Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
ΤΟΜΑΡΙΑ ,ΕΡΥΘΡΑ ΚΟΥΜΜΟΥΝΙΑ,ΠΑΧΥΔΕΡΜΑ.....



Περα απο την πλακα,εχετε καταλαβει οτι εχουμε μπλεξει με τελειως μαλακες ποζεραδες?????
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Εχετε παρει γραμμη πως 1μιση χρονος απο τις ζωες μας πηγε στον βροντο ???????Πως μας κλεισανε μεσα σαν τα ποντικια ,χωρις δουλεια ,χωρις εισοδημα ,χωρις ελευθεριες και δεν χρειαστηκε να βγαλουν ουτε ενα τανκ στον δρομο????? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ......Και το χειροτερο ειναι ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΜΥΤΗ........
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
Εχετε παρει γραμμη πως 1μιση χρονος απο τις ζωες μας πηγε στον βροντο ???????Πως μας κλεισανε μεσα σαν τα ποντικια ,χωρις δουλεια ,χωρις εισοδημα ,χωρις ελευθεριες και δεν χρειαστηκε να βγαλουν ουτε ενα τανκ στον δρομο????? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ......Και το χειροτερο ειναι ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΜΥΤΗ........
ναι αλλα δεν ψοφολογισαμε ολοι μαζι να φρακαρουν τα χοσπιταλς και οι μεθ

τωρα που το περασαν οι μισοι και βαλε και εχουν ανοσια ανοιγουν ολα

σατανικο σχεδιο κουλη :kneel:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

θα γεμισουν τα τρελαδικα βεβαια αλλα δεν γαμιεται
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.712
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
Εχετε παρει γραμμη πως 1μιση χρονος απο τις ζωες μας πηγε στον βροντο ???????Πως μας κλεισανε μεσα σαν τα ποντικια ,χωρις δουλεια ,χωρις εισοδημα ,χωρις ελευθεριες και δεν χρειαστηκε να βγαλουν ουτε ενα τανκ στον δρομο????? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ......Και το χειροτερο ειναι ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΜΥΤΗ........
Αν μείωναν έστω κ πενήντα ευρώ από μισθούς δυ κ συντάξεις θα είχε γκρεμιστεί η Βουλή όπως το 2012
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.477
Κριτικές
8
Like
3.237
Πόντοι
786
Η Ουγγαρια ειναι πλεον πρωτη παγκοσμιως σε θανατους ανα εκατομμυριο (2.700)
και φυσικα η πρωτη χωρα της ΕΕ που ειχε εγκρινει το κινεζικο εμβολιο ,νομιζω μαλιστα οτι τον τελευταιο μηνα κανει και το ινδικο ...
Αυτα ειναι εμβολια με μηδεν παρενεργειες :2funny:
και η πολωνία μπήκε δυνατά (κοινή πολιτική η βραζιλία, ουγγαρία, πολωνία, οι ηπα με τραμπ και το UK αρχικά με μπόρις τζόνσον), νομίζω θα τερματίσει πρώτη,
στην ουγγαρία θα ανακοπούν οι θάνατοι, χάρη στα εμβόλια, καλά κάνουν και ρωσικά και ό,τι βρουν, απλά βιάστηκαν να ανοίξουν
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Αν μείωναν έστω κ πενήντα ευρώ από μισθούς δυ κ συντάξεις θα είχε γκρεμιστεί η Βουλή όπως το 2012

Αυτή είναι η κατάντια

Έχεις τους άνεργους και πεινασμένους με 0 εισόδημα να είναι στα παπάρια τους εντελώς,και θα την γκρέμιζαν οι χορτασμένοι που θα τους έκαναν τα 1000,950
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
εδω στην ελλαδα οι ανω των 80 που δεν εχουν κανει ακομη το εμβολιο ειναι 39% και υπαρχουν ραντεβου για να γινει 34% σε ενα μηνα.

οι μεγαλοι φοβουνται γιατι δεν ξερουν και ακουν τηλεοραση οτι 1 πριν μια βδομαδα πεθανε απο το εμβολιο και δεν ακουν οτι καθε μερα πεθαινουν 50 και 100 γιατι παλιωσε το νεο και τωρα τα καλα μας τα καναλια θεωρουν νεο το αν πεθανει 1 απο εμβολιο ή αν νοσησει 1 μετα τον εμβολισμο.

οι νεοι... εγω εμβολιαστηκα πριν 2 ωρες αλλα ειμαι βιολογος
ο αδερφος και η νυφη μου επισης εμβολιαστηκαν απο τον φεβρουαριο αλλα ειναι και αυτοι λογικοι ανθρωποι και τελειωσαν πανεπιστημιο.

ε η κομμωτρια και η νοσοκομα που πιστευουν στα ζωδια θα πρεπει να τις πεισουμε, οπως επρεπε και την αναλφαβητη γιαγια μου που φοβοταν γιατι δεν ξερει , δεν καταλαβαινει.
Υπάρχουν και κάποιοι νέοι που δεν πείθονται εύκολα , παρότι μορφωμένοι όπως πχ ο δικηγόρος Καρατσιώλης όπως βλέπουμε εδω σε ένα απο τα τελευταία του πόστ.

Το σκεπτικό του είναι οτι θεωρεί πως δεν κινδυνεύει απο τον ιό ... θα μου πείς μπορεί να κολλήσει κάποιον δικό του , αλλά μπορεί και όχι μιας και ο ίδιος είπε πχ τις προάλλες οτι έχει να δει την γιαγιά του ένα χρόνο.

Ο χρήστης
Θάνος Καρατσιώλης
GgPRt1KrdrM.png
αισθάνεται φανταστικά με το χρήστη
Θάνος Καρατσιώλης
στην τοποθεσία
Οικία Θάνου
.​

star_filled_24_fds-gray-70.png
Αγαπημένα · 13 ώρ. · Θεσσαλονίκη, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας ·

Εδώ και ένα χρόνο πανδημίας δεν έχω κάνει ούτε μισό COVID τεστ, πηγαίνω κανονικά γυμναστήριο στην παρανομία, δεν φοράω σωστά τη μάσκα σε εξωτερικούς χώρους, γιατί δεν είμαι ανόητος και ζω σχεδόν κανονικά!
Δεν ζω με το φόβο μην κολλήσω, όπως οι περισσότεροι ψυχασθενείς, δεν έχω αγοράσει ούτε 1 ml αντισηπτικού, γιατί δεν είμαι καθυστερημένος και φοράω την ίδια μάσκα επί εβδομάδες!
Ελέγχω το σωματικό μου βάρος σχεδόν καθημερινά όπως πάντα, τρώω υγιεινά όπως πάντα, κοιμάμαι καλά 8 ώρες τουλάχιστον, πλένω συχνά τα χέρια μου όπως πάντα και δεν πρόκειται να κάνω εμβόλιο αν δεν καταστεί υποχρεωτικό, γιατί είναι σχεδόν απίθανο να πεθάνω στην ηλικία μου και στην κατάσταση υγείας μου...
Πηγαίνω επίσης αβέρτα σε μαζώξεις για ποτά και καφέδες σε εξωτερικούς χώρους, γιατί είμαι ον κοινωνικό και δεν μπορώ να ζω περιορισμένος για τόσους μήνες, καθώς είναι απόλυτα κόντρα στην ανθρώπινη φύση μου, άρα παράλογο...
Είμαι πολιτικά incorrect;; Στα αρχί...δια μου!!!
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
ναι αλλα δεν ψοφολογισαμε ολοι μαζι να φρακαρουν τα χοσπιταλς και οι μεθ

τωρα που το περασαν οι μισοι και βαλε και εχουν ανοσια ανοιγουν ολα

σατανικο σχεδιο κουλη :kneel:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

θα γεμισουν τα τρελαδικα βεβαια αλλα δεν γαμιεται
Βεβαια,σιγουρο αυτο,αν κατσεις να σκεφτεις για ποιο γαμημενο λογο ηταν το μαγαζι στη συνοικια κλειστο ενω τα μεγαλα μαρκετ ανοικτα γεματα γερους με μασκες στο πηγουνι που ψωλαριζαν ολη μερα ,θα αρχισεις να χτυπας βαλβιδες....
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Βεβαια,σιγουρο αυτο,αν κατσεις να σκεφτεις για ποιο γαμημενο λογο ηταν το μαγαζι στη συνοικια κλειστο ενω τα μεγαλα μαρκετ ανοικτα γεματα γερους με μασκες στο πηγουνι που ψωλαριζαν ολη μερα ,θα αρχισεις να χτυπας βαλβιδες....
Ρε μαστορα τα εχεις βαλει με τους ηλικιωμενους

Δεν φταινε αυτοι για την αρρωστημενη κατασταση που δημιουργησε ο κουλης και η συμμορια του στην χωρα
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Το ιδιο ισχυει με ολα τα εμβολια. ολα εχουν ενα ποσοστο επιτυχιας.

ξερω καμια δεκαρια που κανανε το αστρα ζενεκα, ενας ειχε αρκετο πυρετο , οι αλλοι οκ.

τα ΜΜΕ εχουν στοχο να σε τρομαξουν γιατι αυτο πουλαει. και εγω ειχα φοβηθει λιγο να πω την αληθεια, μεχρι που το κανανε τα μπαρμπαδια μου και δεν παθανε τιποτα. λογικο, ανθρωποι ειμαστε
όλα καλά είναι απλά το pfizer έχει το καλύτερο σήμα παντού, καλύτερο από κοσμοτέ. Πιάνει και στα κατσάβραχα
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΠΡΑΣΑ: ΕΞΑΦΑΝΙΣΑΝ ΤΟ “ΚΟΚΚΙΝΟ” ΤΟΥ ΜΠΑΪΝΤΕΝ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΟ ΝΕΟ “ΣΟΟΥ” ΤΟΥ ΚΟΥΛΗ.​


Δεν περνάει ημέρα που να μην αποκαλύπτεται πόσο αδίστακτοι, σάπιοι αλλά και ψεύτες είναι εκεί στο Μέγαρο Μαξίμου, ο Κούλης Χρυσός με την παρέα του. Δεν περνάει ημέρα που να μην κάνουν τη λαμογιά τους με οποιαδήποτε μορφή. Και δεν υπάρχει ημέρα που να μην λειτουργούν ως μικροί γκεμπελίσκοι, τόσο στην προπαγάνδα και την παραπληροφόρηση όσο και στην απόκρυψη της αλήθειας και της πραγματικότητας.

Αλλά δεν πρόκειται να αφήσουμε να περνάει κι εμείς ούτε μια ημέρα που να μην τους ξεμπροστιάζουμε και να μην τους ξεφτιλίζουμε. Για άλλη μια φορά λοιπόν τους πιάσαμε στα πράσα. Βρήκαμε τη λαμογιά που έκαναν μέσω του Αθηναϊκού Πρακτορείου Ειδήσεων. Και αρκεί να θυμίσουμε -για να δούμε ότι τίποτε δεν είναι τυχαίο- ότι με το πρώτο Προεδρικό Διάταγμα τον Ιούλιο του 2019 ο Μητσοτάκης ανέλαβε « προσωπικά» την εποπτεία των δημόσιων μέσων ενημέρωσης, δηλαδή της ΕΡΤ και του Αθηναϊκού – Μακεδονικού Πρακτορείου Ειδήσεων. Και το «προσωπικά» βεβαίως σημαίνει δια του ανιψιού Γρηγόρη Δημητριάδη…

Προχθές Τετάρτη την ώρα που ο πανικοβλημένος Κούλης ανακοίνωνε με …πανηγυρικό διάγγελμα το σταδιακό άνοιγμα της εστίασης, των δημοτικών και των γυμνασίων καθώς και του τουρισμού, διαλαλώντας ότι τάχατες αυτό γίνεται επειδή πλέον «πάμε καλά» και υπάρχει «σταθεροποίηση», από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού ερχόταν μια πολύ μεγάλη ψυχρολουσία.

Συγκεκριμένα, εκδόθηκαν νέες ταξιδιωτικές οδηγίες από πλευράς του αμερικανικού υπουργείου Εξωτερικών, εξαιτίας της πανδημίας, με τις οποίες η Ελλάδα, μαζί με άλλες χώρες, μπήκαν στο «κόκκινο». Δηλαδή με τη λίστα αυτή το Στέιτ Ντιπάρτμεντ καλεί τους Αμερικανούς να μην ταξιδεύουν στις συγκεκριμένες χώρες, καθώς υπάρχει αυξημένος κίνδυνος λόγω Covid-19. Μάλιστα οι ανακοινώσεις αυτές έγιναν από την αμερικανική κυβέρνηση του Τζο Μπάιντεν -κατά τα άλλα …φίλου μας- μία ημέρα μετά το «άτυπο» άνοιγμα του τουρισμού στη χώρα μας και λίγες ώρες πριν βγει ο Κούλης να κάνει τα πανηγύρια του.

 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Στην Ελλάδα νομική ασυλία έχουν οι πΩλητικοί, οι τραπεζίτες, τα στελέχη του Υπερταμείου (επί ΣΥΡΙΖΑ) και λίαν συντόμως και οι γιατροί της επιτροπής για την αντιμετώπιση της πανδημίας. Ασυλία απολαμβάνουν και οι εταιρείες των εμβολίων.

Κάντε τη σύνδεση και βγάλτε συμπέρασμα.:
-όχι δεν ζείτε σε καθεστώς δημοκρατίας.
-όχι δεν υπάρχει ισονομία.
-οτι ζείτε είναι το αποτέλεσμα της Μεταπολίτευσης των 40 χρόνων.

Υγ: Πρώτα παραδέχεστε ότι σας κοροϊδεύουν. Μετά θα ψάξετε το πόσο.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Για τους αμετανόητους καραγκιόζηδες :


Study to Describe the Safety, Tolerability, Immunogenicity, and Efficacy of RNA Vaccine Candidates Against COVID-19 in Healthy Individuals​

Sponsor:
BioNTech SE
Collaborator:
Pfizer
Information provided by (Responsible Party):
BioNTech SE

Study Type :Interventional (Clinical Trial)
Estimated Enrollment :43998 participants
Allocation:Randomized
Intervention Model:Parallel Assignment
Masking:Triple (Participant, Care Provider, Investigator)
Primary Purpose:Prevention
Official Title:A PHASE 1/2/3, PLACEBO-CONTROLLED, RANDOMIZED, OBSERVER-BLIND, DOSE-FINDING STUDY TO EVALUATE THE SAFETY, TOLERABILITY, IMMUNOGENICITY, AND EFFICACY OF SARS-COV-2 RNA VACCINE CANDIDATES AGAINST COVID-19 IN HEALTHY INDIVIDUALS
Actual Study Start Date :April 29, 2020
Estimated Primary Completion Date :October 29, 2021
Estimated Study Completion Date :April 6, 2023

 

Reporter

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2006
Μηνύματα
138
Κριτικές
1
Like
106
Πόντοι
1
αυτες παιχτη πρεπει να καταργηθουν αμεσως....πες οτι μετα το φαι θες να δωσεις ενα πιπετο ,τον πλησιαζεις κοντα σε φερμουαρ,θελει αρχιδια αυτο!
Χαχα. Έχεις απόλυτο δίκιο.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Ο άλλος θεωρείται κορυφαίος επιστήμονας και δεν μπορούσε να απαντήσει ξεκάθαρα αν κολλάει ο ιός με την Θεία Κοινωνία.
Αυτόν πήγανε να μας παρουσιάσουν ως εθνοσωτήρα και τώρα πάνε να τον προστατεύσουν με γελοιότητες.

Ασυλία σε πολιτικά στελέχη και επιτροπές. Διώξεις στους υγειονομικούς της πρώτης γραμμής που τόλμησαν να μιλήσουν για τις ελλείψεις.
Αυτή είναι η νουδούλα.
FB_IMG_1619175168540.jpg
 

Reporter

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2006
Μηνύματα
138
Κριτικές
1
Like
106
Πόντοι
1
Ο άλλος θεωρείται κορυφαίος επιστήμονας και δεν μπορούσε να απαντήσει ξεκάθαρα αν κολλάει ο ιός με την Θεία Κοινωνία.
Αυτόν πήγανε να μας παρουσιάσουν ως εθνοσωτήρα και τώρα πάνε να τον προστατεύσουν με γελοιότητες.

Ασυλία σε πολιτικά στελέχη και επιτροπές. Διώξεις στους υγειονομικούς της πρώτης γραμμής που τόλμησαν να μιλήσουν για τις ελλείψεις.
Αυτή είναι η νουδούλα.
FB_IMG_1619175168540.jpg
Ο επιστήμονας ήθελε να πει ναι. Αλλά ο ψάλτης μέσα του θα τον έψελνε μετά :confused:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
και η πολωνία μπήκε δυνατά (κοινή πολιτική η βραζιλία, ουγγαρία, πολωνία, οι ηπα με τραμπ και το UK αρχικά με μπόρις τζόνσον), νομίζω θα τερματίσει πρώτη,
στην ουγγαρία θα ανακοπούν οι θάνατοι, χάρη στα εμβόλια, καλά κάνουν και ρωσικά και ό,τι βρουν, απλά βιάστηκαν να ανοίξουν
Η Πολωνια ειναι ακομα πισω σε αυτην την ατυπη κουρσα ... θα δειξει βεβαια.
την πρωτη δεκαδα παντως παγκοσμιως σε deaths/1M pop εκτος της Ουγγαριας συμπληρωνουν Τσεχια - Σκοπια - Βουλγαρια - Σλοβακια κτλ
εμαθα οτι αυτα τα κρατη ξεκινησαν ερευνες για τον υποπτο ρολο των επιτροπων των λοιμοξοιολογων τους ...
τι οχι? :confused:
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Ρε μαστορα τα εχεις βαλει με τους ηλικιωμενους

Δεν φταινε αυτοι για την αρρωστημενη κατασταση που δημιουργησε ο κουλης και η συμμορια του στην χωρα
OYTE KAN....Aν δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα δεν σου φταιω...δεν τα εχω με τους ηλικιωμενους,τα εχω με τους πουστογερους....Οταν ξες οτι εισαι 80 και τα νοσοκομεια γεματα ,αλλα εσυ ψωλαρεις ολη μερα σε τραπεζες για ενημερωση του βιβλιαριου καθημερινα,εισαι ΠΟΥΣΤΟΓΕΡΟΣ!
ΟΤΑΝ ξερεις πολυ καλα οτι εισαι σε ευπαθη ηλικιακη ομαδα ,αλλα στα παπαρια σου την χωνεσαι στο αστικο χαλαρα και ας ειναι πιτα ,εισαι απαθης ομαδα....Oταν ξες οτι εχεις 19χαπια μεχρι το μεσημερι και 32 το βραδυ αλλα ξυνεσαι με αλλους μουρλους σε τσιπουρι/παστουρμαδερι λαθραια σε γκαραζ ,εισαι πουστογερος....Οταν η συνταξαρα ξερεις οτι θα μπει μασιφ αλλα φωναζεις να κλεισει η αγορα για να μην τυχει και κολλησεις ,αλλα εμβολιο δεν κανεις μη βγαλεις βυζγια μετα απο 15 χρονια ,στα 95σου...ε γαμιεσαι...δεν εισαι ηλικιωμενος,εισαι πουστογερος......και ξες,δεν εισαι πουστογερος τωρα στα ξαφνικα,ησουν ΠΟΥΣΤΟΓΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΝΙΑΤΑ ΣΟΥ!!!!
Απλως ολοι οι χουντοπουστογεροι το ριχνουν μπετον αρμε ΚΟΥΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ ΚΑΝ.....ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ!!!
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
OYTE KAN....Aν δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα δεν σου φταιω...δεν τα εχω με τους ηλικιωμενους,τα εχω με τους πουστογερους....Οταν ξες οτι εισαι 80 και τα νοσοκομεια γεματα ,αλλα εσυ ψωλαρεις ολη μερα σε τραπεζες για ενημερωση του βιβλιαριου καθημερινα,εισαι ΠΟΥΣΤΟΓΕΡΟΣ!
ΟΤΑΝ ξερεις πολυ καλα οτι εισαι σε ευπαθη ηλικιακη ομαδα ,αλλα στα παπαρια σου την χωνεσαι στο αστικο χαλαρα και ας ειναι πιτα ,εισαι απαθης ομαδα....Oταν ξες οτι εχεις 19χαπια μεχρι το μεσημερι και 32 το βραδυ αλλα ξυνεσαι με αλλους μουρλους σε τσιπουρι/παστουρμαδερι λαθραια σε γκαραζ ,εισαι πουστογερος....Οταν η συνταξαρα ξερεις οτι θα μπει μασιφ αλλα φωναζεις να κλεισει η αγορα για να μην τυχει και κολλησεις ,αλλα εμβολιο δεν κανεις μη βγαλεις βυζγια μετα απο 15 χρονια ,στα 95σου...ε γαμιεσαι...δεν εισαι ηλικιωμενος,εισαι πουστογερος......και ξες,δεν εισαι πουστογερος τωρα στα ξαφνικα,ησουν ΠΟΥΣΤΟΓΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΝΙΑΤΑ ΣΟΥ!!!!
Απλως ολοι οι χουντοπουστογεροι το ριχνουν μπετον αρμε ΚΟΥΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ ΚΑΝ.....ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ!!!
Οι περισσότεροι ηλικιωμένοι είναι προβληματικοί και δημιουργούνε προβλήματα στην εύρρυθμη λειτουργία κοινωνίας και κράτους.

Το μοντέρνο παράδειγμα είναι του κορωνοϊού αλλά υπάρχουν πολλά προβλήματα διαχρονικά. Με 20 από τις 24 ώρες κολλημένοι στην τηλεόραση (γιατί κοιμούνται και ελάχιστα οι γέροι), μεταξύ σκάι τηλεάστυ φουρθιώτη και το άλλο που βγαίνει ο βελόπουλος, αυτοί οι άνθρωποι με τον εγκέφαλο ζελέ ψηφίζουν στις εκλογές ενώ έχουν αγοράσει την κηραλοιφή για το κορωνοϊό με χειρόγραφο αυτόγραφο του Ιησού μας, οδηγούν αυτοκίνητα και σπέρνουν χάρο και ζημιές, στοιβάζονται στα ταμεία των τραπεζών και των οργανισμών οφέλειας γιατί φοβούνται αν δώσουν κωδικούς στα παιδιά τους να πληρώνουν λογαριασμούς θα τους τα φάνε.

Καλά δεν μιλάμε για πάγιες εντολές πληρωμών, είναι του διαόλου και αυτά, θα μπει το κράτος και θα αδειάσει τον λογαριασμό τους.

Αντί να περιοριστούν με νόμο και να αφεθούν να τους φροντίζει η κοινωνία και τα παιδιά τους για το υπόλοιπο της ζωής τους, η κοινωνία μας επέλεξε να αφήνει αμολυτούς τους ανοϊκούς να σκοτώνουν νέους ανθρώπους με κάθε πιθανό τρόπο και να ελέγχουν με την ψήφο τους παρόν και μέλλον παραγωγικών ανθρώπων.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom