Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Οι σεκιουριτάδες πέταξαν έξω τον παράνομο μετανάστη που έκανε φασαρία σε ένα μπαρ.
Πως έκανες την χώρα ασπροπρόσωπη;
Εκτός αν εννοείς οτι έκαναν εσένα ασπροπρόσωπο. :2on1:
1.Κάνοντας καμακι σε γκομενες
2.που δεν μασησα με τους μαυρους
3. Που δεν πλήρωσα

Ευτυχως που υπαρχουμε και εμεις οι λιγοι και ανεβαζουμε τη χωρα μας στα ματια των αλλων
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Δεν με συμπαθήσαν κατανοηση εδειξαν,αλλα αυτοι εμενα εδιωξαν με τροπο βεβαια, και γενικα δεν φοβομουν το ξυλο αλλα μην μου πεταγαν σιδερικο αυτο με φοβίζε.
Αν ηταν αλλος στη θεση μου θα ειχε χεστει εοανω του και θα ελεγε το πατερ ημων.
Τον ενα τον ειχα ειχαμε ιδιο σωμα τον αλλον δεν ηξερα τον 2μετρο τον ογκωδη παντως και εγώ απο τοτε ημουν σε πολυ καλη φορμα
καλά όλα αυτά αλλά δεν βλέπω να απαντάς για το "αράπιδες", ούτε για το "Πίστη στον αγοραίο έρωτα και απαξίωση των έξω γυναικών " και πως πάνε αυτά παρέα με το "ΣΥΡΙΖΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ"
έχει γνώση των παραπάνω η Περιστέρα ; η "Ροζα" συμφωνεί με την οπτική σου ; αν σε παραπέμψουν σε έκτακτο λαοδικείο θα φωναξεις τον Αλεξ για δικηγόρο ; :grin:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.957
Like
11.929
Πόντοι
3.556
Έχεις τις γνώσεις να ορίσεις πότε τα φάρμακα/εμβόλια είναι "περισσότερα από αυτά που χρειάζονται";
Ο γιατρός έφαγε τα νιάτα του σε θρανία, εργαστήρια και κλινικές για να μπορεί να δώσει απάντηση.
Εσύ ότι θέλεις θα κάνεις για τον εαυτό σου, μην προσπαθείς όμως να αναιρέσεις τις απόψεις των ειδικών.

Σήμερα υπάρχουν πολλά κτίρια κατασκευασμένα προ του αντισεισμικού κανονισμού του 1984 που στέκουν όρθια.
Φαντάζομαι οτι δεν διαφωνείς με τους μηχανικούς που επιβάλουν "πολύ περισσότερα" σίδερα και κολώνες στις νέες κατασκευές, ε;
Φιλικά πάντα, εδώ νομίζω σφάλλεις.

Ο κάθε γιατρός έλιωσε στα θρανία για να πάρει μια συγκεκριμένη ειδικότητα ... παρόλο που έχει μια βασική ιδέα ως προς το σύνολο του οργανισμού και γνώσης φαρμακολογίας δεν είναι δυνατόν να ξέρει τα πάντα ούτε και θα έπρεπε, γι αυτό και υπάρχουν οι ειδικότητες. Εκτός και αν είναι γιατρός ερευνητής σε ομάδα δημιουργίας φαρμάκων. Δεν είναι όλοι οι γιατροί ειδικοί σε όλα γι αυτό και ενημερώνονται από τις φαρμακευτικές και πίστεψε με χωρίς να το ψάχνουν ιδιαίτερα. Γι αυτό ο φίλος αναρωτιέται "πόσα περισσότερα απο αυτά που χρειάζονται"

Προφανώς και ο αντισεισμικός ήταν σωτήριο βήμα ώς προς την ασφάλεια, όμως κανείς μηχανικός δεν επιβάλλει "πολύ περισσότερα" σίδερα καθώς υπάρχει πρώτον άνω όριο όπλισης, δεύτερον είναι αντιοικονομικό. Άρα ο μηχανικός επιβάλλει συνήθως τα ελάχιστα που προκύπτουν αφού λάβει βέβαια υπ όψη μερικούς συντελεστές ασφάλειας. Το κυριότερο ! έχει εδώ και χρόνια (στην Ελλάδα) την πλήρη ευθύνη εφ όρου ζωής αν κάτι συμβεί στο μέλλον.

Δεν έχω ακούσει κάτι ανάλογο πχ στα φάρμακα ή στα εμβόλια ή κάπου αλλού.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
καλά όλα αυτά αλλά δεν βλέπω να απαντάς για το "αράπιδες", ούτε για το "Πίστη στον αγοραίο έρωτα και απαξίωση των έξω γυναικών " και πως πάνε αυτά παρέα με το "ΣΥΡΙΖΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ"
έχει γνώση των παραπάνω η Περιστέρα ; η "Ροζα" συμφωνεί με την οπτική σου ; αν σε παραπέμψουν σε έκτακτο λαοδικείο θα φωναξεις τον Αλεξ για δικηγόρο ; :grin:
Γιατί υπαρχει πολιτικη γραμμη στο συριζα που να λεει στα μελη να μην πηγαινουν στα μπουρδελα?
Η οτι ειναι κατα του αγοραιου ερωτα?
Ο αλεξ υπερασπιζεται μονο δεξια κομματοσκυλα,ποτε αριστερο και ειδικα συριζαιο εχει αλλεργια.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.477
Κριτικές
8
Like
3.237
Πόντοι
786
Γιατί υπαρχει πολιτικη γραμμη στο συριζα που να λεει στα μελη να μην πηγαινουν στα μπουρδελα?
Η οτι ειναι κατα του αγοραιου ερωτα?
Ο αλεξ υπερασπιζεται μονο δεξια κομματοσκυλα,ποτε αριστερο και ειδικα συριζαιο εχει αλλεργια.
τι λες ρε ο καλλίτερος του φίλος είναι ανταρσύα, είπε, ή μλκκε ή κάτι τέτοιο
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Θεμιστοκλεους πριν λιγο στον εισαγγελατο

Μιλαγε συνεχεια για τα εμβολια
Για τα 4000 χειρουργια που αναβληθηκαν μονο στο παπανικολαου εκανε μοκο
Αυτη ειναι η νδ , κατω απ το χαλί.

Υγ,
Σορυ ρε φιλε για τις σαχλαμαρες που λεω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
τι λες ρε ο καλλίτερος του φίλος είναι ανταρσύα, είπε, ή μλκκε ή κάτι τέτοιο
Ανταρσύα.
Και εχουμε κανει σπαρταριστές συζητησεις.
Η παρεα μας στον καθιερωμενο εβδομαδιαιο "πολιτικο" καφέ ειναι ενας κι ενας.
Ενας νεοδημοκρατης (εγω), ενας Ανταρσύα, ενας πρωην φανατικος ΠΑΣΟΚ που εγινε ΝΔ, ενας πρώην Δημαρ πρωην Ποταμι που εγινε ΝΔ, ενας πρώην Λεβεντης νυν Οικολογος, ενας ΝΔ που εγινε Συριζα και ξαναεγινε ΝΔ και ενας ΚΚΕ

Οι πιο απολαυστικες κοντρες ειναι μεταξυ του Ανταρσυα και του ΚΚΕ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Θεμιστοκλεους πριν λιγο στον εισαγγελατο

Μιλαγε συνεχεια για τα εμβολια
Για τα 4000 χειρουργια που αναβληθηκαν μονο στο παπανικολαου εκανε μοκο
Αυτη ειναι η νδ , κατω απ το χαλί.

Υγ,
Σορυ ρε φιλε για τις σαχλαμαρες που λεω
Πισω Γιαννη τα καραβια.
Και ποια ειναι η ευθυνη της κυβερνησης για τα αναβληθεντα χειρουργεια?
Πανδημια ειχαμε, δεν ηταν δυνατο να γινουν χειρουργεια.
Παγκοσμιως.
Σορυ ρε φιλε που σου λεω διαρκως οτι λες σαχλαμαρες. Υπαρχει λυση, να μην τις λες συνεχεια.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Φιλικά πάντα, εδώ νομίζω σφάλλεις.

Ο κάθε γιατρός έλιωσε στα θρανία για να πάρει μια συγκεκριμένη ειδικότητα ... παρόλο που έχει μια βασική ιδέα ως προς το σύνολο του οργανισμού και γνώσης φαρμακολογίας δεν είναι δυνατόν να ξέρει τα πάντα ούτε και θα έπρεπε, γι αυτό και υπάρχουν οι ειδικότητες. Εκτός και αν είναι γιατρός ερευνητής σε ομάδα δημιουργίας φαρμάκων. Δεν είναι όλοι οι γιατροί ειδικοί σε όλα γι αυτό και ενημερώνονται από τις φαρμακευτικές και πίστεψε με χωρίς να το ψάχνουν ιδιαίτερα. Γι αυτό ο φίλος αναρωτιέται "πόσα περισσότερα απο αυτά που χρειάζονται"

Προφανώς και ο αντισεισμικός ήταν σωτήριο βήμα ώς προς την ασφάλεια, όμως κανείς μηχανικός δεν επιβάλλει "πολύ περισσότερα" σίδερα καθώς υπάρχει πρώτον άνω όριο όπλισης, δεύτερον είναι αντιοικονομικό. Άρα ο μηχανικός επιβάλλει συνήθως τα ελάχιστα που προκύπτουν αφού λάβει βέβαια υπ όψη μερικούς συντελεστές ασφάλειας. Το κυριότερο ! έχει εδώ και χρόνια (στην Ελλάδα) την πλήρη ευθύνη εφ όρου ζωής αν κάτι συμβεί στο μέλλον.

Δεν έχω ακούσει κάτι ανάλογο πχ στα φάρμακα ή στα εμβόλια ή κάπου αλλού.

Πάντα φιλικά. Γνώμες ανταλλάσσουμε, δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε.

Ναι, ο ειδικός ερευνητής γιατρός έχει βαρύνουσα άποψη σε σχέση με γιατρό άλλης ειδικότητας. Τώρα όμως δεν συζητάμε αυτό. Συζητάμε αν ο απλός ιδιώτης ξέρει καλύτερα.
Ε, δεν ξέρει.
Αν θες να τα βάλουμε στην σειρά, ερευνητής γιατρός>γιατρός>ιδιώτης. Για να περιορίσω και τα σφάλματα που μπορεί να υπάρχουνε στις μεμονωμένες απόψεις διευρύνω το πεδίο. Βλέπω τι λένε τα συλλογικά όργανα και οι εκπρόσωποί τους. Τι διάλο, αν δεν εμπιστευθώ τους πανελληνίους ιατρικούς συλλόγους γιατρών, νοσοκομειακών γιατρών κλπ ποιόν να εμπιστευθώ;

Συμφωνούμε οτι ο μηχανικός επιβάλει αυτά που ορίζουν οι κανόνες της επιστήμης που ισχύουν εκείνη την περίοδο. Ο όρος "πολύ περισσότερα" πάει στους διάφορους άσχετους που νομίζουν οτι γίνεται στατική μελέτη δια της οσφρήσεως.
Ε, δεν ξέρουν.
Πλήρη ευθύνη εφ'όρου ζωής; Δεν ξέρω. Θεωρητικά ίσως. Εγώ πάντως δεν γνωρίζω μηχανικούς που να μπήκαν μέσα. Ούτε όταν πέθαναν άνθρωποι όπως στην Ρικομεξ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Ιστορικό στην οικογένεια ... ο ίδιος δεν έχει πρόβλημα, όμως ακούγοντας αυτά δεν μπορούσα να του πω πήγαινε τυφλά κάντο ... το μόνο που είπα είναι κάνε εξετάσεις πρώτα και μετά
Κατ' αρχην πολυ κακώς σου μεταθετει ο αλλος το βαρος να "αποφασισεις" γι αυτον και να τον συμβουλεψεις για κατι τετοιο, ενώ δεν εχεις τις γνωσεις. Καλα τού ειπες να παει να ρωτησει εναν γιατρο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

1.Κάνοντας καμακι σε γκομενες
2.που δεν μασησα με τους μαυρους
3. Που δεν πλήρωσα

Ευτυχως που υπαρχουμε και εμεις οι λιγοι και ανεβαζουμε τη χωρα μας στα ματια των αλλων
Ρε τύπε σε εχουμε παρεξηγησει, εσυ εισαι πρέσβης της χώρας στο εξωτερικο
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Πισω Γιαννη τα καραβια.
Και ποια ειναι η ευθυνη της κυβερνησης για τα αναβληθεντα χειρουργεια?
Παλι καλα μαστορα που δεν εφταιγε ο στρατηγος ανεμος που μας πηρε και μας σηκωσε με τον κουλη τον ανεμελο
 

Sasha4ever

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2013
Μηνύματα
221
Like
277
Πόντοι
21
Κατέληξα ότι όσοι λιγότεροι εμβολιαστούνε τόσο το καλύτερο.
Άκουγα τον μπουμπούκο που οριότανε σε μια εκπομπή που τον είχαν καλέσει πώς καταστρεφόμαστε οικονομικά αν δεν εμβολιαστεί ένα 70-75% γιατί θα σημαίνει πάλι μέτρα απο φθινόπωρο ,σε μια οικονομία που πλέον είναι στο όριο.
Δεκαετίες τώρα πολεμάω το σύστημα . Ηττημένος δεκαδές φορές απο αυτό και σίγουρος ότι το σύστημα είναι αρκετά δυνατό για να χάσω όσο και να προσπαθήσω η μοναδική περίπτωση είναι να πέσει εκ των έσω. Να καταστραφεί οικονομικά ,να μην μπορεί πλέον να αυτοτροφοδοτηθεί. Ενα ξάνα μανά lockdown θα δημιουργούσε επιπλέον ρωγμές στο μπουρδέλο. Ίσως η νίκη που επιζητώ επέλθει απο εκεί που δεν το περίμενα. Τα τσόλια του συστήματος είναι σε πανικό, φοβούμενοι μην κοπεί ο ομφάλιος λώρος απο το σύστημα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Πισω Γιαννη τα καραβια.
Και ποια ειναι η ευθυνη της κυβερνησης για τα αναβληθεντα χειρουργεια?
Πανδημια ειχαμε, δεν ηταν δυνατο να γινουν χειρουργεια.
Παγκοσμιως.
Σορυ ρε φιλε που σου λεω διαρκως οτι λες σαχλαμαρες. Υπαρχει λυση, να μην τις λες συνεχεια.
Θελω ανακοινωσεις και διαγγελμα,
Θελω να μαθω που πηγαν οι ελληνες που στερηθηκαν για 15 μηνες τα νοσοκομια .
Και δε με νοιαζει τι εγινε παγκοσμιως, με ενδιαφερει τι γινεται στην ελλαδα
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Αμφιβάλλω μελέτες δείχνουν διαφορετικά δεδομένα απο αυτά που έβγαλε η εταιρία.



Όλοι ακολουθούν τις συστάσεις της εταιρείας ,που για να έχει το κεφάλι της ήσυχο και πλήρη προστασία προτείνει 2 δόσεις. Προφανώς ένας 80άρης που πάραγει ελάχιστα αντισώματα θα χρειαστεί και δεύτερη δόση για να εκβιάσει τον οργανισμό του να παράγει και άλλα αντισώματα. Αλλά ένας 30 άρης που έτσι και αλλιως μπορεί να παράξει πολλά αντισώματα με μία δόση γιατί να κάνει δεύτερη;;
για να ξέρουμε τι λέμε και τι γράφουμε είχες πει ότι σκέφτεσαι το αν θα κάνεις δεύτερη δόση ή θα μείνεις στη μία. Σε αυτό σου έγραψα ότι αυτό είναι θέμα της Επιστήμης (των ειδικών που ασχολούνται με το θέμα) να το αποφασίσει. Για να μου απαντήσεις σε αυτό λοιπόν μου παραθέτεις ένα άρθρο της Athensvoice ;

το άρθρο το διάβασες ; γράφει κάπου περί μη εφαρμογής της δεύτερης δόσης ;

και ανεξάρτητα με το προηγούμενο ερώτημα, όσο αξιόπιστο και να είναι ένα ΜΜΕ και τα άρθρα του δεν πάυει να μην είναι επιστημονική δημοσίευση. ο συντάκτης ενός άρθρου μεταφέρει την είδηση, τα λόγια ή το κείμενο κάποιου, δε σημαίνει κατ' ανάγκη ότι το κάνει με απόλυτη πιστότητα.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Ανταρσύα.
Και εχουμε κανει σπαρταριστές συζητησεις.
Η παρεα μας στον καθιερωμενο εβδομαδιαιο "πολιτικο" καφέ ειναι ενας κι ενας.
Ενας νεοδημοκρατης (εγω), ενας Ανταρσύα, ενας πρωην φανατικος ΠΑΣΟΚ που εγινε ΝΔ, ενας πρώην Δημαρ πρωην Ποταμι που εγινε ΝΔ, ενας πρώην Λεβεντης νυν Οικολογος, ενας ΝΔ που εγινε Συριζα και ξαναεγινε ΝΔ και ενας ΚΚΕ

Οι πιο απολαυστικες κοντρες ειναι μεταξυ του Ανταρσυα και του ΚΚΕ
Πες μου να ερθω μια μερα εγω να δειτε πολιτικη συζητηση που θα γινει θα εχω παρει μαζι μου βαγκον τονυ αβε και την πξουλα ως εκπρόσωπο της πρασινης λερας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom