Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Εν τω μεταξυ, πεθαινουν 40 ανθρωποι τη μερα, οι οποιοι θα ειχαν γλυτωσει αν ειχαν κανει το εμβολιο, και καποιοι συζητανε ακομη οτι φοβουνται να εμβολιασθουν μην τυχον παθουν κατι σε μια δεκαετια.
Τετοιος σουρρεαλισμος δεν πρεπει να εχει υπαρξει ξανα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Πλακα θα ειχε εαν το κρατος (αστυνομια - εισαγγελεας) εψαχνε και εβγαζε καποια τέτοια λαβράκια.
Σκεψου τον ντόρο.
Η χειροτερη περιπτωση ειναι ολοι αυτοι που προπαγανδιζουν κατα των εμβολιων και ο λογος που το κανουν ειναι να βγαζουν μεροκαματο απο τα πλαστα πιστοποιητικα.
Στο θεμα των πλαστων πιστοποιητικων θελω να τρεξει αιμα.
Απολυσεις και φυλακισεις.
Ολα εχουν ενα οριο πλεον. Ακομη και η υπομονη των συνετων ανθρωπων. Καπου πρεπει να αρχισει να πεφτει φαπα ανελεητη.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Απο Δευτερα θα πρεπει να πληρωνω για τεστ σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο για την εργασια μου, οντας ανεμβολιαστος. Δεν εκανε στην κυβερνηση τα σελφ τεστ που καναμε. Προσωπικα εκανα τα σελφ τεστ, οπως προσπαθω να τηρω τα μετρα, μασκες, αποστασεις, κλπ. Αλλα αυτην την αποφαση πηρε η κυβερνηση, αν και διαφωνω θα πρεπει να τη σεβαστω. Διαβαζω οτι ο Δημητρης Γιαννακοπουλος στις εταιρειες του, θα ζητα κανονικα τηρωντας τα μετρα, πιστοποιητικο εμβολιασμου, πιστοποιητικο νοσησης, πιστοποιητικο ραπιντ τεστ, αλλα θα καλυπτει ο ιδιος το κοστος. Μπραβο του. Αξιεπαινη κινηση.
Δες και αυτές τις ειδήσεις....

Σε μια περίοδο που οι κυβερνήσεις ανά τον κόσμο καταρτίζουν ειδικό σχεδιασμό ώστε να εμβολιάζονται όλο και περισσότεροι πολίτες, θεσπίζοντας ειδικά περιοριστικά μέτρα για τους ανεμβολίαστους, το Κέντρο Ελέγχου και Πρόληψης Νόσων των ΗΠΑ διαμηνύει ότι όσοι δεν έχουν λάβει και τις δύο δόσεις διατρέχουν κατά 11 φορές υψηλότερο κίνδυνο να πεθάνουν από κορωνοϊό.

Διευθυντής ΠΟΥ Ευρώπη
Ο ίδιος δήλωσε, ότι μετά από όλα τα παραπάνω, πιστεύει πως οδηγούμαστε στο συμπέρασμα ότι «βασικός στόχος του εμβολιασμού είναι πρώτα απ’ όλα να εμποδίσει τις σοβαρές μορφές της νόσου και τον θάνατο». Είπε ουσιαστικά ότι το εμβόλιο προστατεύει στο να μην νοσήσει κάποιος βαριά, αλλά δεν τον καθιστά άτρωτο απέναντι στις μεταλλάξεις.
Πρόσθεσε πάντως, ότι είναι απαραίτητο ένα πολύ υψηλό ποσοστό εμβολιασμένων σε κάθε κοινωνία «για να αποφεύγεται η πίεση στα συστήματα υγείας μας, τα οποία έχουν απόλυτη ανάγκη να αντιμετωπίζουν και άλλες ασθένειες εκτός της covid».

Εντωμεταξύ, με αφορμή πρόσφατες μελέτες για τα εμβόλια, η καθηγήτρια Μικροβιολογίας στο τμήμα Ιατρικής του ΑΠΘ, Γεωργία Γκούλα, είπε ότι «έχουν δείξει, και αυτό είναι κάτι που μας έχει εκπλήξει με αυτόν τον ιό, ότι τα ποσοστά ανοσίας από την εμβολιαστική κάλυψη είναι πολύ πιο καλά σε σχέση με της φυσικής ανοσίας, αν δηλαδή μολυνθούμε και αποκτήσουμε αντισώματα». Πρόσθεσε τέλος, ότι με βάση τα ευρήματα των μελετών «δεν ισχύει αυτό που λένε, ότι προτιμώ να νοσήσω και να αποκτήσω φυσική ανοσία από το να εμβολιαστώ».
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αν πεθαιναν 40 ανθρωποι τη μερα απο το εμβολιο, θα ειχε γκρεμισθει ο πλανητης.
Τωρα που πεθαινουν 40 ανθρωποι τη μερα απο τον ιο, ειναι απλως Παρασκευη

Ειλικρινα δεν ξερω πώς λειτουργουν οι νευρωνες του εγκεφαλου οσων φοβουνται το εμβολιο αλλά οχι τον ιο. Ειλικρινα αδυνατω να αντιληφθω
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Εν τω μεταξυ, πεθαινουν 40 ανθρωποι τη μερα, οι οποιοι θα ειχαν γλυτωσει αν ειχαν κανει το εμβολιο, και καποιοι συζητανε ακομη οτι φοβουνται να εμβολιασθουν μην τυχον παθουν κατι σε μια δεκαετια.
Τετοιος σουρρεαλισμος δεν πρεπει να εχει υπαρξει ξανα.
Αν και οταν βγει με το καλο φαρμακο, που λενε συντομα, και οι γιατροι χορηγουσαν σε αυτους τους 40 το νεο φαρμακο ουτως ωστε να γλιτωσουν. Αλλα εαν δεν υπηρχε, θα εμβολιαζονταν ημερησιως 40 χιλιαδες. Ιδιος αριθμος ειναι;
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Απο Δευτερα θα πρεπει να πληρωνω για τεστ σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο για την εργασια μου, οντας ανεμβολιαστος. Δεν εκανε στην κυβερνηση τα σελφ τεστ που καναμε.
Aποτέλεσμα της ελευθερης επιλογής σου, έτσι δεν είναι? Δεν καταλαβαίνω την γκρίνια...!!! Τι ήθελες? Να σε βάλουν με το ζόρι να το κάνεις? :)

Προσωπικα εκανα τα σελφ τεστ, οπως προσπαθω να τηρω τα μετρα, μασκες, αποστασεις, κλπ. Αλλα αυτην την αποφαση πηρε η κυβερνηση, αν και διαφωνω θα πρεπει να τη σεβαστω.
Να και κάτι θετικό!

Διαβαζω οτι ο Δημητρης Γιαννακοπουλος στις εταιρειες του, θα ζητα κανονικα τηρωντας τα μετρα, πιστοποιητικο εμβολιασμου, πιστοποιητικο νοσησης, πιστοποιητικο ραπιντ τεστ, αλλα θα καλυπτει ο ιδιος το κοστος. Μπραβο του. Αξιεπαινη κινηση.
Αν συνεχίσει για πολύ αυτό, μην είσαι τόσο σίγουρος :wink:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αν και οταν βγει με το καλο φαρμακο, που λενε συντομα, και οι γιατροι χορηγουσαν σε αυτους τους 40 το νεο φαρμακο ουτως ωστε να γλιτωσουν. Αλλα εαν δεν υπηρχε, θα εμβολιαζονταν ημερησιως 40 χιλιαδες. Ιδιος αριθμος ειναι;
Οι γιατροι ανακαλυψαν εμβολια, τα οποια θα εσωναν αυτους τους 40.
Ειναι τοσο απλο.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Αν και οταν βγει με το καλο φαρμακο, που λενε συντομα, και οι γιατροι χορηγουσαν σε αυτους τους 40 το νεο φαρμακο ουτως ωστε να γλιτωσουν. Αλλα εαν δεν υπηρχε, θα εμβολιαζονταν ημερησιως 40 χιλιαδες. Ιδιος αριθμος ειναι;
Kάνε μια άλλη πράξη με αριθμούς:

Αν εμβολίαζαν τους 40 ή τους έδιναν φάρμακο.
€5.000 το φάρμακο, τζάμπα το εμβόλιο.

Έχεις εσύ να τα πληρώσεις? Γιατί εγώ δεν έχω σκοπό να τα πληρώσω για σένα μέσω φόρων :)
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Η χειροτερη περιπτωση ειναι ολοι αυτοι που προπαγανδιζουν κατα των εμβολιων και ο λογος που το κανουν ειναι να βγαζουν μεροκαματο απο τα πλαστα πιστοποιητικα.
Στο θεμα των πλαστων πιστοποιητικων θελω να τρεξει αιμα.
Απολυσεις και φυλακισεις.
Ολα εχουν ενα οριο πλεον. Ακομη και η υπομονη των συνετων ανθρωπων. Καπου πρεπει να αρχισει να πεφτει φαπα ανελεητη.
Τρεις μήνες ΕΔΕ για πλαστό πιστοποιητικό νοσηλεύτριας. "Δε συνεδρίασε ακόμη η επιτροπή".
Για αντίστοιχη περίπτωση γιατρού μέσα σε μια μέρα έλαβαν απόφαση. Μεγάλο δόντι πρεπει να έχει αυτή η νοσηλεύτρια.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Οι γιατροι ανακαλυψαν εμβολια, τα οποια θα εσωναν αυτους τους 40.
Ειναι τοσο απλο.
Αλεξ, να ξερεις παντως. Απο Δευτερα να μαστε καλα, πηγαινω στην εργασια μου με το ραπιντ τεστ πληρωμενο απο εμενα σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο, οπως εχω υποχρεωση, αλλα ταυτογχρονα λεω στον εργοδοτη μου <Μηπως σκοπευετε να καλυψετε εσεις κυριε εργοδοτα το κοστος των ραπιντ τεστ, ακριβως οπως κανει και ο Δημητρης Γιαννακοπουλος στην εταιρεια του, για να μην διαχωριζει τους υπαλληλους;> Πιστευω θα ληφθει υποψη να εξετασθει το αιτημα μου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αλεξ, να ξερεις παντως. Απο Δευτερα να μαστε καλα, πηγαινω στην εργασια μου με το ραπιντ τεστ πληρωμενο απο εμενα σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο, οπως εχω υποχρεωση, αλλα ταυτογχρονα λεω στον εργοδοτη μου <Μηπως σκοπευετε να καλυψετε εσεις κυριε εργοδοτα το κοστος των ραπιντ τεστ, ακριβως οπως κανει και ο Δημητρης Γιαννακοπουλος στην εταιρεια του, για να μην διαχωριζει τους υπαλληλους;> Πιστευω θα ληφθει υποψη να ικανοποιηθει το αιτημα μου.
Ναι, το κάνω εικονα
Νεαρχος: Μπορειτε να μου πληρωσετε το ραπιντ τεστ οπως ο Δημητρης Γιαννακοπουλος?
Εργοδοτης: Οχι.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ναι, το κάνω εικονα
Νεαρχος: Μπορειτε να μου πληρωσετε το ραπιντ τεστ οπως ο Δημητρης Γιαννακοπουλος?
Εργοδοτης: Οχι.
Αρα ο Δημητρης Γιαννακοπουλος ειναι κι ο πρωτος. Τι τον εβριζες τοτε τον ανθρωπο τις προαλλες;
Να κατελθει στον πολιτικο στιβο. Χρειαζονται τετοιοι ανθρωποι.
 

Jack Skellington

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.035
Κριτικές
242
Like
22.369
Πόντοι
31.628
Να κατελθει στον πολιτικο στιβο. Χρειαζονται τετοιοι ανθρωποι.
Το ανέκδοτο της χρονιάς. Αν τον βάλεις σε στίβο, είναι ικανός να πέσει στα 4 και να ρουφήξει όλες τις λευκές γραμμές που ορίζουν τα κουλουάρ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αρα ο Δημητρης Γιαννακοπουλος ειναι κι ο πρωτος. Τι τον εβριζες τοτε τον ανθρωπο τις προαλλες;
Να κατελθει στον πολιτικο στιβο. Χρειαζονται τετοιοι ανθρωποι.
Χρειαζονται πρεζακηδες με καμμενο εγκεφαλο στην πολιτικη?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αρα ο Δημητρης Γιαννακοπουλος ειναι κι ο πρωτος.
Δηλαδη κατατασσεις τον εαυτο σου στην κατηγορια ιθαγενων της Αφρικης, που αποθεωναν τους ευρωπαιους επειδη τους εδιναν καθρεφτακια? Ο ανθρωπος ειναι βαρια αρρωστος, λεει παλαβομαρες ολη την ωρα, και "εγινε ο πρωτος" επειδη θα σου δωσει κατι ψιχουλα απο τα δισεκατομμυρια που του αφησαν ο πατερας και ο θειος του, που δουλευαν σαν τα σκυλια οταν ο ιδιος ηταν κοκκαλο απο την πρεζα?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Χρειαζονται πρεζακηδες με καμμενο εγκεφαλο στην πολιτικη?
Ας δοκιμαστει κι αυτος. Πιστευω κανει σωστες κινησεις. Ειδαμε και τους αλλους. Και αυτη η κινηση του στις εταιρειες του, δειχνει παρα πολλα. Πραξεις, οχι λογια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Εν τω μεταξυ και ο Εσκομπαρ απο τα δισεκατομμυρια που εβγαζε απο το εμποριο ναρκωτικων και τις δολοφονιες χιλιαδων ανθρωπων, εχτιζε σχολεια και τάιζε και αρκετους ανθρωπους.
Ηταν "και ο πρωτος" κι αυτος φανταζομαι. Ελεος
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ρε Γλάσκο, γιατί μπαίνεις με το προφίλ ξένου ανθρώπου;
Σε θαυμασα τις τελευταιες μερες ΠΞ. Κοιταγα να δω ποσες σελιδες θα γεμισεις μονο με βρισιες και ανοησιες. Το εσπασες το ρεκορ σου;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom