Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.957
Like
11.929
Πόντοι
3.556
Πάντα φιλικά. Γνώμες ανταλλάσσουμε, δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε.

Ναι, ο ειδικός ερευνητής γιατρός έχει βαρύνουσα άποψη σε σχέση με γιατρό άλλης ειδικότητας. Τώρα όμως δεν συζητάμε αυτό. Συζητάμε αν ο απλός ιδιώτης ξέρει καλύτερα.
Ε, δεν ξέρει.
Αν θες να τα βάλουμε στην σειρά, ερευνητής γιατρός>γιατρός>ιδιώτης. Για να περιορίσω και τα σφάλματα που μπορεί να υπάρχουνε στις μεμονωμένες απόψεις διευρύνω το πεδίο. Βλέπω τι λένε τα συλλογικά όργανα και οι εκπρόσωποί τους. Τι διάλο, αν δεν εμπιστευθώ τους πανελληνίους ιατρικούς συλλόγους γιατρών, νοσοκομειακών γιατρών κλπ ποιόν να εμπιστευθώ;

Συμφωνούμε οτι ο μηχανικός επιβάλει αυτά που ορίζουν οι κανόνες της επιστήμης που ισχύουν εκείνη την περίοδο. Ο όρος "πολύ περισσότερα" πάει στους διάφορους άσχετους που νομίζουν οτι γίνεται στατική μελέτη δια της οσφρήσεως.
Ε, δεν ξέρουν.
Πλήρη ευθύνη εφ'όρου ζωής; Δεν ξέρω. Θεωρητικά ίσως. Εγώ πάντως δεν γνωρίζω μηχανικούς που να μπήκαν μέσα. Ούτε όταν πέθαναν άνθρωποι όπως στην Ρικομεξ.
Τροποποίηση άρθρου 286 του ποινικού κώδικα με Ν233-1/95 αν δεν κάνω λάθος ... στη Ρικομεξ δεν ξέρω γιατί δεν διάβασα καν την απόφαση
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Πες μου να ερθω μια μερα εγω να δειτε πολιτικη συζητηση που θα γινει θα εχω παρει μαζι μου βαγκον τονυ αβε και την πξουλα ως εκπρόσωπο της πρασινης λερας
Εσενα ο Ανταρσυα θα σε κοψει κομματακια (φραστικά παντοτε).
Οταν ακουει Συριζα του γυριζει το ματι αναποδα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Θελω ανακοινωσεις και διαγγελμα,
Θελω να μαθω που πηγαν οι ελληνες που στερηθηκαν για 15 μηνες τα νοσοκομια .
Και δε με νοιαζει τι εγινε παγκοσμιως, με ενδιαφερει τι γινεται στην ελλαδα
Τα παραπονα σου στον κορωνοϊό
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Κατέληξα ότι όσοι λιγότεροι εμβολιαστούνε τόσο το καλύτερο.
Άκουγα τον μπουμπούκο που οριότανε σε μια εκπομπή που τον είχαν καλέσει πώς καταστρεφόμαστε οικονομικά αν δεν εμβολιαστεί ένα 70-75% γιατί θα σημαίνει πάλι μέτρα απο φθινόπωρο ,σε μια οικονομία που πλέον είναι στο όριο.
Δεκαετίες τώρα πολεμάω το σύστημα . Ηττημένος δεκαδές φορές απο αυτό και σίγουρος ότι το σύστημα είναι αρκετά δυνατό για να χάσω όσο και να προσπαθήσω η μοναδική περίπτωση είναι να πέσει εκ των έσω. Να καταστραφεί οικονομικά ,να μην μπορεί πλέον να αυτοτροφοδοτηθεί. Ενα ξάνα μανά lockdown θα δημιουργούσε επιπλέον ρωγμές στο μπουρδέλο. Ίσως η νίκη που επιζητώ επέλθει απο εκεί που δεν το περίμενα. Τα τσόλια του συστήματος είναι σε πανικό, φοβούμενοι μην κοπεί ο ομφάλιος λώρος απο το σύστημα.
Αν θα έχουμε πάλι μέτρα απο το φθινόπωρο θα έχουμε και πρόστιμα , οπότε μάλλον εσυ και εγω θα καταστραφούμε οικονομικά (η όποιος δεν προσέχει τελος πάντων) και όχι το σύστημα ...
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Εσενα ο Ανταρσυα θα σε κοψει κομματακια (φραστικά παντοτε).
Οταν ακουει Συριζα του γυριζει το ματι αναποδα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τα παραπονα σου στον κορωνοϊό
Ναι καλα τπυ εχω κατι ωραιες ερωτησεις και απαντησειςπου θα τον κανω τ αλατιου.
Εχω φιλο ανταρσιωτη κσι εχω δει τις ελλείψεις τους...
Χαχαχαχααχ
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Ελατε παλληκαρια

Μετα τα χτικια η σφηγκοφωλια θα σας ταιζει και εντομα

Μηρμηγκοφαγους θα σας κανει

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ; Η ΕΕ ενέκρινε για πρώτη φορά έντομο ως τρόφιμο


:tooth: :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Ναι καλα τπυ εχω κατι ωραιες ερωτησεις και απαντησειςπου θα τον κανω τ αλατιου.
Εχω φιλο ανταρσιωτη κσι εχω δει τις ελλείψεις τους...
Χαχαχαχααχ
Τι να πεις ρε τσυριζαιε

Αρλουμπες που γραφεις εδω μεσα;
 
Τελευταία τροποποίηση:

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Τι να πεις ρε τσυριζαιε

Αρλουμπες που γραφεις εδω μεσα
Ενω εσυ δεν λες αρλουμπες χαχαχχαχαχα σου ειπα ντρεπομαι να σε λεω αριστερο...δεν εισαι ουτε αριστερος ουτε σοσιαλιστης γα υτο και θα πιασετε πατο.
Αν ειχατε λιγο μυαλουδακι θα κατεβαιναμε στις εκλογες με κοινο ψηφοδελτιο και θα καναμε αριστερη και σοσιαλιστικη συσπειρωση με ποσοστο που θα εφτανε το 45%
Βέβαια ο λοβερδος μου κάθεται στο λαιμο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Ενω εσυ δεν λες αρλουμπες χαχαχχαχαχα σου ειπα ντρεπομαι να σε λεω αριστερο...δεν εισαι ουτε αριστερος ουτε σοσιαλιστης γα υτο και θα πιασετε πατο.
Αν ειχατε λιγο μυαλουδακι θα κατεβαιναμε στις εκλογες με κοινο ψηφοδελτιο και θα καναμε αριστερη και σοσιαλιστικη συσπειρωση με ποσοστο που θα εφτανε το 45%
Βέβαια ο λοβερδος μου κάθεται στο λαιμο
κατσε μη δεις στο τελος καμια φωφη μαζι με κουλη...
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
κατσε μη δεις στο τελος καμια φωφη μαζι με κουλη...
Αυτο θέλουμε,αν το κιναλ χασει και αλλο δυναμικη θα στραφουν στο συριζα καποιοι.
Πρέπει ωποσδηποτε να γίνει αριστερη συσπειρωση,εχουμε δεξαμενη 60%
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν θα φτασει η Φωφη ως τις εκλογες
Και τοτε τι κανει στη προεδρια του κιναλ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Αυτο θέλουμε,αν το κιναλ χασει και αλλο δυναμικη θα στραφουν στο συριζα καποιοι.
Πρέπει ωποσδηποτε να γίνει αριστερη συσπειρωση,εχουμε δεξαμενη 60%
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Και τοτε τι κανει στη προεδρια του κιναλ?
Nαι, πρεπει να γινει οπωσδηποτε η αριστερη συσπειρωση για να επανελθει γρηγορα ο Συριζα.
Μας λειπει αφορητα να μην εχουμε υπουργο παιδειας χωρις πτυχιο, υπουργο υγειας να αρνειται τον εμβολιασμο , υπουργο αμυνας ακροδεξιο με στολη παραλλαγης και πρωθυπουργο αμορφωτο και ασχετο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Αυτο θέλουμε,αν το κιναλ χασει και αλλο δυναμικη θα στραφουν στο συριζα καποιοι.
Πρέπει ωποσδηποτε να γίνει αριστερη συσπειρωση,εχουμε δεξαμενη 60%
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Και τοτε τι κανει στη προεδρια του κιναλ?
με αρχηγο ποιον?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Nαι, πρεπει να γινει οπωσδηποτε η αριστερη συσπειρωση για να επανελθει γρηγορα ο Συριζα.
Μας λειπει αφορητα να μην εχουμε υπουργο παιδειας χωρις πτυχιο, υπουργο υγειας να αρνειται τον εμβολιασμο , υπουργο αμυνας ακροδεξιο με στολη παραλλαγης και πρωθυπουργο αμορφωτο και ασχετο
δεν αρνηθηκε τον εμβολιασμο ο πολακης να δες πιο πανω εχω βαλει ενα αρθρο για το τι θα εκανε αν ηταν υπουργος.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
δεν αρνηθηκε τον εμβολιασμο ο πολακης να δες πιο πανω εχω βαλει ενα αρθρο για το τι θα εκανε αν ηταν υπουργος.
Nαι.... αλλά δεν πρόλαβε? Τότε τα έλεγε που η κομματική γραμμή έλεγε "ναι στα εμβόλια". Τώρα λέει "όχι στα εμβόλια¨. Φοβερό ε? :)

Δεν ξέρω αν είδες και το τελευταίο... χεράκι-χεράκι με Βελό!!! :)

 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Nαι, πρεπει να γινει οπωσδηποτε η αριστερη συσπειρωση για να επανελθει γρηγορα ο Συριζα.
Μας λειπει αφορητα να μην εχουμε υπουργο παιδειας χωρις πτυχιο, υπουργο υγειας να αρνειται τον εμβολιασμο , υπουργο αμυνας ακροδεξιο με στολη παραλλαγης και πρωθυπουργο αμορφωτο και ασχετο
Ενω εσεις βαλατε ολους τους πανεπιστημιακους...οπως ο αδωνης ο βοριδης χαχαχαχαχα
Να δω ποτε θα μιλησουμε σοβαρα ρε δικηγορε,ειναι απαντηση αυτη που έδωσες?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Κικιλιας τωρα
Το ΕΣΥ εμεινε ορθιο

4000 χειρουργια αναβληθηκαν μονο στο παπανικολαου
Το εσυ εμεινε ορθιο ισως μονο για τον κοβιντ
Τα αλλα κατω απ το χαλί
Μπραβοκουλη
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Κικιλιας τωρα
Το ΕΣΥ εμεινε ορθιο

4000 χειρουργια αναβληθηκαν μονο στο παπανικολαου
Το εσυ εμεινε ορθιο ισως μονο για τον κοβιντ
Τα αλλα κατω απ το χαλί
Μπραβοκουλη
Τι ορθιο εμεινε το εσυ ρε μαστορα

Το πηρε και το σηκωσε

Πλακα κανουμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom