Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
δεν ειναι μονο οι θανατοι ειναι και οι παρενεργειες..πχ συμπτωματα μυοκαρδιτιδας σε νεους και απο τι διαβαζω δεν ειναι ενα και δυο...μπορει να μην πεθαναν (ακομα) αλλα δεν τα λες και αθωα συμπτωματα...και ξερω..θα μ πει καποιος οτι καλυτερα να κανεις εμβολιο απο το να κολησεις κορονοιο,ξερω ξερω σιχαθηκα να το ακουω αυτο,αλλα αν μιλαμε για νεαρα ατομα,μιλαμε ο ιος θα τους στειλει αδιαβαστους στον αγιο πετρο!..κατευθειαν πρωτο τραπεζι πιστα
Κωλοεμβολια ειναι ρε τυπε,το κανεις και σε γαμαει το πουστικο.
Βιαστηκαν να τα βγαλουν με τη μορφη του κατεπειγοντος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Καλα δικηγορε εγω δεν ειμαι εξυπνος και το λεω,αλλα ο πιο χαζος ανθρωπος ειναι αυτος που νομιζει οτι ειναι εξυπνος.
Εγω μιλω παντα με επιχειρηματα τα οποια ειναι τεκμηριωμενα.
Δεν θες να πιστεψεις οτι παγκοσμιως μεχρι στιγμης εχουν πεθανει περιπου 1000 ατομα απο τα εμβολια?μην το πιστευεις
Θα το πιστεψω αν μου δειξεις καποια πηγη που το λεει.
Για την ωρα το λες εσυ απο το κεφαλι σου. Τι να πιστεψω, τη γνωμη σου?
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.781
Πόντοι
216
Αυτό που δύσκολα καταλαβαίνει ένας απαίδευτος νους, είναι πως όλα είναι στατιστικά. Προφανώς και δε θέλουμε να είμαστε εμείς η στατιστική περίπτωση, αλλά έτσι είναι. Σύμφωνα με το ourworldindata.org έχουν γίνει 2.5 δισεκατομμύρια εμβόλια μεχρι τώρα.

2.5 δισεκατομμύρια= 2.500.000.000

Αν ο θάνατος ως παρενέργεια είναι το 0.0001%, τότε μιλάμε για 2500 νεκρούς. Αν θεωρείτε το 0.0001% αιτία να χαρακτηρίσετε το εμβόλιο επικίνδυνο είστε απλά αφελείς.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Αυτό που δύσκολα καταλαβαίνει ένας απαίδευτος νους, είναι πως όλα είναι στατιστικά. Προφανώς και δε θέλουμε να είμαστε εμείς η στατιστική περίπτωση, αλλά έτσι είναι. Σύμφωνα με το ourworldindata.org έχουν γίνει 2.5 δισεκατομμύρια εμβόλια μεχρι τώρα.

2.5 δισεκατομμύρια= 2.500.000.000

Αν ο θάνατος ως παρενέργεια είναι το 0.0001%, τότε μιλάμε για 2500 νεκρούς. Αν θεωρείτε το 0.0001% αιτία να χαρακτηρίσετε το εμβόλιο επικίνδυνο είστε απλά αφελείς.
Το αφελείς ειναι πολυ επιεικής έκφραση.
Μιλαμε για νηπιακά μυαλά.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Γιατι θες πηγουλα?αναλογικα παρτο ηδη στην ελλαδα με 6.5 εκ εμβολιασμους θρηνουμε 3 νεκρους επισημα γιατι ανεπίσημα ειναι παραπανω.
θες να πουμε 13?
33?
μηπως λεω μηπως ειναι ελαχιστοι μπροστα στους 13.000 του κορονοιου και οποιος εχει λογικη τρεχει να εμβολιαστει?

....και που 'σαι, σε ολες τις ηλικιακες ομαδες συμφερει, και στους 30ριδες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Και το φαιζερ κανει πολλες μυοκαρδιτιδες
δηλαδη ποσες?
πεθανε κανεις?
ποσοι θα πεθαιναν απο κορονοιο αν δεν ειχαν εμβολιαστει με πφαηζερ?

μου αρεσει που μονος σου ποσταρεις νουμερα που λενε οτι ειναι 1000 φορες καλυτερα να εμβολιαστεις και υστερα λες οτι δεν ειναι καλο να εμβολιαστεις.

σε 2.5 δις ανεμβολιαστων πεθαναν πανω απο 1 εκατομμυριο
σε 2.5 δις εμβολιασμενων πεθαναν γυρω στους χιλιους

μαθηματικα δημοτικου ξερεις οτι το χιλια ειναι πολυ μικροτερο απο το εκατομμυριο?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.800
Like
14.544
Πόντοι
3.656
Γιατι θες πηγουλα?αναλογικα παρτο ηδη στην ελλαδα με 6.5 εκ εμβολιασμους θρηνουμε 3 νεκρους επισημα γιατι ανεπίσημα ειναι παραπανω.
Υπολογισε στα 2.5 δις εμβολιασμων που έχουν γινει ποσοι εχουν πεθανει?
Γιατι δεν υπαρχει μια πλατφορμα καταγραφής?γιατι αν υπηρχε ουτε εσυ θα εμβολιαζοσουν.
Μακαρι να πεσω εξω δικηγορε σ αυτα που λεω αλλα δυστηχως παλι μεσα πεφτω.

7.142.822
εμβολιασμοί έχουν πραγματοποιηθεί πηγή https://emvolio.gov.gr/vaccinationtracker

Απλή μέθοδος. αν στα 7.142.822 άτομα έχουμε 3 θανάτους, πόσους έχουμε στα 2.500.000.000; (2.500.000.000 * 3) / 7.142.822 = 7.500.000.000 / 7.142.822 = 1.050. Μάλλον έκανε κοπάνα στο Δημοτικό
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
δηλαδη ποσες?
πεθανε κανεις?
ποσοι θα πεθαιναν απο κορονοιο αν δεν ειχαν εμβολιαστει με πφαηζερ?

μου αρεσει που μονος σου ποσταρεις νουμερα που λενε οτι ειναι 1000 φορες καλυτερα να εμβολιαστεις και υστερα λες οτι δεν ειναι καλο να εμβολιαστεις.

σε 2.5 δις ανεμβολιαστων πεθαναν πανω απο 1 εκατομμυριο
σε 2.5 δις εμβολιασμενων πεθαναν γυρω στους χιλιους

μαθηματικα δημοτικου ξερεις οτι το χιλια ειναι πολυ μικροτερο απο το εκατομμυριο?
Προσεξε τωρα, μιλαμε για ανθρωπο ο οποιος αρχικά δεν ηθελε κανενα εμβολιο, μετα επεισε τον εαυτο του οτι το αστραζενεκα ειναι το καλυτερο, εκλεισε ραντεβου, οσο πλησιαζε η μερα του εμβολιου το ανεβαλε γιατι φοβηθηκε απο αυτα που διαβαζε, μετα εψαχνε φαιζερ, μετα ξαναεκλεισε ραντεβου με αστρα, μετα το ανεβαλε παλι και τελικα τον εβαλαν σε μαυρη λιστα στα ραντεβου γιατι δεν γινεται να παιζεις σαν πενταχρονο με τις διαδικασιες αυτες.
Και τωρα ειναι γενικως κατα των εμβολιων.
Και αυτος ο ανθρωπος ψηφιζει και εχει και αποψη.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.800
Like
14.544
Πόντοι
3.656
Προσεξε τωρα, μιλαμε για ανθρωπο ο οποιος αρχικά δεν ηθελε κανενα εμβολιο, μετα επεισε τον εαυτο του οτι το αστραζενεκα ειναι το καλυτερο, εκλεισε ραντεβου, οσο πλησιαζε η μερα του εμβολιου το ανεβαλε γιατι φοβηθηκε απο αυτα που διαβαζε, μετα εψαχνε φαιζερ, μετα ξαναεκλεισε ραντεβου με αστρα, μετα το ανεβαλε παλι και τελικα τον εβαλαν σε μαυρη λιστα στα ραντεβου γιατι δεν γινεται να παιζεις σαν πενταχρονο με τις διαδικασιες αυτες.
Και τωρα ειναι γενικως κατα των εμβολιων.
Και αυτος ο ανθρωπος ψηφιζει και εχει και αποψη.
και γνωρίζει και Ανώτερα Μαθηματικά
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Προσεξε τωρα, μιλαμε για ανθρωπο ο οποιος αρχικά δεν ηθελε κανενα εμβολιο, μετα επεισε τον εαυτο του οτι το αστραζενεκα ειναι το καλυτερο, εκλεισε ραντεβου, οσο πλησιαζε η μερα του εμβολιου το ανεβαλε γιατι φοβηθηκε απο αυτα που διαβαζε, μετα εψαχνε φαιζερ, μετα ξαναεκλεισε ραντεβου με αστρα, μετα το ανεβαλε παλι και τελικα τον εβαλαν σε μαυρη λιστα στα ραντεβου γιατι δεν γινεται να παιζεις σαν πενταχρονο με τις διαδικασιες αυτες.
Και τωρα ειναι γενικως κατα των εμβολιων.
Και αυτος ο ανθρωπος ψηφιζει και εχει και αποψη.
και ενω μενει στην αθήνα και στην πελοπόνησσο, βγαζει γκομενες στην βουλγαρια,

και ο καημενος ο σαντμαν που ειναι 4 φορες πιο κοντα στην βουλγαρια δεν πεταγεται να γκομενισει,

δεν ειναι αδικια αυτο?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
και ενω μενει στην αθήνα και στην πελοπόνησσο, βγαζει γκομενες στην βουλγαρια,

και ο καημενος ο σαντμαν που ειναι 4 φορες πιο κοντα στην βουλγαρια δεν πεταγεται να γκομενισει,

δεν ειναι αδικια αυτο?
Μα ο σαντμαν δεν θελει να γκομενισει. Να γκρινιαζει θελει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Μα ο σαντμαν δεν θελει να γκομενισει. Να γκρινιαζει θελει.
ναι αλλα λεει οτι θελει να γκομενισει.

εγω ειμαι καλοπροαιρετος και ευπιστος , δεχομαι την δηλωση του.

απλα οι πιο ωραιες γκομενες που γνωριζω ειναι επιπεδου καλυ μινογκ και κεητ μοςς και τις θεωρει μπαζα, οποτε δεν μπορω να τον βοηθησω.

αυτες που θεωρω εγω μπαζα τις συστηνω στον γιαννηκλαυδιο για λογους πολιτικους
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.800
Like
14.544
Πόντοι
3.656
Κατα βαθος νιωθω μεγαλη θλιψη για τετοιους ανθρωπους.
το πραγματικά κακό είναι πως αν και δεν είναι ικανός να κάνει μια απλή μέθοδο, θεωρεί υποχρέωσή του να ισχυριστεί πως ο υπολογισμός, που έβγαλε τελείως αυθαίρετα από το κεφάλι του, είναι σωστός και ότι έχει χρέος να μας προειδοποιήσει για τους κινδύνους του εμβολιασμού. Δεν γνωρίζω Αστροφυσική, δεν θα κάνω τον έξυπνο σε ένα σάιτ που υπάρχουν άνθρωποι που την καταλαβαίνουν. Ή αν έχω κάποια εντύπωση επί Νόμου, θα ρωτήσω ένα Δικηγόρο, αν έχω καταλάβει καλά η πλανήθηκα, όλοι κάνουμε λάθη, ή καταλαβαίνουμε γεγονότα με λάθος τρόπο
 

Sasha4ever

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2013
Μηνύματα
221
Like
277
Πόντοι
21
Εγώ πάντως δεν βλέπω να εμβολιάζομαι μέχρι τέλους αυγούστου. Το θεωρώ λάθος να εμβολιαστώ για αναπνευστικό ιό μέσα ιουνίου. Πάντα για γρίπη το σεπτέμβρη γινόταν ο εμβολιασμός. Επίσης ακόμα δεν έχω καταλήξει αν θα κάνω και την δεύτερη δόση ή θα μείνω στην μία για pfizer.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.077
Πόντοι
18.565
Σε αναμονή σε λίγες μέρες για την δεύτερη δόση του πφαιζερ. Και εξακολουθώ να αναρωτιέμαι. Δεν θα είχαμε καθαρίσει αν γινόταν ένα καθολικό προγραμματισμενο πανευρωπαϊκό λοκντάουν ενός μηνός από τον Νοέμβρη;
Χωρίς εμβόλια και χωρίς καταστροφή της οικονομίας;
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895

7.142.822​

εμβολιασμοί έχουν πραγματοποιηθεί πηγή https://emvolio.gov.gr/vaccinationtracker

Απλή μέθοδος. αν στα 7.142.822 άτομα έχουμε 3 θανάτους, πόσους έχουμε στα 2.500.000.000; (2.500.000.000 * 3) / 7.142.822 = 7.500.000.000 / 7.142.822 = 1.050. Μάλλον έκανε κοπάνα στο Δημοτικό

δηλαδη ποσες?
πεθανε κανεις?
ποσοι θα πεθαιναν απο κορονοιο αν δεν ειχαν εμβολιαστει με πφαηζερ?

μου αρεσει που μονος σου ποσταρεις νουμερα που λενε οτι ειναι 1000 φορες καλυτερα να εμβολιαστεις και υστερα λες οτι δεν ειναι καλο να εμβολιαστεις.

σε 2.5 δις ανεμβολιαστων πεθαναν πανω απο 1 εκατομμυριο
σε 2.5 δις εμβολιασμενων πεθαναν γυρω στους χιλιους

μαθηματικα δημοτικου ξερεις οτι το χιλια ειναι πολυ μικροτερο απο το εκατομμυριο?

σύγνωμη και από τους δυο σας αλλά για την απλή μέθοδο των τριών θα εμπιστευόμουν μόνο το Μέγιστο Λαδάκη, ο άνθρωπος δίδαξε πέρσι, πραγματικά άφησε ανεξίτηλο το στίγμα του.

κρίμα που δεν μας τιμά πλέον με την παρουσία του,
όπως και τα άλλα αστέρια που πέρασαν έλαμψαν και χάθηκαν μέσα σε τούτο εδώ το νήμα :rockon:
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Προσεξε τωρα, μιλαμε για ανθρωπο ο οποιος αρχικά δεν ηθελε κανενα εμβολιο, μετα επεισε τον εαυτο του οτι το αστραζενεκα ειναι το καλυτερο, εκλεισε ραντεβου, οσο πλησιαζε η μερα του εμβολιου το ανεβαλε γιατι φοβηθηκε απο αυτα που διαβαζε, μετα εψαχνε φαιζερ, μετα ξαναεκλεισε ραντεβου με αστρα, μετα το ανεβαλε παλι και τελικα τον εβαλαν σε μαυρη λιστα στα ραντεβου γιατι δεν γινεται να παιζεις σαν πενταχρονο με τις διαδικασιες αυτες.
Και τωρα ειναι γενικως κατα των εμβολιων.
Και αυτος ο ανθρωπος ψηφιζει και εχει και αποψη.
μην τον παρεξηγείς, όπως έγραψε στο νήμα του Kman είχε τραυματική εμπειρία με μαύρους άσβερκους στο USA όταν είχε πάει μετανάστης
μπορεί να του έμειναν φοβίες γενικότερα και να μη ξέρει πως να τις διαχειριστεί :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom