν1, αλλά θυμάμαι κάθε χειμώνα μας παρουσίαζαν από κάτι νέο και εμβόλια, μου είχε κάνει εντύπωση.
Το "μίσος θα γεννηθεί πάλι" όταν ο κόσμος καταλάβει ότι τον εξαπατούν, είθισται όποιος υφίσταστε απάτη να εκνευρίζεται όταν το ανακαλύπτει, εκτός αν είναι εντελώς αναίσθητος.
Οι "πραγματικοί υπεύθυνοι" είναι πάρα πολλοί, ολόκληρες οργανώσεις, δεν έχει νόημα να γράφουμε σελίδες, ολόκληρο σύστημα εξαπάτησης.
Το πως θα πληρώσουν θα το δούμε όταν έρθει η ώρα :hi:
αυτό που έγραψες ήταν σαφές και ξεκάθαρο : "κάθε χρόνο τον χειμώνα μας παρουσίαζαν από έναν καινούριο ιό και από ένα καινούριο εμβόλιο"
περιμένω λοπόν να μάθω για ποιές και πόσες χρονιές παρουσιαζόταν ένας νέος ίος, ποιός ήταν αυτός και ποιο ήταν το αντίστοιχο νέο εμβόλιο. Αφού τα επικαλείσαι δεν θα είναι δύσκολο και να τα παρουσιάσεις.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
για κάποιον είχε γραφτεί ότι είναι κλώνος του σεβαλιε αλλά δεν θυμάμαι για ποιόν. νομίζω σε συζήτηση για διεθνοπολιτικά
Για το brother mouzone νομίζω...... αν και ο ίδιος το άφησε να πλανάται. Είχε την ίδια πάνω κάτω λογική στις απόψεις αλλά δεν έγραφε με το σωστό ύφος του Σεβαλιέ. Ουτε το διέψευσε ούτε το βεβαίωσε όταν ρωτήθηκε.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
σόρρυ δεν το έκανα σαφές και σε έβαλα να γράφεις κατεβατό :), τρολλάρισμα εννοούσα την πρώτη σου πρόταση και στο πως συνδέεται με αυτό στο οποίο απαντούσες στον Μποκολο. Η τρολλάρεις ή κάνεις λάθος (ταπεινή μου γνώμη βέβαια και πάντα στα πλαίσια και με την οπτική αυτού που συζητήσατε με το Μπόκολο). Και αυτό άσχετα από την ακρίβεια των παραπάνω στοιχείων που παραθέτεις.

αν και το θέμα είναι τελείως σπαμ στο νήμα να σημειώσω ότι και συ και ο μπόκολος κακώς τσιμήσατε στις αρχικές (άσχετες με τον κορώνα) μαλακίες του κολονοσκόπου περι Ισραήλ κλπ. που μόνο σκοπό είχαν να εκτρέψουν την συζήτηση από την ουσία (το τι γίνεται σήμερα στο Ισραηλ σε σχέση με πανδημία-εμβόλιο).
και να σπαμάρω και γω :grin: προσθέτοντας ότι δεν έχω εντρυφήσει στην ιστορία της περιοχής αλλά αυτό που ανεφερε ο Μπόκολος ως (κυρια) αιτία του διωγμού των Εβραίων είναι ότι έχω διαβάσει και γω, οχι αυτό που έγραψες εσύ και ο βολκανο ότι ευθύνονται οι αραβες τον 7ο αιώνα. Επίσης σε ντοκιμαντερ για την Ιερουσαλήμ που είχε προβληθεί κάποιο Πασχα η ίδια περιγραφή δίνεται : ότι μετά την καταστολή της εξέγερσηςαπό τους Ρωμαίους ακολούθησε ξεπάστρεμα και ουσιαστικά οδήγησε στον διασκορπισμο τους ανα τον κόσμο
Εγώ δεν αρνηθηκα ότι υπήρξαν διωγμοί από τους Ρωμαίους. Το ότι δεν έμεινε Εβραίος για δείγμα αμφισβήτησα. Που νομίζω παρέθεσα στοιχεία που δείχνουν τι πραγματικά έγινε και όχι τι πιστευει ο καθενας μας ότι έγινε. Οι Άραβες μείωσαν αρκετά αυτούς που είχαν μείνει κατά τον 8ο αιώνα και επανήλθαν μπόλικοι Εβραίοι κατά τον 14ο.
Στον κολονοσκόπο είδα εξαρχής αυτό που ομολόγησε μόνος του μετα. Τα εθνικοσοσιαλιστικά κείμενα.
Δεν έχω καμία τρέλα να παριστάνω τον αλάνθαστο. Μ' αρέσει η ιστορία και την διαβάζω για αγχολυτικο.
Αν κάποιος μου δείξει το λάθος είναι μια ευκαιρία, γιατί με αναγκάζει να ψαξω πηγές, να διαβάσω, να συγκρίνω, να απορρίψω, να αναθεωρήσω, να αποκτήσω γνώση στο τέλος. Κι αυτό το θεωρώ κέρδος για μένα. Οπότε αν κάνω λάθος εδώ είμαι να το συζητήσουμε. Δεν είμαι δα κι ο πάπας. :)
 
Τελευταία τροποποίηση:

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.549
Κριτικές
2
Like
19.481
Πόντοι
3.656
Τον ειχα πετυχει τον τυπο που λες,ακροδεξιος μεχρι το κόκκαλο και πολυ φανατικος.
Επιπεδο ποτε δεν είχαν πο δεξιοι απλα μονο κανα δυο ξεχωρίζουν ο στόκος και ο κουκης.
Οσο για τον αλεξ παλια ηταν πιο μετριοπαθης,τωρα εχει φανατιστει πολυ με τον κουλη και εχει γινει πολυ αλαζονας,ισως οταν ο κουλης φυγει ο αλεξ να ισιωσει και γινει ο δυνατος συνομιλητης της δεξιας πτερυγας.
Κόκκινε κ. είσαι καλό παιδί αλάνι, τι πάει να πει ακροδεξιός ?
Δεν γίνεται δουλειά με ταμπέλες..πόσες κ πόσες ταμπέλες ήταν ψευδεπίγραφες ?
ο σεβαλιέ ήταν εγκυκλοπαίδεια με σωστές θέσεις σε όσα ποστ διάβασα,
εξαιρετικός τύπος.
Τα παιδιά που ξεχωρίζεις είναι μια χαρά,και οι υπόλοιποι είναι okay,
στο νετ είμαστε θα πούμε όλοι μας το κάτι παραπάνω να κάνουμε παιχνίδι.
Βέβαια ασχέτως μερικών διαφωνιών κ κάποιων πειραγμάτων ,
έχω μια συμπάθεια προς τον Άλεξ.
Ακόμη και όταν τσαντίζεται έχει ένα ιδιαίτερο στυλ,τυπάς.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom